ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Ulazak u SAD » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #381  
Staro 19.06.2021, 13:29
Gruje.kg Gruje.kg je offline
Član
 
Datum prijave: 05.03.2021
Poruke: 14
Nepromenjeno

Hvala na ogovorima, pisao sam CBP (Cusoms and border protection) dobio sam odgovor:
Immigrant visa holders who were physically present in China, Iran, Schengen Area, the United Kingdom, Ireland, Brazil, or South Africa during the preceding 14 days may travel to the United States while these Proclamations are in effect. Immigrant visa holders subject to these Proclamations have been granted a national interest exception to travel and can be boarded without contacting U.S. Customs and Border Protection if all admissibility and document requirements are met.
Tako da izgleda da nema nikakvih problems za ulazak svim nosiocima Imigrantskih viza.
Reply With Quote
  #382  
Staro 29.12.2021, 20:30
TheTruth TheTruth je offline
Član
 
Datum prijave: 16.06.2015
Poruke: 5
Nepromenjeno

Planirao sam u februaru da putujem za USA, imam turisticku vizu. Zanima me da li i dalje traju te peripetije oko sengen zone, tj. da li mogu leteti npr. iz Pariza, Amsterdama... itd.
Takodje, interesuju me tudja iskustva prilikom samog ulaska, sta preporucujete od papirologije, osim konfirmacije smestaja.
Hvala i pozdrav svima
Reply With Quote
  #383  
Staro 30.12.2021, 09:54
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik TheTruth Prikaz poruke
Planirao sam u februaru da putujem za USA, imam turisticku vizu. Zanima me da li i dalje traju te peripetije oko sengen zone, tj. da li mogu leteti npr. iz Pariza, Amsterdama... itd.
Takodje, interesuju me tudja iskustva prilikom samog ulaska, sta preporucujete od papirologije, osim konfirmacije smestaja.
Hvala i pozdrav svima
Jedino mogu prijaviti da sam pre mesec dana leteo preko Pariza i LA i da je sa mnom bila gomila zapadno-evropljana sa turistickim vizama. Nisam ulazio u Sengen zonu, dakle samo prasnjavi pariski aerodrom. Budi spreman da te pri svakoj promeni terminala ponovo pretresaju. Mislim da je bas bio period kada su se granice tek otvorile na zapadno-evropljane i da su svi sa turistickim vizama prolazili kao na traci.
Reply With Quote
  #384  
Staro 03.01.2022, 15:34
TheTruth TheTruth je offline
Član
 
Datum prijave: 16.06.2015
Poruke: 5
Nepromenjeno

Hvala puno na informaciji, planiram sutra da kupim kartu, tako da mi je onda svejedno da li se preseda u npr. Amsterdamu, Parizu itd. itd.
Reply With Quote
  #385  
Staro 03.01.2022, 21:46
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Moras da budes vakcinisan od skora novo pravilo za turiste plus test 24 sata pre puta nije vise 3 dana
Reply With Quote
  #386  
Staro 04.01.2022, 20:08
TheTruth TheTruth je offline
Član
 
Datum prijave: 16.06.2015
Poruke: 5
Nepromenjeno

Vakcinisanje sam obavio pre nekih mesec i jace, za taj test sam isto procitao ovde... To cu najverovatnije morati na aerodromu da odradim, posto mi je let u 06:45.
Reply With Quote
  #387  
Staro 04.01.2022, 20:50
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik TheTruth Prikaz poruke
Vakcinisanje sam obavio pre nekih mesec i jace, za taj test sam isto procitao ovde... To cu najverovatnije morati na aerodromu da odradim, posto mi je let u 06:45.
Mozes i dan pre nego sto imas let. Tako sam ja uradio i nije bilo nikakvih problema. Ako ides preko CDG dobro bi bilo da malo proucis kako izgleda aerodrom, moze se desiti da engleski jezik i nije od neke pomoci. Pretpostavljam da treba da menjas terminale, pa mozes pogledati npr. https://easycdg.com/airport-guide/tr...s-cdg-airport/ https://easycdg.com/airport-guide/tr...ce-terminal-2/, ili skinuti https://play.google.com/store/apps/d...hl=en_US&gl=US. Terminali malo idu cudno za nase pojmove, ista je autobuska stanica za A i C, kao i za B i D, a i railway malo treba izuciti za svaki slucaj npr. https://easycdg.com/transport/train-station-terminal2/.

Last edited by slucajni_prolaznik; 04.01.2022 at 21:02.
Reply With Quote
  #388  
Staro 05.01.2022, 00:07
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Bez ikakve panike za CDG, 3x sam isao preko Pariza, Ujedno mi je to bio i prvi let u zivotu, i drugi su me plasili kako cu da se snadjem te da 2h nije dovoljno od jednog terminala do drugog i slicno... Lepo sve informacije na papir pre leta, tamo je sve lepo obelezeno, imas i ove terminale na kojima mozes skenirati boarding pass i na kome sve pise, ljudi pricaju engleski i svakog mozes pitati za pomoc
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #389  
Staro 05.01.2022, 01:52
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Ma dobro, nije strasno u svakom slucaju, meni se samo desilo da sam se vracao za US dan-dva posto je skinut ban za turiste iz Sengen zone, pa je sve bilo prepuno putnika, a neki sluzbenici stvarno nisu bili raspolozeni da daju najosnovnije informacije. Dakle, dosao sam na 2B iz Srbije i onda sam uhvatio bus za 2E (posle duze setnje, ali da li na terminalu 2A, ili 2D, stvarno se ne secam, mislim da sam odsetao do 2D), ali je on vodio samo do gate-ova K, a meni je trebao L.

Ovde je zapravo jedna jedina slika koja mi je bila potrebna, ali nisam previse mario pre polaska: https://www.parisaeroport.fr/en/pass.../terminals-map

Dakle (a ne mogu da tvrdim da postoji i laksi nacin), morao sam da izadjem sa terminala 2E (K-gate) i to "iza ledja" security check-a i da hvatam metro do terminala 2E (L-gate) i opet prodjem sigrunosnu proveru, tj. pretresanje. To je bila stvar koju svakako nisam ocekivao jer sam mislio da kada jednom dodjem do 2E terminala, sve mogu i peske, a bas i nije bilo tako.
Reply With Quote
  #390  
Staro 05.01.2022, 21:07
TheTruth TheTruth je offline
Član
 
Datum prijave: 16.06.2015
Poruke: 5
Nepromenjeno

Hvala vam svima na informacijama, bio sam 2 puta na CDG, ako se ne varam, u pravu ste sto se tice terminala... ume da bude zapetljano. Jedino cega se secam da smo morali da se vozimo satlom dobrih 20-30 min dok nismo dosli gde treba, pa se penji gore, silazi dole, 100 nekih cuda Bilo bi odlicno ako mogu dan ranije da se testiram kod kuce, let je dosta rano, pa bih u slucaju testiranja na aerodromu morao maltene da preskocim spavanje tu noc...
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:13.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.