ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #441  
Staro 08.07.2017, 16:26
markoni markoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 148
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Je l mozes da mi kazes samo u cemu je razlika izmedju ugovora o radu i radu na neodredjeno?
Jer ugovor o radu moze biti na neodredjeno i odredjeno. Pored ugovora o radu, postoji ugovor o delu, ugovor o privremeno-povremenim poslovima...


E super ako je 40 hiljada ok plata, bas sam onda nezahvalan sto mi je mnogo veci iznos bzvz, kao i svima u Srbiji. Toliko kosta samo stan i racuni. Idealna slika u zivotu, imas 30 godina, zivis sa caletom i kevom i imas 40 hiljada platu, sjajna situacija da se vratis nazad i ne ostanes na crno...

Pola njih je dobilo kao studenti, pola kao nezaposleni.
U drzavnoj firmi ima razlike, mnogo sigurnije je radno mesto ako se ima za stalno. Mozda je kod privatnika ta razlika znacajno manje izrazena.

Nisi nezahvalan, treba da pokusas da ostanes u US ako osetis da je to ono sto zelis u zivotu. U USA mozes na finansijskom planu ostvariti vise nego u Srbiji sigurno.

Ali na nekim drugim planovima se moze imati manje, samo hocu da kazem, nije sve crno niti belo. Sa jedne strane se dobije, sa druge strane se nesto i izgubi.

Znaci i nezaposleni uspeju da dobiju turisticku vizu ne tako retko. Drago mi je da je tako. Znaci verovatno mogu i oni koji rade, ali nemaju posao za stalno da se objektivno nadaju da dobiju na 10 godina
Reply With Quote
  #442  
Staro 12.07.2017, 06:51
bojan1981's Avatar
bojan1981 bojan1981 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
YU lokacija: Cacak
Poruke: 94
Nepromenjeno

Danas su drruagrici odbili zahtev za vizu. Prema njenom ali i prema mom misljenju najveci razlog je tip ugovora kod poslodavca. Nazalost iako je vise od 6godina u radnom odnosu preko agencije kod poslodavca (TELENOR) nije uspela da dobije vizu jer joj ugovor istice (non stop ga produzavaju na 3 meseca) u septembru pa su joj rekli da tada ponovo pokusa.

Mislim da je to inace i najveci razlog odbijanja mada ne mora da bude i odlucujuc.
__________________
Izvučen iz osmog puta
04.05.2016. - Popunjen DS-260
21.11.2016. - Zakazan intervju za 17.01.2017.
25.11.2106. - Promenjen bračni status
30.10./11.11.2016. - Otkljucan/ Dopunjen DS - 260
09.01.2017. - Završen lekarski
17.01.2017. - Intervju
26.01.2017. - Stigli pasosi
25.04.2017. - Flight
Reply With Quote
  #443  
Staro 12.07.2017, 22:05
sanchez's Avatar
sanchez sanchez je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.04.2014
US lokacija: Miami, Florida
YU lokacija: Beograd
Poruke: 71
Nepromenjeno

Moja sestra je nedavno odbijena za turističku vizu. Ima 29 godina, nikada ranije nije aplicirala za bilo kakvu Američku vizu, htela je da ode u Kaliforniju na 2 nedelje, bila bi tamo smeštena kod prijatelja i navela je u aplikaciji sve po PS-u i donela sve što su tražili.

Prednost kod nje je što ima stan na svoje ime, što ima ušteđevinu na računu više nego dovoljnu za troškove puta i ostalog, radi u dve škole već neki relativno duži period a i pre toga je bila u radnom odnosu, imala je i rešenje o godišnjem odmoru pošto mora da se vrati u školu pre početka nastave, ali su je ipak odbili, bez previše priče i specifičnih pitanja.

Rekla mi je da je od njih 4 koji su bili u to vreme, samo jedna devojka dobila vizu, pritom je od njih 4 bila jedina koja je nezaposlena, a svi su bili sličnih godina.

