ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #381  
Staro 08.02.2017, 00:36
ggtron's Avatar
ggtron ggtron je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.04.2015
US lokacija: NY/NJ
YU lokacija: Beograd
Poruke: 52
Nepromenjeno

Moja mama je pre 4 dana dobila turisticku. Ponela je ds160, sliku, pasos, vlasnicki list stana i resenje o penziji. Uzeli samo pasos da lupe vizu, nista drugo nisu ni trazili. Pitali je kod koga ide, cime se bavila pre nego sto je otisla u penziju, da li putuje sama i sa kim zivi. 3 minuta je sve trajalo.
__________________
DV2014 - 2 prijave - has not been selected
DV2015 - 2 prijave - Izvučen 2015EU36xxx
DV2016 - 2 prijave - has not been selected
19.11.2014. - Predat DS260
24.07.2015. - Lekarski pregled
06.08.2015. - Intervju u ambasadi -> VIZE ODOBRENE
07.08.2015. - CEAC Status -> ISSUED
11.08.2015. - Stigli pasosi sa vizama
17.08.2015. - Kupljene karte
18.09.2015. - Ulazak u USA
28.09.2015. - Stigao SSN
09.12.2015. - Stigao Green Card
Reply With Quote
  #382  
Staro 20.03.2017, 16:07
AzraSa AzraSa je offline
Član
 
Datum prijave: 16.03.2017
Poruke: 3
Nepromenjeno

Pozdrav,

moze li mi neko odgovoriti sta moze biti razlog odbijanja Turisticke vize i to vise puta do sad.. Pokusavala sam kao student i imala sam uredno polozene ispite. Zatim, prije nove godine sam pokusala ponovo, uz to imam i ugovor da radim ali mi nisu odobrili. Da li u skorije vrijeme opet pokusati ili cekati da prodje neko vrijeme?

Unaprijed zahvalna
Reply With Quote
  #383  
Staro 21.03.2017, 00:39
bojan1981's Avatar
bojan1981 bojan1981 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
YU lokacija: Cacak
Poruke: 94
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik AzraSa Prikaz poruke
Pozdrav,

moze li mi neko odgovoriti sta moze biti razlog odbijanja Turisticke vize i to vise puta do sad.. Pokusavala sam kao student i imala sam uredno polozene ispite. Zatim, prije nove godine sam pokusala ponovo, uz to imam i ugovor da radim ali mi nisu odobrili. Da li u skorije vrijeme opet pokusati ili cekati da prodje neko vrijeme?

Unaprijed zahvalna
Mislim da je vise puta objasnjeno sta i kako na tu temu...
Elem:
Potrebni su ti cvrsti dokazi daneces ostati u USA ilegalno. Najcesce to bude: Nekretnina (neka nepokretnost), porodica, stalno zaposlenje...
Nestosto bi te vratilo nazad. Najrizicniji su studenti i mladje osobe jer najcesce ostaju mladi koji traze perspektivu van granica svoje zemlje. Verujem da je procenat ljudi koji koji ostanu u USA najveci bas kod populacije tih godina 20-35god.

Ako sam negde pogresio neka me neko ispravi ili doda...
__________________
Izvučen iz osmog puta
04.05.2016. - Popunjen DS-260
21.11.2016. - Zakazan intervju za 17.01.2017.
25.11.2106. - Promenjen bračni status
30.10./11.11.2016. - Otkljucan/ Dopunjen DS - 260
09.01.2017. - Završen lekarski
17.01.2017. - Intervju
26.01.2017. - Stigli pasosi
25.04.2017. - Flight
Reply With Quote
  #384  
Staro 22.03.2017, 18:33
TheDream TheDream je offline
Član
 
Datum prijave: 10.10.2015
US lokacija: California
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 1
Question

Pozdrav!

Pratim vec neko vreme forume vezane za odlazak u USA, ali nikako da nadjem bas pravi odgovor na ono sto me interesuje. Skoro svi koji pisu o turistickim vizama za USA ili idu kod rodjaka, prijatelja, zaposleni su, imaju primanja ovde itd. Medjutim mene interesuje sledece : jednostavno zelim da odem u turisticki obilazak. Nemam brata, druga, devojku, rodjake niti ikog slicnog preko. Isao bih sam. Ovde sam trenutno student prve godine (racunarstvo - da napomenem godina je OBNOVLJENA), imam stan na moje ime (na koji moji roditelji imaju pravo plodouzivanja - ima li to neke veze?), oba roditelja zive i zaposleni su u Srbiji.

Koliko sam imao priliku da procitam na forumu, dosta zavisi i od toga na koga covek "naleti" kada ga intervjuisu za vizu. Ali ako izuzmemo to, ima li neki specifican razlog zbog koga bi me na "prvu loptu" odbili? Prvenstveno me brine to sto imam obnovljenu godinu + cinjenica da ne idem da obidjem nekog tamo preko. Koliko je realno da za to naprave problem?

P.S.

1. Proteklih godinu dana radim kao freelancer za jednu Americku kompaniju iz Kalifornije.
2. Prijavio sam se za lutiju prosle godine, prijavio sam se i ove.

Nisam nista od ovoga nameravao da spominjem u konzulatu, za freelancing imam osecaj da bi mi samo stvorilo problem (ispravite me ako gresim), a za lutriju, bar koliko ja znam, oni nemaju uvid u to ako nisam izvucen.

