ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 20.09.2016, 15:33
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno Iseljenik-odseljenik

E, narode moj, sto reko Ibi, evo mene posle 6 godina opet ovde. Rekoh, daj da pomognem ljudima informacijama koliko mogu. Izvukli me na lutriji 2010, odselili se u Californiju sa porodicom 2011, ostali do 2016, postali citizeni i-odselili se u Svajcarsku. Ukratko. Sad koga sta zanima, velike su sanse da mogu da odgovorim...?
__________________
Score
Reply With Quote
  #12  
Staro 20.09.2016, 16:48
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Score Prikaz poruke
E, narode moj, sto reko Ibi, evo mene posle 6 godina opet ovde. Rekoh, daj da pomognem ljudima informacijama koliko mogu. Izvukli me na lutriji 2010, odselili se u Californiju sa porodicom 2011, ostali do 2016, postali citizeni i-odselili se u Svajcarsku. Ukratko. Sad koga sta zanima, velike su sanse da mogu da odgovorim...?
Kakve su zaista cene stanova? Da li je ovo npr. realno:
https://www.padmapper.com/listings/1...-jose-ca-95111
?
Reply With Quote
  #13  
Staro 20.09.2016, 17:34
Markonato Markonato je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.04.2015
Poruke: 88
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Score Prikaz poruke
E, narode moj, sto reko Ibi, evo mene posle 6 godina opet ovde. Rekoh, daj da pomognem ljudima informacijama koliko mogu. Izvukli me na lutriji 2010, odselili se u Californiju sa porodicom 2011, ostali do 2016, postali citizeni i-odselili se u Svajcarsku. Ukratko. Sad koga sta zanima, velike su sanse da mogu da odgovorim...?
Mogao bi da ispricas pricu od dolaska u cali i zasto preseljenje u Svajcarsku,mozda nekome bude od koristi.

Ps: ima li opcija brisanje postova ako se pogresi,ja nisam video?

Last edited by Markonato; 20.09.2016 at 17:40.
Reply With Quote
  #14  
Staro 20.09.2016, 17:51
arhit arhit je offline
Član
 