Primera radi ja bih voleo da apliciram za turističku vizu, već sam bio u Americi 2013&2014 na Work and Travel programu, ali kad vidim da odbiju nju koja je objektivno u boljoj situaciji od mene, u smislu ima jače veze sa zemljom, mislim da ću samo baciti 160$. A onda opet čujem, ta nezaposlena devojka je dobila lagano vizu na 10 godina, i neki moji poznanici isto dobili, a neki sa firmama i stanovima ne dobiju, ništa mi nije jasno

Onda me nervira kad neki analitičari nađu manu u svačijoj aplikaciji u smislu, e nemaš posao duži vremenski period, u braku si al nemaš decu, mala ti je plata za američke standarde, džaba ti što imaš na računu onda znaju da zarađuješ na crno, delovao si previše samouvereno, poneo si previše papira ili nisi poneo dovoljno papira, a onda neko ko nema bukvalno ništa dobije, onda se kaže nema pravila
__________________
DV2016 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2017 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2018 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2019 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2020 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2021 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2022 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2023 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2024 - Izvučen 318XX
Reply With Quote
  #444  
Staro 18.08.2017, 01:11
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik sanchez Prikaz poruke
Moja sestra je nedavno odbijena za turističku vizu. Ima 29 godina, nikada ranije nije aplicirala za bilo kakvu Američku vizu, htela je da ode u Kaliforniju na 2 nedelje, bila bi tamo smeštena kod prijatelja i navela je u aplikaciji sve po PS-u i donela sve što su tražili.

Prednost kod nje je što ima stan na svoje ime, što ima ušteđevinu na računu više nego dovoljnu za troškove puta i ostalog, radi u dve škole već neki relativno duži period a i pre toga je bila u radnom odnosu, imala je i rešenje o godišnjem odmoru pošto mora da se vrati u školu pre početka nastave, ali su je ipak odbili, bez previše priče i specifičnih pitanja.

Rekla mi je da je od njih 4 koji su bili u to vreme, samo jedna devojka dobila vizu, pritom je od njih 4 bila jedina koja je nezaposlena, a svi su bili sličnih godina.

Primera radi ja bih voleo da apliciram za turističku vizu, već sam bio u Americi 2013&2014 na Work and Travel programu, ali kad vidim da odbiju nju koja je objektivno u boljoj situaciji od mene, u smislu ima jače veze sa zemljom, mislim da ću samo baciti 160$. A onda opet čujem, ta nezaposlena devojka je dobila lagano vizu na 10 godina, i neki moji poznanici isto dobili, a neki sa firmama i stanovima ne dobiju, ništa mi nije jasno

Onda me nervira kad neki analitičari nađu manu u svačijoj aplikaciji u smislu, e nemaš posao duži vremenski period, u braku si al nemaš decu, mala ti je plata za američke standarde, džaba ti što imaš na računu onda znaju da zarađuješ na crno, delovao si previše samouvereno, poneo si previše papira ili nisi poneo dovoljno papira, a onda neko ko nema bukvalno ništa dobije, onda se kaže nema pravila
Moj ujak je odbijen za Turisticku vizu,a zaposlen je i ima radni staz skoro 40 godina u firmi Hteo je na sinovljevu svadbu da ode na 2 nedelje i morao je da se vrati zbog firme normalno. I nisu mu odobrili vizu Ni meni nije jasno kakvi su im kriterijumi .
Drugarica je dobila Turisticku pre mesec dana i otisla je kod decka na 2 nedelje,a zaposlena je u bolnici. Prosla je bez problema
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #445  
Staro 18.08.2017, 08:11
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

Kriterijumi su idiotski. Daju nekoj klinki tur na 10 god koja nece da se vraca u Srb, a odbijaju ljude koji dolaze u posetu porodicama...sramota
Reply With Quote
  #446  
Staro 18.08.2017, 22:04
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoss Prikaz poruke
Kriterijumi su idiotski. Daju nekoj klinki tur na 10 god koja nece da se vraca u Srb, a odbijaju ljude koji dolaze u posetu porodicama...sramota

