ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV 2016 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #521  
Staro 16.11.2015, 20:52
Kamely Kamely je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.08.2015
US lokacija: Boston/NYC
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 72
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik grabovac84 Prikaz poruke
Nista ne proveravaj ukoliko imas srednju skolu 4 godisnju.....apsolutno ti to ne treba u zivotu.
Ako bas hoces da znas taj podatak evo ti link pa trazi https://www.onetonline.org/
Veruj da necu Otvorila web, i nista ne kapiram Imam 4 godisnju i fax!
Reply With Quote
  #522  
Staro 16.11.2015, 20:55
grabovac84's Avatar
grabovac84 grabovac84 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 308
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Kamely Prikaz poruke
Veruj da necu Otvorila web, i nista ne kapiram Imam 4 godisnju i fax!
Tako sam i mislio....dosta je zaguljen sajt...
Ma to ti kazem koji ce ti djavo ovo za posao....uzivaj...
__________________
DV2016 - 2016EU000018xx
24.06.2015 - Poslat DS260
26.11.2015 - Lekarski pregled
01.12.2015 - Interview
Reply With Quote
  #523  
Staro 16.11.2015, 21:02
Stromae Stromae je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.05.2015
US lokacija: California
YU lokacija: BG
Poruke: 74
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik miroslavj Prikaz poruke
Pozdrav dobri narode,
Znam da me nema sa svojim iskustvom, ali nismo obavili intervju. Zakazacemo naknadno, kad sve prodje pisacu.

Pozelela bih srecu tijana2401, kao i narednim dobitnicima stromae i JelenaX.
Verujte u sebe, u ono sta zelite i verujteda nema razloga da brinete.
Svi su...jednom recju...divni
Videcete
S R E C N O!!!
Hvala i vama puno srece zelimo! Nadam se da ce sve biti ok na kraju i za vas.. A sad odbrojavamo sitno!
__________________
DV2013 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2016 - POGODAK 2016EU00011xxx
Izvuceni 08.05 /DS260 26.05 / Intervju 18.11/ Pozeleneli
Reply With Quote
  #524  
Staro 16.11.2015, 21:19
miroslavj miroslavj je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.06.2015
YU lokacija: Beograd
Poruke: 30
Pošalji Skype™ poruku korisniku miroslavj
Nepromenjeno pozz

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Kamely Prikaz poruke
Veruj da necu Otvorila web, i nista ne kapiram Imam 4 godisnju i fax!
Pozdrav Kamely,
Nemoj brinuti brigu oko poslova, kvalifikovana si u svakom slucaju, kao sto grabovac84 rece mi imamo malo komplikovaniju situaciju i moramo se bolje pripremiti za intervju.
__________________
DV2016 - POGODAK
01.11.2014 Prijavili se na lutriju
06.05.2015. Izvuceni 2016EU0009xxx
10.05.2015. Poslali DS-260
12.11.2015. Zakazan intervju
Reply With Quote
  #525  
Staro 16.11.2015, 21:24
Kamely Kamely je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.08.2015
US lokacija: Boston/NYC
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 72
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik miroslavj Prikaz poruke
Pozdrav Kamely,
Nemoj brinuti brigu oko poslova, kvalifikovana si u svakom slucaju, kao sto grabovac84 rece mi imamo malo komplikovaniju situaciju i moramo se bolje pripremiti za intervju.
Bas mi je zao sto vam se sve zakomplikovalo. Znam kako je meni sada, iscekujuci termin i pri tom sa svakodnevnim oscilacijama - od napada panike i straha da necu nesto dobro da odradim, pa do uzbudjenja i vere da ce sve biti ok. E, sad... takvi ups and downs nikako nisu zdravi, ukoliko traju ovoliko dugo. Plus, nestrpljenje.
U svakom slucaju, ja vam od srca zelim da sto pre prikupite sve neophodno i sto pre uspesno zavrsite ovaj proces! Zelim vam srecu!
Reply With Quote
  #526  
Staro 17.11.2015, 04:05
turbotim turbotim je offline
Član
 
Datum prijave: 17.11.2015
Poruke: 1
Nepromenjeno

zdravo jas sum od mkd nov sum na forumot i jas sum izvlecen na lotarijata no imam eden problem na dokumentot od sudot mi vodat krivicna postapka poradi krazba na ogrevno drvo dali ke imam problem vo ambasadata vi blagodaram odnapred
Reply With Quote
  #527  
Staro 17.11.2015, 15:58
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik grabovac84 Prikaz poruke
Odgovoricu vam ja i nadam se da se miroslavj nece ljutiti zbog toga.
Naime miroslavj je onaj slucaj ukoliko se secate koji je morao da dokaze svoju kvalifikaciju preko posla zbog trogodisnje srednje skole.
Uglavnom bili su u ambasadi ali ih je covek na prvom salteru vratio jer je posao kojim se miroslavj bavi na granici izmeju zona 3 i 4 i samim tim tesko je dokazati koja je zona u pitanju pa im je sluzbenik ambasade predlozio odnosno rekao da trenutno ne mogu nista uraditi jer po ovom osnovu znate i sami da je dosta teze dobiti vizu, nego da prikupe dodatne papire kojim bi dokazali da je posao kojim se bavi zaista posao na osnovu koga mogu dobiti vizu.
U principu cuce se da pomere intervju kada budu spremni za novi.Eto nadam se da nisam nista rekao sto nisam trebao....to je ukratko sve.
P.S. miroslavj mi je ovo poslao u inbox.

