ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Denver, Colorado » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 06.05.2008, 08:37
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno Denver, Colorado

Negde sam na forumu procitala da se Denver Colorado smatra najevropskijim gradom. Zanima me sto mislite o tome, ako je tako po cemu se to da zakljuciti. Ja imam frendicu u Colorado Springsu i htela bi otici tamo cisto da imamo jedna drugu kad nam je vec familija tako daleko.
Reply With Quote
  #2  
Staro 21.05.2008, 01:51
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Ja to nigde nisam cuo, nazalost.

Sa druge strane, ja sam cuo da je recimo San Francisko (iako je takodje vazi i za homoseksualni grad) skroz u evropskom duhu...
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
Reply With Quote
  #3  
Staro 03.08.2010, 09:07
lavex lavex je offline
Član
 
Datum prijave: 02.06.2010
YU lokacija: Doboj, Republika Srpska, BiH
Poruke: 28
Nepromenjeno Denver, Colorado

Pošto supruga i ja planiramo da idemo u Denver (naravno, ako dođu do našeg broja, a nadamo se da hoće) koristile bi nam bilo kakve informacije o ovome gradu, kao i o Coloradu uopšte. Pišite sve što znate ili što ste čuli i što god mislite da bi nam moglo biti od koristi, da se pripremimo što bolje.
Reply With Quote
  #4  
Staro 03.08.2010, 19:28
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik lavex Prikaz poruke
Pošto supruga i ja planiramo da idemo u Denver (naravno, ako dođu do našeg broja, a nadamo se da hoće) koristile bi nam bilo kakve informacije o ovome gradu, kao i o Coloradu uopšte. Pišite sve što znate ili što ste čuli i što god mislite da bi nam moglo biti od koristi, da se pripremimo što bolje.
Ja sam u Colorado Springs-u, nekih 50-ak milja juzno od Denvera. Na ovom dolje linku naci cete mnogo informacija o Denveru i Coloradu uopste. Mozete i sami da se prijavite na forum pa da pitate ljude od tamo sve sto vas zanima. Jako su susretljivi svi na forumu i sigurna sam da necete ostati bez odgovora.
Cula sam da u Denveru zivi i radi negdje oko 3000 nasih ljudi sa Balkana (ako vam taj podatak nesto znaci), dok ovdje kod mene nas ima samo nekih 300-injak

Jedino znam da je, iz nekog razloga (mozda nadmorska visina), mnogo zdravije zivjeti ovdje u Colorado Springs-u nego u Denveru, barem tako kaze ovdasnje domace stanovnistvo, mnogo je prirode u kojoj moze da se uziva a industrije uopste nema. Zadnju fabriku u mom gradu su zatvorili u martu prosle godine. E sad, Denver je mnogo veci grad, ima vecu ponudu sto se tice izlazaka i nocnog zivota.....ali ja ne bih mijenjala COS za Denver

Zelim vam sve najbolje, pa kad dodjete u Denver da se nadjemo i popijemo skupa u cast GC i DV Lottery

http://www.city-data.com/forum/colorado/
Reply With Quote
  #5  
Staro 03.08.2010, 19:42
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik lavex Prikaz poruke
Pošto supruga i ja planiramo da idemo u Denver (naravno, ako dođu do našeg broja, a nadamo se da hoće) koristile bi nam bilo kakve informacije o ovome gradu, kao i o Coloradu uopšte. Pišite sve što znate ili što ste čuli i što god mislite da bi nam moglo biti od koristi, da se pripremimo što bolje.
Colorado ima oko 300 suncanih dana u godini, sto je fenomenalno

Evo vam jos nekoliko uopstenih linkova o Coloradu pa se malo informisite:

http://en.wikipedia.org/wiki/Colorado

http://www.infoplease.com/ipa/A0108189.html

http://www.state.co.us/photos/index.html

http://www.sheppardsoftware.com/usaw...t/Colorado.htm
Reply With Quote
  #6  
Staro 04.08.2010, 09:46
lavex lavex je offline
Član
 
