ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Zelena karta osudjivan/ u procesu » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 27.01.2019, 10:57
miki maus miki maus je offline
Član
 
Datum prijave: 27.01.2019
Poruke: 3
Nepromenjeno problemi sa zakonom

Vidim da se prica o problemima sa zakonom pa reko da vas pitam ako ima neko raspolozen da odgovori.Osudjen sam 2012 zadnji put 4 godine,droga je u pitanju,znaci 2016 sam zavrsio sa tim i od tada imam stalni radni odnos i zavrsavam razne medjunarodne kurseve za mrezu,cisco,mikrotik,serveri.Obrazovanje 4 stepen.Po zakonu republike Srbije iz juna cini mi se 2017 za krivicno delo preko 3 do 5 godina rehabilitacija nastupa jedino zakonski-sudski nakon 10 godina od izvrsenja kazne,to je 2026 godina.
U celoj prici moj otac je od 2005 godine na Floridi,sada je i Americki drzavljanin.
Od kada je otisao 2005 nismo se videli.Mi bi najvise voleli da budemo zajedno ali se bojimo da ako podnesem za turisticku vizu i odbiju me zbog navedenog,da posle ne dobijem nikada green card zbog toga,iako je pitanje iovako da li cu je ikada dobiti.
Da li postoji nacin da i pored toga sto u evidenciji imam krivicno delo odsluzeno pre isteka tih 10 godina odem ako ne trajno makar u posetu ocu,jer koliko vidim ako budem cekao tih 10 godina i onda apliciramo,cekao bih jos 10 godina taj proces koji vidim koliko traje,posto mi nemamo toliko godina da cekamo.Hvala unapred
Reply With Quote
  #12  
Staro 27.01.2019, 11:58
miki maus miki maus je offline
Član
 
Datum prijave: 27.01.2019
Poruke: 3
Nepromenjeno

I jos jedna stvar kada bih se uopste prijavio za lutriju i nekako bio izvucen da li bih imao problem zbog osudjivanosti?Hvala.
Reply With Quote
  #13  
Staro 27.01.2019, 13:32
Tereza2019 Tereza2019 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.08.2018
US lokacija: New Yersey
YU lokacija: Skoplje
Poruke: 121
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik miki maus Prikaz poruke
Vidim da se prica o problemima sa zakonom pa reko da vas pitam ako ima neko raspolozen da odgovori.Osudjen sam 2012 zadnji put 4 godine,droga je u pitanju,znaci 2016 sam zavrsio sa tim i od tada imam stalni radni odnos i zavrsavam razne medjunarodne kurseve za mrezu,cisco,mikrotik,serveri.Obrazovanje 4 stepen.Po zakonu republike Srbije iz juna cini mi se 2017 za krivicno delo preko 3 do 5 godina rehabilitacija nastupa jedino zakonski-sudski nakon 10 godina od izvrsenja kazne,to je 2026 godina.
U celoj prici moj otac je od 2005 godine na Floridi,sada je i Americki drzavljanin.
Od kada je otisao 2005 nismo se videli.Mi bi najvise voleli da budemo zajedno ali se bojimo da ako podnesem za turisticku vizu i odbiju me zbog navedenog,da posle ne dobijem nikada green card zbog toga,iako je pitanje iovako da li cu je ikada dobiti.
Da li postoji nacin da i pored toga sto u evidenciji imam krivicno delo odsluzeno pre isteka tih 10 godina odem ako ne trajno makar u posetu ocu,jer koliko vidim ako budem cekao tih 10 godina i onda apliciramo,cekao bih jos 10 godina taj proces koji vidim koliko traje,posto mi nemamo toliko godina da cekamo.Hvala unapred
Uf, uf nazalost bojim se da moram da te razocaram da neces dobiti turisticku vizu pa i imigrantsku posto imas criminalno dosije. Evo ti link da procitas.

https://www.alllaw.com/articles/nolo...al-record.html

Da, tvoj otac moze da aplicira za tebe i za to treba da vadis rekord od tvoje criminalno dosije tako da isto ti se hvata, isto neznam dal si ozenjen il ne u koju grupu spadas t.j. koliko dugo ces cekati za vizu. Evo i za to link.

https://www.nolo.com/legal-encyclope...ard-29561.html

Mislim samo preko advokata mozes najtacnije dobiti odgovor dal ces nekako uspeti al to kosta mnogo neznam dali vredi i opet je znak veliki upitnik dal ces biti privatljiv za ulazak u US.
Evo moze i neko drugi da se nadoveze u vezi ovoga.
Reply With Quote
  #14  
Staro 27.01.2019, 23:00
miki maus miki maus je offline
Član
 
