ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 19.11.2011, 02:38
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Ne znam u cemu je stvar ,ovo je za ili protiv emigracije?.Sto se mene tice ovde sam 8 meseci i ne kajem se uopste sto sam se preselila.Ne kazem da nema istine u onom gore napisanom,ali balkan je imao 35 godina da mi ponudi bilo sta sto bi me vezalo za taj zivot,ali nije.Tamo smo kotrljali u fici 75'-og godista,do poslednjeg dana pred da dodjemo ovde,u mojoj kuci radilo je troje sa prilicno dobrom platom za tamo,i pokrivali smo jedva za osnovne stvari,jelo,racuni i 1-2 put godisnje neko parce garderobe (prvo za decu razume se,pa onda i za nas ako ostane neka sica).
Ovde posle samo jednog meseca od naseg dolaska,smo kupili kola,namestaj,a sad mozemo da si priustimo i nedeljne ekskurzije sa decom,pa cak evo jurimo dokumente i za kucu.Za drugo ne mora ni da kazem da redovno placamo racune,jelo,pice i garderoba kad god nam treba.
Necu da nekom prodajem sarene laze,ja i moj muz radimo ovde za skoro minimalnu satnicu,ali ako imalo kontas u matematici,ostane za sve.Posle 10-15 izminulih godina,konacno se osecam mnogo opustenije,bez straha dali ce nam stici para za struju,za drva i sl.A sto se tice smokija,Kra$ovih napolitanaka i slicnih poslastica mi fino lepo otidjemo u Paterson,Clifton,Garfield i nadjemo svega,imaju i nasa vina,pivo,kiselu vodu i sve zivo,i sve po pristupacnim cenama,sad u nedelju idemo na burek,pa neka prica ko sta hoce ne treba mi ni lazni patriotizam,ni ljigavi politicari,sasvim mi je dobro ovde,na Balkan samo za odmor....
Reply With Quote
  #12  
Staro 19.11.2011, 07:03
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Lucky Prikaz poruke
Vuxanne, cemu ovi postovi 4 - jedan za drugim?....troll-ovanje kakvo odavno nije vidjeno na ovom forumu
Zato sto poruke imaju ogranicenje po broju karaktera sto mozes da ubacis u jednu. Iz tog razloga - vise poruka. Sta da ti kazem, gde god da se pojavim, odmah nastane mecava

noki: meni su ova dva pisma super lek protiv nostalgije. Jos uvek nisam emigrant mada sam u americi pet i po godina.
Reply With Quote
  #13  
Staro 20.02.2012, 18:51
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Jedna od zanimljivih stvari mi je bila u pocetku - kako rade A/C sistemi i sistemi za grejanje. Svugde cujes neki sum u pozadini. Negde jace, negde slabije. Sad sam se vec navikla...
Reply With Quote
  #14  
Staro 21.02.2012, 03:48
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Iz Jugoslavije za Svajcarsku...

E moj burazere.
Vidim napisao si mi dugacko pismo, ja cu gledati da napisem najduze sto sam ti dosad napisao. Kao prvo, posto si rekao da se javim pa da kukamo zajedno, gledaj da se ne nerviras kad ovo budes procitao. Ja sve sto ti .................................................. ......... Svi mi protiv celog sveta. Bombe fijucu iznad glava. Sedim kuci i cekam da dodju po mene. Nisu dosli. Moj kum izgubi nogu u ratu. Stao na nagaznu minu. Bio talentovan fudbaler. Pocne leto. Pokusam da upisem fakultet sa 36 bodova od 40. Ne prime me ni na uzi spisak. Ostanem sam tu gde jesam. Odem na miting ZA PROMENU vlasti. Bace suzavac na nas. Pogusimo se. Opozicija razjedinjena, je.. im se za narod. Sta radim? Sedim kuci. Posla nema. Nerviram se.
*********************
Brate, koji text, koja depresija, shock to the system!!! Moj unutrasnji sistem! Ja imam slicni background, i bas me zveknulo...

Analiza situacije je do jaja, bas je takva. Medjutim, bas kada nemas mnogo da izgubis, mozes najjace da se boris jer - sta imas da izgubis? Takodje, ovo moze da zvuci onako, kao, teraj se, ti nisi u takvoj situaciji pa mozes da filozofiras, ALI...ko hoce ovo da prihvati ok, ko nece, meni opet ok.

