ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 19.01.2009, 13:16
Zivkovic_NIS Zivkovic_NIS je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.05.2008
US lokacija: Chambersburg,Pennsylvania
YU lokacija: NIS , SERBIA
Poruke: 59
Pošalji MSN poruku korisniku Zivkovic_NIS Pošalji Skype™ poruku korisniku Zivkovic_NIS
Nepromenjeno Vencanja, nakon dobijanja GC.

Imam pitanje jedno ali vredno .

Da li je , moguce , ljudi koji imaju GC, koji zive u USA , i ozene/udaju se , i na osnovu toga , zena/muz , dobije dokumenta za neometani boravak i rad u USA ?

Primer , nas covek sa GC, saputnik nas covek bez GC ? (shvatili ste me radi se o nasim ljudima , ne o strancima).

I ako je to moguce, jer imamo neke primere , do sad .
Znam ako ima neko USA pasos to je moguce, a kakvo je stanje sa papirima nalik GC. Kavu moc ima zelena kartica !?
__________________
2009EUooo173xx , SRB
Intervju zakazan - 17 Mart 2009
Viza ODOBRENA - 18 Mart 2009
U San Diegu od - 27 Marta 2009
Reply With Quote
  #2  
Staro 19.01.2009, 13:41
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

moguce je, ali se dugo ceka. treba biti spreman na 2 godine cekanja u najgorem slucaju.
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #3  
Staro 19.01.2009, 18:47
Zivkovic_NIS Zivkovic_NIS je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.05.2008
US lokacija: Chambersburg,Pennsylvania
YU lokacija: NIS , SERBIA
Poruke: 59
Pošalji MSN poruku korisniku Zivkovic_NIS Pošalji Skype™ poruku korisniku Zivkovic_NIS
Nepromenjeno

zasto , toliko , od cega zavisi , to ?
mislis , na onog ko ima GC.
I jer supruznik sigurno dobija , GC, samo je vreme potrebno da prodje !?
__________________
2009EUooo173xx , SRB
Intervju zakazan - 17 Mart 2009
Viza ODOBRENA - 18 Mart 2009
U San Diegu od - 27 Marta 2009
Reply With Quote
  #4  
Staro 19.01.2009, 20:44
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Smile

Ova je tema, cini mi se, vec bila obradjivana sto na blogu, sto na forumu...ukratko: ako ti imas GC, a devojka nema, postoje vise opcija, ali ni jedna nije brza. Preporucujem dva sajta:

http://www.uscis.gov/portal/site/usc...0045f3d6a1RCRD uslovi i preferencijski redovi za dobijanje GC putem clana porodice koji vec ima GC.

http://travel.state.gov/visa/frvi/bu...etin_4417.html ovde se vidi koji se slucajevi obradjuju za februar 2009.

Ukratko, sa GC ne mozes da pomognes mnogo svojoj voljenoj osobi, barem ne brzo, tj. dok ne dobijes pasos. Kad se dobije pasos, ide lakse i brze, do tada, mozete da se vencate negde, u nekoj zemlji, te da pokusate da se vidjate sto cesce, da bi brak bio bona fide, jer ce u suprotnom misliti da se vencavate za papire. Mozete da podnesete dokumenta (na uscis sajtu imas tacno koja su potrebna) za bracnog druga da udje u proces...Od momenta kad su sva dokumenta skupljena i odobrena od strane USCIS, pocinje da se racuna vreme...na drugom sajtu, vezanom za Visa bulletin, se vidi tabela u kojoj se i kaze koji su slucajevi u obradi za februar 2009. Cifra nije ni malo ohrabrujuca: 1. jun 2004. se obradjuje u februaru 2009!!! Znaci ceka se oko 4 godine!!! Za to vreme, ukoliko si imao barem godinu dana sedenja u US, ti ces dobiti pasos, te ces onda morati da ponovo menjas status aplicanta (supruge) i da je prebacujes u kategoriju koja se ne ceka, te bi po pravilu, ako je sve u redu, nakon nekoliko meseci (max godinu dana), od momenta prihvatanja dokumenata kao potpunih, supruga mogla da dobije broj i dobije uslovnu GC. Postoji i mogucnost da se uopste ne vencavate, nego da cekate da ti dobijes pasos, pa onda sve da se odradi, znaci ovaj drugi deo, ili da se salje verenicka viza, gde buduca supruga ceka vizu u zemlji, te kad je dobije ona mora da dodje kod svog verenika, ali je u obavezi da se venca s verenikom u roku od 3 meseca etc...ima tu raznih kombinacija, ali su uglavnom vezane za ljude koji imaju drzavljanstvo, a kad se radi o GC, onda je tu poprilicno siva situacija, da ne kazem crna...postoje mogucnosti i da npr. devojka (u ovom nasem primeru, izvini ako se ne radi o tebi), dodje neovisno od tebe na neke svoje papire, npr. studentske, ali da ste eto cisto zajedno...

