ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » COVID-19 u USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 31.03.2020, 16:25
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Jel.moze neko da objasni, gde odlaze tolike stotine miliona dolara koje se vrte u zdravstvenom sistemu USA koji je najskuplji na svetu a sad je pred kolapsom????
Reply With Quote
  #22  
Staro 31.03.2020, 23:01
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Futbalista Prikaz poruke
Jel.moze neko da objasni, gde odlaze tolike stotine miliona dolara koje se vrte u zdravstvenom sistemu USA koji je najskuplji na svetu a sad je pred kolapsom????
kakvim kolapsom konkretno ?

Ovo je vanredna situcija jer ima dosta obolelih od potpuno nove bolesti i sad treba videti sta i kako. Ne znam da li sam uopste i osiguran od corone jer citaj sitnim slovima ugovor kad korona nije ni bila kad sam ja birao osiguranje.

Mora dakle drzava da se umesa. Mislim koji tujac i placamo drzavu ako je nema kad treba ?!
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #23  
Staro 01.04.2020, 01:15
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
kakvim kolapsom konkretno ?

Ovo je vanredna situcija jer ima dosta obolelih od potpuno nove bolesti i sad treba videti sta i kako. Ne znam da li sam uopste i osiguran od corone jer citaj sitnim slovima ugovor kad korona nije ni bila kad sam ja birao osiguranje.

Mora dakle drzava da se umesa. Mislim koji tujac i placamo drzavu ako je nema kad treba ?!
Sva osiguranja prihvataju sve troskove vezane za koronu, tako da ne moras da brines - pokriven si.
Reply With Quote
  #24  
Staro 01.04.2020, 01:37
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Futbalista Prikaz poruke
Jel.moze neko da objasni, gde odlaze tolike stotine miliona dolara koje se vrte u zdravstvenom sistemu USA koji je najskuplji na svetu a sad je pred kolapsom????
Pa to nije drzavni zdravstveni sistem, osiguranja mlate milijarde, bolnicama salju koliko im dodju, ostatak u dzep. Normalno da je pred kolapsom jer ovo trenutno nije uobicajno, ni jedna zemlja na svetu ne moze da isprati ovu krizu. Sta ce koji k milion ventilatora da imaju non stop ako im treba 50 000 samo, naravno da je nastao haos.



Sto se tice troskova, znam da ce testiranje biti za dz, ali lecenje nece biti, placace se regularno participacija i procentualni troskovi. Ne znam da li su nesto menjali, ali znam da su sva osiguranja rekla da im ne pada na pamet da pokrivaju 100% troskova.
Reply With Quote
  #25  
Staro 01.04.2020, 13:19
Dovlagreeeen Dovlagreeeen je offline
Član
 
Datum prijave: 07.10.2018
Poruke: 14
Nepromenjeno

Postavicu jedno mozda glupo pitanje😁
Iako se kaze da nema glupih pitanja, samo glupih odgovora, al ajd
Da li neko zna, ovoj finansijskoj pomoci sto je usvojena u USA, a vezano sa situacijom sa COVID19, da li podlezu LPR ili iskljucivo citizens? Nisam uspeo da nadjem decidno nigde info za to... A dobro bi dosla😉
Pozdrav
Reply With Quote
  #26  
Staro 01.04.2020, 14:43
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Svi koji imaju SSN i popunili su taksu za 2018. ili 2019.
Reply With Quote
  #27  
Staro 01.04.2020, 15:17
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Svi koji imaju SSN i popunili su taksu za 2018. ili 2019.
Postoji ipak income limit.

Who is eligible for the economic impact payment?
Tax filers with adjusted gross income up to $75,000 for individuals and up to $150,000 for married couples filing joint returns will receive the full payment. For filers with income above those amounts, the payment amount is reduced by $5 for each $100 above the $75,000/$150,000 thresholds. Single filers with income exceeding $99,000 and $198,000 for joint filers with no children are not eligible.

Eligible taxpayers who filed tax returns for either 2019 or 2018 will automatically receive an economic impact payment of up to $1,200 for individuals or $2,400 for married couples. Parents also receive $500 for each qualifying child.

Izvor IRS (2020) economic-impact-payments-what-you-need-to-know
Reply With Quote
  #28  
Staro 01.04.2020, 15:44
voja82's Avatar
voja82 voja82 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2014
US lokacija: Miami/FL
Poruke: 436
Pošalji Skype™ poruku korisniku voja82
Nepromenjeno

Ne volim da davim, ali verovatno mnogi od vas koji sad tek citate nisu videli moje pitanje. Nosioci green card koji su dobili lay off kao posledica korone, ako apliciraju za unemployment, da li mogu imati posledice prilikom apliciranja za drzavljanstvo?
Hvala
__________________
DV2013 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2014 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2015 - POGODAK
28.10.2013. Prijavili se na lutriju
01.05.2014. Izvuceni 2015EU00041xxx
19.05.2014. Poslali DS-260
21.08.2015. Lekarski pregled
09.09.2015. Intervju-pronadjena greska u prijavi
24.09.2015. Novi datum intervjua - VIZE ODOBRENE
30.09.2015. Preuzeti pasosi sa vizama
05.11.2015. Beograd-Rim-Majami
Reply With Quote
  #29  
Staro 01.04.2020, 16:03
Dovlagreeeen Dovlagreeeen je offline
Član
 
Datum prijave: 07.10.2018
Poruke: 14
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Postoji ipak income limit.

Who is eligible for the economic impact payment?
Tax filers with adjusted gross income up to $75,000 for individuals and up to $150,000 for married couples filing joint returns will receive the full payment. For filers with income above those amounts, the payment amount is reduced by $5 for each $100 above the $75,000/$150,000 thresholds. Single filers with income exceeding $99,000 and $198,000 for joint filers with no children are not eligible.

Eligible taxpayers who filed tax returns for either 2019 or 2018 will automatically receive an economic impact payment of up to $1,200 for individuals or $2,400 for married couples. Parents also receive $500 for each qualifying child.

Izvor IRS (2020) economic-impact-payments-what-you-need-to-know
Izvinjavam se ako gnjavim, ovoj info sam video i ja na IRS, evo konkretnije pitanje. Na temi USA taxes sam pitao bas pre par dana, takodje ste mi vi dali odgovor. Naime supruga i ja smo u 2019 imali samo activation trip od 10dana,uzeli SSN i vratili se. Pitao sam da li i kako da prijavljujem taxe za predhodnu godinu, pa sam iz odgovara Vas i drugih forumasa shvatio da bi trebalo bez obzira sto nisam imao prihod da ipak prijavim, i to ke ok. E sad s tim u vezi da li ce nas pogoditi i ova pomoc,sta mislite? Drugo ja sam planirao let u USA sad u maju, da namestim zivot sto se kaze, pre dolaska porodice, ali se zbog Covod19 stvar zakomplikovala, verovatno cu morati da odlozim malo put dok se ne smiri situacija. Sta mislite, kakve si sanse da dobijemo taj chek s obzirom na iznetu situaciju i cinjenicu da i nismo trenutno u USA? Hvala na svim sugestijama, misljenjima, pomozete puno definitivno. Pozdrav svima
Reply With Quote
  #30  
Staro 01.04.2020, 16:04
Dovlagreeeen Dovlagreeeen je offline
Član
 
Datum prijave: 07.10.2018
Poruke: 14
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Svi koji imaju SSN i popunili su taksu za 2018. ili 2019.
Pardon vi ste mi dali info na drugoj temi.
Hvala i ako imate neko misljenje na ovome gore napisanom, bio bih vam zahvalan
Pozdrav
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:22.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.