ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Union jobs (sendikat) u Americi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #241  
Staro 20.03.2021, 16:31
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Za prosli vikend smo imali veliku snjeznu storm , bilo je zeznuto raditi cijelu sedmicu. Sreca moja pa imam biznis rutu pa se čisti snijeg skoro stalno. Ono malo rezidential dostava sto imam nema potrebe da stavljam lance .
U Ups se dešavaju nekakve promjene kako je dosla ova nova CEO , forsiraju se ljudi da su ispod 9.5 h i dosta se forsiraju ovi 22.4 vozaci ( posto su manje placeni) . Ovi vozaci cim je snijeg imaju neke udesa ili udare u mail box ili nesto drugo. To je bilo i za ocekivati , zaposljavali su sve zivo nije bilo nekog drill oko obuke itd.
Sa neizvjesnoscu cekam ovaj novi contract 2023-2028 i kako cese union postaviti . Vidimo da dosta su popustljivi i izlaze u susret managmentu. Ovaj vazeci ugovor plata je isla samo za osnovne troškove života to je nekih 1$ po godini i to se ne moze nazvati neka povisica. Nema bonusa,nema bozicnica .
Moje mišljenje je da treba se izboriti da ostanu svi ovi benefiti i da se brate ukine ova pozicija 22.4 jer kako je njihova namjera da nikada vise ne zaposljavaju RPCD ( regularne vozace) nego samo da povećavaju broj 22.4 vozaca.
Mene skoro svake subote pitaju da radim i nude duple pare ali to ne prihvatam jer jednom ako prodje onda stalno traze , a i potrebno je da imam dva dana off u komadu. Dosta tih 22.4 koje rade utorak subota zovu call in subotom pa povlace regularne vozace da radimo 6 dana u sedmici.
Sve u svemu nije dobro ali vidjet cemo sta ce biti.
Reply With Quote
  #242  
Staro 22.03.2021, 03:03
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Da li znas mozda koliko puta u toku godine se otvara union bid i u koje vreme obicno ?
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #243  
Staro 22.03.2021, 04:52
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Da li znas mozda koliko puta u toku godine se otvara union bid i u koje vreme obicno ?
Kod nas je u aprilu i u oktobru , tada oni nesto kombinuju sa rutama pa uvijek ima ruta za bid. Vidim da ljudi idu u penziju a ne stavljaju njihovu rutu za bid
sto je cudno nego je pokrivaju sa cover drivers.
Dosta je politike i manipulacije.
Reply With Quote
  #244  
Staro 30.03.2021, 13:39
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Svaki ovaj stimulans check nagrubusim opasno. Ljudi kupuju opasno online od igle do lokomotive a naravno mi dostavljamo.Sada nas forsiraju da radimo 6 dana u sedmici. Udara se opet 60h sedmicno vec 3 sedmica zaredom. Lova nije losa ali se ne moze fizicki izdrzati. Vidim dosta ljudi sa top pay radi svaku sedmicu, prolaze 2,6k zembaca sedmicno.
Ko izdrži pricat ce
Reply With Quote
  #245  
Staro 06.06.2021, 15:24
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Sta je 8h request ?
To je zahtjev kompaniji koji se podnosi 5 kalendarskih dana unaprijed i zahtijeva se 8h planirani radni dan.
Centar manager ima rok da odgovori 48h na taj zahtjev. On moze biti odbijen ako je predjen limit za taj dan od 10% zahtjeva od svih vozaca u centru i prioritet imaju vozaci sa vise radnog staža ( seniority)
U slucaju odbijanja zahtjeva bez osnovanog razloga a za taj dan ostanes duze od 8h na poslu kompanija je dužna da plati tvoje sate i 2h regular pay penalty.

Package car vozaci koriste koriste ovu mogucnost u contractu da bi disciplinovali dispatch managere koji pokusava da planira vise posla za odradjene dane. Managment ima tri dana unaprijed informacije o volume za svaku rutu i ukupni volume za cijeli centar. Na osnovu tih brojeva oni planiraju unaprijed rute i koji planirani posao će biti za koju rutu.
Reply With Quote
  #246  
Staro 06.06.2021, 15:40
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Sta je over 9.5 h ?
Managment treba da planira svaku rutu da bude ispod 9.5 h . Oni moraju planirati ispod tog vremena tako da kalkulisu i moguca zakasnjenja u saobraćaju, chit-chat with custumer itd.
U slucaju da se desi da vozac tri puta u toku jedne radne sedmice ostane preko 9.5 radnih sati kompanija je dužna da plati penalty pay ( satnica + regular penalty pay) za sve vrijeme preko 9.5h . Fakticki kompanija placa u tim situacijama trostruku satnicu.
Ova zaštita za package car vozace ne vrijedi u periodu peak seson od 15 novembra - 15 januara u vrijeme Bozicnih praznika.
Managment trazi od vozaca da javi da li ce biti over 9.5 h da im posalje pomoc da bi bili ispod 9.5h .
Ponekad u nedostatku radnika ( povrede ,godisnji odmori ,veliki obim posla) oni nisu u mogucnosti da omoguće ispd 9.5 h pa se desava over volume za cijeli centar. U takvim situacijama moraju da plate ili da se odlucuju da zaposle vise vozaca
Reply With Quote
  #247  
Staro 25.07.2021, 15:47
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Dosta ljudi mi se javilo kome treba i hoće besplatno osiguranje ili kao part time posao a pojedinci i zele i full time posao i da prave karijeru u tom pravcu . Tako da cu nastaviti povremeno da pisem na ovom topic-u union jobs i da ih upućujem na ovaj forum radi detaljnijih informacija.
Sretno svima pogotovo novopečenim green card holderima . Nastaviće se
Reply With Quote
  #248  
Staro 25.07.2021, 18:32
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Termination
Prije nekih 2 mjeseca vozač je nagazio sa kamionom neko ukrasno kamenje u dvorištu i nije prijavio kao incident (sve se mora prijaviti ) I to ga je kostalo otkaza. Nije to neka velika steta ali je taj custumer ima bas viska vremena da prijavi i da se pozali menagmentu oko toga. Vozac je dobio otkaz za ne prijavljivanje tog incidenta i isti dan je podnio gravience i krenuo u borbu za svoj posao.
Prvi korak je da je imao sastanak za centar manager i nasim Stewart. To je proslo bezuspješno posto je manager imao osnova po clanu ugovora o ne prijavljivanju incidenta. Vozac se stalno branio sa argumentima da uopste nema pojma da se to desilo ( posto je rijes o kamenju koji je uz sami put) , da je znao on bi prijavio.
Drugi korak je sastanak sa district managerom, labor manager i nasim biznis agentom . Tu je bilo povuci,potegni ali opet ga nisu dopustili da dobije posao nazad.
Treci korak je trebao ici na regionalni panel i to je zadnji korak ali do toga nije došlo posto su se oni povukli i dali mu posao nazad.
Oni su znali da je to nesto neznatno i zanemarivo ali su drzali tezu o integritetu tog vozaca i da ne smije lagati i precutati neke vazne stvari.