Datum prijave: 17.10.2014
YU lokacija: Beograd
Poruke: 6
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Score Prikaz poruke
E, narode moj, sto reko Ibi, evo mene posle 6 godina opet ovde. Rekoh, daj da pomognem ljudima informacijama koliko mogu. Izvukli me na lutriji 2010, odselili se u Californiju sa porodicom 2011, ostali do 2016, postali citizeni i-odselili se u Svajcarsku. Ukratko. Sad koga sta zanima, velike su sanse da mogu da odgovorim...?
Koliko je tesko naci posao arhitekte u USA? Na koje pozicije bi trebalo prvo da apliciram dok nemam US iskustvo. Da li je to toliko vazno? Koji gradovi i drzave..Ja sam izvucen ove godine i bio bih zahvalan za svaku informaciju jer o americkom trzistu u arh malo znam i ne poznajem nikog. Neki savet mozda odakle poceti, gde traziti preporuku...
Hvala.
Reply With Quote
  #15  
Staro 20.09.2016, 19:44
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke
Kakve su zaista cene stanova? Da li je ovo npr. realno:
https://www.padmapper.com/listings/1...-jose-ca-95111
?
Ok prolaznice,
cene stanova su abnormalne. Mnogo zavisi od toga gde se nameracis. Postoje mesta koja se smatraju sigurnim, sa veoma malo ili nimalo kriminala, i ona koja se smatraju,kao, tamo ides jedino ako si lud ili si jedan od krimosa pa ti niko nista ne moze.
MestA gde se ne ide su Oakland, osin na brda oko grada ali to retko ko moze da plati jer to su luksuzne kuce uglavnom. Moram da ti kazem takodje da cena nije najveci problem da iznajmis stan/kucu nego ko hoce da je iznajmi. postoji taj sistem bodovanja koji se zove credit score i bez toga nece ni da te pogledAJU. Imao sam druga koji se doselio posle mene, imao je milion dolara u kesu (??) i nije mogao da iznajmi stan jer nije imao kredit scor ni zaposlenje a nudio je placanje godinu dana unapred! Da se prijavis da si zainteresovan za stan, svaki put moras da popunis formular u kome te pitaju gomilu privatnih pitanja, kao, koji ti je racun u banci, koliko imas para na njemu, gde si stanovao pre toga, zasto si otisao, gde radis i kolika ti je plata, preporuke..i moras da platis 30 dolara za svaku aplikaciju.
Cene? Pa ovako, u San Franciscu, garsonjera u ne bas najboljem deklu grada kosta oko 2000 dolara minimum, plus depozit, dva meseca kirije, ako te uopste uzmu u obzir jer je navala neopisiva a stanova jednostavno - nema! Ja licno nikad ne bih stanovao u SF jer je prvo opasno, kako se smraci, a drugo, uvek je hladno, temperatura retko predje 20 stepeni u najdubljem letu. Pola grada je uvek u magli. Ima lepih mesta u gradu kao Crissy Field, nice beach...
Ako je cena prihvatljiva a mesto izgleda ok, mora da ima neka kvaka jer tamo nema nista dzabe - ili je u pogresnom delu grada ili nesto drugo ne stima. Ne idi u San Jose, generalno lose mesto puno gangova. Pojedini delovi grada ok, ali bolje zaobici nocu. Takodje je izuzetno lose u East Palo Alto ali je Palo Alto dobro mesto i kosta puno para. Problem sa bay erijom je sto su tu locirani Google, Facebook, LinkedIn, i sve ostale velike IT i social media companije i njihovi radnici su puni para i traze stanove kojih nema dovoljno i nabijaju cenu koju niko drugi ne moze da plati. dakle, realna cena za jednosoban stan sa kupatilom na dobrom mestu, dobro uredjen bi bio oko 3,000 izvan San Francisca. O njemu nemoj ni da mislis.
Ovo sto si ti napisao za hiljadu dolara izgleda absolutno neverovatno i mora da ima neka kvaka....
__________________
Score
Reply With Quote
  #16  
Staro 20.09.2016, 19:49
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik arhit Prikaz poruke
Koliko je tesko naci posao arhitekte u USA? Na koje pozicije bi trebalo prvo da apliciram dok nemam US iskustvo. Da li je to toliko vazno? Koji gradovi i drzave..Ja sam izvucen ove godine i bio bih zahvalan za svaku informaciju jer o americkom trzistu u arh malo znam i ne poznajem nikog. Neki savet mozda odakle poceti, gde traziti preporuku...
Hvala.
Iskreno receno, nemam toliko iskustva po tvom pitanju, ali ti mogu reci sledece. Tamo kuce ne grade architekte, nego stolari. sve su kuce sagradjene od lepljene presovane iverice i drvenih greda. Ja sam dugo bio u real estate, ali tamo nisam mogao da se okrenem sa znanjem koje sam imao. Druge mere, drugi zahtevi, zakoni, obicaji....ludilo. Sorry.
__________________
Score
Reply With Quote
  #17  
Staro 20.09.2016, 19:52
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Markonato Prikaz poruke
Mogao bi da ispricas pricu od dolaska u cali i zasto preseljenje u Svajcarsku,mozda nekome bude od koristi.

Ps: ima li opcija brisanje postova ako se pogresi,ja nisam video?
E, to bi bila dugacka prica brate, ali ima blog koji sam pisao od pocetka na rszoran tacka blogspot tacka ch pa ako te zanima....
__________________
Score
Reply With Quote
  #18  
Staro 20.09.2016, 22:05
teoreticar teoreticar je offline
Član
 
Datum prijave: 15.09.2016
Poruke: 4
Nepromenjeno

Ocigledno da je Kalifornija najbolje mesto za zivot po svim parametrima. Pored toga najnaprednija su drzava po pitanju tehnologije, medicine, liberalna prava i slicno. Veoma je cisto u smislu vazduha itd. Pored toga klima je zaista prelepa.

Problem je samo sto je jako skupa. Ako porodica nema barem 800-900k u kesu i ako nemas izgleda da ce porodica imati prihode od barem 200-300k godisnje ne vredi ici u Kaliforniju. Kalifornija je dobra ili za IT strucnjake (San Francisco, San Jose) ili za recimo filmsku industriju (LA) a sve ostalo je izuzetno tesko. Samo najsposobniji, edukovaniji i najpametniji mogu da opstanu u Kaliforniji i da im bude lepo.

Mnogo nasih strucnjaka zivi u Kaliforniji i opstaju dugo godina.
Preporucujem gledanje ovog video izvestaja Dragana Rakonjca koji drzi i facebook stranicu Serbians California.
https://www.youtube.com/watch?v=Zr7ekIh-WVQP

Premotati od 12:40 minuta (Vlada Marajnovic). On je covek koji zna sta prica i covek je Senior Director - VP u firmi Cisco Systems.
Mnogo nasih ljudi ima koji su sposobni a on je u samom vrhu.

Ja licno bi preporucio San Dijego ako neko ipak hoce Kaliforniju a da nije u IT ili u filmskoj industriji. Ja cu verovatno u San Dijego po svim parametrima odgovara osim sto je i to dosta skupo.

