ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Chicago, Illinois » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #551  
Staro 07.10.2017, 20:32
chicagopn's Avatar
chicagopn chicagopn je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 29.10.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Srbija
Poruke: 200
Nepromenjeno

Forumasi sta ste bre opalili po Chicagu a imate samo dva mokrenja u njemu.Pa nije Chicago tako los samo mu morate dati sansu.
Kao prvo ne znam zasto je to tako ali jednostavno svako ko dolazi u Chicagu dolazi u "Uptown" ili malo siroj okolini,kako se taj deo namesta kao neki prihvatni centar stvarno je neverovatno ali je istinito,ali je vrlo moguce da vas tamo nanese google jer trazite povoljan smestaj do $800 i onda vas google vodi u taj deo grada
Chicago nije uptown niti edgewater i ne mozete donositi sud o Chicagu na osnovu 2 predgradja,imate preko 200 predgradja u Chicagu da ne govorimo o okolini tako da koristite google i za ostala predgradja,ali evo da olaksam ljudima koji imaju zelju ovde da dodju a da se ne zateknu iznenadjeni
Edgebrook,Sauganash,Jefferson Park,Union Ridge,Norwood Park
  #552  
Staro 15.10.2017, 23:33
milan.b milan.b je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.08.2014
Poruke: 61
Nepromenjeno

pozz svima,
pisem sa profila mog muza, moje ime je Milena. moj muz je vec 7 meseci u chicagu, ja sam 3. dobila sam posao pre dva meseca, i morala sam gradskim prevozom na posao jer za sada imamo samo jedan automobil. autobus prolazi kroz neki crnacki kraj, vise puta sam bil jedina bela u autobusu, cak je i vozac crnac. kada sam prvi put isla tom linijom, nisam ponela kes jer sam mislila da moze da se plati karticom, i nisam mogla da udjem u bus, prisao mi je jedan dekica crnac i dao dva dolara. ja sam bila sokirana. nisam htela da uzmem novac, ali on mi je rekao: sutra ti pomozi nekom drugom. samo sto sam dosla u ameriku, konkurisala sam a neki posao i posto nikad ne biram opciju da sam bela, nego ostavim prazno, pozvali su me na razgovor za neki posao na south side. dok su me muz i cerkica cekali u kolima (a bilo je pola 7 uvece, ja sam se zadrzala sigurno sat i po unutra), ja sam sa nekih 20 crnkinja i crnaca bila na intervjuu. niko mi rec nije rekao niti me popreko pogledao, svi su me pitali odakle sam, znaju gde je Srbija, pitali kako mi se ovde svidja. ne razumem problem sa njima. ja sam mislila da su jako bezobrazni i agresivni, medjutim uverila sam se da je drugacije.
  #553  
Staro 15.10.2017, 23:38
milan.b milan.b je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.08.2014
Poruke: 61
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik chicagopn Prikaz poruke
Edgebrook,Sauganash,Jefferson Park,Union Ridge,Norwood Park
mi smo u jefferson parku, lep je kraj, miran, dobre skole, ima dosta nasih ovde. u nasoj zgradi su tri srpske porodice. ima dosta i poljaka.
  #554  
Staro 12.11.2017, 20:05
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milan.b Prikaz poruke
...
kada sam prvi put isla tom linijom, nisam ponela kes jer sam mislila da moze da se plati karticom, i nisam mogla da udjem u bus, prisao mi je jedan dekica crnac i dao dva dolara. ja sam bila sokirana. nisam htela da uzmem novac, ali on mi je rekao: sutra ti pomozi nekom drugom....
Divno iskustvo. Drago mi je što ste podelili sa nama.

Tačno je. Ljudi su veoma ljubazni i spremni da pomognu.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
  #555  
Staro 13.11.2017, 04:45
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milan.b Prikaz poruke
pozz svima,
pisem sa profila mog muza, moje ime je Milena. moj muz je vec 7 meseci u chicagu, ja sam 3. dobila sam posao pre dva meseca, i morala sam gradskim prevozom na posao jer za sada imamo samo jedan automobil. autobus prolazi kroz neki crnacki kraj, vise puta sam bil jedina bela u autobusu, cak je i vozac crnac. kada sam prvi put isla tom linijom, nisam ponela kes jer sam mislila da moze da se plati karticom, i nisam mogla da udjem u bus, prisao mi je jedan dekica crnac i dao dva dolara. ja sam bila sokirana. nisam htela da uzmem novac, ali on mi je rekao: sutra ti pomozi nekom drugom. samo sto sam dosla u ameriku, konkurisala sam a neki posao i posto nikad ne biram opciju da sam bela, nego ostavim prazno, pozvali su me na razgovor za neki posao na south side. dok su me muz i cerkica cekali u kolima (a bilo je pola 7 uvece, ja sam se zadrzala sigurno sat i po unutra), ja sam sa nekih 20 crnkinja i crnaca bila na intervjuu. niko mi rec nije rekao niti me popreko pogledao, svi su me pitali odakle sam, znaju gde je Srbija, pitali kako mi se ovde svidja. ne razumem problem sa njima. ja sam mislila da su jako bezobrazni i agresivni, medjutim uverila sam se da je drugacije.
Hahaha nisi ti bila na pravom south side, ne daj boze i da odes
  #556  
Staro 13.11.2017, 05:10
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoss Prikaz poruke
Hahaha nisi ti bila na pravom south side, ne daj boze i da odes
Poslednje upozorenje pred trajno iskljucenje sa Foruma: prekini da prvociras i moderatore i korisnike na ovom Forumu. Svoje frustracije ispoljavaj na drugom mestu, jer je izgleda problem u tebi, a ne u Cikagu.

