ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Midwest & West USA » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 07.03.2011, 20:34
dragonn's Avatar
dragonn dragonn je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2009
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Pozarevac
Poruke: 94
Pošalji MSN poruku korisniku dragonn Pošalji Skype™ poruku korisniku dragonn
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik cvale Prikaz poruke
Dragonne vidim da se nesto ne javljas u poslednje vrijeme pa rekoh da te pitam kojom markom kamiona upravljas?

Mozda sam ti dosadan sa pitanjima, ali me zanima nacin odrzavanja vozila, troskovi koji nastaju prilikom putovanja, truck stopovi i slicno.

Ako si u mogucnosti napisi nam nesto o tome.


Hvala ti u naprijed i mnogo srece ti zelim.
E pa red je da odgovorim . Pa uglavnom vozim Freightleiner Columbiu ili Volvo, zavisi kako kada i automatici su oba je sto mi extra odgovara. U pocetku mi je bilo cudno da vozim automatik kamion ali sada posle nekog vremena ne bih se menjao za manuelni menjac nikako . Sto se odrzavanja vozila tice poslodavac ga odrzava, ja mu samo prijavim problem tako da neznam bash troskove precizno ali znam da nisu mali sigurno. Konkretno menjao je kompresor skoro i bio je oko 1000$ a i sam rad je naravno skuplji na kamionu, mislim na radni sat. Truck stopovi...neznam sta te zanima o njima, ja ih kao sto sam ranije i rekao koristim vrlo kratko, samo za male pauze pa i ne mogu preterano da pishem o njima. Postavi konkretnije pitanje pa cu se potruditi da preciznije odgovorim.
__________________
.
*** U USA od februara 2010 ***
Reply With Quote
  #22  
Staro 17.06.2011, 22:30
herrflick herrflick je offline
Član
 
Datum prijave: 11.06.2011
US lokacija: na žalost nemam
YU lokacija: na žalost u Srbiji
Poruke: 4
Pošalji Skype™ poruku korisniku herrflick
Nepromenjeno

Radim u Srbiji u jednoj,još uvek,državnoj firmi gde vozim autobus i gde mi je radni dan od 10 do 12 sati i gde mesečno nemam više od 2-3 slobodna dana.Plata mi je od 370 do 450 dolara(ovo pišem da bi me razumeli oni koji su zaboravili koliko dinar vredi) pa mi zato izgledaju smešne ove priče o teško zarađenim parama u Americi.Kada bih se samo dočepao Amerike poorao bih te drumove k'o Marko Kraljević.Moja poruka vama koji ste tamo-ne žalite se nego se radujte što ste otišli iz ove bede i što imate šansu da živite kao ljudi.
Reply With Quote
  #23  
Staro 08.11.2011, 22:28
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Ovo postade tema o kamionima a ne o Midwest-u
Reply With Quote
  #24  
Staro 08.11.2011, 23:59
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Ovo postade tema o kamionima a ne o Midwest-u
Covek je pisao iz svog ugla informacije jer je kamiondzija.Niko ti ne zabranjuje da promenis tok teme.Ti pisi nesto sto nije o kamionima a korisno je o Midwestu!
Reply With Quote
  #25  
Staro 10.11.2011, 16:15
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mijan Prikaz poruke
Covek je pisao iz svog ugla informacije jer je kamiondzija.Niko ti ne zabranjuje da promenis tok teme.Ti pisi nesto sto nije o kamionima a korisno je o Midwestu!
Ma ok. Mozda ipak treba jos koja tema za voznju kamiona, posto ima nasih koji to rade ne samo u Midwest-u i West-u nego bilo gde.
Reply With Quote
  #26  
Staro 13.09.2012, 02:08
american muscle american muscle je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.10.2010
YU lokacija: istra
Poruke: 53
Nepromenjeno

kolega ima li kakvih novosti!

nešto si nam nestao
Reply With Quote
  #27  
Staro 13.09.2012, 09:42
Aristotel Aristotel je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.07.2012
YU lokacija: Beograd
Poruke: 56
Nepromenjeno

