ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Kupovina auta na kredit i građenje kreditne istorije » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #91  
Staro 31.05.2021, 05:52
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Ako je to sa credit karme nije ti fico score, mozes da napravis nalog na experianu pa da vidis fico 8, ali i poseban fico auto za kupovinu kola. Ja za dva dana idem da uzmem nova kola, pa cu ti javiti kako samo prosao sa kamatom, ali mislim da ne bi trebalo da ti bude vise od 6%, najveci problem duzina kreditne istorije, skor nije presudan u tvojoj situaciji. Plus, bitan ti je i odnos zarade i zaduzenja koje vec imas, tj koje bi imao sa tim potencijalno novim automobilom.
Reply With Quote
  #92  
Staro 31.05.2021, 15:37
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dusmanic Prikaz poruke
Pozdrav svima, razmisljam o kupovini prvog auta na kredit
Trenutni Credit score mi je od 730-747, duzina kreditne istorije je 1 god i 2 meseca... sta mislitr kolika bi mi kamata bila otprilike, posto nisam imao nikakvih kredita sem kreditnih kartica? Pozz
4.68% za novi
6.04% za vec koristen
https://www.creditrepair.com/educati...y-credit-score
Reply With Quote
  #93  
Staro 31.05.2021, 19:15
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

@dusmanic

Javi kad/ako budes uzimao.
Ja planiram isto da uzmem neki car loan do 10-12k, FICO score po experianu mi je 744 sto po onoj skali spada u Very Good.
__________________
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - SELECTED
CN: 2020EU00046XXX
DS-260: 15. Nov 2019.
Poslata dokumenta: 15. Nov 2019.
Prebacio se na AOS: 25. Apr 2020.
Ostatak AOS procedure: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...4&postcount=29
Reply With Quote
  #94  
Staro 01.06.2021, 17:38
dusmanic's Avatar
dusmanic dusmanic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.09.2015
Poruke: 141
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Ako je to sa credit karme nije ti fico score, mozes da napravis nalog na experianu pa da vidis fico 8, ali i poseban fico auto za kupovinu kola. Ja za dva dana idem da uzmem nova kola, pa cu ti javiti kako samo prosao sa kamatom, ali mislim da ne bi trebalo da ti bude vise od 6%, najveci problem duzina kreditne istorije, skor nije presudan u tvojoj situaciji. Plus, bitan ti je i odnos zarade i zaduzenja koje vec imas, tj koje bi imao sa tim potencijalno novim automobilom.
Imam Fico score na BofA , taj mi je 730 trenutno, da na credit Karmi je 743 i 748... Planiram da dam i dobar downpayment pa cemo videti... Da li je bolje da se negde vec aplicira za kredit u nekoj banci pa samo ode kod dealera ili da se sve zavrsava kod njih?
__________________
DV2018 i DV2019- Has not been slected x 2
DV2020- SELECTED CN 2020EU4XXX🍀🍀🍀
DS260: 15.07.2019.
Dokumenta poslata: 15.08.2019.
interview: 12.11.2019
green day:15.11.2019.
Reply With Quote
  #95  
Staro 03.06.2021, 11:27
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Taj na BoA ti je bitan, credit karma je zastareli skor koji niko ne koristi. Napravi nalog na Experianu imas za dz i vidi koji ti je FICO Auto 8.


Ja sam juce bio u BoA da uzmem kredit, stavili mi aplikaciju na cekanje, otisao sam kod dilera jer Honda ima trenutno akciju 0-48 meseci 0.9% 48-60 1.9% i 72 meseca 2.9%. Uzeo sam na 72 meseca kod dilera, FICO 789, 2.9% sto je meni odlicno kod Honde, ucesce 3000. Kreditna istorija 2 godine.

Zavrsim kupovinu stize mejl od BoA odobren kredit, kasno Marko na Kosovo stize... 2.84% vidim pogresili su stavili su koriscen auto, proverim sa njima 2.64% za nov, i skor mi je bio pre nego sto su povukli 799 bolji nego kasnije kod dilera.