Datum prijave: 27.01.2019
Poruke: 3
Nepromenjeno

Ok,hvala,pregledacu sada linkove.Ozenjen nisam i o tome smo razmisljali,pored nekretnine,zaposlenja i sveeega ostalog.Ali opet kako mora tako ce biti.Hvala jos jednom
Reply With Quote
  #15  
Staro 28.01.2019, 21:34
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik varjaca Prikaz poruke
Pozdrav,
Zelim da se prijavim za lutriju 2020 godine , ali imam jedan problem. Priveden sam za lako delo u kategoriji sajber kriminala pre par meseci, zbog toga ne mogu da donesem potvrdu sa suda da se protiv mene ne vodi proces posto se vodi, ali na svim sajtovima americke ambasade sam citao da ce me odbiti samo za teska dela nasilna itd i da je ok ako je kazna manja od godinu dana zatvora.
Sto se tice mog slucaja najverovatnije ce me osloboditi u potpunosti nakon sudjenja no u najgorem slucaju mogu dobiti neku uslovnu kaznu ili novcanu , pa me zanima da li mogu i ja da se prijavim za green card lutriju, da li ce to predstavljati velik problem?
ako si kenjao protiv vlasti pa zato priveden mozda mozes i azil da trazis !
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #16  
Staro 07.10.2019, 14:30
svetlana33 svetlana33 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2016
US lokacija: ???
Poruke: 150
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik miki maus Prikaz poruke
Ok,hvala,pregledacu sada linkove.Ozenjen nisam i o tome smo razmisljali,pored nekretnine,zaposlenja i sveeega ostalog.Ali opet kako mora tako ce biti.Hvala jos jednom
posto je pitanje clana sada njemu aktuelno jer je vreme prijava, podizem njegovo pitanje, osobito u delu gde se spominje potpuna rehabilitacija pocinitelja K. dela.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik miki maus Prikaz poruke
...Po zakonu republike Srbije iz juna cini mi se 2017 za krivicno delo preko 3 do 5 godina rehabilitacija nastupa jedino zakonski-sudski nakon 10 godina od izvrsenja kazne,to je 2026 godina.
prema KZ SFRJ koji je kasnije preuzet i od Srbije vredi nacelo da se na pocinitelja primenjuje onaj zakon koji je vredio u vreme pocinjenja krivicnog dela.( U ovom kontekstu K.Zakon iz 2012g kada je delo i pocinjeno/ Ukoliko se kasniji zakon izmeni- na pocinitelja ce da se primeni po njega povoljnije /blaze/ pravo od ta dva prava. Sto bi ukratko znacilo da ukoliko je predjasnje pravo (iz 2012g) bilo povoljnije , ono ostaje na snazi bez obzira na izmene.
Sto se tice slucaja zloupotrebe droga, nazalost to jeste velik problem za ulazak, kao i svako delo za koje je predvidjena kazna dulja od godine dana zatvora.
Istini opet za volju rehabilitatio u KZ zapravo znaci da bivsi osudjenik u trenutku nastupanja iste ima pravo negirati pocinjenje dela, tj da se vise ono ne moze stavljati pocinitelju na teret, odnosno da sada nema razlike izmedju neosudjivanog i osudjivanog lica. Vas (tebe i porodicu) ne kosta nista da igrate lutriju i ukoliko bi se kasnije trazeila samo potvrda o tome da se protiv lica u trenutku trazenja ne vodi kazneni proces, to verovatno imas (pretpostavljam da je kazna odsluzena, a ako nije onda je reseno i "nemas brige" jer ionako neces biti u prilici da izadjes na intervju ) medjutim kako citam clanove trazi se potvrda iz kaznene evidencije e to je vec druga stvar,jer tu se vodi spisak osudjivanih lica. Naravno i bez da te traze te potvrde ti ne smes da negiras u dokumentima koje ispunjavas ranije pocinjenje dela jer ako te provere odmah si out. Nisam proveravala ali je vrlo verovatno da se ta potvrda trazi (pogledaj proces oko vizne papirologije ) jer ona upravo sluzi u svrhu ostvarivanja prava u inostranstvu.
__________________
2023. May SELECTED just woke up after 1000 random not selected years
more than xx entries-not selected

Last edited by svetlana33; 07.10.2019 at 14:45.
Reply With Quote
  #17  
Staro 07.10.2019, 14:38
svetlana33 svetlana33 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2016
US lokacija: ???
Poruke: 150
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik miki maus Prikaz poruke
I jos jedna stvar kada bih se uopste prijavio za lutriju i nekako bio izvucen da li bih imao problem zbog osudjivanosti?Hvala.
Nastavno na vec napisano..ukoliko ne negiras pocinjenje dela i u zavisnosti od elementa koje ti se stavljaju na teret kao i okolnostima slucaja (npr. jesi li ga pocinio kao maloljetnik ili ev.mladji punoljetnik, i druge specificne okolnosti) , problem svakako imas, ali isto tako odluka je prepustena i samo u rukama ambasade USA, te se resava prema slucaju.
__________________
2023. May SELECTED just woke up after 1000 random not selected years
more than xx entries-not selected
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Zelena karta Jerry Stare teme 14 25.08.2013 22:56
Zelena Karta za roditelje SrleBG Porodične imigrantske vize 8 21.01.2013 16:50
Zelena karta - Obaveze? grdoje Vaša strana 4 27.08.2012 02:22
Zelena karta srdjevic Lutrija (zelena, ne Srbije) 0 14.06.2005 23:11

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:45.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.