ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #51  
Staro 25.04.2012, 13:42
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Zana Prikaz poruke
Da "zapljunem" i ja ovu temu
Ma koliko ljudima koji ne zive ovde bilo cudno da neko nije zadovoljan zivotom ovde, molim vas imajte u vidu da pre svega niste iskusili zivot ovde i imajte u vidu da smo svi mi razliciti: po obrazovanju, standardu koji smo imali tamo i ovde, bliskosti sa drustvom i familijom... necije drustvo se nije rasturilo, nekom je tamo perspektiva bolja nego ovde, neko se doselio ovde a ima tamo dva stana i kuce a neko je dosao sa jednim koferom. Isto tako - mentalitet ljudi s jednog kraja grada do drugog je drugaciji, a kamoli od drzave do drzave.
Jeste. I nismo svi isto godiste kad odemo prvi put u stranu zemlju. Meni su SAD treca zemlja u kojoj sam radila i dobijala platu. I nije isto da li ovde dodjes pravac iz rodnog grada ili si ranije promenio adresu (radi studiranja, selidbe ili cega god)...

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Zana Prikaz poruke
Oblacim se onako kako volim, i kako ja smatram da je prikladno za moj status u profesionalnom pogledu. Placam frizera prilicno jer mi godi lepa frizurica a i utice takodje na status na poslu.
Da se razumemo, moj status u profesionalnom pogledu u Srbiji i ovde je delimicno slican - radila sam na fakultetu i u Srbiji i ovde. Kad sam opisala kako me briga koje marke kupujem nisam htela da kazem da se oblacim u 2nd hand shopu ili nesto slicno. Samo da ovde nema seljackih merkanja ko je koju marku obukao, studenti su mi u majicama, farmerkama, japankama, trenerkama sa natpisima univerziteta. Operisano mi je radno mesto od smesnih modnih trendova - te svi nose ljubicastu, te svi nose tirkiznu i slicno. Naravno da imamo kod oblacenja, zna se kako profesor treba da se oblaci. A na mom poslu sam jedna od retkih zena, radim u inzenjerstvu tako da mi martinke prolaze ladno kao sastavni deo obuce za kisu i sneg. Od martinki ne smrde noge nit se dobijaju zuljevi, naprotiv jako su udobne cipele. A nemaju veze sa trendovima. Kod mene na poslu ti od frizure ne zavisi status, ali kosa mora da je cista, muskarci moraju da su obrijani i sveze osisani. Zene mogu da imaju kosu do struka ako hoce, za to nema pravila. Licna higijena je broj jedan i nesto sto se naravno podrazumeva (kod nas nije bas uvek to bio slucaj).

U Srbiji pak, studenti su smekali profesore i asistente kako se oblace i naglas to komentarisali. A masa studenata je izgledala kao da je svako jutro provodila po sat dva montirajuci se za nastavu. To su bila montiranja kao za izlazak sa sve kompletnom napadnom sminkom, preuskom odecom, skupim cipelama i patikama. Skupljim nekad i od njihove godisnje skolarine ako su na budzetu. Pokusavani su da se uvedu kodovi oblacenja da sprece muskarce da dolaze u bermudama i japankama, a za divno cudo gole grudi studentkinja i mikro suknjice su uvek bile dobrodosle
Reply With Quote
  #52  
Staro 25.04.2012, 14:59
Siberian's Avatar
Siberian Siberian je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: Florida - Orlando
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 94
Nepromenjeno

