ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 24.06.2013, 08:55
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

Moj brat je cekao 4 meseca od predaje papira do poziva za zakletvu. A moja drugarica je cekala 6 meseci. Izgleda zavisno gde predajes. Moj brat je predao u Subotici a drugarica u Beogradu
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com
Reply With Quote
  #22  
Staro 24.06.2013, 13:57
C B C B je offline
Član
 
Datum prijave: 08.05.2013
YU lokacija: Beograd
Poruke: 21
Nepromenjeno

Hvala... Ja sam pre desetak dana, konacno predao u Budimpesti, pa sad cekam
Reply With Quote
  #23  
Staro 24.06.2013, 20:32
anonimussrem anonimussrem je offline
Član
 
Datum prijave: 24.06.2013
Poruke: 2
Smile Morohalom

Citat:
Prvobitno poslao korisnik AntaresNS Prikaz poruke
Supruga, cerka i ja smo dobili madjarsko drzavljanstvo jos pre godinu dana. Nije bilo nista toliko komplikovano sem izvoda iz MKR mog pradede koji smo morali narucivati jedno 3 puta jer se svaki put potkrala neka greska ali dobro...
Papire smo predali u Madjarskoj, mnogo je brze i lakse islo a takodje smo tamo i polagali zakletvu. Moji utisci su vise nego pozitivni! Pasose smo pravili takodje u Madjarskoj, em je jeftinije em brze zakazes. Na ovom sajtu se online moze zakazati izrada bilo kog dokumenta, mi smo pasose vadili u Morahalomu...link

Termin smo zakazali za sutra-prekosutra i cim smo dosli odmah su nas primili.

Inace, ako nekog zanima koje formulare treba popuniti za predaju za drzavljanstvo, iste moze naci na sledecem linku: link

Ako nekom treba jos koji info, slobodno neka pita...
Planiramo da za desetak dana odemo da predamo zahtev za državljanstvo baš u Morahalom. Koliko su bili zahtevni sa jezikom, da li je bila formalnost ili su bila i pitanja tipa: Šta ste doručkovali pre 3 dana?
Da li možda imate tamo kontakt telefon? Pošto se zakazuje, uglavnom 2 nedelje u napred.
Reply With Quote
  #24  
Staro 25.06.2013, 09:34
AntaresNS's Avatar
AntaresNS AntaresNS je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.07.2010
US lokacija: Somewhere in CA
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 67
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik anonimussrem Prikaz poruke
Planiramo da za desetak dana odemo da predamo zahtev za državljanstvo baš u Morahalom. Koliko su bili zahtevni sa jezikom, da li je bila formalnost ili su bila i pitanja tipa: Šta ste doručkovali pre 3 dana?
Da li možda imate tamo kontakt telefon? Pošto se zakazuje, uglavnom 2 nedelje u napred.
Mi nismo predavali u Morahalomu nego u Kisszallas-u, to je malo mesto posle Tompe. Nista nas posebno nisu ni pitali, uglavnom su pitanja bila u vezi dokumenata koje smo predali...Poslednje informacije koje sam dobio su te da se tamo vise ne moze predavati dokumentacija, odnosno nije moguce predati dokumentaciju vise u manjim mestima kao sto je Kisszallas (mada mislim da se u Morahalomu moze predati). Nazalost telefon tamo nemam, pokusaj na onom sajtu za zakazivanje da vidis a ako ne, probaj preko googla da nadjes (ukucas nesto tipa Mórahalmi Járási Hivatal).

Inace, cekali smo oko 3 meseca na poziv na zakletvu...
__________________
2013. is my lucky year
Reply With Quote
  #25  
Staro 25.06.2013, 09:37
AntaresNS's Avatar
AntaresNS AntaresNS je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.07.2010
US lokacija: Somewhere in CA
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 67
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik oskark Prikaz poruke
Moj brat je cekao 4 meseca od predaje papira do poziva za zakletvu. A moja drugarica je cekala 6 meseci. Izgleda zavisno gde predajes. Moj brat je predao u Subotici a drugarica u Beogradu
Da, mnogo zavisi od toga gde predajes, zato ja uvek savetujem da je bolje preci granicu i otici u Madjarsku, jeftinija je izrada dokumenata, brze se sve obavi i manje te glava boli Naravno, podrazumeva se ako ti je granica dovoljno blizu, onom ko zivi u Bg-u ce lakse biti da dokumentaciju preda u ambasadi Republlike Madjarske...
__________________
2013. is my lucky year
Reply With Quote
  #26  
Staro 25.06.2013, 11:52
anonimussrem anonimussrem je offline
Član
 
Datum prijave: 24.06.2013
Poruke: 2
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik AntaresNS Prikaz poruke
Mi nismo predavali u Morahalomu nego u Kisszallas-u, to je malo mesto posle Tompe. Nista nas posebno nisu ni pitali, uglavnom su pitanja bila u vezi dokumenata koje smo predali...Poslednje informacije koje sam dobio su te da se tamo vise ne moze predavati dokumentacija, odnosno nije moguce predati dokumentaciju vise u manjim mestima kao sto je Kisszallas (mada mislim da se u Morahalomu moze predati). Nazalost telefon tamo nemam, pokusaj na onom sajtu za zakazivanje da vidis a ako ne, probaj preko googla da nadjes (ukucas nesto tipa Mórahalmi Járási Hivatal).

