ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 01.12.2009, 12:47
cile cile je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.08.2009
US lokacija: Minneapolis,MN
YU lokacija: Beograd
Poruke: 112
Pošalji Skype™ poruku korisniku cile
Nepromenjeno

[QUOTE=wrath:of:the:lich:king;13108]Ljudi ja ne razumem zasto se vi toliko nervirate unapred, nista jos ni izvuceni :nene: imacete doosta vremena da prostudirate sve i nabavite papire kad stigne prva koverta.[/QUOTE]

Potpuno si u pravu - smesno,a?:udri:
Ali ovo je znatizelja,a ko moze,odgovorice..........nije vazno,koristice sigurno i nekom ko je vec izvucen,slazes se?:da::;D:
  #12  
Staro 05.07.2010, 20:31
nana nana je offline
Član
 
Datum prijave: 05.07.2010
Poruke: 17
Nepromenjeno

zdravo svima, nova sam na forumu tek od pre nekoliko sati.. izvucena sam na lutriju i sad cekam drugi kovert...imam drugaricu u USA koja treba da mi posalje njenu adresu....sta treba da pise da bi bilo to validno u ambasadi? dali treba postom ili e-mailom? dali je neki obrazac potreban ili? molim vas samo one koji znaju nek odgovajau jer sam procitala svasta na forumu i ne znam sta da mislim negde sam videla i ovo :


Date: _________

United States Consulate General
(Address of Foreign Consulate Where Person Will Apply for the Visa)
Dear Honorable Consul:
1. My name is _______, and I reside at _____________________________.
2. I am a United States citizen (or lawful permanent resident alien).
3. I am requesting that you issue a tourist (B-2) visa to ___________, in order to allow her/him to visit with me in the United States.
4. (Explain your relationship to the person in number 3 above).
5. _________ will be visiting with me from ______ to ______. (Explain why you want the person to visit).
6. During her/his stay in the United States, she/he will stay with me at my home/apt. at the address stated above. I will be responsible for all of her/his room and board expenses while she/he is in the United States.
7. Upon the termination of her/his visit, she/he will return to _________.
8. _______ will be presenting this letter to you, together with other evidence to establish her/his close ties to her/his country, and to assure you that she/he will return prior to the expiration of their stay in the United States.
Your kind consideration to this request will be greatly appreciated.
Very truly yours,
Name
Address
Telephone No.


dali ovo treba da se popuni?

p.s ja necu boraviti kod nje bitno mi je da pojavim adresu neku.

i jos nesto na kraju...zanima me dali je istina da moram pokazati 10.000 u ambasadi i te pare poneti sa sobom? ( pobogu znam da bez para ne bi krenula, ali sto ako ih nemam dovoljno na intervju) ?
  #13  
Staro 05.07.2010, 20:58
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Nana,

dobrodosla na forum ;)

Pozivno pismo koje si kopirala ovde ti nije potrebno, jer se odnosi na turisticki boravak.

Za sve drugo sto si pitala - zavisi gde zivis, posto se ocigledno pravila razlikuju u nekim detaljima od drzave do drzave. Mislim da je dovoljno samo da navedes njenu adresu u formularima, ali nije na odmet i da ti ona posalje email u kojem kaze da ces ostati kod nje dok se ne snadjes.

Sto se novca tice, samo u specificnim situacijama traze novac u banci kao garanciju da dobitnici nece zavrsiti na ulici (pretpostavljam kada neko nema dovoljno iskustva radnog, a ima samo high school - taj deo odluke je njihovo diskreciono pravo).

Ako mozes, daj nam vise detalja...

p.s.

Probaj da ne dupliras iste postove :) nema potrebe, odgovoricemo i na prvi :)
  #14  
Staro 05.07.2010, 21:06
nana nana je offline
Član
 
Datum prijave: 05.07.2010
Poruke: 17
Nepromenjeno

[QUOTE=Žana;16974]Nana,

dobrodosla na forum ;)

Pozivno pismo koje si kopirala ovde ti nije potrebno, jer se odnosi na turisticki boravak.

Za sve drugo sto si pitala - zavisi gde zivis, posto se ocigledno pravila razlikuju u nekim detaljima od drzave do drzave. Mislim da je dovoljno samo da navedes njenu adresu u formularima, ali nije na odmet i da ti ona posalje email u kojem kaze da ces ostati kod nje dok se ne snadjes.

Sto se novca tice, samo u specificnim situacijama traze novac u banci kao garanciju da dobitnici nece zavrsiti na ulici (pretpostavljam kada neko nema dovoljno iskustva radnog, a ima samo high school - taj deo odluke je njihovo diskreciono pravo).

Ako mozes, daj nam vise detalja...

p.s.

Probaj da ne dupliras iste postove :) nema potrebe, odgovoricemo i na prvi :)[/QUOTE]

e hvala duso, na brzi odgovor, imam srednju skolu, tacnije kompjuterski programer imam radno iskustvo vise godina ali ne u struci :nene: ako to nije problem.....Moja prijateljica zivi u Detroid, i bas sam danas htela da joj pisem e-mail da mi posalje adresu...a probala sam ali nisam uspela :smrc::nene: na Visa Bulletin da utvrdim kad je intervju...moj je CN 2011eu000223xx..... ko mi moze pomoci?
  #15  
Staro 05.07.2010, 21:16
celestine celestine je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.05.2010
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Bg
Poruke: 181
Nepromenjeno