Uvek sam voleo da se oblacim dobro, da izgledam dobro, nekad bas kad nemam vremena onda ok, ali za svaku priliku na faxu ili poslu volim da izgledam dobro znaci kupim dizel farmerke italijanske cipele uvek redovno obrijan uglavnom sve markirano ali nevidim zasto se neko menja po tom pitanju samo da bih se prilagodio necemu sto je novo i drugacije, mislim nije deo njegove istorije. Bas me nervira to god amerikanaca, kod riba najvise, sto se oblace ko slepci, uospte nerazumem, dodjes na date sa patikama prljavim od uglja za crtanje. Ili dodju u pidzami na faxu, zamislite sada kada bi svi po centru beograda bili u pidzami, eto onda po americkom standardu oblacenja to je normalno. Ja nikad necu dozvoliti da me amerika promeni toliko da pocnem da se oblacim ko slepac (nekazem da neko to na ovom forumu radi, cak naprotiv) da nemislim na druge da gledam samo svoje dupe, da sam sebicna svinja koja misli samo na pare, da se pravim i prenemazem a da ti mislim lose iza ledja.
Ali na zalost uskoro cu postati amerikanac i moji u Beogradu ce me uvek gledati tako kao amerikanca
Reply With Quote
  #53  
Staro 25.04.2012, 15:31
Siberian's Avatar
Siberian Siberian je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: Florida - Orlando
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 94
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
U kulturi naseg naroda je duboko usadjena potreba da se kuka. Npr. sretnu se dva coveka na ulici i razgovor tece ovako:
1: "Zdravo, sta se radi?"
2: "Cuti, nista me ne pitaj!" i onda krece kuknjavaaaa... Zvuci li vam to poznato?

Mislis da u kulturi nekih evropskih naroda kao italijana ili spanaca nije isto>?>
Reply With Quote
  #54  
Staro 25.04.2012, 21:17
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Siberian Prikaz poruke
Mislis da u kulturi nekih evropskih naroda kao italijana ili spanaca nije isto>?>
U Spaniji jeste. Zivela sam tamo. Ali kod ovih nije. Bar kod ovih koje ja vidim. Znam lika koji je isao na faks nakon operacije mozga - nakon manje od nedelju dana. Sedi tako decko na casu, glava sva zaheftana. Majka sedi iza njega da ga hvata ako mu bude lose i vodi u bolnicu. Videla sam ih mnogo slome nogu pa na posao i sta sve ne. Ali da kukaju kako su jadni - nisam videla. Ako kukas onda si luzer.
Reply With Quote
  #55  
Staro 25.04.2012, 21:26
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Siberian Prikaz poruke
Uvek sam voleo da se oblacim dobro, da izgledam dobro, nekad bas kad nemam vremena onda ok, ali za svaku priliku na faxu ili poslu volim da izgledam dobro znaci kupim dizel farmerke italijanske cipele uvek redovno obrijan uglavnom sve markirano ali nevidim zasto se neko menja po tom pitanju samo da bih se prilagodio necemu sto je novo i drugacije, mislim nije deo njegove istorije. Bas me nervira to god amerikanaca, kod riba najvise, sto se oblace ko slepci, uospte nerazumem, dodjes na date sa patikama prljavim od uglja za crtanje. Ili dodju u pidzami na faxu, zamislite sada kada bi svi po centru beograda bili u pidzami, eto onda po americkom standardu oblacenja to je normalno. Ja nikad necu dozvoliti da me amerika promeni toliko da pocnem da se oblacim ko slepac (nekazem da neko to na ovom forumu radi, cak naprotiv) da nemislim na druge da gledam samo svoje dupe, da sam sebicna svinja koja misli samo na pare, da se pravim i prenemazem a da ti mislim lose iza ledja.
Ali na zalost uskoro cu postati amerikanac i moji u Beogradu ce me uvek gledati tako kao amerikanca
Ne znaci da se neko menja po tom pitanju. Mene ni u Srbiji nije zanimalo to "markirano". Ja samo kazem kako mi se svidja to sto ovde ne pate od toga da im se spolja vidi etiketa koje je sta marke. Kao sto je kod nas slucaj. Nek nema leba da se jede ali nek se vidi da se ima za krpe. Meni to ne znaci da neko dobro izgleda ako je potrosio na krpe ne znam koliko. Ja sam ovde videla te nase tkz. "marke" - odes u outlet i sve je jeftino uopste ne znaci da je skupo. I ne znaci vise ni da nije "made in China".

Evo jedna moja anegdota iz jednog trznog centra da to opisem. Odveli mene neki u trzni centar kao da mi pokazu najekskluzivnije prodavnice. Setamo mi tako, zenske torbice sve po preko 600 dolarjeva, sve sareno, pravljeno u Kini, nista posebno. Ja tako usput bas gledam cene i kontam odakle je sta. I dodjem do marke "Hugo Boss". I pomislim daj da pogledam bas neku haljinu gde li je pravljena, kad na njoj "MADE IN SERBIA". Cijena prava sitnica - 650 dolarjeva. A made in Zekstra. Pa sad sta znaci markirana garderoba? Kupovati Zekstrinu galanteriju pod imenom Hugo Boss za vesele cene? Bilo je masa stvari (osim Kine, Kambodze, i ostalih centara tekstilne industrije) i iz Hrvatske, Rumunije i slicno...