NIJE SVE u onome sto radis, onome sto vidis i mozes da pipnes, najveci deo je u tvojoj glavi, nacin na koji vidis sebe kao luzera, ako je tako, u tvom ocekivanju da se neko sranje desi jer se uvek desava, pa se i desi. Ovo neko moze proglasiti praznovernom brbljarijom i vecina verovatno hoce, ali verujte mi - nije tako!

Ovo sto sam vam rekao je cista nauka koja je dokazana u eksperimentalnoj teoretskoj fizici i ja sam zivi dokaz za gomilu tih stvari i kao sto sam obecao pisacu o tome u blogu samo da se malo saberem sa vremenom...jedini mu problem sto je to u neku ruku nezahvalna tema, jer ljudi koji su u slicnoj poziciji kao taj decko ne zele da cuju ovako nesto od nekoga u mojoj poziciji, to ih cini ljutim, u fazonu, lako je tebi da trabunjas gluposti odatle, daj mi nesto opipljivo da promenim svoju situaciju, kao posao, vizu, nesto. A ono sto bi trebalo da razumeju je da nacin na koji zive svoj zivot, nacin ka koji vide sebe je integrisana greska, i da danas dobiju na lutriji (zelenoj ili nekoj drugoj), to bas nista ne bi promenilo jer je to taj isti covek koji ima istu predstavu o sebi - ja nisam dovoljno vredan i verovatno necu uspeti jer ovo, ono, uvek se nadje razlog, sve dok ga trazis. Potrebno je promeniti misljenje o samom sebi i onda se sve oko tebe promeni skoro samo od sebe.

Aj sad, ospite drvlje i kamenje kao sam ja full of shit. A bio bih vam zahvalan ako to ne uradite, svakako.

Voli vas (skoro) sve,
Score
__________________
Score
Reply With Quote
  #15  
Staro 21.02.2012, 15:51
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Score Prikaz poruke
NIJE SVE u onome sto radis, onome sto vidis i mozes da pipnes, najveci deo je u tvojoj glavi, nacin na koji vidis sebe kao luzera, ako je tako, u tvom ocekivanju da se neko sranje desi jer se uvek desava, pa se i desi.
Apsolutno je tako. Okuzenje samo po sebi nije najvazniji preduslov za srecu. Mnogo vaznije je nase unutrasnje poimanje srece i sta je to sto nam utice na nju. "Your attitude, not your aptitude, will determine your altitude."

Dosta tema na ovom forumu se svodi na to - koji je grad u SAD najbolji za nase malenkosti. Kao da je sreca proporcionalna lepoti i blagostanju sveta oko nas. How yes no. I svi se takmice da budu neki supermeni (women-si). Prvo sto usvojimo od americkog mentaliteta je: ako nisi uspeo, znaci nesto nije u redu sa tobom - luzer si. Nisi radio dovoljno. Ili nisi dovoljno pametan. A sreca je jako relativna stvar. A i necije strpljenje...

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Score Prikaz poruke
A ono sto bi trebalo da razumeju je da nacin na koji zive svoj zivot, nacin ka koji vide sebe je integrisana greska, i da danas dobiju na lutriji (zelenoj ili nekoj drugoj), to bas nista ne bi promenilo jer je to taj isti covek koji ima istu predstavu o sebi - ja nisam dovoljno vredan i verovatno necu uspeti jer ovo, ono, uvek se nadje razlog, sve dok ga trazis. Potrebno je promeniti misljenje o samom sebi i onda se sve oko tebe promeni skoro samo od sebe.
A to odlaganje momenta kad cemo istinski biti srecni i zadovoljni moze da se zove "procrastination'. Tj. stalno fokusiranje na nebitne stvari i odlaganje onih bitnih koje stvarno mogu da uticu na to kako se osecamo na duze staze...Radeci nesto svaki dan u cemu uzivamo, a izbegavati da poradimo na onim stvarima od kojih cemo imati koristi...
Reply With Quote
  #16  
Staro 21.02.2012, 19:47
cvale's Avatar
cvale cvale je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.08.2010
US lokacija: Da ne ureknem :D
YU lokacija: Bijeljina, RS, BiH
Poruke: 60
Nepromenjeno

Vuxanne i Score procitah vase postove i sjetih se da sam citao jedan članak o zivotu potrudih se da ga nađem i da podijelim sa drugarima.



Život
Autor bealiever | 20 Maj, 2010
Kada Vam se učini da gubite kontrolu nad svojim životom, kada 24h na dan nije dovoljno, setite se ove priče...

