ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Dv-2022 » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #481  
Staro 22.08.2021, 04:28
Padinjak101's Avatar
Padinjak101 Padinjak101 je offline
Član
 
Datum prijave: 30.08.2018
YU lokacija: Beograd
Poruke: 28
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
U bulletinu za avgust 2021 izašli su neki statistički podaci za DV2022. Ukupan broj izvučenih je 119.021, što znači da je i ovo overselected godina, što dalje znači da postoji izvesna doza rizika za visoke brojeve. Ukupno je bilo 7.336.302 prijava (13.191.296 sa derivatima).

Broj izvučenih kada je region u pitanju

Srbija 214
Hrvatska 21
BIH 64
Makedonija 293
Crna Gora 48
Kosovo 334

214 dobitnika iz Srbije, a koliko je bilo prijava?
Reply With Quote
  #482  
Staro 24.08.2021, 08:00
alien011 alien011 je offline
Član
 
Datum prijave: 24.08.2021
Poruke: 3
Nepromenjeno

Da li je neko dobio zahtev za dokumenta? Ja sam poslao DS260 21.maja
Vidim na drugim forumima da su počeli da dobijaju zahteve za dokumenta, uglavnom oni koji su predali do 15.maja i ima i brojeva koji su EU19xxx
Reply With Quote
  #483  
Staro 24.09.2021, 08:08
Chloe Chloe je offline
Član
 
Datum prijave: 06.11.2020
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 3
Nepromenjeno

Ljudi, je l' se zna kada kreće prijava za 2023. godinu?
Reply With Quote
  #484  
Staro 24.09.2021, 23:07
tanlleoni tanlleoni je offline
Član
 
Datum prijave: 24.09.2021
Poruke: 2
Nepromenjeno

Imam pitanje. Ako je neko izvucen i kad dobije papire, da li je to za stalno?
Odnosno, ako odes i budes tamo 2 godine, vratis se kuci na godinu dana, da li mozes da se vratis u USA i nastavis normalno da zivis i radis kao da nisi bio kuci godinu dana?
Ili mora da prodje neki period od npr. 5 godina da bi mogao da odes kuci na duze pa da se vratis i nastavis normalno?
Reply With Quote
  #485  
Staro 25.09.2021, 08:58
MatijaX's Avatar
MatijaX MatijaX je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.09.2017
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 73
Nepromenjeno

@tanlleoni


Samo ti pobijedi na Green Cardu, pa lako za ovakve brige...


Al' koliko znam, moraš biti bar 6 mjeseci unutar godine dana, da ne izgubiš stećeno pravo. I tako 5 godina, pa onda tražiš citizen da budeš.

Najlakše da se oženiš za Amerikanku.
Reply With Quote
  #486  
Staro 26.09.2021, 10:43
tanlleoni tanlleoni je offline
Član
 
Datum prijave: 24.09.2021
Poruke: 2
Nepromenjeno

Da, da, samo još da me izvuku

Ali znaš kako to ide, uvek neke kalkulacije i pre nego što se desi. Što bi meni ćale uvek govorio, prvo skoči pa reci hop.

Hvala za info
Reply With Quote
  #487  
Staro 29.09.2021, 22:46
ciaoadios ciaoadios je offline
Član
 
Datum prijave: 19.09.2017
US lokacija: Miami, FL
YU lokacija: Croatia
Poruke: 11
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Chloe Prikaz poruke
Ljudi, je l' se zna kada kreće prijava za 2023. godinu?
Isto pitanje. Je li moguce da nema nikakvih datuma jos?
Reply With Quote
  #488  
Staro 12.10.2021, 21:41
Sosa iz Banata's Avatar
Sosa iz Banata Sosa iz Banata je offline
Član
 
Datum prijave: 14.10.2020
US lokacija: Southern California
YU lokacija: Banat, Vojvodina
Poruke: 6
Nepromenjeno

Cao svima!
Srecna sam da je sajt foruma ponovo proradio!
Bila sam se zabrinula ovaj period unazad oko 10tak dana. Ali sad je sve ok i eto nas opet u novom krugu prijave - za 2023!

https://emojipedia.org/crossed-fingers/

https://dvprogram.state.gov/

Last edited by Sosa iz Banata; 12.10.2021 at 21:47.
Reply With Quote
  #489  
Staro 25.10.2021, 04:02
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tanlleoni Prikaz poruke
Imam pitanje. Ako je neko izvucen i kad dobije papire, da li je to za stalno?
Odnosno, ako odes i budes tamo 2 godine, vratis se kuci na godinu dana, da li mozes da se vratis u USA i nastavis normalno da zivis i radis kao da nisi bio kuci godinu dana?
Ili mora da prodje neki period od npr. 5 godina da bi mogao da odes kuci na duze pa da se vratis i nastavis normalno?
Zelena karta vazi 10 godina,od toga nakon 5 godina se aplicira za Citizenship za pasos. Ne bih preporucila,ja sam ovde 3 godine i tek sam u Maju mesecu bila nazad kuci. Ako odete kuci na tako dug period morate da imate Re-entry permit sa jakim razlogom zasto ste bili odsutni tako dug period van Usa. Da pojasnim meni ce se oduzeti mesec dana koliko sam bila kuci od vremena kada cu da apliciram za pasos. Ako moze da se izdrzi 5 godina do pasosa,a nakon toga mozete da odete i vracate se u zemlju kako vam odgovara

Srecno
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #490  
Staro 25.10.2021, 14:57
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Makica@ Prikaz poruke
Zelena karta vazi 10 godina,od toga nakon 5 godina se aplicira za Citizenship za pasos. Ne bih preporucila,ja sam ovde 3 godine i tek sam u Maju mesecu bila nazad kuci. Ako odete kuci na tako dug period morate da imate Re-entry permit sa jakim razlogom zasto ste bili odsutni tako dug period van Usa. Da pojasnim meni ce se oduzeti mesec dana koliko sam bila kuci od vremena kada cu da apliciram za pasos. Ako moze da se izdrzi 5 godina do pasosa,a nakon toga mozete da odete i vracate se u zemlju kako vam odgovara

Srecno
Jesi ti sigurna u to da ce ti oduzeti mesec dana? Ako se ne varam, svako odsustvovanje krace od 6 meseci se ne uzima u obzir, tako ti se i dalje gled 5 odina od trenutka kad si usla u USA prvi put. U slucaju da je odsustvo duze od 6 meseci, brojac se resetuje i treba da prodje novih 5 godina od ponovnog ulaska.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 07:11.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.