Ja licno mislim da mozes da se oblacis pristojno i bez nekih ekstremnih finansijskih avantura. Pogotovu u odnosu na Americka primanja. Posedovati krpe ovde nije nista posebno bogatstvo. Masa kupuje vise garderobe nego sto ikada obuce. Pa nosi u "Goodwill" pa tako u krug... Imaju te popuste i outlet prodavnice pa se sve da lako naci za veoma povoljne cene...
Reply With Quote
  #56  
Staro 26.04.2012, 01:50
Siberian's Avatar
Siberian Siberian je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: Florida - Orlando
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 94
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
U Spaniji jeste. Zivela sam tamo. Ali kod ovih nije. Bar kod ovih koje ja vidim. Znam lika koji je isao na faks nakon operacije mozga - nakon manje od nedelju dana. Sedi tako decko na casu, glava sva zaheftana. Majka sedi iza njega da ga hvata ako mu bude lose i vodi u bolnicu. Videla sam ih mnogo slome nogu pa na posao i sta sve ne. Ali da kukaju kako su jadni - nisam videla. Ako kukas onda si luzer.
vuxanne to ako se zalis znak je da postojis uvek mojoj sefici koja je head of the department na faxu (vec 20 godina na toj poziciji) kazem sta mi smeta sta treba da se promeni i sta nevalja nikad mi nije rekla da sam luzer il odbaci znaci vazno je da kazes sta ti hvali sta ti smeta veoma vazno,ali na mom prvom poslu u grani biznis tako sam i ja razmisljao i to je pravilo vazilo ali na svu srecu tu su bili moji profesori veliki pedagozi koji su prosli svu tu pricu kad se zalis il kad ti neko kaze da si luzer, ta rec LUZER se najvise koristi u industrijama kao sto su biznis, finansije itd. I potpuno je pogresno da se to nekome kaze.
Reply With Quote
  #57  
Staro 26.04.2012, 01:56
Siberian's Avatar
Siberian Siberian je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: Florida - Orlando
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 94
Nepromenjeno

[quote=vuxanne;28473]
Da ali pogresno si razumela, pa ja i sve kupujem markirano u outletima ali naravno biram nije sve isto jel nemaju istu odecu, ali dobro pogresno si me razumela, ja sam i u srbiji uvek gledao da se dobro oblacim ali nerazumem zasto bih se sad ja menjao na nesto nize na neki nivo koji je meni kao licnost nije nepogodan, razumem te u potpunosti da i u srbiji nisi doprinosila na znacaju "markirano" i to potpuno prihvacam i razumem.
Reply With Quote
  #58  
Staro 26.04.2012, 02:03
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Siberian Prikaz poruke
vuxanne to ako se zalis znak je da postojis uvek mojoj sefici koja je head of the department na faxu (vec 20 godina na toj poziciji) kazem sta mi smeta sta treba da se promeni i sta nevalja nikad mi nije rekla da sam luzer il odbaci znaci vazno je da kazes sta ti hvali sta ti smeta veoma vazno,ali na mom prvom poslu u grani biznis tako sam i ja razmisljao i to je pravilo vazilo ali na svu srecu tu su bili moji profesori veliki pedagozi koji su prosli svu tu pricu kad se zalis il kad ti neko kaze da si luzer, ta rec LUZER se najvise koristi u industrijama kao sto su biznis, finansije itd. I potpuno je pogresno da se to nekome kaze.

Ne mislim ja na to kad se zalis na nesto na poslu, nesto da promenis. Nego pre svega na kukanje nad svojom jadnom subinom za sta smo mi sampioni. Ovde kad bi neko kukao sto stoji na istom mestu ceo zivot i sto se jos nije odselio od roditelja - rekli bi mu da je nesposoban. Na to ja mislim. Na mirenje sa sudbinom i na prihvatanje stvari kakve jesu bez pokusaja da se ucmalost promeni, a i svoja sopstvena sudbina.

