ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Porodične imigrantske vize

Porodične imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za porodične imigranske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 31.07.2013, 17:17
ozenjen ozenjen je offline
Član
 
Datum prijave: 31.07.2013
Poruke: 10
Nepromenjeno Kako da dodjem kod žene u Ameriku

Iz Bosne i Hercegovine sam,tacnije iz Sarajeva.Ozenio sam se sa Americkom drzavljankom prije 21 dan i onda je sada u Americi,treba da pocne proces spajanje porodice.pa me interesuje neko ko zna to ili je imao vec takvo iskustvo,koliko cu morati cekati da dodjem kod svoje zene da dobijem tu zelenu kartu i bijeli pasos,da mogu da zivim sa njom normalno i da mogu raditi tamo u Americi???Kako ide ta procedura sta ona mora uraditi tamo za te papire,koliko cu ja cekati da dodjem njoj???

molim da neko ko zna oko toga odgovori mi jer tek sam se registrovao i ne snalazim se bas najbolje...

hvala vam unaprijed
Reply With Quote
  #2  
Staro 01.08.2013, 01:38
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ozenjen Prikaz poruke
Iz Bosne i Hercegovine sam,tacnije iz Sarajeva.Ozenio sam se sa Americkom drzavljankom prije 21 dan i onda je sada u Americi,treba da pocne proces spajanje porodice.pa me interesuje neko ko zna to ili je imao vec takvo iskustvo,koliko cu morati cekati da dodjem kod svoje zene da dobijem tu zelenu kartu i bijeli pasos,da mogu da zivim sa njom normalno i da mogu raditi tamo u Americi???Kako ide ta procedura sta ona mora uraditi tamo za te papire,koliko cu ja cekati da dodjem njoj???

molim da neko ko zna oko toga odgovori mi jer tek sam se registrovao i ne snalazim se bas najbolje...

hvala vam unaprijed
Moje iskrene cestitke novopecenom "ozenen-om"

Koliko sam ja upoznata, ona sad treba da odradi papirologiju (ispuni odgovoarajuce formulare, uplata.....) oko tvog dolaska u USA kao njenog bracnog druga. Kad preda sve papire, proces zapocinje moze da traje oko 6-9 mjeseci pa i do godinu dana, ali nekad se zna i prije zavrsiti. Sve zavisi u koji centar za obradu viza ce da preda papire I kolika je guzva.

Kad saznas koji je centar, ovdje mozes da provjeris status (pri dnu stranice imas izbor)

https://egov.uscis.gov/cris/processT...rNkRSb4Unhr3au

Koa primjer, ako izaberes CSC-California Service Center, dobit ces ovo

https://egov.uscis.gov/cris/processingTimesDisplay.do

Pod kolonom "Form" na tebe se recimo odnosi Forma I129F-Petition for Alien Fiance(e)-K-3/K-4 - Already married - spouse and/or dependent child-5 Months.....sto je super kratak rok.

Samo polako, strpi se malo, za cas ce da proleti cekanje. Za to vrijeme uci jezik ako ga vec ne znas jer bez znanja jezika nema nista....morat ces ga svejedno uciti kad dodjes ovamo pa je bolje doci potkozen sa predznanjem.

Srecno!!!
Reply With Quote
  #3  
Staro 01.08.2013, 07:56
Taty2's Avatar
Taty2 Taty2 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.07.2013
US lokacija: Boston
YU lokacija: Sarajevo
Poruke: 122
Nepromenjeno

ovo je link za sajt
immihelp.com/greencard/bona-fide-marriage-documentation.html
Reply With Quote
  #4  
Staro 01.08.2013, 13:24
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Evo tebi step by step guide, pa posalji zeni da ide po ovome
http://www.visajourney.com/content/i130guide1

A kad si vec na tom forumu, skrolaj dole pred kraj stranice imaju regionalni forumi Europe i Euroazije (a u njemu i BiH, Srbija i Hrvatska) gdje imas na nasem jeziku ljude da ti odgovore na pitanja...evo ti link i za forum
http://www.visajourney.com/forums/fo...uk-and-russia/

Sve dobro sjesti i procitati, neka mlada salje I-130, cek i ostale dokumente, onako kako ti pise gore u guide. Sretno i javi kako ide.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #5  
Staro 03.08.2013, 17:20
ozenjen ozenjen je offline
Član
 
Datum prijave: 31.07.2013
Poruke: 10
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Taji Prikaz poruke
Moje iskrene cestitke novopecenom "ozenen-om"

Koliko sam ja upoznata, ona sad treba da odradi papirologiju (ispuni odgovoarajuce formulare, uplata.....) oko tvog dolaska u USA kao njenog bracnog druga. Kad preda sve papire, proces zapocinje moze da traje oko 6-9 mjeseci pa i do godinu dana, ali nekad se zna i prije zavrsiti. Sve zavisi u koji centar za obradu viza ce da preda papire I kolika je guzva.

Kad saznas koji je centar, ovdje mozes da provjeris status (pri dnu stranice imas izbor)

https://egov.uscis.gov/cris/processT...rNkRSb4Unhr3au

Koa primjer, ako izaberes CSC-California Service Center, dobit ces ovo

https://egov.uscis.gov/cris/processingTimesDisplay.do

Pod kolonom "Form" na tebe se recimo odnosi Forma I129F-Petition for Alien Fiance(e)-K-3/K-4 - Already married - spouse and/or dependent child-5 Months.....sto je super kratak rok.

