ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » San Francisco, California » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #121  
Staro 22.10.2015, 06:36
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik serceg Prikaz poruke
Ova tema je postala bas bajata.Da li ima neko nekih update-ova, novosti? Da li ima nekog novog u SF(bay)?
Evo ti jedna sveza danasnja, radnik zivi u kamionu na Google parkingu da vrati dugove za koledz i posto oseca otpor prema precenjenim stanovima. klikni
Reply With Quote
  #122  
Staro 23.11.2015, 20:13
iShone iShone je offline
Član
 
Datum prijave: 23.11.2015
US lokacija: San Francisco, CA
YU lokacija: Arandjelovac, Srbija
Poruke: 2
Nepromenjeno

Vidim da je tema prilicno neaktivna, a da joj treba dati paznje

Zivim u San Francisku vec godinu ipo. Radim i studiram bas u gradu, ne u Bay Area. Slobodno pitajte sta god vas zanima, da ne bih pisao sve o svim temama.

Pozdrav,

Nenad!
Reply With Quote
  #123  
Staro 23.11.2015, 21:55
Markonato Markonato je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.04.2015
Poruke: 88
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik iShone Prikaz poruke
Vidim da je tema prilicno neaktivna, a da joj treba dati paznje

Zivim u San Francisku vec godinu ipo. Radim i studiram bas u gradu, ne u Bay Area. Slobodno pitajte sta god vas zanima, da ne bih pisao sve o svim temama.

Pozdrav,

Nenad!
Pozdrav Neso
Jesi li programer, ima li hleba bilo sta raditi u SF osim IT-a,kolike su neke minimalne plate citaj satnice,kolike su rente (skupo a kao supa izgleda),jel uvek hladno i duva vetar i bude magla,kakve su sanse zaposliti se u bilo koju ok IT firmu u SF?
Pucaj
Reply With Quote
  #124  
Staro 27.11.2015, 01:48
iShone iShone je offline
Član
 
Datum prijave: 23.11.2015
US lokacija: San Francisco, CA
YU lokacija: Arandjelovac, Srbija
Poruke: 2
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Markonato Prikaz poruke
Pozdrav Neso
Jesi li programer, ima li hleba bilo sta raditi u SF osim IT-a,kolike su neke minimalne plate citaj satnice,kolike su rente (skupo a kao supa izgleda),jel uvek hladno i duva vetar i bude magla,kakve su sanse zaposliti se u bilo koju ok IT firmu u SF?
Pucaj
Nisam programer, ali radim u startupu, tako da mu dodje na isto

Minimalac je $12.25 a za koji mesec ce biti $13.00 (raste do $15 do 2018-te) tako da je zarada odlicna. Radio sam kao konobar pre, tako da ovaj minimalac + baksis lako dovede do $25-30 po satu, sto je dovoljno za ok zivot u Bay Area.

Rent je bas prica za sebe. Uglavnom stan deli vise osoba, retko znam nekog da zivi sam. Studio od $2500+, 1-bedroom od $3200+. Moze se naci povoljnije u predgradjima, ili u "nepopularnim" delovima grada. Izvodljivo je rentati master bedroom za oko $1000, sto sa gorepomenutom platom moze da se tolerise.

Uvek je hladnije od ostatka Kalifornije za oko 10 stepeni, zbog pozicije u zalivu. Leti su temperature do 30 stepeni....a samo 30 minuta voznje u bilo kom pravcu i vec je druga prica. Magla je alternativa za kisu... posto kisa ne pada, samo se pretvori u maglu...a vetar duva samo do obale, u gradu je ok (Ni blizu kao Chicago).

Sanse za zaposliti se u IT firmu su ogromne... posto brzo nastaju, velika je potraznja, i generalno ima mesta za sve. Posao se moze naci preko svih standardnih sajtova, ja generalno koristim Angel.co koji je startup orijentisan.

Grad je veoma ziv i dinamican, izgleda mi kao da je usmeren ka mladim preduzetnicima (20-35 god)
Reply With Quote
  #125  
Staro 27.11.2015, 18:38
serceg serceg je offline
Član
 
Datum prijave: 09.09.2015
US lokacija: LA
Poruke: 19
Nepromenjeno

Drago mi je sto si se javio i sto si napisao za ovaj sajt za trazenje poslova.Ja sam web developer I cilj mi je trazim posao u nekom startup-u(mozda ubodem i neki equity :P).Mozes li da napises za koje vreme se moze naci posao-znam da je relativno ali eto neki prosek,koliko para je doovoljno poneti za pocetak dok se ne nadje posao ,na koji nacin doci do nekog sa kim ces deliti stan.Kakva je atmosfera u gradu izlasci restorani(uopste socijalni zivot).eto to je sto me zanima za pocetak,da te ne gnjavim previse
Reply With Quote
  #126  
Staro 28.08.2016, 02:35
wakizashi wakizashi je offline
Član
 
Datum prijave: 25.08.2016
US lokacija: Miami, FL
YU lokacija: Belgrade,Serbia
Poruke: 23
Nepromenjeno

Koliko je udaljena Sillicon Valley od SF-a? Ima li neko da radi u SV u nekoj velikoj svetskoj kompaniji a da zivi u SF?
Reply With Quote
  #127  
Staro 28.02.2017, 04:13
2015NB 2015NB je offline
Član
 