ali opet su fer ispali u ambasadi, mogli su da ga otkace bez sanse da ponovi intervju tj donese papire koje potvrdjuju da je poslovno dobar za USA
Reply With Quote
  #528  
Staro 17.11.2015, 16:38
grabovac84's Avatar
grabovac84 grabovac84 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 308
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoss Prikaz poruke
ali opet su fer ispali u ambasadi, mogli su da ga otkace bez sanse da ponovi intervju tj donese papire koje potvrdjuju da je poslovno dobar za USA
Pa moramo da shvatimo da cilj sluzbenika u ambasadi nije da nas odbije jer mi ne konkurisemo za turisticku ili neku drugu vizu pa da sad kao treba da nas skenira nesto ocemo se vratiti i te fore....nego lutrija.....znaci imao si srece da te izvuku i sad je cilj i da odes u usa ali moras imati minimalno nesto sto traze....dakle nece nam nesto specijalno pomoci ali nam sigurno nece ni odmoci....dakle ko ispuni minimum uslova koji se traze ne postoji sansa za odbijanje.Tvrdim.
__________________
DV2016 - 2016EU000018xx
24.06.2015 - Poslat DS260
26.11.2015 - Lekarski pregled
01.12.2015 - Interview
Reply With Quote
  #529  
Staro 17.11.2015, 17:33
tijana2401 tijana2401 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2015
YU lokacija: Beograd
Poruke: 46
Nepromenjeno

E ovako drugari da se i ja javim. Rezultati bas i nisu najbolji, dobili smo AP.
Dolazimo oko 8:15 ispred ambasade, puno ljudi je bilo za turisticku, ali strpljenje je tu.
Ulazimo i prolazimo detektor, uzimamo broj i sedamo. Posle 30tak minuta cekanja, ulazimo u sobu gde nas ceka nas sluzbenik, koji kaze da pripremimo sva dokumenta. Za mene, kao nosioca su uzeli: dobitnu stranu i zakazan intervju, izvod iza maticne knjige rodjenih, kovertu sa lekarskim, da nisam osudjivana, da se ne vodi postupak protiv mene, slike 2, pasos naravno, ds formular, sva svedocanstva i diplome. Za supruga, da nije osudjivan, da se ne vodi postupak, lekarski, 2 slike i pasos. ( svedocanstva i diplomu je vratio odmah ). Takodje, da li smo slike sa svadbe, medenog meseca i raznog perioda oko 200 ( NA ULAZU NISU DOZVOLILI CD ). Potom nas je pitao, od kada se znamo, dal smo bili u SAD, da li smo ziveli u nekoj drugoj zemlji, cime se bavimo, koliko je ljudi bilo na svadbi, koju sam skolu zavrsila i gde se nalazi i mozda po jos neko pitanjce. Kaze nam je da je to to i da smo slobodni do pola 2.
Oko pola 2 dolazimo ispred, oko 2 ulazimo, prolazimo istu proceduru, i sedamo da cekamo. Posle sat vremena, prozivaju nas, prilazimo konzularki koja krece razgovor sa nama na srpskom jeziku. Pitanju su ista, da li smo bili u SAD, od kad se znamo, gde smo se upoznali, dal smo to planirali, cime se bavimo, sta studiramo, da li smo putovali negde, mi iznosimo nasu situaciju da smo u oktobru planirali svadbu a ovo nas je ubrzalo i ostala standardna pitanja, dok nije pitala zasto se nismo vencali u crkvi, sto je nas malo sokiralo i zbunilo, jer prosto vera je diskutabilna. Posle toga postaje tmurnija, kaze da sacekamo, i uzima onaj papir i pise AP. Potom nas pita da li znamo engleski, mi kazemo da, i ona nam saopstava da ja kao nosilac ispunjavam sve uslove za gc kao i on, da imamo puno slika i svega, ali nju nismo ubedili u ovom trenutku da je to brak iz ljubavi i da je napisala AP, da razmisle koji dan, i da sacekamo. Potom nas opet proziva isti sluzbenik koji nam daje taj list i kaze da ce to trajati 2, 3 dana, pa cemo znati.
I odlazimo kuci malo razocarani ali optimisticni. Eto drugari, to je nase iskustvo za sada.
__________________
DV2014 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2015 - IZVUCENAA

