ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Social Security Number & Green Card » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1031  
Staro 14.07.2021, 14:51
Orhideha ideja Orhideha ideja je offline
Član
 
Datum prijave: 11.07.2019
Poruke: 26
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke
Ne znaju. Trebalo bi da poveruju u ono sto im kazete.
Juce he muz zvao opet i rekli su mu isto da se ceka tri sedmice minimum, ali sa ovim u pasosu se moze radit legalno za keš ajedno jos pitanje, da li znate mozda jel mogu napustati zemlju sa bebom prije nego stignu dokumenta, ili da ipak sacekam dokumenta ovde?

Last edited by Orhideha ideja; 14.07.2021 at 14:57.
Reply With Quote
  #1032  
Staro 14.07.2021, 21:54
arpad arpad je offline
Član
 
Datum prijave: 26.10.2020
Poruke: 2
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Orhideha ideja Prikaz poruke
Juce he muz zvao opet i rekli su mu isto da se ceka tri sedmice minimum, ali sa ovim u pasosu se moze radit legalno za keš ajedno jos pitanje, da li znate mozda jel mogu napustati zemlju sa bebom prije nego stignu dokumenta, ili da ipak sacekam dokumenta ovde?
Mi smo (zena, dete i ja) doputovali u martu da aktiviramo GC, ispitali malo kako sve to izgleda i vratili se u Srbiju nakon dve nedelje. Ja sam ponovo dosao u US pre nekih mesec dana samo sa vizom koja ima endorsment i bilo je malo ispitivanja na granici gde sam bio do sad, ali u sustini sve je proslo poprilicno glatko. Ostatak familije ce da mi se pridruzi u avgustu.

GC su nam stigli u junu, dakle 2 meseca nakon inicijalnog ulaska u US, na adresu koju smo prijavili na granici. Sa druge strane SSN je stigao jos u martu, ali na adresu koju smo inicijalno stavili prilikom aplikacije, i to samo meni. Supruga njen nije nikad dobila, tako da cemo morati da radimo reissue kad bude dosla.

Nadam da ce da pomogne. Ove godine je sve drugacije nego inace, ali kad imas GC sve moze da se resi
Reply With Quote
  #1033  
Staro 14.07.2021, 23:21
Orhideha ideja Orhideha ideja je offline
Član
 
Datum prijave: 11.07.2019
Poruke: 26
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik arpad Prikaz poruke
Mi smo (zena, dete i ja) doputovali u martu da aktiviramo GC, ispitali malo kako sve to izgleda i vratili se u Srbiju nakon dve nedelje. Ja sam ponovo dosao u US pre nekih mesec dana samo sa vizom koja ima endorsment i bilo je malo ispitivanja na granici gde sam bio do sad, ali u sustini sve je proslo poprilicno glatko. Ostatak familije ce da mi se pridruzi u avgustu.

GC su nam stigli u junu, dakle 2 meseca nakon inicijalnog ulaska u US, na adresu koju smo prijavili na granici. Sa druge strane SSN je stigao jos u martu, ali na adresu koju smo inicijalno stavili prilikom aplikacije, i to samo meni. Supruga njen nije nikad dobila, tako da cemo morati da radimo reissue kad bude dosla.

Nadam da ce da pomogne. Ove godine je sve drugacije nego inace, ali kad imas GC sve moze da se resi
Hvala na informaciji, znaci sve. Ja se nadam da nam nece slati na prvu adresu nista to bi nam bio bas problem jer nismo u dobrim odnosima sa ovima sa prve adrese
Reply With Quote
  #1034  
Staro 15.07.2021, 07:49
Greta Greta je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.09.2020
Poruke: 44
Nepromenjeno

Dali razlog odgode selidbe može biti studij. Studiram za medicinsku sestru pa ne znam gdje bi trebalo pokazati tu potvrdu o studiju.
Reply With Quote
  #1035  
Staro 27.07.2021, 23:36
Orhideha ideja Orhideha ideja je offline
Član
 
Datum prijave: 11.07.2019
Poruke: 26
Nepromenjeno

Danas smo provjerili status i konacno pise da nam je poslata zelena karta na adresu. Zanima me koliko se sad ceka, jel kao posta da stigne za dan-dva, ili i tu treba jedno mjesec dana.
Reply With Quote
  #1036  
Staro 28.07.2021, 02:32
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Stize to kroz par dana, mislim da su to priority posiljke, ja se secam da sam bukvalno svakog sata proveravao status i vrlo moguce da mi je stigla zelena karta vec sutra dan u mail boxu
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #1037  
Staro 28.07.2021, 15:28
Orhideha ideja Orhideha ideja je offline
Član
 
Datum prijave: 11.07.2019
Poruke: 26
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Stize to kroz par dana, mislim da su to priority posiljke, ja se secam da sam bukvalno svakog sata proveravao status i vrlo moguce da mi je stigla zelena karta vec sutra dan u mail boxu
Super, jos samo da ne stigne na straru adresu
Reply With Quote
  #1038  
Staro 17.08.2021, 05:53
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

SSA zbog pandemije jos od marta 2020. sa strankama radi iskljucivo na zakazivanje. Tu krece igranka - prvo morate da pozovete lokalnu kancelariju i to onu kojoj pripadate na osnovu adrese. Dobiti zivu osobu, bar u mom slucaju, je uzelo jedno 3-4 poziva i cekanje od 15-30 minuta po pozivu dok konacno neko nije podigao slusalicu. Onda oni uzmu vase podatke, da bi vas neko nazvao u roku od 7-10 dana i zakazao termin kada mozete licno u SSA. Ako se uzme u obzir da se zakazivanje vrsi za narednu nedelju, a da se posle toga ceka jos 7-14 dana da SSN fizicki stigne postom, cela ova rabota uzme ~ mesec dana.

Ovako je izgledalo moje iskustvo sa kancelarijom SSA u JAX, FL pre mesec dana kada sam ocu isao da vadim SSN. Mi smo radili adjustment of status za njega tako da nije bilo opcije da se cekira da sa GC automatski stigne i SSN. Birokratija
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #1039  
Staro 27.02.2022, 11:07
Ronin Ronin je offline
Član
 
Datum prijave: 12.05.2021
Poruke: 22
Nepromenjeno

Da li mora test da se radi za ulazak u Ameriku iz Srbije?
Reply With Quote
  #1040  
Staro 01.03.2022, 02:26
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Ronin Prikaz poruke
Da li mora test da se radi za ulazak u Ameriku iz Srbije?
Mora i test (ne vise od 24h sata ranije ) i vakcina za sad, sve osim ruske (bar su mi tako rekli u ambasadi).

Ili "documentation of recovery from COVID-19 (i.e., your positive COVID-19 viral test result on a sample taken no more than 90 days before the flight’s departure from a foreign country and a letter from a licensed healthcare provider or a public health official stating that you were cleared to travel)."

Danijela
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Oduzimanje Green Card-a takecare Agencije za prijavu 6 08.05.2017 14:42
Green Card - Sigurnost Bazzoli Vaša strana 11 07.07.2015 05:01
Green Card za porodicu Zorzy88 Stare teme 3 07.02.2011 19:43
Green Card and SSN Smith6000 Stare teme 1 17.02.2010 09:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:57.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.