Toliko, bilo kakva pomoc, komentar, savet ili sta god, sve je dobrodoslo.
Reply With Quote
  #385  
Staro 26.03.2017, 12:51
JECCAS JECCAS je offline
Član
 
Datum prijave: 20.11.2015
Poruke: 4
Nepromenjeno

Pozdrav,trebao bi mi savjet ako moze...OVako bivsi muz koje je ozenjen u americi ima drugu zenu i porodicu trazi od mene da dovedem djete u usa da bi je vodio u diznilend,djete ima 5 god i ne usudjujem se da je saljem samu....sta da radim ako apliciramo obe za turisticku vizu a oni je daju djetetu a ne meni,boravak u usa bi trajao 15 dana.da li neko ima iskustva???
Reply With Quote
  #386  
Staro 26.03.2017, 18:03
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik JECCAS Prikaz poruke
Pozdrav,trebao bi mi savjet ako moze...OVako bivsi muz koje je ozenjen u americi ima drugu zenu i porodicu trazi od mene da dovedem djete u usa da bi je vodio u diznilend,djete ima 5 god i ne usudjujem se da je saljem samu....sta da radim ako apliciramo obe za turisticku vizu a oni je daju djetetu a ne meni,boravak u usa bi trajao 15 dana.da li neko ima iskustva???
Ako se to desi, kao sto i sami znate, imate dve opcije: prva je ne saljete dete dok neko nije u situaciji da putuje sa njom (otac, prijatelj, vi ako potencijalno dobijete vizu...); druga je da posaljete dete samo i zahtevate pratnju od avio-prevoznika.

Ukoliko imate posao i cvrste veze sa zemljom odakle ste, ne bi trebalo da bude problem da vam izdaju vizu da vodite dete da vidi oca (sto bi trebalo da bude veci razlog od odlaska u Diznilend).

Sup.Mod.
Reply With Quote
  #387  
Staro 06.04.2017, 15:08
Endorfin91 Endorfin91 je offline
Član
 
Datum prijave: 04.05.2016
Poruke: 21
Nepromenjeno Potrebna pomoc

Supruga i ja planiramo da idemo u maju, medjutim zelimo dok smo ovde da zavrsimo sve peripetije oko turistickih viza za roditelje. Naisao sam na mali problem, tako da molim za savet jer iz ambasade ne odgovaraju a i ne mogu da ih dobijem na telefon, predpostavljam w&t program. Sad ima polje u ds obrascu gde zahtevaju da se kaze kod koga se ide. Oni bi dosli kod nas u oktobru kada cemo vec biti u USA. Mene zanima da li da stavim ovde da idu kod nas iako smo mi ovde jos uvek u vreme njihovog razgovora ili da napisem ime nekog hotela u mestu gde cemo biti?

Unapred zahvalan na odgovoru
__________________
Izvucen br 16xxx
16.05.2016. - Popunjen DS-260
20.12.2016. - Zakazan razgovor u Ambasadi za 28.2.2017.
Reply With Quote
  #388  
Staro 08.04.2017, 17:34
ejpril88 ejpril88 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 27.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 191
Nepromenjeno

Nemam iskustva sa ovim ali ako vec znate adresu gde cete stanovati, ja bih rekla roditeljima da kazu da ce ici kod vas i da navedu tu adresu.

Da li je neko u proteklih mesec-dva isao na razgovor za turisticku vizu? Zanima me da li ste nosili pismo od osobe kod koje idete. Moj brat hoce sada da zakaze, znam da na sajtu ambasade pise da nije potrebno pismo, ali bez obzira na to neki kazu da nije lose poneti.
__________________
oktobar 2014 - prvi put aplicirali (dve prijave)
maj 2015 - muz izvucen
septembar 2015 - vencanje
oktobar 2015 - intervju, vize odobrene
mart 2016 - sleteli u Cikago
Reply With Quote
  #389  
Staro 11.04.2017, 08:22
NYCB NYCB je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.03.2017
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: NS
Poruke: 53
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ejpril88 Prikaz poruke
Nemam iskustva sa ovim ali ako vec znate adresu gde cete stanovati, ja bih rekla roditeljima da kazu da ce ici kod vas i da navedu tu adresu.

Da li je neko u proteklih mesec-dva isao na razgovor za turisticku vizu? Zanima me da li ste nosili pismo od osobe kod koje idete. Moj brat hoce sada da zakaze, znam da na sajtu ambasade pise da nije potrebno pismo, ali bez obzira na to neki kazu da nije lose poneti.
Meni je relativno skoro otac vadio turisticku vizu. Nisam mu slao nikakva pisma. Dobio je vizu na 10g i vec bio i vratio se u Srbijicu.
Reply With Quote
  #390  
Staro 12.04.2017, 19:16
ejpril88 ejpril88 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 27.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 191
Nepromenjeno

Hvala na odgovoru. Za starije je, doduse, malo lakse. Mladi su kriticna grupa, mada moj brat stvarno hoce samo da dodje turisticki i da se vrati. Valjda ce biti ok.
__________________
oktobar 2014 - prvi put aplicirali (dve prijave)
maj 2015 - muz izvucen
septembar 2015 - vencanje
oktobar 2015 - intervju, vize odobrene
mart 2016 - sleteli u Cikago
Reply With Quote
Odgovori

Tags
problemi sa vizom, turisticka viza

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Hotelijersko-turistički tehničar(HITNO) Volf Vodič za emigrante 4 28.06.2014 02:11
Šta je potrebno da me prijatelj pozove u SAD na turističku? Good Spirit Vaša strana 18 28.10.2009 15:55

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:20.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.