ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 13.09.2009, 15:13
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno Šta je potrebno da me prijatelj pozove u SAD na turističku?

Interesuje me šta je potrebno sa moje kao i sa strane prijatelja amerikanca da ja dobijem turističku vizu?

Evo malo informacija:

On bi me izdržavao, takođe živeo bih kod njega.

Koliko je vremenski uobičajeno da se traži turistička viza?
Koliko sam video, ja mogu da tražim na koliko hoću ali konzul odlučuje naravno na osnovu informacija kojih sam mu dao koliko će mi dati.
Ja bih želeo da odem na 3 meseca, ali mi nekako zdrav razum govori da nije baš uobičajeno da se traži više od mesec dana.

Takođe me interesuje, da li ja moram da pokažem finansije za taj period boravka tamo (npr. 3 meseca) iako je navedeno da će me on izdržavati. I ako moram, da li neko ima predstavu koliko je to.

Video sam da navodno više ne traže finansijske garancije od prijatelja (iako to verujem da nije problem u mom slučaju da se dostavi), već samo pozivno pismo, čak sam pročitao da je dovoljan i email od prijatelja gde piše jasno da on poziva mene na toliki period i da će me on izdržavati.

Bilo kakva skorašnja ili ikakva iskustva mnogo bi mi pomogla.

Hvala
Reply With Quote
  #2  
Staro 13.09.2009, 16:37
Branki's Avatar
Branki Branki je offline
Član
 
Datum prijave: 12.09.2009
YU lokacija: Beograd
Poruke: 15
Nepromenjeno

Evo pogledaj ovde http://belgrade.usembassy.gov/consular/nv/tv_ser.html sta ti je sve potrebno... Ne treba ti pozivno pismo. S obzirom da i ja planiram posetu prijatelju, poslala sam mail amer. ambasadi, ovde u BG-u i dobila odgovor da pozivno pismo nije potrebno.. Mozes zakazati intervju i par meseci pre putovanja.. Sto se finansija tice, nije lose da imas potvrdu iz banke da posedujes recimo 1000 ili 2000 eur na racunu, mada nisam sigurna da je neophodno.. Raspitaj se... Ja planiram da se upustim u sve to sl. meseca pa ako ti nije hitno, mozes da sacekas info iz prve ruke :P pozz
Reply With Quote
  #3  
Staro 13.09.2009, 16:42
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

@Branki: Hvala na odgovoru, video sam to na sajtu, ali ono što mene interesuje konkretno je ova stavka:

Citat:
Raspolažu sa dovoljno novca, kojim bi pokrili troškove puta i boravka u SAD.
Na koliki vremenski period ti želiš da odeš?

Mene interseuje da li je neki tražio na duži vremenski period, kao što želim ja npr. na 3 meseca i kako se to reflektuje na ovu gore citiranu stavku ako ću živeti kod prijatelja i on će me izdržavati.

Pozdrav
Reply With Quote
  #4  
Staro 13.09.2009, 16:56
Branki's Avatar
Branki Branki je offline
Član
 
Datum prijave: 12.09.2009
YU lokacija: Beograd
Poruke: 15
Nepromenjeno

Pa da, to ti je to sto sam pomenula - potvrda iz banke da raspolazes sa 1000- 2000 eur na racunu sa kojima mozes izfinansirati svoj boravak.. Mozda tebi treba vise jer trazis na 3 meseca... Ne znam... Moja drugarica je isla prosle godine i odnela je takvu jednu potvrdu i bilo je ok. Ako nemas toliko para, neka ti neko ko ima uplati na racun, sutradan kada pare legnu, trazi od banke potvrdu da imas tu svotu novca na racunu a prekosutra ga podignes i vratis coveku koji ti je dao ))))) Pozajmljene pare vracene, ti imas potvrdu i svi srecni svi zadovoljni )) Ovo ti pricam kako je uradila moja drugarica a licno iskustvo jos uvek nemam...
Ja planiram da odem na 2-3 nedelje za pocetak... Cula sam da oni daju vize na min. godinu dana vaznosti ali opet nisam sigurna jer sam tako cula pa ne mogu da tvrdim... Ti trazi na 3 meseca, pa nek ide zivot ) kazi da ides u posetu kod prijatelja, donesi im sto vise papirologije u smislu da ovde imas sasvim dobar zivot pa i nemas neke ambicije da tamo ostajes ))) kako god to sad zvucalo s obzirom da si aplicirao za GC ) ne verujem da sam ti pomogla ali ako nesto saznam korisno za tvoj slucaj - javljam pozz
Reply With Quote
  #5  
Staro 13.09.2009, 17:20
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Ok, hvala puno, ja se nekako i dalje nadam da ako donesem neki dokaz da će me tamo izdržavati i da ću živeti kod prijatelja da neću morati da se snalazim za $xxxx.