Izvini ja sam ovo sve napakovala zbrda zdola, pitaj slobodno ako nesto nije jasno, pa da razjasnimo natenane. Uglavnom ovo su ti dva oficijelna sajta gde se sve to prati kako ide in real...ostalo mogu da budu samo price...

Pozdrav i sve najbolje!
Reply With Quote
  #5  
Staro 19.01.2009, 20:49
Zivkovic_NIS Zivkovic_NIS je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.05.2008
US lokacija: Chambersburg,Pennsylvania
YU lokacija: NIS , SERBIA
Poruke: 59
Pošalji MSN poruku korisniku Zivkovic_NIS Pošalji Skype™ poruku korisniku Zivkovic_NIS
Nepromenjeno

V777,
Puno ti hvala sve sam shvatio.
__________________
2009EUooo173xx , SRB
Intervju zakazan - 17 Mart 2009
Viza ODOBRENA - 18 Mart 2009
U San Diegu od - 27 Marta 2009
Reply With Quote
  #6  
Staro 19.01.2009, 21:24
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Smile

Nema na cemu. Moj ti je savet da, ako nije doslo jos do intervjua u ambasadi, da se obavezno vencate (opet kazem ne znam o kome se rade, tebe sam uzela kao primer), jer su se mnogi vencavali i po nekoliko dana pre intervjua. Naravno i taj brak se treba dokazati u ambasadi, pored izvoda iz maticne knjige vencanih, tipa slika i tako tih stvari, ali se prolazi... U suprotnom, godine patnje i muke i svakojakih dovijanja...Ako moze da se dodje do braka pre intervjua, to bi bilo najbolje. Cak i ako veza jos nije zrela za brak. Ukoliko je bas toliko lose u tom braku (opet pricam napamet, znaci apsolutna apstrakcija, ali isto jedna od ideja), te dodje do razvoda, osoba koja je dobila GC - znaci onaj koji je dobio DV1 ostaje u US i ceka pasos, a osoba koja je dosla sa nosiocem GC - znaci DV2, ukoliko je jos uvek pod uslovnom GC (mislim da se radi o periodu od dve godine), izlazi iz US, jer nema validne papire. Naravno moze tu da postoji jos i sto drugih kombinacija, ali ne bih dalje u temu na ovu stranu, jer ti rece da ti je sve jasno, ja ovo samo kao dodatak na prethodni post.

Zaboravila sam da napisem jos jedan dobar sajt, znaci pored naseg, iscitaj i ovaj http://www.immihelp.com/
veoma dobro organizovani ljudi iz Indije, nisu propustili ni najmanji detalj o svemu i svakoj vrsti vize...veruj mi veoma prakticni saveti, mozda i dobijes neku novu ideju...

http://travel.state.gov/visa/visa_1750.html naravno i ovde mozes da nadjes informacije o visama i nacinu dobijanja...

Ako googlas po netu, mozes naci masu sajtova s forumima i njihovim iskustvima...mozda i to nesto pomogne...

