ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » So Cal » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 19.02.2009, 12:06
curcin's Avatar
curcin curcin je offline
Član
 
Datum prijave: 19.02.2009
US lokacija: NE u Atlanti
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 10
Nepromenjeno Koji delovi grada?

Postovani diskutanti i istomisljenici kao prvo zelim da vas pozdravim i pozelim sve najbolje u namerama i delanjima koje imate i koja vam predstoje.Mene konkretno interesuje nesto iz iskustva ljudi koji su vec u USA.Zapravo interesuje me koji delovi grada su dobri i pozeljni za zivot porodice sa malom decom(osnovna skola) a u sledecim gradovima: LA,Chicago i Las Vegas.Ako ste u mogucnosti napisite mi par naziva tih delova grada kako bih znao gde i sta da trazim.Nadam se da ste me razumeli.Unapred sam vam svima zahvalan.

curcin
Reply With Quote
  #2  
Staro 19.02.2009, 14:42
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

U Chicago-u su ti to predgradja.... ne zelis sa decom da zivis u gradu zbog:
1. Nedostatka igralista,
2. Ogromnog saobracaja
3. Tesko je uspeti da nadju prijatelji u zgradama gde niko sa nikim ne prica
4. Cene su vece

U zavisnosti koliko ste ekonomski sposobni ... to ce vam odrediti gde cete sa decom ziveti. Mislim da je Naperville dosta dobar za zivot sa decom. Ne zaboravite da vam treba auto ako zivite tako negde.... za razliku od grada gde to nije potrebno na pocetku. Evo wiki pa citajte http://en.wikipedia.org/wiki/Chicago_metropolitan_area Ono sto je karakteristika nekih predgradja u Chicagu jeste da imaju dosta dobre javne skole. pogledajte linkove dalje pa ce te videti i skole koje postoje i sve po redu.

Last edited by kaneolopa; 19.02.2009 at 14:50.
Reply With Quote
  #3  
Staro 23.02.2009, 11:15
curcin's Avatar
curcin curcin je offline
Član
 
Datum prijave: 19.02.2009
US lokacija: NE u Atlanti
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 10
Nepromenjeno

Kaneolopa hvala na pomoci. Malo je zamro forum al ce za dva meseca zivnuti pa cu valjda saznati nesto.
Reply With Quote
  #4  
Staro 23.02.2009, 11:50
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Pretpostavljam da je Zana zauzeta pa ne stize da ti kaze za LA. Ne znam ima li iko ko zivi u Vegasu od forumasa.
Dosta dobrih informacija mozes naci na forumu: http://www.city-data.com/forum/ Ovaj forum koriste ljudi kada se sele iz jednog mjesta u drugi i pitaju slicne stvari koje tebe zanimaju.

Mozes zaista dosta dobrih i korisnih savjeta naci.

P.S. Mozes li reci nesto vise o sebi.
Jesi dobio green card? i sl.

poz i dobrodosao na forum
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #5  
Staro 23.02.2009, 12:14
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Lande, hvala ti opet na korisnim linkovima. Koliko ih je samo bilo na ovom forumu ... trebaće se to pretražiti detaljno!
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #6  
Staro 23.02.2009, 20:30
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Hmmmm, ja sam dobila dosta ovakvih pitanja i jednostavno ne znam kako da odgovorim: nemam decu i ne bih da govorim nesto sto se mozda pokaze kao netacno. Cula sam da su dobri school districts Santa Monica/Malibu, Beverly Hills i Calabasas. Sad nemoj da me drzis za rec - a i cisto sumnjam da ces se odluciti na pocetku da zivis u nekom od ovih delova (to ti je otprilike uslov da ti deca budu upisana u neku od ovih skola). BHHS je primio neki procenat siromasnije dece sa strane, ali s obzirom da je budzet smanjen ove godine, sve te studente nece upisati iduce godine (izuzetak su deca government employees). Ovde naravno pricam o public schools. Sem toga ne znam sta drugo da kazem...
Reply With Quote
  #7  
Staro 25.02.2009, 21:57
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Zana i mi ovdje u Coloradu svi nekako sa djecom zelimo zivjeti u dijelovima gje su najbolji school districts. Mislim da se po tome treba rukovodit i osoba koja je postavila pitanje. Uvijek su najpovoljniji dijelovi grada oni gdje su najbolji school districts. Pitanje je sad kako pronaci taj podatak. Cesto i same brosure za stanove navode kao svoju jacu stranu ako su npr. u nekom od tih ''popularnih'' distrikta.

Ovo je dobra stranica za samostalni research po gradovima i drzavama:
http://www.greatschools.net/school-choice/
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
  #8  
Staro 25.02.2009, 22:14
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

E da ovde u Chi se zatvara 16 skola tako da uzmite i to u obzir ... dosta su veliki redovi za upis dece u dobra obdanista i skole tako da ne znaboravite i na to http://cbs2chicago.com/local/parents....2.943300.html
Reply With Quote
  #9  
Staro 26.02.2009, 16:39
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik stizeljeto Prikaz poruke
Zana i mi ovdje u Coloradu svi nekako sa djecom zelimo zivjeti u dijelovima gje su najbolji school districts. Mislim da se po tome treba rukovodit i osoba koja je postavila pitanje. Uvijek su najpovoljniji dijelovi grada oni gdje su najbolji school districts. Pitanje je sad kako pronaci taj podatak. Cesto i same brosure za stanove navode kao svoju jacu stranu ako su npr. u nekom od tih ''popularnih'' distrikta.

Ovo je dobra stranica za samostalni research po gradovima i drzavama:
http://www.greatschools.net/school-choice/
Ovde u Chi je Vinetka takva (mesto gde je sniman "Sam u kuci"). Drzavne su skole, ali i jedne od najboljih u US. To je odlican school district, samo ima jednu manu....cena kuca krece od 1.3M $. Tako da je jako zeznuto biti u odlicnom school district, jer je nenormalno skup. Treba naci neku ravnotezu....sto nije nimalo lako.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #10  
Staro 27.02.2009, 01:50
curcin's Avatar
curcin curcin je offline
Član
 
Datum prijave: 19.02.2009
US lokacija: NE u Atlanti
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 10
Nepromenjeno

Hvala svima za info!! Nisam bas trenutno pri lovi a ni u fazonu da kupujem nekretnine po USA ali znam da se podrazumeva gde su skupe kuce ,skupa je i renta.Interesuju me samo oblasti u gradu gde bi se moglo normalno ziveti.da kad otvorim oglase znam gde da trazim stan a gde da ne trazim.eto samo to.cisto nabrajanje imena oblasti.hvala lepo.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
koji/kakav vencani list traze Anci Komanci Prva koverta 17 24.02.2011 15:22
Korisni linkovi za ljude koji su dobili prvu kovertu landlord Vaša strana 0 12.07.2008 08:36
Na koji način doći (i ostati) u USA? emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 06.09.2007 15:03

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 02:38.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.