ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Odlazak u USA bez igde ikoga » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #91  
Staro 02.05.2012, 11:47
NightSky's Avatar
NightSky NightSky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.01.2012
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 232
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Ivana Ina Prikaz poruke
Necemo da pravimo sr.... casna pionirska Bez sale, nemamo u planu takve izlete. Odemo-vidimo-vratimo se. I onako nikada nismo bili. Posle ide planiranje... A i zivo me interesuje na koliko ce nam izdati I94.
Uhhh... laknulo mi Sad ostaje jos da prezivimo i mi taj GC stres. Hvala NightSkay
Nema na čemu!

Ako možete da si priuštite put u USA, trebate otići. Putovanja su najljepša stvar koju si čovjek može priuštiti u životu, a možda skupite i korisne informacije koje će vam kasnije koristiti.

A što se tiče GC i DV lutrije, dobro vi nama došli ovdje na forum, da se stresirate zajedno s nama
__________________

DV 2020
Reply With Quote
  #92  
Staro 02.05.2012, 11:57
Ivana Ina Ivana Ina je offline
Član
 
Datum prijave: 30.04.2012
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Kragujevac
Poruke: 18
Nepromenjeno

Bolje vas nasli! Po mojoj slobodnoj proceni stresiracemo se mi jos ihahaaaaj...
Samo ako nije problem jos jedno razjasnjenje... Koliko sam uspela da shvatim vremenski period od apliciranja do izdavanja GC (pod uslovom da te izvuku) je nekih godinu dana, jel tako? A izvlacenje za 2013 je bilo juce, dakle apliciranje je bilo u okt.-nov. 2011. Znaci, ja u okt,-nov. 2012. apliciram za 2014. to je kalendarski 2 god, a ne 1. E sad mi to nije jasno...
Reply With Quote
  #93  
Staro 02.05.2012, 12:22
NightSky's Avatar
NightSky NightSky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.01.2012
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 232
Nepromenjeno

Ovako je bilo do sada, a vjerovatno će i od sada, dakle konkretno primjer za lutriju koja je u toku:

U oktobru 2011 se apliciralo za lutriju koja se zove DV 2013. Rezultati te lutrije su 1.maja 2012 (uz izuzetak ove godine kad će biti drugi krug 1. oktobra).

Oni koji su izvučeni šalju dokumente u Kentaki (dobiju detaljna on-line uputstva šta kako, koji formulari itd, a sve ima i na ovom forumu).

Nakon toga iz Kentakija dobiju obavijest kad im je razgovor u ambasadi (u državi iz koje su aplicirali) i šta trebaju ponijeti od dokumenata. Razgovori traju obično negdje od oktobra (u ovom slučaju 2012) do aprila naredne godine (vidjet ćemo hoće li ove godine biti nekog odstupanja, obzirom na drugo izvlačenje), a kada će neko biti pozvan na razgovor ovisi od Case number-a koji je dobio prilikom izvlačenja na lutriji. Što niži broj - ranije zakazan razgovor.

Na razgovoru u ambasadi se konačno odlučuje hoće li dobitniku lutrije biti dodjeljena useljenička viza. Ako je viza odobrena i unesena u pasoš, može se aktivirati u roku od 6 mjeseci ulaskom u USA. Ako dobitnik za to vrijeme ne uđe u USA, viza propada. Po ulasku u USA, nakon 2-3 sedmice dobiva se Green card i SSN, sa kojim se može dalje sasvim normalno živjeti i raditi.

Dakle, čitava procedura od prijavljivanja na lutriju do odlaska u USA (za sretnike koji budu izvučeni) traje cca 2 godine. Od trenutka kad saznaš da si izvučen/a do odlaska u USA treba oko 1 godinu (+/- koji mjesec, zavisno od termina razgovora u ambasadi i hoćeš li po dobivanju vize otići odmah ili sačekati neko vrijeme).