To sto ti kukas sefici, ona ce da prihvati oberucke jer je ovde participativan stil rukovodjenja, pa se misljenja zaposlenih sto se tice bilo kakvih inicijativa koje su vezane za promene na bolje bendaju.

Ja kad kazem luzer ne mislim na rec koju ovdi koriste nego nase poimanje reci gubitnik, neko ko nije uspeo u zivotu i kuka na sve zivo.
Reply With Quote
  #59  
Staro 26.04.2012, 02:11
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

[quote=Siberian;28476]
Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Da ali pogresno si razumela, pa ja i sve kupujem markirano u outletima ali naravno biram nije sve isto jel nemaju istu odecu, ali dobro pogresno si me razumela, ja sam i u srbiji uvek gledao da se dobro oblacim ali nerazumem zasto bih se sad ja menjao na nesto nize na neki nivo koji je meni kao licnost nije nepogodan, razumem te u potpunosti da i u srbiji nisi doprinosila na znacaju "markirano" i to potpuno prihvacam i razumem.
Ma kapiram ja sta ti zelis da kazem. Samo poredim taj trend kod nas koji svi skoro prate sa ovim sto sam ovde videla. Naravno da imaju i ovde ljude koji prate trendove ali mnogo manje. Bar ja koliko sam videla za svo ovo vreme koliko boravim ovde. Kod nas je to obavezan apdejt, svake godine se nabavljaju stvari u trendu, merka se sta ko drugi nosii ljudi se cene po tome. Ovde koliko mi se cini da je to prisutno samo u nekim mestima i u nekim profesijama. A da generalna populacija uopste ne prati trendove i da nema pojma sta su te marke ili brendovi. Ili im je in ono sto kod nas niko nema pojma sta je. Npr. vidim vole svoje lokalne kreatore tipa Vera Wang ili sta ti ja znam, a ne kao kod nas. Sta mozes da kupis u velikim molovima, to im je obicno mainstream.

E sad sta je za koga pojam lepo obucen to je tako rastegljiva definicija. Za hipstere (kao sto vidim po slikama sa fejsbuka trend koji je brzo presao i na stari kontinent) to je neka odeca koja deluje iznoseno. Za neke druge to je nesto sto je za nekog drugog kicerica budiboksnama.

Ja samo ne vidim konekciju izmedju oblacenja, licnosti i tih nivoa. A opet, ja sam u sustini inzenjer a ne umetnik kao ti. Za mene je bolje prakticno, udobno, kvalitetno a ne nesto sto se namece iz svetskih centara koje diktiraju trendove. Na mom poslu imidz ne cini neku veliku ulogu. Nastup i harizma da, kako govoris, kako tretiras druge i kako se ponasas, ali sam izgled i oblacenje ne toliko.
Reply With Quote
  #60  
Staro 27.04.2012, 03:02
adojca's Avatar
adojca adojca je offline
Član
 
Datum prijave: 12.10.2011
US lokacija: /
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 22
Pošalji Skype™ poruku korisniku adojca
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Jeste. Kukanje na situaciju i mirenje sa njom nije opravdanje za tapkanje u mestu. U skladu sa tim, citiracu moju omiljenu pesmu svih vremena:

"Ticking away the moments that make up a dull day
Fritter and waste the hours in an offhand way
Kicking around on a piece of ground in your home town
Waiting for someone or something to show you the way

Tired of lying in the sunshine staying home to watch the rain
And you are young and life is long and there is time to kill today
And then one day you find ten years have got behind you
No one told you when to run, you missed the starting gun

And you run and you run to catch up with the sun, but it's sinking
Racing around to come up behind you again
The sun is the same in a relative way, but you're older
Shorter of breath and one day closer to death"
neverovatno, naježio sam se sav sad čitajući ovo, 'time' je ono što slušam kad god mi treba nešto da generišem vetar u leđa i krenem.. najčešće sa spremanjem ispita
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Nova prijava za DV-2013 od clana nedin nedin Stare teme 5 20.10.2011 01:22
Happy Nova 2010. Year :) dare_ns Vaša strana 5 02.01.2010 04:16
Nova vlast = Nova pravila nelson Vaša strana 2 30.12.2008 15:47

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 08:45.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.