Datum prijave: 02.06.2010
YU lokacija: Doboj, Republika Srpska, BiH
Poruke: 28
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Taji Prikaz poruke
Ja sam u Colorado Springs-u, nekih 50-ak milja juzno od Denvera. Na ovom dolje linku naci cete mnogo informacija o Denveru i Coloradu uopste. Mozete i sami da se prijavite na forum pa da pitate ljude od tamo sve sto vas zanima. Jako su susretljivi svi na forumu i sigurna sam da necete ostati bez odgovora.
Cula sam da u Denveru zivi i radi negdje oko 3000 nasih ljudi sa Balkana (ako vam taj podatak nesto znaci), dok ovdje kod mene nas ima samo nekih 300-injak

Jedino znam da je, iz nekog razloga (mozda nadmorska visina), mnogo zdravije zivjeti ovdje u Colorado Springs-u nego u Denveru, barem tako kaze ovdasnje domace stanovnistvo, mnogo je prirode u kojoj moze da se uziva a industrije uopste nema. Zadnju fabriku u mom gradu su zatvorili u martu prosle godine. E sad, Denver je mnogo veci grad, ima vecu ponudu sto se tice izlazaka i nocnog zivota.....ali ja ne bih mijenjala COS za Denver

Zelim vam sve najbolje, pa kad dodjete u Denver da se nadjemo i popijemo skupa u cast GC i DV Lottery

http://www.city-data.com/forum/colorado/
Znam gdje je Colorado Springs, malo sam "istraživao teren". Vidim da nas ima nasvim krajevima svijeta i drago mi je zbog toga. Nadam se da će nas od sljedeće godine u Denveru biti još dvoje više.
O Denveru i Coloradu sam čuo dosta lijepih stvari, ali mi je draže kada to čujem iz prve ruke. Nadam se da si se već dobro uklopila i snašla. Za sada nas sve interesuje, pa što god misliš da nam može biti korisno slobodno piši.
A što se pića tiče, to je najmanji problem. Ako bog da da se i vidimo i popijemo nešto sljedeće godine.
Reply With Quote
  #7  
Staro 20.11.2012, 07:54
peja's Avatar
peja peja je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.11.2012
US lokacija: u nekoj lepoj i finoj državi, kad me izvuku odlučiću ;)
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 121
Nepromenjeno

Pozz

Mene zanima da li ima neko iz Colorado Springs-a a da je aktivan na ovom forumu, pročitao sam puno tekstova na ovom forumu i vidim da je dosta kolega forumaša završilo u Colorado Springs-u a i u Denver-u pa me interesuje kako su se snašli, kakvi su uslovi za život, posao...
__________________
DV-2014 - first application for GC !
DV-2014 - the Entry HAS NOT BEEN SELECTED !

DV-2015 - second application for GC !
DV-2015 - the Entry HAS NOT BEEN SELECTED !

DV-2016 - third application for GC. Never give Up!
Reply With Quote
  #8  
Staro 07.08.2013, 13:05
Inside@22's Avatar
Inside@22 Inside@22 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.08.2008
YU lokacija: 45.81619 N,15.973574 E
Poruke: 105
Nepromenjeno

Pozzdrav,

evo da malo oživim temu...
cura i ja planiramo otić u Denver ako sve prođe u najboljem redu, a nadamo se da hoće, pa me zanima da li ima nekoga iz tog kraja da napiše nekoliko rečenica o gradu...
kako se stoji s poslom tamo, cijene najmova stanova, koji kvartovi su pogodni za stanovanje, balkanske zajednice, javni prijevoz, itd...
uglavnom stvari koje su bitne za život...

