ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Dv - 2021 » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #51  
Staro 17.09.2019, 18:58
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Димитрије Prikaz poruke
знам то, али говорим о пријави. јер рецимо ти си у систему и извуку те, а у међувремену истекао ти је пасош... може бити проблем.
iskreno, bas mislim da ne postoji sansa da ovo komplikuje stvari.
Ja sam koristio stari pasos za ulaz u zemlju, jer mi je u njemu bila aktivna viza, kamoli za prijavu za lutriju.
Jedino sto ce biti bitno je imati novi pasos spreman, ponijeti stari pasos na koji je (eventualno) napravljena prijava i da taj stari pasos u trenutku podnosenja prijave nije istekao.
Za sve ostalo bi trebalo da bude OK.
Reply With Quote
  #52  
Staro 17.09.2019, 21:53
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik neus Prikaz poruke
iskreno, bas mislim da ne postoji sansa da ovo komplikuje stvari.
Ja sam koristio stari pasos za ulaz u zemlju, jer mi je u njemu bila aktivna viza, kamoli za prijavu za lutriju.
Jedino sto ce biti bitno je imati novi pasos spreman, ponijeti stari pasos na koji je (eventualno) napravljena prijava i da taj stari pasos u trenutku podnosenja prijave nije istekao.
Za sve ostalo bi trebalo da bude OK.
Bas tako. Podaci treba da su ispravni u vreme prijave. Ako stari pasos istekne, normalno da je da se vadi novi sa novim brojem. Bitno je da na intervju donesete pasos koji ce vaziti makar 6 meseci (a bilo bi dobro i mnogo duze ako planirate da izlazite iz US) posle prvog planiranog ulaska u US.

https://travel.state.gov/content/tra...interview.html
"Passport(s) valid for six months beyond the intended date of entry into the U.S. for you and each family member applying for a visa."
Reply With Quote
  #53  
Staro 18.09.2019, 16:25
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Nepromenjeno

Kandidati moraju predati prijave za DV-2021 program elektronskim putem na dvlottery.state.gov između podneva, po dnevnom vremenu po istočnom vremenu (EDT) (GMT-4), u sredu, 2. oktobra 2019. godine, i podne, po istočnom standardnom vremenu (GMT) (GMT) -5), utorak, 5. novembar 2019. Ne čekajte da uđete poslednju nedelju perioda registracije, jer velika potražnja može rezultirati kašnjenjem veb stranica. Zakašnjeli unosi ili unosi na papiru neće biti prihvaćeni. Zakon dozvoljava samo jedan unos po osobi tokom svakog perioda registracije. State Department koristi sofisticiranu tehnologiju za otkrivanje više unosa. Osobe sa više od jednog unosa biće diskvalifikovane.

Treba pasoš!

Link za instrukcije: https://travel.state.gov/content/dam...ns-English.pdf
__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
  #54  
Staro 18.09.2019, 18:00
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Osim broja pasoša, ništa novo. Sve je manje više isto kao prethodnih godina.

Deo vezan za pasoš...

Citat:
NEW FOR DV-2021: The passport number, country of issuance, and expiration date for the
principal entrant’s valid, unexpired international travel passport. This requirement applies to the
principal entrant only, not to dependents. You must enter valid international travel passport
information unless you are stateless, a national of a Communist-controlled country and unable to
obtain a passport from the government of the Communist-controlled country, or the beneficiary of
an individual waiver approved by the Secretary of Homeland Security and the Secretary of State.
Znači bitno je da je važeći u trenutku prijave i to je to.
Reply With Quote
  #55  
Staro 19.09.2019, 16:40
Димитрије Димитрије je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.04.2019
Poruke: 99
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
osim broja pasoša, ništa novo. Sve je manje više isto kao prethodnih godina.

Deo vezan za pasoš...



Znači bitno je da je važeći u trenutku prijave i to je to.
супер, хвала. значи кога извуку онда а истекао му се пасош у међувремену неће га диксвалификовати, већ ће носити стари, и нови важећи пасош.
Reply With Quote
  #56  
Staro 19.09.2019, 17:31
saleee saleee je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.05.2018
Poruke: 78
Nepromenjeno

Jel zna neko mozda da li osobe rodjene na kosovu stavljaju zemlju rodjenja kosovo ili srbiju. I zemlja na osnovu koje apliciraju da li je kosovo ili srbija?
Reply With Quote
  #57  
Staro 19.09.2019, 18:37
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Nisam 100% siguran, ali mislim da se u toj situaciji stavlja Kosovo, zato što SAD priznaju Kosovo kao nezavisnu državu. A intervju, u slučaju dobitka, mislim da je u Skoplju, ali opet ponavaljam, nisam 100% siguran. Javiće se valjda neko sa više informacija.
Reply With Quote
  #58  
Staro 19.09.2019, 19:28
NemanjaNss NemanjaNss je offline
Član
 
Datum prijave: 18.05.2018
US lokacija: Arizona
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 27
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik saleee Prikaz poruke
Jel zna neko mozda da li osobe rodjene na kosovu stavljaju zemlju rodjenja kosovo ili srbiju. I zemlja na osnovu koje apliciraju da li je kosovo ili srbija?
Supruga je sa Kosova. Kada je popunjavala ds obrazac stavila je Srbiju kao zemlju rodjenja. Nismo imali nikakvih problema. Ja sam nosilac. E sada..

Rodjena sestra moje gore pomenute supruge je takodje bila nosilac (pre nekoliko godina). Pre popunjavanja ds-a je zvala ambasadu i rekli su joj da stavi Kosovo. Inace mislim da u ds-u pise da treba da se stavi trenutno ime zemlje u kojoj ste rodjeni. Intervju je obavila u Beogradu. Sve redovno. Bilo je cak i neke reci da je ona dobila broj sa Kosova (iz njihove kvote) ali meni to nije imalo smisla zato sto je u prijavi navedena Srbija.

Ja bih u prijavi stavio Srbiju, pa ako te izvuku onda nazovi i rapsitaj se dodatno.

Last edited by NemanjaNss; 19.09.2019 at 19:35.
Reply With Quote
  #59  
Staro 19.09.2019, 20:15
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

To je najbolje da se proveri ili sa ambasadom ili na onim prezentacijama za lutriju (videh na fb stranici ambasade najavu da će biti u 5 gradova u Srbiji). Pogrešno odabrana zemlja bi mogla možda da dovede do diskvalifikacije.
Reply With Quote
  #60  
Staro 19.09.2019, 20:29
Jelena1984 Jelena1984 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.05.2019
Poruke: 30
Nepromenjeno

Kada smo popunjavali DS260 ja sam za moje roditelje u polje drzava rodjenja stavljala Kosovo. Ovo se obavezno raspitajte, da vas ne diksvalifikuju bzvz.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV 2021 moja prica uran Prijava na Lutriju 27 30.07.2020 09:28
Novi uslovi za apliciranje 2021.. Sasha983 Prijava na Lutriju 11 15.07.2019 06:09

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:42.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.