E sada da je kazem nesto, ja sam dispečar kamiona za jednu americku firmu! I ovako! Vožnja kamiona može biti mnogo unosan posao, samo ako se zna raditi na pravi način. Ja imam svojih 5 kamiona koje dispečujem! sada su trenutno svi owneri! Ali totalno nije tacno da ne može mnogo para da se zaradi! (evo i dokaza) Svake nedelje mi gros izadje preko 5000$ dolara i to prosek bude preko 2,po milji na praktične milje! (imam izvestaj pa ko ne veruje slobodno može da dobije da vidi) što se tiče kompaniskih vozaca imao sam par njih i svake nedelje sam im pravio poreko 3000 milja, (sada je proradio north) Ali svaki moj vozač primi minimum ček oko 2500-3000 dolara na nedeljnom novou! To je za ownere! E sad sto se tiče log buka ako si majstor i znaš da ga našteliš onda se ne sekiraj! Svakako owneri mnogo više zaradjuju! To je stručno mišljenje dispečara koji ima uvid sa druge strane ovog posla!

Pozdrav!
Reply With Quote
  #28  
Staro 13.09.2012, 20:22
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

To je odlican novac na nedeljnom nivou, a sada napisi ovde ljudima koliko kosta nov kamion, koliko kosta osiguranje, koliko kosta servis na kamionu kad odu gume, kocnice...
Onda isto tako interesantno pitanje je koliko ti ljudi noci provedu kod svoje kuce u toku sedmice.

poz.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #29  
Staro 14.09.2012, 04:16
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Istina je da owner operatorima moze biti toliki cek, ali kao sto rece landlord, odbici su OGROMNI. Osiguranja deru. Kad krenes da vozis prvo ti u prvih 10 nedelja odbijaju escrow (deductible), negde je to 100 a negde i 200 nedeljno. Occupational insurance je mesecno 135.Owner operator, ako ima vise kamiona placa i kamiondziju koji vozi drugi, treci, peti kamion... Ako iznajmljujes prikolicu i to je minimum 150 nedeljno. A tu je i rata za kamion jer se to ne kupuje za gotov cash. A i ako ga kupis za gotov novac to je neki izraubovani krsh kom ce svaki cas nesto faliti. Obicna zamena ulja - 300. O ostalim poravkama da i ne govorim. Pa kad se par nedelja za redom zalome kvarovi na sred puta onaj isti owner operator moze da bude u veeeelikom minusu. Ni jedan road service ne izlazi na teren dok ti ne rezervise $700 na kreditnoj, a popravke na putu su i po par hiljada dolara. Sume sumarum - jako skup "sport".

Neko ko nije owner operator, na dry van-u tesko da ode na vise od 40 centi po milji, a to je zarada pre odbitaka. A kad dodje april, onda se ide kod posebnih "racunovodja" koji rade sve moguce i nemoguce radnje ne bi li se takse sto manje platile. Kompanijski vozaci koji voze over the road su kuci mesecno u proseku 3-4 dana... Taj isti vozac na putu, hteo ne hteo, jede po truck stopovima pa dnevno tesko da mozes da prodjes bez $30 (to je ono "hleb i voda").

Jedno je sigurno, koliko god ceo taj posao bio "tezak" recicu samo da je to (bar za nas u Chicagoland-u) jedan od nekolicine poslova koji moze obezbediti kakvu takvu egzistenciju.

Last edited by Magelan; 14.09.2012 at 04:22.
Reply With Quote
  #30  
Staro 14.09.2012, 20:47
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno Авиони, камиони...

било би лепо, а верујем да би занимало доста чланова овог форума, да неко из прве руке, дакле возач или власник камиона напише реалне ствари о животу камионџија и наравно заради (ваљда то није нека велика тајна), али после одбитака пореза јер је само то реално.
колико се зарађује по миљи оквирно, колико се недељно пређе миља, да ли има и које бенефиције (здравствено, пензионо...), колико има слободног времена...
такође и ово о чему је магелан причао, колико и какво се осигурање плаћа за почетнике а и касније...

ако има неко ко је возач камиона а хтео би да са нама подели своје искуство, позитивне и негативне стране овог посла, да се разреше недоумице...
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:29.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.