Pozdrav i sve najbolje i puno srece...
Reply With Quote
  #7  
Staro 19.01.2009, 21:38
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

V777, sve si dobro rekla. Mi smo se dosta raspitivali za taj nacin, jer mi decko zivi u USA. Jednostavno i ukratko, kad apliciras za takav slucaj, ti ides u bubanj sa svim ostalima koji zele da dovedu svoje voljene i dolazis na red u zavisnosti od toga koliko kandidata ima. Ako jedno ode sa GC, a drugo je ne uzme, automatski ispada iz programa DV Lutrije i ide u program spajanja porodice, sto je sasvim druga prica. Malo brza opcija je zarucnicka viza, ali zato je potrebno da druga strana ima americko drzavljanstvo
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #8  
Staro 19.01.2009, 21:44
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Smile

I opet se ja setih necega, sto moze biti korisno, a ja zaboravih da napisem...naime, kad sam pomenula obrasce koji su ti potrebni da bi prijavio bracnog druga nakon sklapanja braka, a posle dobijanja tvoje GC, nisam pomenula o kojim se obrascima radi. Naime, na sajtu http://www.uscis.gov/portal/site/usc...0045f3d6a1RCRD nalazi se spisak formulara potrebnih u US za razne svrhe. Onaj koji je tebi prvi potreban (znaci opet imaginarni slucaj), jeste I - 130, Petiton for Aliane Relative, koji se placa 355 dollara. Taj obrazac se nalazi na strani http://www.uscis.gov/portal/site/usc...0045f3d6a1RCRD tj. tu se nalaze objasnjenja o njemu, a na dnu stranice se dl obrazac i objasnjenje o nacinu popunjavanja. Bas u tom objasnjenju se i nalazi odgovor na tvoje pitanje, da li se brak priznaje automatski, samo je potrebno da prodje vreme etc...da ja ne bih opterecivala temu, svako ko se interesuje, moze tu da pogleda sta se kaze u tim objasnjenjima o popunjavanju obrasca...naime, veoma je tesko dokazati bona fide braka, ukoliko je sklopljen nakon odlaska imaoca GCu US, a drugi bracni drug se nalazi u drugoj zemlji, u nekim slucajevima bi se trazio i bracni staz, da je doslo do konzumiranja braka, pri cemu se misli na finansijski i imovinski deo u najvecoj meri, ne samo na licni deo (lol)...uostalom sve o tome je u instrukcijama. ... Kad se taj obrazac podnese, prihvati i obradi, onda se predaje drugi obrazac, I - 485, Application to register Permanent residence or adjust status, koji kosta 1010 dollara, on se nalazi na adresi, sve zajedno s dl instrukcijama i obrascem http://www.uscis.gov/portal/site/usc...0045f3d6a1RCRD a ako se ukaze potreba, verovatno ce se traziti mozda jos neki dodatni obrazac...naravno kad se sve ovo preda, odobri i sredi, onda pocinje ono racunanje vremena od 4 godine...

Znam da je sve jasno, evo ja cisto htedoh i ovo da napomenem, mozda nekom i zatreba.

Pozdrav!

Reply With Quote
  #9  
Staro 19.01.2009, 22:09
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik steficacvek Prikaz poruke
V777, sve si dobro rekla. Mi smo se dosta raspitivali za taj nacin, jer mi decko zivi u USA. Jednostavno i ukratko, kad apliciras za takav slucaj, ti ides u bubanj sa svim ostalima koji zele da dovedu svoje voljene i dolazis na red u zavisnosti od toga koliko kandidata ima. Ako jedno ode sa GC, a drugo je ne uzme, automatski ispada iz programa DV Lutrije i ide u program spajanja porodice, sto je sasvim druga prica. Malo brza opcija je zarucnicka viza, ali zato je potrebno da druga strana ima americko drzavljanstvo