Last edited by teoreticar; 20.09.2016 at 22:19.
Reply With Quote
  #19  
Staro 20.09.2016, 22:35
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Score Prikaz poruke
Ok prolaznice,
cene stanova su abnormalne. Mnogo zavisi od toga gde se nameracis. Postoje mesta koja se smatraju sigurnim, sa veoma malo ili nimalo kriminala, i ona koja se smatraju,kao, tamo ides jedino ako si lud ili si jedan od krimosa pa ti niko nista ne moze.
MestA gde se ne ide su Oakland, osin na brda oko grada ali to retko ko moze da plati jer to su luksuzne kuce uglavnom. Moram da ti kazem takodje da cena nije najveci problem da iznajmis stan/kucu nego ko hoce da je iznajmi. postoji taj sistem bodovanja koji se zove credit score i bez toga nece ni da te pogledAJU. Imao sam druga koji se doselio posle mene, imao je milion dolara u kesu (??) i nije mogao da iznajmi stan jer nije imao kredit scor ni zaposlenje a nudio je placanje godinu dana unapred! Da se prijavis da si zainteresovan za stan, svaki put moras da popunis formular u kome te pitaju gomilu privatnih pitanja, kao, koji ti je racun u banci, koliko imas para na njemu, gde si stanovao pre toga, zasto si otisao, gde radis i kolika ti je plata, preporuke..i moras da platis 30 dolara za svaku aplikaciju.
Cene? Pa ovako, u San Franciscu, garsonjera u ne bas najboljem deklu grada kosta oko 2000 dolara minimum, plus depozit, dva meseca kirije, ako te uopste uzmu u obzir jer je navala neopisiva a stanova jednostavno - nema! Ja licno nikad ne bih stanovao u SF jer je prvo opasno, kako se smraci, a drugo, uvek je hladno, temperatura retko predje 20 stepeni u najdubljem letu. Pola grada je uvek u magli. Ima lepih mesta u gradu kao Crissy Field, nice beach...
Ako je cena prihvatljiva a mesto izgleda ok, mora da ima neka kvaka jer tamo nema nista dzabe - ili je u pogresnom delu grada ili nesto drugo ne stima. Ne idi u San Jose, generalno lose mesto puno gangova. Pojedini delovi grada ok, ali bolje zaobici nocu. Takodje je izuzetno lose u East Palo Alto ali je Palo Alto dobro mesto i kosta puno para. Problem sa bay erijom je sto su tu locirani Google, Facebook, LinkedIn, i sve ostale velike IT i social media companije i njihovi radnici su puni para i traze stanove kojih nema dovoljno i nabijaju cenu koju niko drugi ne moze da plati. dakle, realna cena za jednosoban stan sa kupatilom na dobrom mestu, dobro uredjen bi bio oko 3,000 izvan San Francisca. O njemu nemoj ni da mislis.
Ovo sto si ti napisao za hiljadu dolara izgleda absolutno neverovatno i mora da ima neka kvaka....
Veliko hvala, bas ta informacija mi je trebala. Sve sto sam video pre ovoga je i delovalo da kosta 2500 - 3000.
Reply With Quote
  #20  
Staro 21.09.2016, 01:31
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik teoreticar Prikaz poruke
Problem je samo sto je jako skupa. Ako porodica nema barem 800-900k u kesu i ako nemas izgleda da ce porodica imati prihode od barem 200-300k godisnje ne vredi ici u Kaliforniju.
Excuse me, but... what? $900k? $300k?

Znate sta, u ime clanova ovog foruma, molimo vas da sa ovakvim teorijama nastavite na nekom drugom mestu - mozda je bolje na stranici Serbians California, mozda se uklopi u ovakvo klevetanje i mesanje u neciju privatnost:

Citat:
Kandidat na izborima u Srbiji Sasa Radulovic duguje novac Kaliforniji a pobegao u Srbiju
Nasa stranica je uspela da dodje do kopije orginalnog dokumenta po kojem su izdata potrazivanja. Pored neplacenog duga za porez postoje i dugovanja po raznim kreditima i kreditnim karticama koje je uzimao na licno i na ime firme.
Ili u komentarisanje odluka naseg clana na ovakav nacin:

Citat:
Da nas ima raznih svedoci i blog jednog naseg sugradjanina koji za 5 godina nije uspeo da se snadje u Kaliforniji. Cak i pored toga sto veliki broj Svajcaraca iz Svajcarske svakodnevno emigrira u Kaliforniju oni su ipak odlucili da idu u kontra smeru.
Blog procitajte ovde: http://rszoran.blogspot.rs/2016/09/e-pa-ovako.html
Svakako pozelimo im puno srece!
Hvala na razumevanju.

Sup.Mod.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:50.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.