appreciated...
__________________
2.5.2013 - djevojka SELECTED - CN 30xxx
14.4.2014 - obavljen liječnički
5.5.2014 - weeeeee
7.10.2014 - I'm leaving on a jet plane, I don't know when I'll be back again
Reply With Quote
  #9  
Staro 08.08.2013, 19:43
gruja.kg.srb's Avatar
gruja.kg.srb gruja.kg.srb je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2013
US lokacija: Aurora, CO
YU lokacija: Kragujevac, Serbia
Poruke: 84
Pošalji Skype™ poruku korisniku gruja.kg.srb
Nepromenjeno

Supruga i ja smo bili 2008. u Denveru jedno mesec dana, a sada smo izvuceni za DV-2014, pa ako bog da eto i nas iduce godine u Denveru . Nama se Denver jako svideo, bili smo u periodu maj-jun, klima je bila fenomenalna, moj brat koji zivi tamo mi je potvrdio da imaju 300 sunacnih dana u godini. Ono sto se nama svidelo je da je grad nekako miran, ima puno zelenila, nema velikih guzvi u saobracaju. Zadnju informaciju koju imam je da je trenutno stopa nezaposlenosti u Denveru oko 6% tj. da je opala u zadnjih godinu dana. Sto se tice javnog prevoza kada smo mi bili 2008. nije bas bio na zavidnom nivou, ali sam dobio informaciju da se u zadnjih par godina dosta uradilo na tome. Inace Denver poseduje sve moguce sadrzaje od muzeja, zoo vrta, botanickih basti, velikog aqua parka, luna parka, sportskih sadrzaja, akvarijuma itd. Koliko sam gledao solidni stanovi se mogu iznajmiti za 550-700$ mesecno. Da napomenem jos da su tu u blizini fenomenalne planine i cuveni Aspen . Nadam se da ce ova informacija biti nekome od pomoci, i svima zelimo da sto pre pozelene i kupe kartu u jednom pravcu za Denver ili neku drugu destinaciju u USA
Reply With Quote
  #10  
Staro 16.10.2013, 10:23
duvamisfromriverspreca duvamisfromriverspreca je offline
Član
 
Datum prijave: 14.10.2013
Poruke: 13
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik gruja.kg.srb Prikaz poruke
Supruga i ja smo bili 2008. u Denveru jedno mesec dana, a sada smo izvuceni za DV-2014, pa ako bog da eto i nas iduce godine u Denveru . Nama se Denver jako svideo, bili smo u periodu maj-jun, klima je bila fenomenalna, moj brat koji zivi tamo mi je potvrdio da imaju 300 sunacnih dana u godini. Ono sto se nama svidelo je da je grad nekako miran, ima puno zelenila, nema velikih guzvi u saobracaju. Zadnju informaciju koju imam je da je trenutno stopa nezaposlenosti u Denveru oko 6% tj. da je opala u zadnjih godinu dana. Sto se tice javnog prevoza kada smo mi bili 2008. nije bas bio na zavidnom nivou, ali sam dobio informaciju da se u zadnjih par godina dosta uradilo na tome. Inace Denver poseduje sve moguce sadrzaje od muzeja, zoo vrta, botanickih basti, velikog aqua parka, luna parka, sportskih sadrzaja, akvarijuma itd. Koliko sam gledao solidni stanovi se mogu iznajmiti za 550-700$ mesecno. Da napomenem jos da su tu u blizini fenomenalne planine i cuveni Aspen . Nadam se da ce ova informacija biti nekome od pomoci, i svima zelimo da sto pre pozelene i kupe kartu u jednom pravcu za Denver ili neku drugu destinaciju u USA

I da li ste otisli? Ima li kavih vesti? Citam evo i ja da je Denver odlican. Ne znam kako je parovima sa malom decom? Ako ima ko iskustva a vezano za Denver, hvala unapred...
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Colorado Springs, Colorado - početak života u USA stizeljeto Lokacije u USA 192 24.12.2021 00:44

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:00.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.