ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Social Security Number & Green Card » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #851  
Staro 09.09.2018, 04:17
Simke Simke je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2017
Poruke: 87
Nepromenjeno

Sta oni nece izmisliti..
Ja sam izvadio ID ovde u Chicagu isti dan kada mi je stigao SSN, a za vozacku cu ici u ponedeljak, jer nisam stigao u petak, otisao sam vec kasno pa sam uspeo da uzmem samo ID, inace i ja vozim sa srpskom vozackom
Bitno je da je SSN stigao dosta brzo, pa sada mozemo i da radimo nesto
Reply With Quote
  #852  
Staro 09.09.2018, 05:11
ivangradjanin ivangradjanin je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.11.2017
US lokacija: Austin, TX
YU lokacija: Podgorica, MNE
Poruke: 71
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jorda Prikaz poruke
Nasa vozacka vazi 12 meseci, opusteno .
Ne vazi za Texas .... samo 90 dana.
Kao sto rece @nemanjaq , katastrofa su komplikovani sa procedurom polaganja vozackog ispita. Ja sam sve zavrsio u petak i rekli su mi da ce mi dozvola stici u mail box za 1-2 nedjelje.

Inace sam izgubio puna 3 dana dok sam pohvataobsve konce gdje- sta - kako ... i na kraju platio 100$ da polazem voznju kod “third part” kompanije, jer je zakazivanje bilo moguce tek za sredinu oktobra
Reply With Quote
  #853  
Staro 09.09.2018, 09:08
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Da li nasa dozvola vazi 90dana/godinu dana ili medjunarodna ?
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #854  
Staro 09.09.2018, 18:34
ivangradjanin ivangradjanin je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.11.2017
US lokacija: Austin, TX
YU lokacija: Podgorica, MNE
Poruke: 71
Nepromenjeno

Nasa , klasicna ... mislim da, mada bi im neko pokazao onu staru, ohromnu medjunarodnu - da bi pomislili da smo sa druge planete

Moving to Texas
Once you move to Texas, you can continue driving with your valid, unexpired driver license from another state or country for up to 90 days. This will provide you with the opportunity to visit your local driver license office at your convenience within those 90 days to obtain your Texas driver license. Continuing to drive in Texas beyond the 90 days without a Texas driver license is unlawful, and you can be given a citation.
To obtain your Texas driver license, you will be required to apply in person at your local driver license office. Using the information found within this brochure, collect the required documents and bring them with you when you visit your local driver license office. You may be able to get in-line before arriving by visiting www.dps.texas.gov/DriverLicense and selecting “Get in-line at your local office online” under the “How Can We Help?” section.
Additional information on applying for a Texas driver license, including the ability to print a customized checklist, may be found at http://www.dps.texas.gov/DriverLicen...forLicense.htm .

Last edited by ivangradjanin; 09.09.2018 at 18:39.
Reply With Quote
  #855  
Staro 09.09.2018, 22:32
3put 3put je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: SRB
Poruke: 91
Nepromenjeno

pozdrav ljudi
Evo proslo je 2 nedelje od kad sam stigo, od SSN josh nema nishta, chekacu josh mozhda nedelju dana onda moracu da idem da vidim, iako sam bio na 2 razlichita SSO i isto su mi rekli da sachekam i da ce stici u posti.

dobra vest je da sam nasho posao, barem za pochetak je OK. radim ponedeljak-petak, tako da subota nedelja slobodan i mislio sam ako je neko za druzhenje mozda bi mogli da nadjemo popijemo kafu pivo.... mislim ja ne poznajem nikog ovde pa reko ajd da zapochnemo neko druzhenje mi koji smo u ovom "sosu" . mozhda se dogovorimo za neko razgledanje downtown-a Chicaga kasnije.
__________________
DV2018 - Selected
CN: 2018EU00021xxx
DS260: 12 May 2017
Lekarski: 21 Jun 2018
Interview date: 11 July 2018
GreenFriday Day: 13 July 2018
Reply With Quote
  #856  
Staro 11.09.2018, 06:27
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik 3put Prikaz poruke
pozdrav i chestitam

ajde da te pitam jer meni je malo nejasno i sumnjivi su mi ovi iz SSAdministration.

stigo u petak u Chicago i u ponedeljak sam otisho u SSA da se prijavim za SSN ali sluzhbenik na shalteru mi je reko da moram da sachekam do 5 nedelja i da ce mi stici u posti verovatno i ranije.
Kao kucao je on neshto na kompu i reko da sam u sistemu i vec je pokrenut postupak. Ali meni na granici nisu nishta rekli u CBP da su to uradili.