Samo polako, strpi se malo, za cas ce da proleti cekanje. Za to vrijeme uci jezik ako ga vec ne znas jer bez znanja jezika nema nista....morat ces ga svejedno uciti kad dodjes ovamo pa je bolje doci potkozen sa predznanjem.

Srecno!!!






ne mogu da otvorim ta dva linka. reci mi sta mislis da uzme advokata,i koliko bi sa njim trajao proces da ja dodjem u Ameriku??? i nisam te razumio ovo

"Pod kolonom "Form" na tebe se recimo odnosi Forma I129F-Petition for Alien Fiance(e)-K-3/K-4 - Already married - spouse and/or dependent child-5 Months.....sto je super kratak rok."
kazes kratak rok,koliko je to u mjesecima,koliko se ceka???
Reply With Quote
  #6  
Staro 04.08.2013, 03:40
Ninovranje Ninovranje je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.06.2010
US lokacija: Chicago - Niles
YU lokacija: NjeVra Siti
Poruke: 78
Pošalji Skype™ poruku korisniku Ninovranje
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ozenjen Prikaz poruke
ne mogu da otvorim ta dva linka. reci mi sta mislis da uzme advokata,i koliko bi sa njim trajao proces da ja dodjem u Ameriku??? i nisam te razumio ovo

"Pod kolonom "Form" na tebe se recimo odnosi Forma I129F-Petition for Alien Fiance(e)-K-3/K-4 - Already married - spouse and/or dependent child-5 Months.....sto je super kratak rok."
kazes kratak rok,koliko je to u mjesecima,koliko se ceka???
Ceka se oko godinu dana, Dobio si detaljna upustva (od mikiSA) kako gde i sta, a za tebe je CR1 viza a ne K3-4 viza. Ako imate visak para uzmite advokata, ali mozete i bez njega samo pratite upustvo i bice sve ok.

Pozz
Reply With Quote
  #7  
Staro 04.08.2013, 07:54
Taty2's Avatar
Taty2 Taty2 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.07.2013
US lokacija: Boston
YU lokacija: Sarajevo
Poruke: 122
Nepromenjeno

link je vezano za dokaze o tome da li je bračna veza stvarna ili samo radi dobivanja Green Card, kao što su fotografije, telefonski računi sa US, e-mailovi...sve ono što propituju na intervjuu
Reply With Quote
  #8  
Staro 04.08.2013, 10:58
ozenjen ozenjen je offline
Član
 
Datum prijave: 31.07.2013
Poruke: 10
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mikiSA Prikaz poruke
Evo tebi step by step guide, pa posalji zeni da ide po ovome
http://www.visajourney.com/content/i130guide1

A kad si vec na tom forumu, skrolaj dole pred kraj stranice imaju regionalni forumi Europe i Euroazije (a u njemu i BiH, Srbija i Hrvatska) gdje imas na nasem jeziku ljude da ti odgovore na pitanja...evo ti link i za forum
http://www.visajourney.com/forums/fo...uk-and-russia/

Sve dobro sjesti i procitati, neka mlada salje I-130, cek i ostale dokumente, onako kako ti pise gore u guide. Sretno i javi kako ide.
hvala ti puno,nadam se da necu dugo cekat.
Znas li slucajno ide li proces brze preko advokata i hocu li doci prije svojoj zenji nego ovako da ona to ganja sama???
Reply With Quote
  #9  
Staro 04.08.2013, 11:02
ozenjen ozenjen je offline
Član
 
Datum prijave: 31.07.2013
Poruke: 10
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Ninovranje Prikaz poruke
Ceka se oko godinu dana, Dobio si detaljna upustva (od mikiSA) kako gde i sta, a za tebe je CR1 viza a ne K3-4 viza. Ako imate visak para uzmite advokata, ali mozete i bez njega samo pratite upustvo i bice sve ok.

Pozz
ide li sa advokatom brze proces,mislim ako ona uzme advokata hocu li doci brze nego da ona to sama ganja,i koliko kosta advokat otprilike???
Reply With Quote
  #10  
Staro 04.08.2013, 11:07
ozenjen ozenjen je offline
Član
 
Datum prijave: 31.07.2013
Poruke: 10
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mikiSA Prikaz poruke
Evo tebi step by step guide, pa posalji zeni da ide po ovome
http://www.visajourney.com/content/i130guide1

A kad si vec na tom forumu, skrolaj dole pred kraj stranice imaju regionalni forumi Europe i Euroazije (a u njemu i BiH, Srbija i Hrvatska) gdje imas na nasem jeziku ljude da ti odgovore na pitanja...evo ti link i za forum
http://www.visajourney.com/forums/fo...uk-and-russia/

Sve dobro sjesti i procitati, neka mlada salje I-130, cek i ostale dokumente, onako kako ti pise gore u guide. Sretno i javi kako ide.
hvala puno,nadam se da necu dugo cekati,i znas li ti ide li to preko advokata brze,mislim jel on ubrza proces ili samo hoda umjesto nje i predaje te papire(a ceka se isto)????
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kako naći najpovoljniji let za Ameriku stizeljeto Vodič za emigrante 882 18.01.2023 18:20
Pljeskavica osvaja Ameriku :-) dreamerns Vaša strana 20 29.08.2010 16:06

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 02:41.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.