ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #801  
Staro 04.05.2018, 01:23
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik LxAxKxI Prikaz poruke
Ne znam, glupo je sada zavirivati nekome u dzep, ali za tih 1000 ili 2000 RDS ustede za Tetanus nije vredno truda. Juris vakcinu u apoteci pa trcis i moljakas u domu zdravlja da ti je daju, pa cekas da ti upise doktorka u karton, a pre toga moras da zakazes kod svoje doktorke ... velika peripetija za malu kajganu.

Zavrsis sve u ordinaciji koju si odabrao za pregled, kupis $ u menjacnici za pregled i za intervju i na razlici u kursu koji ti racuna Americka ambasada i onog koji si dobio u menjacnici pokrijes vakcine .
I lepo sednes na rucak sa suprugom i decom i bog da te vidi...
Ja sam primila tetanus i vaxigrip u svom domu zdravlja i nista nisam platila Da li se placa stvarno ne bih znala,ja nisam platila samo sam rekla mojoj doktorki u domu zdravlja da mi trebaju te dve vakcine za Imigratsku vizu,Dr mi je dala uput i otisla sam da ih primim pa su mi upisane u karton. Ali u svakom slucaju cu da se slozim sa vama,najbolje je sve zavrsiti u Ordinaciji gde ste zakazali pregled. Ja sam i kad sam zakazala pregled pitala da li imaju MMR vakcinu,rekose mi da imaju,pitala me jos da li mi trebaju i Tetanus & Vaxigrip (imali su i njih). Kad zakazujete lekarski u Smiljanicevoj (ja sam tamo bila) objasnice vam sve preko telefona,jako su ljubazni i prijatni
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #802  
Staro 04.05.2018, 08:44
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik LxAxKxI Prikaz poruke
Ne znam, glupo je sada zavirivati nekome u dzep, ali za tih 1000 ili 2000 RDS ustede za Tetanus nije vredno truda. Juris vakcinu u apoteci pa trcis i moljakas u domu zdravlja da ti je daju, pa cekas da ti upise doktorka u karton, a pre toga moras da zakazes kod svoje doktorke ... velika peripetija za malu kajganu.

Zavrsis sve u ordinaciji koju si odabrao za pregled, kupis $ u menjacnici za pregled i za intervju i na razlici u kursu koji ti racuna Americka ambasada i onog koji si dobio u menjacnici pokrijes vakcine .
I lepo sednes na rucak sa suprugom i decom i bog da te vidi...
Potpuno si u pravu, verovatno se ni ja ne bi cimao u toj situaciji.
Ja živim u gradu od 6-7000 stanovnika. Jednog dana sam svratio do doma zdravlja i primio vakcinu. U mom slučaju, cela procedura mi je oduzela oko 5-6 minuta.
Reply With Quote
  #803  
Staro 04.05.2018, 08:55
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Makica@ Prikaz poruke
J Ali u svakom slucaju cu da se slozim sa vama,najbolje je sve zavrsiti u Ordinaciji gde ste zakazali pregled.
Ja se ni bih složio, nismo svi u istoj situaciji. Već su ljudi ranije pisali da su imali vrtoglavice ili se osećali "ošamućeno" nakon što prime 2-3 vakcine u toku dana. Može da bude problematično onome ko mora posle pregleda da se odveze kući negde dalje od Beograda.
Reply With Quote
  #804  
Staro 04.05.2018, 22:35
nemanjaq's Avatar
nemanjaq nemanjaq je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.08.2014
US lokacija: Fort Worth, TX
Poruke: 39
Nepromenjeno

Samo bih da dodam svoje mišljenje na osnovu našeg iskustva.

Ko može da primi vakcine u Domu zdravlja ili Zavodu, odnosno Institutu, najbolje je da tako i uradi. Nama, nažalost, nisu dali u Domu zdravlja. "Na prvu" su nas "otkačili" i u Higijenskom zavodu. Rekli su nam da se anti-tetanus prima isključivo nakon povrede kojom je oštećena koža, odnosno postoji mogućnost infekcije rane. A za MMR vakcinu nije bilo ni razgovora jer su veoma skupe i nema ih dovoljno.

Kao što reče Aleksandar, u Domu zdravlja (gde žele ili mogu da Vam daju jednu ili obe vakcine), to sve traje par minuta. Mogu da zamislim da u manjim mestima zalihe MMR vakcina postoje, pa možete spojiti lepo i korisno. Nema razloga da primate sve vakcine odjednom na samom pregledu. Imajte u vidu da vam na pregledu mere i telesnu temperaturu. Pretpostavljam ako se tog jutra probudite sa kijavicom i dobijete povišenu temperaturu (npr. sada je počela sezona alergija), od MMR vakcine nema ništa. A odlaganje intervjua u ovom trenutku nije baš dobra opcija.

Stoga, preporučujem svima koji mogu na bilo koji način da prime vakcine pre pregleda, da to i urade.
Reply With Quote
  #805  
Staro 04.05.2018, 22:49
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Hvala svima na lepim predlozima. Ako mi ne zamerate, ja bih da pojasnim za "buduće generacije" .
Ovako ću i uraditi:
1. Pitaću u Domu zdravlja kod mene da li mogu da primim vakcinu. Ako mogu, primam vakcinu i idem vakcinisan na pregled.
2. Ako me zavlače, primam vakcinu na pregledu.