05.05.2015. Session timeout, cuveni i dugotrajni
08.05.2015. Selected!!!! CN 2016EU00007xxx
09.06.2015. Poslat ds formular za supruga i moju malenkost
02.11.1015. Zakazan lekarski u Smiljanicevoj
17.11.2015. Zakazan intervju - AP
30.11.2015. Preuzet pasos sa vizama
16.12.2015. Belgrade-Miami-Key West
Reply With Quote
  #530  
Staro 17.11.2015, 17:47
grabovac84's Avatar
grabovac84 grabovac84 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 308
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tijana2401 Prikaz poruke
E ovako drugari da se i ja javim. Rezultati bas i nisu najbolji, dobili smo AP.
Dolazimo oko 8:15 ispred ambasade, puno ljudi je bilo za turisticku, ali strpljenje je tu.
Ulazimo i prolazimo detektor, uzimamo broj i sedamo. Posle 30tak minuta cekanja, ulazimo u sobu gde nas ceka nas sluzbenik, koji kaze da pripremimo sva dokumenta. Za mene, kao nosioca su uzeli: dobitnu stranu i zakazan intervju, izvod iza maticne knjige rodjenih, kovertu sa lekarskim, da nisam osudjivana, da se ne vodi postupak protiv mene, slike 2, pasos naravno, ds formular, sva svedocanstva i diplome. Za supruga, da nije osudjivan, da se ne vodi postupak, lekarski, 2 slike i pasos. ( svedocanstva i diplomu je vratio odmah ). Takodje, da li smo slike sa svadbe, medenog meseca i raznog perioda oko 200 ( NA ULAZU NISU DOZVOLILI CD ). Potom nas je pitao, od kada se znamo, dal smo bili u SAD, da li smo ziveli u nekoj drugoj zemlji, cime se bavimo, koliko je ljudi bilo na svadbi, koju sam skolu zavrsila i gde se nalazi i mozda po jos neko pitanjce. Kaze nam je da je to to i da smo slobodni do pola 2.
Oko pola 2 dolazimo ispred, oko 2 ulazimo, prolazimo istu proceduru, i sedamo da cekamo. Posle sat vremena, prozivaju nas, prilazimo konzularki koja krece razgovor sa nama na srpskom jeziku. Pitanju su ista, da li smo bili u SAD, od kad se znamo, gde smo se upoznali, dal smo to planirali, cime se bavimo, sta studiramo, da li smo putovali negde, mi iznosimo nasu situaciju da smo u oktobru planirali svadbu a ovo nas je ubrzalo i ostala standardna pitanja, dok nije pitala zasto se nismo vencali u crkvi, sto je nas malo sokiralo i zbunilo, jer prosto vera je diskutabilna. Posle toga postaje tmurnija, kaze da sacekamo, i uzima onaj papir i pise AP. Potom nas pita da li znamo engleski, mi kazemo da, i ona nam saopstava da ja kao nosilac ispunjavam sve uslove za gc kao i on, da imamo puno slika i svega, ali nju nismo ubedili u ovom trenutku da je to brak iz ljubavi i da je napisala AP, da razmisle koji dan, i da sacekamo. Potom nas opet proziva isti sluzbenik koji nam daje taj list i kaze da ce to trajati 2, 3 dana, pa cemo znati.
I odlazimo kuci malo razocarani ali optimisticni. Eto drugari, to je nase iskustvo za sada.
Hm.....sta da napisem posle ovako necega....sad se malo brinem iskreno jer koliko sam shvatio vi ste bili u vezi i pre izvlacenja jel tako? Tako da imam istu situaciju.Mada kada malo vratim film niste vi jedini koji ste se vencali nakon izvlacenja pa niko nije imao problema sto se toga tice....mislim nekako mi je i logicno da ukoliko imas devojku ili decka dugo ili kratko nebitno i mislis da mozes sa njim/njom ici kroz zivot, pa zasto bi onda sad bio problem ukoliko se vencate nakon izvlacenja kad svi zelimo da neko ko nam je bio decko ili devojka podje sa nama sada kao suprug/ga.
Vi verovatno ne zivite na istoj adresi jel tako?Mislim jedino mi to pada na pamet da mozda deluje njima sumnjivo.
__________________
DV2016 - 2016EU000018xx
24.06.2015 - Poslat DS260
26.11.2015 - Lekarski pregled
01.12.2015 - Interview
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Interviews DV 2018 Tia Intervju (interview) - Ambasada 764 25.05.2019 09:46
Interviews DV 2017 milan.b Intervju (interview) - Ambasada 1167 08.03.2019 10:44
Interviews DV2017 - Concise Version Magelan Intervju (interview) - Ambasada 80 27.09.2017 15:05
Interviews: I-134, Affidavit of Support (Macedonia) Instrukcije i Pojašnjenje SEEUSAIC Intervju (interview) - Ambasada 1 08.02.2017 20:18
Interviews DV2016 - Concise Version sfsgagi Intervju (interview) - Ambasada 52 25.04.2016 00:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:43.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.