Profesor je stajao pred grupom studenata na času filozofije I držao neke predmete iza sebe. Kada je čas počeo, bez reči je podigao veliku, praznu teglu od kiselih krastavaca, stavio je na katedru I napunio lopticama za tenis. Potom je upitao studente da li je tegla puna. Složili su se da jeste.
Zatim je profesor podigao kutiju punu kamenčića i sipao ih u teglu. Blago ju je protresao. Kamenčići su se otkotrljali u prazan prostor izmedju loptica. Tada je ponovo upitao studente da li je tegla puna. Opet su odgovorili da jeste.
Sledeća kutija koju je profesor uzeo, bila je puna peska. Kada ga je sipao, pesak je, naravno, ispunio sve preostale šupljine u tegli. Pitao je još jednom da li je tegla puna. Studenti su skrušeno odgovorili da jeste.

Onda je profesor ispod stola izvadio dve soljice pune kafe i sipao ih u teglu. Kafa je natopila pesak. Studenti su se smejali. „Sada!“ , rekao je profesor, dok je smeh zamirao, „Hoću da shvatite da ova tegla predstavlja vaš život. Teniske loptice su važne stvari u vašem životu: vaša porodica, vaša deca, vaše zdravlje, vaša vera i stvari kojima se strasno predajete. To su one stvari uz koje bi vaš život i dalje bio ispunjen, i kada bi sve drugo nestalo. Kamenčići su ostale stvari koje su važne: vaš posao, vaša kuća i vaš auto. Pesak predstavlja preostale stvari. Male stvari.

Ako napunite teglu peskom, nema mesta za kamenčiće i teniske loptice. Isto važi u životu. Ako potrošite sve svoje vreme i energiju na male stvari, nikada nećete imati mesta za one važne stvari.

Vodite računa o stvarima koje su ključne za vašu sreću. Igrajte se sa decom. Nađite vremena za odlazak lekaru. Izvedite partnera na večeru. Ponašajte se ponovo kao da vam je 18. Uvek će biti vremena da se očisti kuća i urade popravke. Prvo se pobrinite za teniske loptice- stvari koje su vam zaista važne. Utvrdite svoje prioritete. Sve ostalo je pesak.”

Jedna od studentkinja je podigla ruku I upitala sta je predstavljala kafa.

Profesor se nasmejao. „Drago mi da ste pitali. Nju sipam, da bih Vam pokazao, da bez obzira koliko mislite da vam je život pun, uvek ima prostora za šoljicu kafe sa prijateljem.“
__________________
DV 2012-HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2013-HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2014 SELECTED
10.05.2013. poslata koverta u Kentucky
22.05.2013. koverta stigla u Kentucky
15.11.2013 ljekarski pregled
06.12.2013. intervju obavljen
10.12.2013. POZELENILI !!!!!!!!!
Reply With Quote
  #17  
Staro 21.02.2012, 21:23
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

cvale, super prica.


Last edited by vuxanne; 21.02.2012 at 21:37.
Reply With Quote
  #18  
Staro 21.02.2012, 23:04
smexor's Avatar
smexor smexor je offline
Član
 
Datum prijave: 04.05.2011
US lokacija: Florida
YU lokacija: Macedonia
Poruke: 28
Nepromenjeno

cvale, clanak ti je fantastican, svaka cast. Odlicno sto si podjelio to na forumu, vrlo poucna stvar.
__________________
05. 10. 2010. - Prijava za DV 2012
15. 07. 2011. - Izvucen moj broj 14xxx (uspesno izvlacenje)
18. 07. 2011. - Formulari poslati u Kentaki
04. 11. 2011. - Stigo e-mail da je intervju zakazan!
26. 12. 2011. - Obavljen lekarski pregled

05. 01. 2012. - Dan kada sam pozelenio
10. 01. 2012. - VIZA U PASOSU!
15.04.2012 - Tampa, Florida
Reply With Quote
  #19  
Staro 23.02.2012, 01:03
shanzy shanzy je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.07.2011
YU lokacija: Srbija
Poruke: 170
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Apsolutno je tako. Okuzenje samo po sebi nije najvazniji preduslov za srecu. Mnogo vaznije je nase unutrasnje poimanje srece i sta je to sto nam utice na nju. "Your attitude, not your aptitude, will determine your altitude."

Dosta tema na ovom forumu se svodi na to - koji je grad u SAD najbolji za nase malenkosti. Kao da je sreca proporcionalna lepoti i blagostanju sveta oko nas. How yes no. I svi se takmice da budu neki supermeni (women-si). Prvo sto usvojimo od americkog mentaliteta je: ako nisi uspeo, znaci nesto nije u redu sa tobom - luzer si. Nisi radio dovoljno. Ili nisi dovoljno pametan. A sreca je jako relativna stvar. A i necije strpljenje...