Mislim da je to najbolje rešenje. Kako se ostalima čini?
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #806  
Staro 04.05.2018, 23:02
nemanjaq's Avatar
nemanjaq nemanjaq je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.08.2014
US lokacija: Fort Worth, TX
Poruke: 39
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Hvala svima na lepim predlozima. Ako mi ne zamerate, ja bih da pojasnim za "buduće generacije" .
Ovako ću i uraditi:
1. Pitaću u Domu zdravlja kod mene da li mogu da primim vakcinu. Ako mogu, primam vakcinu i idem vakcinisan na pregled.
2. Ako me zavlače, primam vakcinu na pregledu.

Mislim da je to najbolje rešenje. Kako se ostalima čini?
Da, mislim da bi to bio dobar pristup.

Ukoliko ne "upali" opcija #1, a živite u BG (ili vam je usput), možete da odete do Instituta "Batut" i da primite tamo obe vakcine. U NS ne morate da se trudite previše .

Ako bude opcija #2, samo bih dodao i da pijete puno vitamina C, jedete dosta voća i povrća i da se čuvate od prehlada .
Reply With Quote
  #807  
Staro 04.05.2018, 23:17
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Hvala svima na lepim predlozima. Ako mi ne zamerate, ja bih da pojasnim za "buduće generacije" .
Ovako ću i uraditi:
1. Pitaću u Domu zdravlja kod mene da li mogu da primim vakcinu. Ako mogu, primam vakcinu i idem vakcinisan na pregled.
2. Ako me zavlače, primam vakcinu na pregledu.

Mislim da je to najbolje rešenje. Kako se ostalima čini?
Ja sam odradila 1 opciju Dobila sam u mom domu zdravlja tetanus i vaxigrip,a MMR sam dobila u Smiljanicevoj na lekarskom
Samo da napomenem ja sam posle vaxigripa dobila kijavicu i uhvatio me je grip (sto je i normalno jel se organizam bori,i opadne imunitet) i treba jesti sto vise voca i vitamina C. Mislim da sad nije potreban vaxigrip (on se dobija samo u sezoni gripa od Oktobra meseca). Nek me neko iskusniji ispravi ako sam pogresila.
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #808  
Staro 04.05.2018, 23:39
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Tako je. Vakcina protiv gripa se prima samo kada je sezona gripa tj. u periodu jesen-zima. Ne znam zvanično od kad do kad traje, ali trebalo bi da bude od oktobra do marta/aprila.
Reply With Quote
  #809  
Staro 05.05.2018, 17:19
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nemanjaq Prikaz poruke
Kao što reče Aleksandar, u Domu zdravlja (gde žele ili mogu da Vam daju jednu ili obe vakcine), to sve traje par minuta. Mogu da zamislim da u manjim mestima zalihe MMR vakcina postoje, pa možete spojiti lepo i korisno. Nema razloga da primate sve vakcine odjednom na samom pregledu. Imajte u vidu da vam na pregledu mere i telesnu temperaturu. Pretpostavljam ako se tog jutra probudite sa kijavicom i dobijete povišenu temperaturu (npr. sada je počela sezona alergija), od MMR vakcine nema ništa. A odlaganje intervjua u ovom trenutku nije baš dobra opcija.

Stoga, preporučujem svima koji mogu na bilo koji način da prime vakcine pre pregleda, da to i urade.
Ja sam opisao situaciju sa tetanusom. MMR vakcina nema po domovima zdravlja.
Nema kijavica veze sa vakcinama. Ja sam bas pitao dan pred pregled jer mi je supruga bila nesto "kilava" i rekli su da nema veze.
Reply With Quote
  #810  
Staro 08.05.2018, 08:13
NYCB NYCB je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.03.2017
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: NS
Poruke: 53
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik aleksandarzz Prikaz poruke
Ja sam opisao situaciju sa tetanusom. MMR vakcina nema po domovima zdravlja.
Nema kijavica veze sa vakcinama. Ja sam bas pitao dan pred pregled jer mi je supruga bila nesto "kilava" i rekli su da nema veze.
Nisu svi ljudi isti. Meni se posle vakcine protiv gripa nista nije desilo. Supruga je dobila sve (ublazene) simptome gripa u roku od 2 dana.
EDIT: To mi je bila prva i poslednja vakcina protiv gripa u zivotu
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
IT poslovi (iskustva) pericp Vodič za emigrante 67 27.10.2017 18:20
iskustva sa USAFIS-om boba i sale Vaša strana 12 22.12.2014 14:19
Intervjui DV2011 - Iskustva Bode Stare teme 361 02.08.2011 13:45
Ksenofobija-vasa iskustva Lucky Vaša strana 7 15.06.2011 19:40
Intervjui - iskustva od ranije landlord Intervju (interview) - Ambasada 337 12.05.2011 23:42

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 08:12.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.