Nije vreme za paniku. Imas sasvim dovoljno vremena da sve resis. Take it easy...
Odakle si? Gde ces imati intervju (Bg?)
__________________
26. april - poslata prva koverta iz Kentucky-ja
13. maj - stigla prva koverta
CN - DV211EU00011xxx
31. maj - poslali formulare nazad u Kentucky (bez povratnice, obicnom postom... ali uverena sam stici ce ili je vec stigla)
21. septembar poslata druga koverta iz KCC, stigla pocetkom oktobra
18. novembar zakazan intervju........odlozen...
  #16  
Staro 05.07.2010, 21:22
nana nana je offline
Član
 
Datum prijave: 05.07.2010
Poruke: 17
Nepromenjeno

[QUOTE=celestine;16976]Nije vreme za paniku. Imas sasvim dovoljno vremena da sve resis. Take it easy...
Odakle si? Gde ces imati intervju (Bg?)[/QUOTE]


ne duso, iz makedonije sam.u skoplju cu otici na intervju...zapravp posto si online, da tebe pitam, kad sam slala prvi koverat slala sam je obicnom postom i nemam nikakve informacije kada i dale je stigla...slala am e-mail u KCC odgovora nema :smrc::smrc: da opet posaljem e-mail? ne bi bila malo vise dosadna :grin::grin: ???
  #17  
Staro 05.07.2010, 21:57
celestine celestine je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.05.2010
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Bg
Poruke: 181
Nepromenjeno

Hm, ja sam poslala mail i posle nekih 5-7 dana su mi odgovorili da su moji formulari stigli i da cekalu da budu obradjeni. tako da mi je tu laknulo. Strpi se malo, pa ako ne odgovore ti posalji ponovo. Vazno je i da si sve navela u mail-u. Moj je izgledao ovako:

Case Number: 2011EU00011xxx
PA Name: prezime, ime
Date of Birth: mesec, dan, godina
Preference Category: DV DIVERSITY
Foreign State Chargeability: SERBIA
Post: BELGRADE

Dear Sir/Madam,

I would like to know if it is possible to get information whether you received the forms I sent you after receiving the first envelope where I had been informed that I was one of the randomly selected for further processing in DV program 2011.

Thank you very much for your assistance.
Prezime ime.

E sto se tice ovog pozivnog ogromna vecina mi je rekla da ovde u BG ambasadi traze najobicniji mail osobe gde ides. Pogotovo ako si njihovu adresu navela u formularima koje si slala po dobijanju prve koverte.
Naravno ovo nije pravilo i ne tvrdim da je to iskljucivo tako. Sami je iskustvo mnogih bilo takvo.
__________________
26. april - poslata prva koverta iz Kentucky-ja
13. maj - stigla prva koverta
CN - DV211EU00011xxx
31. maj - poslali formulare nazad u Kentucky (bez povratnice, obicnom postom... ali uverena sam stici ce ili je vec stigla)
21. septembar poslata druga koverta iz KCC, stigla pocetkom oktobra
18. novembar zakazan intervju........odlozen...
  #18  
Staro 05.07.2010, 22:09
nana nana je offline
Član
 
Datum prijave: 05.07.2010
Poruke: 17
Nepromenjeno

da, bas tako i moje je bilo, poucila me je jedna prijateljica sa foruma...cekacu nista mi drugo ne preostaje...gde ces ti duso u koji grad u Americi? Ja u Detroid mada me svi pismane da nije ni za sta tamo, ne valja...a nemam drug gde...videcemo....
  #19  
Staro 05.07.2010, 22:14
celestine celestine je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.05.2010
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Bg
Poruke: 181
Nepromenjeno

Sta ces ides tamo gde moras - tj gde imas nekoga za prvo vreme - zar ne. Mi u Atlantu, imamo tamo nekoga. Srecom te smo o Atlanti culi veoma mnogo pozitivnih stvari :)
__________________
26. april - poslata prva koverta iz Kentucky-ja
13. maj - stigla prva koverta
CN - DV211EU00011xxx
31. maj - poslali formulare nazad u Kentucky (bez povratnice, obicnom postom... ali uverena sam stici ce ili je vec stigla)
21. septembar poslata druga koverta iz KCC, stigla pocetkom oktobra
18. novembar zakazan intervju........odlozen...
  #20  
Staro 06.07.2010, 08:29
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Kao sto sam vec postovao, a i Zana je to pomenula, situacija se razlikuje u regionu. Za Beograd je dovoljan mail ili pisamce osobe koja te zove i bas se raduje sto cete doci kod nje, dakle u neformalnom tonu, tek da konzul vidi da imas nekog preko ko ce te docekati kad sletis. Sama adresa nije nikakav problem, moze kasnije da se promeni. Mi smo naveli na formularima jednu (Florida), na intevjuu smo rekli da necemo ici tamo jer imamo bolju varijantu (Kolorado), a kad budemo sleteli dacemo zvanicnicima na aerodromu trecu, na kojoj cemo zapravo biti (Wisconsin). Kao sto vidis, sve je to podlozno promenama, nisu to bitni podaci koji mogu da budu presudni, kao recimo sto je zavrsena skola ili da li si osudjivan i sl., znaju i oni da nije lako iscupati korenje i tek tako otici negde.
Ukoliko je za makedoniju naophodno pozivno pismo, precesljaj forum, ima dosta o tome, razlicitih iskustava i ideja sta uraditi, pa kad bolej sagledas sta ti je na raspolaganju imaces jasniju sliku sta preduzeti.
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
***hitno*** Anna Vaša strana 6 26.08.2009 10:07
Nedoumice, nedoumice.. Molim savet, hitno! nikolar Stare teme 19 07.05.2009 16:23
Garantno pismo - Zasto ga traze? Zika Jovic Druga koverta 1 21.10.2005 16:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:29.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.