shta sad da radim? Mislio sam ici u neki drugi SSA i da vidim tamo oce li mi isto to reci.
jel tako i kod te isto bilo?
Odi licno u SSA office i reci im da ti izdiktiraju broj (ponesi onaj papir da si apply samo) i po tome ce te naci u sistemu. Ja sam cekala 2 nedelje,kad sam videla da jos nista od toga,otisla sam licno i rekoh im da mi izdiktiraju broj i jesu (kartica je stigla nakon 5 dana) tj 19 dana od apliciranja. Savet : Nemojte da cekate za ssn broj da stigne,nego odmah nakon sto dodjete ovde 2 do 3 dana,odite u SSA da aplicirate za ssn broj.

Pozdrav
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #857  
Staro 11.09.2018, 17:45
Jorda Jorda je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.08.2017
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: Pozega
Poruke: 128
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ivangradjanin Prikaz poruke
Ne vazi za Texas .... samo 90 dana.
Kao sto rece @nemanjaq , katastrofa su komplikovani sa procedurom polaganja vozackog ispita. Ja sam sve zavrsio u petak i rekli su mi da ce mi dozvola stici u mail box za 1-2 nedjelje.

Inace sam izgubio puna 3 dana dok sam pohvataobsve konce gdje- sta - kako ... i na kraju platio 100$ da polazem voznju kod “third part” kompanije, jer je zakazivanje bilo moguce tek za sredinu oktobra
Cudi me da Texas ima drugacija pravila, obicno je Cali ta koja vazi za izrod u US...

Ja i dalje vozim na staru dozvolu, vec 3 i po meseca kako sam ovde. Sutra imam polaganje doduse.
Reply With Quote
  #858  
Staro 22.09.2018, 00:49
3put 3put je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: SRB
Poruke: 91
Nepromenjeno

pozdrav narode,
evo danas sam bio u Hillside SSOffice gde mi reko Simke da idem, i bio je upravu, ovi znaju da rade svoj posao.
Chekao sam jedno 1h vremena dok nisam stigo na red, onda ona tetka je bila jako ljubazna i prijatna, proveravala je u kompijuter, dala mi da popunjim papiric sa osnovnim podacima i adresom stanovanja, malo se cudila shto ovi u Bloomindale nisu mi dali "receipt" neka vrsta potvrde da sam bio kod njih. No ona je to sve odradila dala mi potvrdu i rekla mi obavezno da na sanduchetu stavim moje ime i prezime dok ne budem dobio SSN posle mogu da skinem.
Valjda da poshtar bude siguran da sam na toj adresi. eto sad chekam 5-10dana nekako uveren sam da ce stici brzo

Elem, kad sam se vratio iz SSOffice gle chuda... Greencard stigo u sanducetu! hehehe eto bio lep dan danas

BTW, ovaj viken 22-23 Sep, u chicako ima Food Truck Festival ako nekaoga zanima neka googla, ja cu da skoknem tamo da vidim kako je
__________________
DV2018 - Selected
CN: 2018EU00021xxx
DS260: 12 May 2017
Lekarski: 21 Jun 2018
Interview date: 11 July 2018
GreenFriday Day: 13 July 2018
Reply With Quote
  #859  
Staro 22.09.2018, 01:27
Simke Simke je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2017
Poruke: 87
Nepromenjeno

Super, trebao si mozda ranije Jeste da cekas sat vremena ali za sat zavrsis poso.. Ja sam dobio ssn za 5 radna dana Polozio za auto, dobio vozacku isto za 5 radna dana, i evo vec sam polozio testove za cdl, a gc mi je poslat na adresu pa idemo dalje
Ime ako nemozes nemoras da ostavljas na sanducetu, ostavice ti ssn sigurno Meni nije stajalo ime
Reply With Quote
  #860  
Staro 24.09.2018, 21:44
Simke Simke je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2017
Poruke: 87
Nepromenjeno

Samo da javim da mi je posle malo manje od mesec dana od ulaska stigo green card
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Oduzimanje Green Card-a takecare Agencije za prijavu 6 08.05.2017 14:42
Green Card - Sigurnost Bazzoli Vaša strana 11 07.07.2015 05:01
Green Card za porodicu Zorzy88 Stare teme 3 07.02.2011 19:43
Green Card and SSN Smith6000 Stare teme 1 17.02.2010 09:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:47.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.