Sup.Mod.
  #557  
Staro 13.11.2017, 16:38
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SEEUSAIC Prikaz poruke
Poslednje upozorenje pred trajno iskljucenje sa Foruma: prekini da prvociras i moderatore i korisnike na ovom Forumu. Svoje frustracije ispoljavaj na drugom mestu, jer je izgleda problem u tebi, a ne u Cikagu.

Sup.Mod.
Ej ljudi, idite na south, upisujte decu u skole, zaposljavajte se u delu cikaga gde se dnevno 4 5 ubistva desi, gde dnevno pogine 4 5 ljudi kao kolateralna steta, deo grada koji po statistici ima vise godisnje ubistava i upucavanja nego Sirija.

Izvinite gospodine moderatoru sto samo iskreno govorim ljudima gde je opasnost.
Ali mozemo i da ulepsavamo stvarnost nije problem
  #558  
Staro 14.11.2017, 02:48
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoss Prikaz poruke
Ej ljudi, idite na south, upisujte decu u skole, zaposljavajte se u delu cikaga gde se dnevno 4 5 ubistva desi, gde dnevno pogine 4 5 ljudi kao kolateralna steta, deo grada koji po statistici ima vise godisnje ubistava i upucavanja nego Sirija.

Izvinite gospodine moderatoru sto samo iskreno govorim ljudima gde je opasnost.
Ali mozemo i da ulepsavamo stvarnost nije problem

Ti ne govoris ljudima gde je opasnost, nego siris negativnost, napadas one koji na svu srecu nemaju negativna iskustva (kako u Cikagu, tako i u drugim gradovima), a postovi su ti puni neuspelog sarkazma i BS. Da se ne ponavljamo vise - ako si nezadovoljan i besan, spusti loptu i razmisli gde gresis i ko ti je za sta kriv, pa tamo i resavaj probleme. Ne ovde. Postoji ko zna koliko civilizovanih, pristojnih i intelektualnih nacina da se opise realnost i problemi koji postoje u americkom drustvu, ali si ti izabrao onaj koji se ne tolerise na ovom Forumu. To je poslednje moderatsko pojasnjenje na ovu temu.

Sup.Mod.
  #559  
Staro 14.11.2017, 04:09
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SEEUSAIC Prikaz poruke
Ti ne govoris ljudima gde je opasnost, nego siris negativnost, napadas one koji na svu srecu nemaju negativna iskustva (kako u Cikagu, tako i u drugim gradovima), a postovi su ti puni neuspelog sarkazma i BS. Da se ne ponavljamo vise - ako si nezadovoljan i besan, spusti loptu i razmisli gde gresis i ko ti je za sta kriv, pa tamo i resavaj probleme. Ne ovde. Postoji ko zna koliko civilizovanih, pristojnih i intelektualnih nacina da se opise realnost i problemi koji postoje u americkom drustvu, ali si ti izabrao onaj koji se ne tolerise na ovom Forumu. To je poslednje moderatsko pojasnjenje na ovu temu.

Sup.Mod.
Priznacu sve sto si rekla kad budem video ucesnike na forumu, da direktno odgovaraju na moje postove i opovrgavaju moje tvrdnje.

Cak sta vise, pun mi je inbox podrske forumasa i pitanja kojekakvih jer ljudi ocito ne smeju ili ne znaju sta smeju da pitaju i komentarisu a da ne budu opomenuti.
  #560  
Staro 14.11.2017, 04:42
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoss Prikaz poruke
Priznacu sve sto si rekla kad budem video ucesnike na forumu, da direktno odgovaraju na moje postove i opovrgavaju moje tvrdnje.

Cak sta vise, pun mi je inbox podrske forumasa i pitanja kojekakvih jer ljudi ocito ne smeju ili ne znaju sta smeju da pitaju i komentarisu a da ne budu opomenuti.
Odlicno. Mozda je onda dobra ideja da sakupis podrsku svih uplasenih clanova i sve ove polemike nastavis na svom Forumu ili blogu?

Tema se zatvara, clanovi su dobro dosli da otvore novu temu o ovom gradu, na kojoj ce razmenjivati korisne informacije i razmenjivati iskustva. Proslo je dosta godina od pokretanja ove teme, vreme je da se prica nastavi na drugom mestu i sa novim iskustvima. Kao i do sada - ni na jednoj temi nece biti tolerasana nepristojnost, bezobrazluk, rasna i bilo koja druga netrpeljivost (otvorena ili prekrivena), kao ni licni obracuni bilo kakve vrste i iz bilo kakvih povoda. Ukoliko postoje bilo kakve nejasnoce, konsultujte Pravilnik korisnika Foruma. Hvala na razumevanju.

Sup.Mod.
Zatvorena tema

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Chicago weather dreamerns Vaša strana 16 09.10.2012 16:13
Zapadni Illinois landlord Lokacije u USA 10 24.11.2009 15:54
LA vs Chicago xeg Lokacije u USA 46 08.05.2009 17:05
Naperville, Illinois wingreen Lokacije u USA 7 11.09.2008 21:21
Minnesota ili Chicago dreamerns Lokacije u USA 10 10.05.2008 01:36

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:10.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.