Inace, cekali smo oko 3 meseca na poziv na zakletvu...
Hvala ti na brzom odgovoru. Već duže vreme smo u proceduri učenja, pripremili smo papire, pa sad smo se dvoumili oko mesta predaje. Da li u Kishunhalas ili Morahalom. Od 1. marta mogu samo veća mesta. Jedino se ne zakazuje u Segedinu, ali tamo pošto ih ima 3-4 koji primaju papire u istoj prostoriji, neretko postavljaju teška pitanja, posebno neki ćelavi matorac iz naših krajeva...
Svi su potvrdili da je prcedura ako predaješ u Mađarskoj brža i blaža, za razliku od naših.

Koszonom szepen.
Reply With Quote
  #27  
Staro 26.06.2013, 00:07
grujica91 grujica91 je offline
Član
 
Datum prijave: 06.06.2013
Poruke: 3
Nepromenjeno

A da li mora da bude pranbaba ili prandeda? Posto je moj najstariji prandeda rodjen 1920-e, tada to vise nije bila Madjarska, ali imam cukunbabe i cukundede koji su rodjeni u Banatu, posto su svi moji poreklom Vojvodjani starosedeoci ?
Reply With Quote
  #28  
Staro 26.06.2013, 08:33
AntaresNS's Avatar
AntaresNS AntaresNS je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.07.2010
US lokacija: Somewhere in CA
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 67
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik anonimussrem Prikaz poruke
Hvala ti na brzom odgovoru. Već duže vreme smo u proceduri učenja, pripremili smo papire, pa sad smo se dvoumili oko mesta predaje. Da li u Kishunhalas ili Morahalom. Od 1. marta mogu samo veća mesta. Jedino se ne zakazuje u Segedinu, ali tamo pošto ih ima 3-4 koji primaju papire u istoj prostoriji, neretko postavljaju teška pitanja, posebno neki ćelavi matorac iz naših krajeva...
Svi su potvrdili da je prcedura ako predaješ u Mađarskoj brža i blaža, za razliku od naših.

Koszonom szepen.
Kérem U Morahalomu ima jedna odvratna teta ali ona radi na predaji dokumentacije za pasose a ko radi na predaji zahteva za drzavljanstvo - pojma nemam! Nemam nikakve informacije u vezi Kishunhalasa i Morahaloma sto se samog "intervjua" tice ali sam opet siguran da je lakse i da te manje maltretiraju nego u Subotici. U svakom slucaju, gledaj da sto vise naucis i samo opusteno...

Citat:
Prvobitno poslao korisnik grujica91 Prikaz poruke
A da li mora da bude pranbaba ili prandeda? Posto je moj najstariji prandeda rodjen 1920-e, tada to vise nije bila Madjarska, ali imam cukunbabe i cukundede koji su rodjeni u Banatu, posto su svi moji poreklom Vojvodjani starosedeoci ?
Koliko znam uslov je da imas predaka koji je rodjen na teritoriji Ugarske monarhije pre 06.1921. godine (ili za vreme WW2 i madjarske okupacije Vojvodine) sto znaci da mozes ici preko pradede koji je rodjen 1920. godine. Ne mora da bude pradeda niti prababa, ali sto vise ides "unazad" to ti je teze naci izvode iz MKR ili MKU predaka...
__________________
2013. is my lucky year
Reply With Quote
  #29  
Staro 26.06.2013, 18:48
grujica91 grujica91 je offline
Član
 
Datum prijave: 06.06.2013
Poruke: 3
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik AntaresNS Prikaz poruke
Kérem U Morahalomu ima jedna odvratna teta ali ona radi na predaji dokumentacije za pasose a ko radi na predaji zahteva za drzavljanstvo - pojma nemam! Nemam nikakve informacije u vezi Kishunhalasa i Morahaloma sto se samog "intervjua" tice ali sam opet siguran da je lakse i da te manje maltretiraju nego u Subotici. U svakom slucaju, gledaj da sto vise naucis i samo opusteno...



Koliko znam uslov je da imas predaka koji je rodjen na teritoriji Ugarske monarhije pre 06.1921. godine (ili za vreme WW2 i madjarske okupacije Vojvodine) sto znaci da mozes ici preko pradede koji je rodjen 1920. godine. Ne mora da bude pradeda niti prababa, ali sto vise ides "unazad" to ti je teze naci izvode iz MKR ili MKU predaka...
Hvala za odgovor. Papiri su mi najmanji problem, sledece godine kada budem zavrsavao fakultet cu krenuti sa ucenjem madjarskog, pa cu valjda za jedno dve godine nauciti toliko koliko je potrebno, samo da taj zakon ostane na snazi. Pozzz
Reply With Quote
  #30  
Staro 02.07.2013, 14:29
hope's Avatar
hope hope je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.11.2011
US lokacija: So Cali
YU lokacija: Srbija
Poruke: 94
Nepromenjeno

evo ja ću da odgovorim uopšteno. čeka se između 5 i 8 meseci. al mnogo više 8.

ljudi, dobio sam datum za predaju zahteva za državljanstvo. za mesec dana mi je. javljam se kako sam prošao.

malo je zeznuto, jer predajem na mestu koje je ozloglašeno zbog odbijanja. ali zbog nesuglasica u porodici moram tako.
__________________
DV 2013 -1. put -HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2014 -2. put -HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2015 -3. put -HAS NOT BEEN SELECTED
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Dvojno državljanstvo sanjin Intervju (interview) - Ambasada 4 20.10.2011 23:35
Obama:'Imigranti da zarade državljanstvo' Good Spirit Vaša strana 3 03.07.2010 17:05
Koliko dobitnik GC mora da boravi na američkom tlu, da bi stekao državljanstvo? ego Vaša strana 5 27.04.2010 06:00
Pitanja na testu za državljanstvo emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 05.06.2007 22:02

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:35.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.