Ovo izgleda na oko razlika kao 0.26% u kamati ali to je presmesno, 3$ mesecno razlike.

Sada je bas lose vreme za kupovinu kola sto se tice pogadjanja oko cene, nemaju inventara, i znaju da ce doci neko ko ce platiti punu cenu. Ako planirate kupovinu, kraj ovog meseca tj juna je odlicna prilika, em kraj meseca em kraj kvartala snizavce malo cene ako nisu ispunili ciljeve za prodaju. Sto se tice kamata nikad nize kamate.


I da, obavezno odradi bar u nekoj banci predodobrenje za kredit, obicno su dileri jako losi sa finansiranjem, pre 2 godine kamata je bila u BoA 3.29% diler nije mogao da se spusti ni do 4%, osim ako nije promocija, znaju da koriste priliku i odvaljuju kamate ako neko nema savrsen skor.
Reply With Quote
  #96  
Staro 30.08.2021, 01:21
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

kupovina auta na kredit ?

Gledao sam neke nove automobile i iskreno sam se iznenadio koliko je mala godisnja miljaza. Pao sam u nesves kad sam video nesto oko 15k milja, ja ne znam, kao da smo u Lihtenstajnu ili Luksemburgu ili on mozda misli da sam ja pop koji ide samo do crkve i groblja.

Da ne govorim da u bilo kojoj varijanti nov polovan ako se odlucite za kredit morate imati full coverage a to je 2-3 puta veca premija.

Pa kamata.

Uzgred, ako zelite da kupite auto za CASH dealer ce se vecma naljutiti na vas. Jer zaboga nije vam utrapio kredit od banke i vecu premiju od osiguranja. Autokuce ovde odavno vec imaju vece prihode od prodaja auta na kredit nego za cash.

Nemojte zaoraviti da da bi vam auto ostao u garanciji morate redovno da ga servisirate. Tako npr zamena obicnog ulja mora biti kod njih, ne mozete ga zameniti za 10min na parkingu. Odlazak kod dilera, vracanje kuci taxijem, odlazak taxijem da pokupis kola.... Usput ce vam pederas na prijemnom naci jos neki kvar itd itd...

__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #97  
Staro 30.08.2021, 08:40
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

To je za lizing, za kupovinu automobila ne postoji godisnja miljaza.
Sve zavisi od statusa vozaca za potpuno pokrice, nekada je cena 30% veca samo, mada i da kupis nov auto za kes suludo je neosigurati ga potpuno.
Auto moze da se kupi danas na kredit i vec posle par dana da se otplati potpuno u kesu, nema kamata, bolja se cena dobije od dilera. Na kraju, odrzavanje nije obavezno kod dilera gde je kupljen auto, vec u bilo kom servisu, to nije uslov za garanciju.
Reply With Quote
  #98  
Staro 31.08.2021, 23:46
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Meni su i u banci rekli da za kredit (dobio sam naravno aproval) mora auto cak i polovan biti full osigiran dokle god traje kredit a meni je premija izasla umesto nekih 116 cak 230 dolara duplo dakle.

Odrzavanje je obavezno a svi kostaju manje vise kao i kod dilera.

To je bilo pre skoro 2g ici cu sad ponovo da proverim.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kupovina kuće-stana u USA olivera77 Vodič za emigrante 216 10.01.2023 13:14
Kredit za lot + house? Angelina Stare teme 1 13.04.2013 20:09
Koju banku izabrati - za kupovinu auta, kreditne kartice, građenje kreditne istorije dreamerns Stare teme 93 02.09.2010 05:11
Ograničenje zapošljavanja stranaca zoran80 Stare teme 26 25.01.2010 14:31
Da li kupiti automobil za gotovinu ili na kredit? emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 09.07.2007 21:35

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 06:55.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.