Inače, što se tiče GC, to ne bi trebalo da ima nikakve veze, po toj logici ko god igra GC, ne bi trebao da aplicira ni za jednu vizu do ne dobije GC :P
Reply With Quote
  #6  
Staro 13.09.2009, 19:09
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Gledam ti i drugi post: planiras li da ides u posetu ili da radis?

Ambasada ne trazi pozivno pismo, ali sam ga ja svaki put slala (svi su dobili vize na po tri godine, a bilo ih je dosta). Mislim da je to jedini nacin da dokazes da ce neko drugi da te izdrzava. Ako nemas posao, ne savetujem da kazes da ces da ostanes tri meseca... mozes da budes neodredjen: kao mesec-dva. Ako imas posao, onda vadis iz firme potvrdu o odmoru ili neplacenom odsustvu na tri meseca.

Ovde ti uglavnom udare pecat na 6 meseci osim ako im zbog neceg ne izazoves paznju, pa onda mozes da ostanes do tog vremena. Ako vizu dobijes na tri godine, ne bi trebalo da postavljaju pitanje zasto si ostajao duze nego sto si njima rekao...
Reply With Quote
  #7  
Staro 13.09.2009, 19:11
petar.world's Avatar
petar.world petar.world je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.04.2009
Poruke: 46
Nepromenjeno

evo iz licnog iskustva:
o trajanju vize u potpunosti odlucuju u ambasadi, ti kada budes popunjavao aplikaciju za vizu, vidjeces polje u koje treba da upises koliko planiras da ostanes, tj. od kada do kada. tebi oni i da daju vizu na mjesec dana, kada budes pokazao pasos viza officer-u na prvom slijetanju u americi oni mogu da ti odobre boravak i do 6 mjeseci, tako da ti je viza samo period za koji mozes da udjes u zemlju
sto se tice garantog pisma, ako imas potvrdu iz banke o odredjenoj svoti novca (koja zavisi od toga koliko planias da ostanes) nije ti potrebno garantno pismo, ako radis, uzmi i potvrdu o radnom odnosu

srecno
Reply With Quote
  #8  
Staro 13.09.2009, 19:22
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Žana Prikaz poruke
Gledam ti i drugi post: planiras li da ides u posetu ili da radis?

Ambasada ne trazi pozivno pismo, ali sam ga ja svaki put slala (svi su dobili vize na po tri godine, a bilo ih je dosta). Mislim da je to jedini nacin da dokazes da ce neko drugi da te izdrzava. Ako nemas posao, ne savetujem da kazes da ces da ostanes tri meseca... mozes da budes neodredjen: kao mesec-dva. Ako imas posao, onda vadis iz firme potvrdu o odmoru ili neplacenom odsustvu na tri meseca.

Ovde ti uglavnom udare pecat na 6 meseci osim ako im zbog neceg ne izazoves paznju, pa onda mozes da ostanes do tog vremena. Ako vizu dobijes na tri godine, ne bi trebalo da postavljaju pitanje zasto si ostajao duze nego sto si njima rekao...
Pa obe opcije su u igri. Da radim bi bila bolja, da idem turistički isto dobra.

Nemam posao u smislu da sam zvanično zaposlen u Srbiji, moj posao je od kuće (freelance) za uglavnom firme iz Severne Amerike.

Ali sam student koji redovno daje ispite, sa trenutno 5 ispita do kraja.

Nisam razumeo ovo za 6 meseci? Misliš u ambasadi daju uglavnom vizu na 6 meseci? Ako je tako to je super, i ja sam čuo doduše da u poslednje vreme daju na 3 godine ako si već bio u USA na nekoj vizi i uredno se vratio.

Prijatelje koje si ti zvala, na koliko su dolazili vremenski, odnosno šta su tražili u ambasadi? Jel ima neko da je tražio kao što meni treba?

Hvala puno!