U pravu ste,obicno se to desava. Ali kad stvarno iskrsne situacija kao sto je svadba na primer,plus je imao i svu potrebnu dokumentaciju,i opet nije prosao
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #447  
Staro 19.08.2017, 06:23
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Makica@ Prikaz poruke
U pravu ste,obicno se to desava. Ali kad stvarno iskrsne situacija kao sto je svadba na primer,plus je imao i svu potrebnu dokumentaciju,i opet nije prosao
Verovatno su procenili da Vas ujak moze da ostane u USA, upravo iz razloga koje ste naveli. Sin mu se zeni, samim tim (ne ulazeci u analizu svakog braka) znaci da sredjuje i stabilizuje svoj zivot. A i to sto ima toliko staza samo znaci da je ispunio uslov za penziju, i da bas i nema razlog da se vraca u Srbiju zbog posla, zar ne.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #448  
Staro 19.08.2017, 16:06
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik BetterFuture Prikaz poruke
Verovatno su procenili da Vas ujak moze da ostane u USA, upravo iz razloga koje ste naveli. Sin mu se zeni, samim tim (ne ulazeci u analizu svakog braka) znaci da sredjuje i stabilizuje svoj zivot. A i to sto ima toliko staza samo znaci da je ispunio uslov za penziju, i da bas i nema razlog da se vraca u Srbiju zbog posla, zar ne.
Jeste u pravu,ali on je hteo na svadbu samo da ode i vratio bi se jel ima posao i sve mu je ovde,jos i ne voli Usa toliko da bi pozeleo da ostane. Ujna je prosla bez problema kao preduzetnik ( ima svoju trgovinsku radnju). Tu sam se ja zabunila,i ne znam kakvi su im kriterijumi
Taj dan su samo 2 osobe dobile turisticke a bilo ih je oko 40 mozda
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #449  
Staro 19.08.2017, 16:16
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Makica@ Prikaz poruke
Jeste u pravu,ali on je hteo na svadbu samo da ode i vratio bi se jel ima posao i sve mu je ovde,jos i ne voli Usa toliko da bi pozeleo da ostane. Ujna je prosla bez problema kao preduzetnik ( ima svoju trgovinsku radnju). Tu sam se ja zabunila,i ne znam kakvi su im kriterijumi
Taj dan su samo 2 osobe dobile turisticke a bilo ih je oko 40 mozda
Logicno da je ujna sa svojim biznisom u koji je, podrazumeva se, ulozila svoj kapital, dobila vizu jer ona ima veliki razlog da se vrati. Nju za Srbiju vezu mnogo jace obaveze. Mada, slazem se da je roditelju tesko da ne ode detetu na svadbu...
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #450  
Staro 19.08.2017, 16:30
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik BetterFuture Prikaz poruke
Logicno da je ujna sa svojim biznisom u koji je, podrazumeva se, ulozila svoj kapital, dobila vizu jer ona ima veliki razlog da se vrati. Nju za Srbiju vezu mnogo jace obaveze. Mada, slazem se da je roditelju tesko da ne ode detetu na svadbu...
Da jeste,ima radnju vec mozda 5 godina,ujak ima mnogo veci radni staz ali nije prosao,mada ste u pravu da su moguce pomislili da se ne bi vratio. Da sam ja konkurisala za turisticku tad mislim da ne bih prosla iako sam zaposlena 3 godine vec
a bilo mu je pretesko samo je majka bila na sinovljevoj svadbi
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
problemi sa vizom, turisticka viza

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Hotelijersko-turistički tehničar(HITNO) Volf Vodič za emigrante 4 28.06.2014 02:11
Šta je potrebno da me prijatelj pozove u SAD na turističku? Good Spirit Vaša strana 18 28.10.2009 15:55

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 08:28.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.