A to odlaganje momenta kad cemo istinski biti srecni i zadovoljni moze da se zove "procrastination'. Tj. stalno fokusiranje na nebitne stvari i odlaganje onih bitnih koje stvarno mogu da uticu na to kako se osecamo na duze staze...Radeci nesto svaki dan u cemu uzivamo, a izbegavati da poradimo na onim stvarima od kojih cemo imati koristi...
Upravo tako, kao sto si rekla. Kada sam prosle godine prvi put bila u Americi, cesto sam cula sto od prijatelja koji su tamo vec 5+ godina, sto od nasih ljudi koje sam upoznala, da u Ameriku svako dolazi da uspe. I ja se nisam setila nikog od njih da pitam - a dobro, sta je za tebe uspeh? Ako su dosli sa idejom da zarade milione ili postanu prvaci u poslu kojim se bave, onda mi je jasno sto su nezadovoljni. Izvestan broj njih je i slao takvu energiju, mada nisu konkretno rekli sta ih to muci, vec samo "tesko je". A da li im je neko uopste i rekao da ce biti lako? Svi smo razliciti, imamo razlicite ciljeve i znanja, ne zelimo svi iste stvari u zivotu, ali treba da budemo prvenstveno iskreni prema sebi, sta je to cemu stremimo, mozemo li mi to, na koji nacin? Valjda je to taj deo koji je tezak. Pomiriti sebe i sebe je najteza stvar na planeti, al to vise nema veze ni sa Amerikom ni sa materijalnim stanjem.
Reply With Quote
  #20  
Staro 23.02.2012, 02:10
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

E, ljudi dozvolite mi da vam dam kratki savet u smislu "uputstvo za upotrebu zivota" sa ove moje baba-jaga strane sto bi neki rekli. Kad smo vec poceli da filozofiramo.
1. NIKAD nemojte kritikovati sebe ni pred sobom ni pred drugima ni u sebi, NIZASTA! Ni glup, ni debeo, ni ruzan, ni luzer, jednostavno budite sretni sto je tako kako je da nije gore. I napravite promene ako zelite ali bez samokritike. Ubedite sebe verujuci iskreno da je to bas tako dobro i vidite sta ce da se desava za kratko vreme.
2. Definisite tacno sta zelite (bez razmisljanja kako da to ostvarite i uvek koristite sadasnje vreme a ne "zeleo bih" ...znaci "ja imam -to i to, ja sam to -i to..), zamislite da se to deslilo, kakvo bi to osecanje izazvalo u vama, i onda osetite to osecanje, i drzite ga u sebi koliko god mozete i kad god mozete.
3. Pogledajte sebe u oci u ogledalu i recite, ali iskreno misleci, kako oprastate svima koji su vas ikad povredili i pustate ih da odu (iz vase glave).
4. Isto to ali sa sobom, oprastate samom sebi i oslobadjate se krivice. Bitna je iskrenost.
5. Ujutro kad se probudite, pre nego otvorite oci, nabrojte sto je vise moguce stvari za koje ste zahvalni u zivotu, ma kako banalne bile i razvijte to osecanje zahvalnosti, 15-ak minuta.
6. Kad vam se desi neko sranje, ne koncetrisite se na njega nego pronadjite neki fragment necega sto je dobro u tome, i budite zahvalni za to, tipa, imali ste saobracajku i razbila vam se sofersajbna, ali vam nista ne fali, niste se ni ogrebali! Divno, moglo je da vas ubije na mestu, i nije vam nista! Ili razbila vam se soferka o glavu, nedaj boze, ali ste preziveli samo sa ogrebotinama i sl. Opet super, kako je moglo biti, zahvalnost.

Eto ja toliko pa sad, sta da vam kazem, ja ovo prodajem za pare (dobro, ne samo to i toliko..) i uz odredjenu proceduru, ali, ajde, nasi smo, a i nista me nekosta...
__________________
Score
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
ukupna cena dolaska u USA ivkodrg Stare teme 113 17.11.2013 02:58
Vencanja, nakon dobijanja GC. Zivkovic_NIS Vaša strana 33 02.03.2013 10:29
Promena adrese u USA pre ili nakon dobijanja GC Mv2Player Stare teme 5 25.07.2011 02:05
Brak nakon GC? wl@t.Co Stare teme 11 24.01.2011 14:59
Nakon skoro 2 godine…. emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 29.11.2010 16:40

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:02.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.