PS. Što se tiče ovog tipa vize, nadao sam se tvojim odgovorima

Citat:
Prvobitno poslao korisnik petar.world Prikaz poruke
evo iz licnog iskustva:
o trajanju vize u potpunosti odlucuju u ambasadi, ti kada budes popunjavao aplikaciju za vizu, vidjeces polje u koje treba da upises koliko planiras da ostanes, tj. od kada do kada. tebi oni i da daju vizu na mjesec dana, kada budes pokazao pasos viza officer-u na prvom slijetanju u americi oni mogu da ti odobre boravak i do 6 mjeseci, tako da ti je viza samo period za koji mozes da udjes u zemlju
sto se tice garantog pisma, ako imas potvrdu iz banke o odredjenoj svoti novca (koja zavisi od toga koliko planias da ostanes) nije ti potrebno garantno pismo, ako radis, uzmi i potvrdu o radnom odnosu

srecno
Da to znam da na carini odlučuju da li će da me puste (iako imam vizu) u USA ili ne i na koliko.

Pa poenta za novac u banci je da za npr. 3 meseca to sigurno neće biti malo (pretpostavljam). Neko priča da ljudu polažu po 1000evra za put od 2-3 nedelje.

U mom slučaju bi bilo idealno da mi dovoljna garancija bude to što sam student (što se tiče veze sa srbijom), a da prijatelj pošalje neku garanciju mog izdržavanja tamo (što se tiče moje egzistencije)...

U svakom slučaju hvala na odgovoru
Reply With Quote
  #9  
Staro 13.09.2009, 20:03
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Good Spirit Prikaz poruke
Nisam razumeo ovo za 6 meseci? Misliš u ambasadi daju uglavnom vizu na 6 meseci? Ako je tako to je super, i ja sam čuo doduše da u poslednje vreme daju na 3 godine ako si već bio u USA na nekoj vizi i uredno se vratio.

Prijatelje koje si ti zvala, na koliko su dolazili vremenski, odnosno šta su tražili u ambasadi? Jel ima neko da je tražio kao što meni treba?

Hvala puno!

PS. Što se tiče ovog tipa vize, nadao sam se tvojim odgovorima
Ne, nisam to mislila - u ambasadi ti uglavnom daju na godinu ili tri. Po zakonu na turistickoj vizi mozes maksimalno da ostanes do 6 meseci i carinici ovde uglavnom podese svoj pecat na toliko. E sad, ako iz nekakvog razloga rese u tvom slucaju da promene datum na pecatu onda si u njihovoj milosti Onda mogu da cepidlace... ali u principu ako ti je povratna karta za na primer tri meseca cisto sumnjam da ce da te ogranice za manje od toga... Znaci postupak - ambasada ti odobri na (recimo) godinu dana, ti kupis kartu avionsku (povratnu) na tri meseca, carinik ti lupi pecat na (recimo) ili 3 meseca ili 6 meseci (mojima je svima na 6 meseci bez obzira sto je karta bila na mesec dana). Mislim da ce najteze da ti bude u ambasadi...to ako prodjes, sve ostalo je laganica.

Sto se mojih tice, svi su ili zaposleni ili penzioneri, tako da nije bio problem. Sad mi dolazi dever sa porodicom, ne verujem da ce biti bilo kakvih problema jer su oboje zaposleni... Sledece godine radim za jednu bratanicu razmenu za studiranje ovde na godinu dana, a za drugu posetu od tri meseca izmedju srednje skole i fakulteta. Ni tu se ne brinem previse, osim sto jedna bratanica hoce Beverly Hills High pa nemam pojma sta ce tu da bude...

Iskreno, jedan od komentara u ambasadi je bio "oh, kod njih ponovo", posto nas hotel radi nenormalno dobro ali zaista mislim da neko debelo treba da bude "nepodoban" da bi odbili turisticku vizu....
Reply With Quote
  #10  
Staro 13.09.2009, 20:18
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Žana: odlično!

Sada si uspela da mi popuniš određene "rupe" po pitanju turističke vize (a i ohrabrila).

Zato sam i rekao da sam se nadao tvojim odgovorima jer znam da stalno neko dolazi kod tebe u posetu.

Ostaje mi samo nedoumica oko para? Da li će biti dovoljna garancija od prijatelja + nešto mog novca (ipak sam student ) za vizu. Sada se onda i ne brinem toliko za vizu.

U nedoumici sam da li da odmah kažem u ambasadi da mi treba viza 3 miseca, ili da kažem mesec dana .. ili neodređeno mesec-dva, pa da se nadam da ću dobiti na minimum 3 meseca. Onda bih kupio povratnu na tri meseca i što se mene tiče carinik neka mi da pečat na tri meseca i svi srećni

Hvala puno!
Reply With Quote
Odgovori

Tags
iskustva, sad, turistička viza, usa

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:32.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.