Vozač je bio out 6 sedmica za vrijeme tih svih dogadjanja,nije mu bilo placeno I nije imao osiguranje za to vrijeme. Union je bio uz njega cijelo vrijeme i vjerovatno bi bilo svasta da je doslo do regional panel posto se ne moze neko optužiti ako nije bio svjestan da se incident desio.

Po meni on je trebao tražiti back pay ( da mu plate za cijelo vrijeme sto nije radio) tako bi im dao do znanja da se vise ne zezaju. On je bio sretan da je dobio posao nazad i na tome se završilo .
On je jedan od onih koji je mislio da je svemoguć I da ce ga union zaštititi u svakom slučaju ali nije kontao da oni mogu da igraju te igrice i da ga ostave 1,5 mjesec bez posla samo da mu daju do znanja.
Ovo je na prvom mjestu biznis i treba se tako ponašati ako imaju odredjena pravila treba ih poštovati . Malo je bio i neodgovoran prema poslu , nije završavao neke dostave , sporo je dostavljao , kasnio je na posao, zvao je call in kada je znao da su ljudi na godišnjem ( da bi ih zeznuo kad nema dovoljno ljudi ) a managment ga je samo čekao.
Oni imaju načina da pokazu ko je sef ...
Reply With Quote
  #249  
Staro 08.11.2021, 00:21
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Kada sam odlučio nesto pisati forum nije radio. To je najveći razlog ne javljanja povodom ove topic.
Trenutno smo pred novom Peek Božićnom kupovinom euforijom koja će trajati oko 2 mjeseca. Znači UPS zaposljava na sve moguće pozicije
Sto se tice moga posla sve je standardno i za ovaj period godine i odmorim posto imamo helpera.
Na istoj sam ruti evo vec druga godina i sve u svemo moze se reci da se uslo u neku standarnu rutinu .
Od sledece godine sam na Top pay tako da me i to raduje a u 2023 godini dobijam jos jecnu sedmicu godisnjeg ( idem na 4 sedmice) sto mi je posebno drago.
Zao mi je tih novih vozaca sto moraju prolaziti isti drill obuke na pocetku i žao mi sto dosta ljudi nije ostalo. Izgubili smo 12 novih vozaca u mom centru za 8 mjeseci. Žalosno je to sto prodju tih 30 dana i kvalifikuju se i samo trebaju da izdrže taj početnički drill koji traje od 6 mjeseci do godinu dana . Taj drill je da se dobija dosta posla i dosta kritike od strane managmenta , nesto kao taj military nacin. Za to vrijeme ti novi vozači trebaju da cute i rade dok im se ne skinu sa grbace i nadju nove zrtve.
Skoro cijelu ovu godinu se traze dobrovoljci za rad subotom ( 6 dana s sedmici ) zbog nedostatka novih vozaca ( oni rade utorak -subota). Za Dosta ljudi se odluče za neki extra kes posto ako si na top pay to je nekih 650$ ( radis oko 10,5h) za dan od 10h , ako radis svaku drugu subotu to ti je skoro 15k vise godisnje.
Mi smo prošli mjesec imali glasanje za izbor novom predsjednik Uniona tako i na to cekamo rezultate a od sledece godine vec se pripremamo za novi petogodisnji ugovor od 2023 do 2028 godine . Nadamo se dobrom i biricetnom ugovoru.

Svako ko ima želju i volju da zaradi neki dodatni kes za ovaj peek moze me slobodno kontaktirati. Mozete biti moj referral
Neko ko ima pitanja u vezi bilo kog posla sto se tice kompanije slobodno me kontaktirajte.
Svako dobro
Reply With Quote
  #250  
Staro 08.11.2021, 01:15
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Vidim da nema komentara. Sigurno su svi zadovoljni tvojim pisanjem. Slazem se sa njima. samo nastavi.
Zanimljivo je
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DoD jobs or join the Army konislav Stare teme 29 21.11.2009 05:35

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:05.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.