Ovo ti je ukratko, da ne može kraće ali, opet ponavljam ovaj forum je prava enciklopedija, ima milion konkretnih primjera i iskustava ljudi koji su prošli čitavu proceduru, a i stalno treba biti u toku radi mogućih izmjena "u hodu". Npr. prošle godine je izvlačenje bilo poništeno radi kompjuterske greške i bilo je ponovljeno u julu. Ko to nije upratio, možda je bio izvučen iz drugog puta, a da nije ni znao. Također od prošle godine obavještavanje dobitnika se vrši isključivo elektronski putem provjere na zvaničnom site-u, a do prošle godine dobitnici su se obavještavali slanjem koverti iz Kentakija. To su bile tzv. "prva koverta" i "druga koverta". Sada toga više nema. Ove godine novost su dva izvlačenja, tako da se uvijek mogu očekivati neke izmjene, pa svi učimo usput.
__________________

DV 2020

Last edited by NightSky; 02.05.2012 at 12:37.
Reply With Quote
  #94  
Staro 02.05.2012, 12:36
Ivana Ina Ivana Ina je offline
Član
 
Datum prijave: 30.04.2012
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Kragujevac
Poruke: 18
Nepromenjeno

Hvala na pojasnjenju. Bas je precizno. Eto, nisam znala da razgovori pocinju od oktobra. Uhhh... 2 god... Kako to izgleda dalekooooo.... OMG!
Da, bas sam citala za to ponistenje. Moj muz je malo skeptik po pitanju lutrija. Koliko smo "srecni" govori podatak da je moj muz jedno 2-3 puta ispraznio poslovnicu Lutrije Srbije Grebali smo danima. I nista naravno Mozes misliti???!
Sto vise citam, sve mi je vise frka. Cak i da budemo jedni od izvucenih ja se prepadoh!
Reply With Quote
  #95  
Staro 02.05.2012, 12:46
NightSky's Avatar
NightSky NightSky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.01.2012
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 232
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Ivana Ina Prikaz poruke
Sto vise citam, sve mi je vise frka. Cak i da budemo jedni od izvucenih ja se prepadoh!
Ma samo opušteno! Kao što i sama kažeš, u najidealnijem slučaju imate 2 godine da se pripremite, a do tada, ako se budete interesovali, ima da postanete eksperti za DV lutriju
__________________

DV 2020
Reply With Quote
  #96  
Staro 02.05.2012, 12:59
NightSky's Avatar
NightSky NightSky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.01.2012
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 232
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik curlika Prikaz poruke
Uzmi sudbinu u svoje ruke i ucini za sebe, svoju porodicu maksimalno sto mozes. Opravdanja za neuspeh - nema.
Curlika, na sve ovo mogu reći samo WOW! Vrlo inspirativno! Svaka čast! Ako ste se uspjeli snaći u BiH (mada, mogli ste, vala, naći i perspektivniju zemlju), sigurno neće biti problema u USA, gdje je sve neuporedivo bolje i normalnije. Samo da upali lutrija radi lakšeg dobivanja GC i da nam svima (forumašima) središ besplatan upad na neki tvoj koncert u Las Vegasu!
Svako dobro!
__________________

DV 2020
Reply With Quote
  #97  
Staro 02.05.2012, 13:17
curlika's Avatar
curlika curlika je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.02.2012
US lokacija: Las Vegas, Houston, Chicago
YU lokacija: Sombor-Novi sad, Srbija
Poruke: 263
Pošalji Skype™ poruku korisniku curlika
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik NightSky Prikaz poruke
Curlika, na sve ovo mogu reći samo WOW! Vrlo inspirativno! Svaka čast! Ako ste se uspjeli snaći u BiH (mada, mogli ste, vala, naći i perspektivniju zemlju), sigurno neće biti problema u USA, gdje je sve neuporedivo bolje i normalnije. Samo da upali lutrija radi lakšeg dobivanja GC i da nam svima (forumašima) središ besplatan upad na neki tvoj koncert u Las Vegasu!
Svako dobro!
Hvala NightSky...moj post je bio "ukratko" ali sta jos ima u pozadini...ne bi ni pisao jer mi niko ne bi verovao. Sad je malo lakse, a matora budala (ja), kojoj je ipak zadnjih 5-6 godina "krenulo" (drugi brak, cerkica, selidba 2008 za B.L., zavrsetak studija u roku...itd)...ipak veruje da bi sa apliciranjem u oktobru ove godine i majskim izvlacenjem sledece godine samo nastavio svoju tj. porodicnu "nadogradnju". Neki mi zameraju sto sam tako umislen ali ako sam ne zelim sebi bolje i ne trudim se da to postignem...gde sam? Jesam pre 4 godine mogao verovati da cu preziveti u B.L. i zavrsiti akad. u roku? Jesam. Doduse, sve je to od mene zavisilo...neko ce reci, a DV Lutrija ne zavisi od mene. To je tacno ali...svakako je potrebno skupiti jaaako puno para za nas 3 d odemo. Pa za to nam je potreban dooobar period. Pa ako slucajno i ne upali DV, trazicemo druge solucije za izlazak...mozda negde i u Evropu...ne znam. Znam samo da nisam statican i da uvek tezim za novim, boljim ne prezajuci da ucim sta god da je to. (za razliku od moje generacije). Eto...nek je zdravlja samo, (ko i do sada - kuc, kuc) i svega ce biti.
Reply With Quote
  #98  
Staro 02.05.2012, 13:20
curlika's Avatar
curlika curlika je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.02.2012
US lokacija: Las Vegas, Houston, Chicago
YU lokacija: Sombor-Novi sad, Srbija
Poruke: 263
Pošalji Skype™ poruku korisniku curlika
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik NightSky Prikaz poruke
Samo da upali lutrija radi lakšeg dobivanja GC i da nam svima (forumašima) središ besplatan upad na neki tvoj koncert u Las Vegasu!
Svako dobro!
Sto se toga tice - ne brigaj. Ja volim upoznavati ljude, sticati prijatelje i sl. tako kada odem, ko god normalan bude zeleo doci, pomoci cu mu rado. (Uh, bogte nisam ni aplicirao jos a vec pomazem - budaletina)...al to sam JA!
Reply With Quote
  #99  
Staro 02.05.2012, 16:57
Ivana&Petar Ivana&Petar je offline
Član
 