Datum prijave: 07.05.2015
Poruke: 9
Nepromenjeno

Ja sam se preselila u Mountain View krajem avgusta 2016 i za sada je sve ok. Iskreno bez pomoci prijatelja bilo bi dosta teze, za mene gotovo nemoguce. Za sve treba preporuka, i za posao i za stan i za banku itd...
Mesto je slatko, mirno, bezbedno, dosta skuplje od onoga sto smo navikli, ali zato ima gomila firmi na svakom koraku. Posla ima (za sve struke). Za platu mora da se pregovara. Sa solidnim poslom moze lepo da se zivi. Preporuke su jako bitne. Za brzo zaposlenje dobar su izbor staffing agencies za contractor pozicije.
Za full time procedura zaposljavanja traje dosta duze oko 3 meseca.
Bitno je sta znate da radite a za neke pozicije i stepen obrazovanja. Bez obzira sto je diploma iz Srbije, priznaje se. Kod zaposlenja ce se raditi full background checkup ukljucujuci sve poslodavce koje ste naveli, fakultet i vozacka dozvola (bez obzira sto je iz Srbije).
Jako dobar izvor informacija o poslodavcima i platama https://www.glassdoor.com
CV prilagodite, treba da ima navedeno sve sto znate da radite, bez obzira sto nama to zvuci glupo. HR radi screening reci, tako da kada vas neko pozove za posao, 99% nije ni procitao vas CV. Ukoliko se vestine i iskustvo podudaraju u nekom procentu, kontakirace Vas telefonom ili emailom. Kroz razgovor cete proci sta je ono sto znate da radite i kakvi su zathevi pozicije.
Vrlo bitno: agencije znaju da nide jako malo para i to za firme Cisco, Google itd. malo vise od minimalca...ne nasedejte...morate da procenite koliko vredite i da idete u tom smeru. Mene je u pocetku uhvatila panika, i prihatila sam drugu ponudu contract za Google kao logisticar 26$/h. Sledeca ponuda posle mesec dana je u startu skoro 40% bolja + benefiti. Tako da
Stanovi su skuplji ali moze da se nadje i nesto relatvno prihvaljivo.
Ja sam nasla stan preko https://sfbay.craigslist.org/search/apa koji delim sa cimerkom. 2 spavace sobe, 2 kupatila za 2900$ mesecno. NIje nista specijalo ali za pocetak je ok.
Za pocetak bez kola se moze. Uber radi savrseno. Jeste da treba da se navikne da za prevoz dnevno ide oko 20$ ali kada se prevede u sate, to zaradite za manje od 1 sata.
Cim dodjete otvorite racune u 2 razlicite banke. Saving account mozete da otvorite u svakoj banci. Trazite da Vam daju potvrdu na kojoj je jasno navedeno vase ime i adresa u Kaliforniji. Sa time idete u DMV i vadite DL i vozacku dozvolu. Kalifornija trazi 2 zvanicne potvrde da ste rezidenti da bi vam izdali dokumenta. https://www.dmv.ca.gov/portal/dmv/detail/online/dlrbi/dl_top2
Reply With Quote
  #128  
Staro 03.03.2017, 03:43
katrin katrin je offline
Član
 
Datum prijave: 11.11.2013
US lokacija: Bay Area , California
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 17
Nepromenjeno

I evo bejasmo mi u tom strasnom Oaklandu i nista se nije desilo. Malo su mi sve te price o sigurnom mestu ovde mnogo amerikanizovane. Ovde sam 3 godine, promenila 4 stana i 4 mesta u Bay Area i Oakland mi je najlepsi. Naravno odaberete dobar komsiluk, kao i svuda ( pa i Palo Alto ima East Palo Alto) i to je to. Svi cool ljudi se sele u Oakland, i malo je evropenizovano sto ja i trazim. Tako da oko lake Merritt ili Piedmont su super. Ima jos jedan deo u centru ...al zaboravih kako se zove.
Reply With Quote
  #129  
Staro 03.03.2017, 03:45
katrin katrin je offline
Član
 
Datum prijave: 11.11.2013
US lokacija: Bay Area , California
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 17
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik wakizashi Prikaz poruke
Koliko je udaljena Sillicon Valley od SF-a? Ima li neko da radi u SV u nekoj velikoj svetskoj kompaniji a da zivi u SF?
SV ti je cela Bey Area i poznajem neke ljude koji rade u Cisco i zive u SF ili rade u startapu u SV a zivi u SF ...jer voli SF i zivot u gradu. Tako da je to moguce.
Reply With Quote
  #130  
Staro 18.01.2019, 07:05
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

tema poprilicno zamrla, nije ni cudo.

Imamo strasno mnogo izbeglica iz Califackin'fornie gde su troskovi zivota u Bay Area izgleda otisli beyond reasonable.

ima li prezivelih ?
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Los Angeles, California asmiki Lokacije u USA 191 15.05.2019 19:38
San Jose, California (Bay Area) poshtica Lokacije u USA 28 23.06.2017 16:10
Beverly Hills, California Mitkoni Lokacije u USA 0 20.12.2014 13:43
Santa Barbara, California elefteros Lokacije u USA 0 15.12.2014 07:39
Hoce li California dobiti ostrvo? xeg Vaša strana 2 23.08.2008 18:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:26.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.