Cekaj Stefice, ne mogu da se setim najbolje tvoje situacije, sorry...s kojom vizom je tvoj momak u US ako nije tajna? Po tvojim podacima u zacelju, vidim da ides na intervju tokom 2009...ovo sto si ti napisala za bubanj nisam te najbolje razumela...sto se tice preferencijskog sistema, kad se radi o licima koja imaju samo GC, a hoce da dovedu drugog bracnog druga ili decu, onda se tu ceka dosta dugo, po principu slobodnih brojeva (sto bi se reklo from case to case), to je ono u tabeli od 4 godine cekanja...s druge strane kad jedno lice ima pasos, za dovodjenje bracnog druga se ne cekaju brojevi uopste, samo se gubi na vremenu dok se svi neophodni dokumenti podnesu, obrade i odobre, (nekoliko meseci) a broj postaje automatski dostupan, nema cekanja za brojeve za supruznike...naime evo i originala o preferencijskom sistemu i mogucnostima sponzorstva, sa adrese http://www.uscis.gov/portal/site/usc...0045f3d6a1RCRD


*
If the sponsor is a U.S. Citizen, they may petition for the following foreign national relatives to immigrate to the U.S:
o
Husband or wife
o
Unmarried child under 21 years of age
o
Unmarried son or daughter over 21
o
Married son or daughter of any age
o
Brother or sister, if the sponsor is at least 21 years old, or
o
Parent, if the sponsor is at least 21 years old.
*
If the sponsor is a lawful permanent resident, they may petition for the following foreign national relatives to immigrate to the U.S.:
o
Husband or wife, or
o
Unmarried son or daughter of any age.


kao i ovo


*
First preference: Unmarried, adult sons and daughters of U.S. citizens. Adult means 21 years of age or older.
*
Second Preference: Spouses of lawful permanent residents, their unmarried children (under twenty-one), and the unmarried sons and daughters of lawful permanent residents.
*
Third Preference: Married sons and daughters of U.S. Citizens.
*
Fourth Preference: Brothers and sisters of adult U.S. Citizens.



Celokupni tekst se nalazi na gore pomenutoj strani, ovo su samo najuzi izvodi.

Jedna od opcija je i verenicka viza koju smo i ti i ja pomenule, to je samo jedan od nacina na koji moze da se dodje, kad je jedan od supruznika s pasosem, ali kad vec jedan ima pasos, sve je mnogo mnogo mnogo lakse...


Puno pozdrava i sve najbolje i puno srece svima!


Reply With Quote
  #10  
Staro 19.01.2009, 22:57
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Malo sam se i ja mozda nespretno izrazila, samo sam se nadovezala na tvoj post. Uglavnom, moj decko zivi u USA od '98, i imao je GC do prije mjesec-dva, kad je dobio drzavljanstvo. Mi smo se raspitivali za najbolji nacin kako bih ja mogla doci i jedina opcija je bila da se vjencamo ovdje i onda on tamo aplicira i pokrene svu dokumentaciju. Kad je pricao sa advokatom, taj mu je rekao da nema pravila koliko se ceka i nema nekih posebnih odrednica od kojih zavisi. Zapravo, to je to sredjivanje dokumentacije. Uzimajuci u obzir da je situacija cista, naravno. Posto ima mnogo takvih zahtjeva u imigracionim uredima, oni to rjesavaju po datumu (to sam mislila kad sam rekla ulazis u bubanj). I jedno godinu dana cekanja je u prosjeku, do dvije godine u najgorem slucaju, samo da se cijela dokumentacija rijesi. Tada, a mislim i sada da je tako, su se brze rjesavali zahtjevi za zarucnicku vizu, kroz 4-5 mjeseci je viza mogla biti gotova, i onda daju 3 mjeseca fore za vjencanje. Nama to nije bila opcija tada, jer on nije ima drzavljanstvo. Eto to je ukratko. Uglavnom, u medjuvremenu su se izdesavale neke stvari, izmedju ostalog i to da sam ja dobila prvu kovertu, pa se sad nadam da ce sve da bude lagano i smooth

p.s.
V777, hvala na iscrpnim postovima, zaista su vrlo vrlo korisni. A to itekako mnogo znaci nama u ovoj situaciji!
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:12.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.