Datum prijave: 30.04.2012
Poruke: 15
Nepromenjeno

Procitah u nekom od ranijih postova da ti treba dosta vremena ako vadis u Srbiji radnu vizu na osnovu LOE.Ako to radis u USA treba ti oko 15 dana i poslodavca ne kosta nista osim malo cimanja do institucije za ovjeru.Teoretski,poslije 3. ili 4. produzetka radne vize kod istog poslodavca,poslodavac moze da zatrazi permanentnu dozvolu i mozes dobiti gc,mada u praxi to tesko funkcionise...
Pozdrav Ivana Ina
Zasto Orlando...u proteklih 3 godine muz i ja smo razgovarali sa mnogim ljudima iz USA(ne nasima),googlali i prosle godine bili u NY i MIA.Miami nam se jako svidio i pozeljeli smo da neko vrijeme provedemo na Floridi.E,sad,mi smo realni i uvidjeli smo i to da svi hrle u Miami,a to znaci manje sanse za nalazenje posla...Iz pomenutih izvora smo zakljucili da je i Orlando super,a i blizu je.Moj muz je u hospitality menadzmentu i Orlando nam je djelovao kao dobro mjesto za pokusati(Disneyland,Universal Studios,SeaWorld...i oko 50 miliona turista godisnje) i klima nam bas odgovara...E,sad,kratko smo ovdje,djeluje kao grad mogucnosti,ali,vidjecemo...
Turisticka viza je b1/b2,ona traje duze,a I-94 je papir koji dobijas pri ulasku u USA i on traje max 6 mjeseci tj u USA mozes ostati max 6 mjeseci u komadu,onda moras izaci i mozes uci opet poslije nekoliko mjeseci(pozeljno 6 ili vise mjeseci biti van USA)...
Mi jos uvijek nismo konkurisali za Lutriju...
Reply With Quote
  #100  
Staro 02.05.2012, 17:06
Ivana&Petar Ivana&Petar je offline
Član
 
Datum prijave: 30.04.2012
Poruke: 15
Nepromenjeno

I,da,nikako ne preporucujem ostanak poslije isteka I-94 jer onda postajete iligalci,a to podrazumjeva strah na svakom koraku da vas ne otkriju jer cete biti deportovani,a to znaci zabrana ulaska u USA na nekoliko god,teoretski,dok u praxi ne vjerujem da cete ikad vise dobiti vizu ako ste vec jednom prekoracili...
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Razlozi (naši), za odlazak u USA curlika Vaša strana 309 04.02.2023 22:27
Odlazak sa 50 godina derise Vaša strana 21 05.05.2015 04:57
H1B viza IvanDash Ne-imigrantske vize 20 06.07.2014 23:31
Odlazak u USA sa porodicom dejan.balazevic Stare teme 21 08.11.2013 22:23
Sletili! Bez igdje ikoga, bez da nas iko dočeka - Prepušteni sami sebi macodlak Vaša strana 13 20.08.2013 13:10

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:15.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.