ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Banke, kreditne kartice, računi u Americi » Bitni linkovi
Uspešan početak Krediti u USA Kreditna istorija Kreditne kartice Pomoć oko kredita

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #591  
Staro 25.09.2018, 03:38
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik aleksandarzz Prikaz poruke
Ja sam otvorio checking account u citizens bank, samo sa pasosem i vizom. Kreditne daju tek za godinu dana. Ja sam uzeo secured credit card u capital one. Sve sam zavrsio online. Depozit je 49USD, a limit 200. Nema nikakvih troskova. Mogu da je preporucim kao dosta dobru za gradjenje kredit skora. Kad ga izgradim, videcemo sta dalje.
video sam post tek nakon sto sam napisao...Imam Citizens u mom gradu, nista vise osim pasosa sa vizom ? a za capital one da li su potrebni jos neki dokumenti za kreditnu ?
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #592  
Staro 25.09.2018, 04:21
Promenada Promenada je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.09.2018
Poruke: 56
Nepromenjeno

100% moze u Bank of America samo sa pasosem. (samo nece svi sluzbenici znati da to urade) probati u nekoliko ekspozitura.
Reply With Quote
  #593  
Staro 25.09.2018, 18:53
Niksovac Niksovac je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.05.2012
US lokacija: Čikago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 62
Post Pozz

Kako podici neku kreditnu sa vecim limitom??

Sta da radim s 200 dolara




__________________


Uskoro "DEJLI VLOG" iz Čikaga >>> Putujuce Duce


DV2017 - Not Selected
DV2018 - Selected
CN: 2018EU00021xxx
DS260: Septembar 2017
Lekarski: Avgust 2018
Intervju: Avgust 2018
Reply With Quote
  #594  
Staro 25.09.2018, 19:33
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Vise od 500$ tesko da ce bilo ko da da bez kreditne istorije. Meni iako supruga ima 100 godina racun u BoA, pre godinu dana je dobila 500$ limit i morala je da plati clanarinu-aplikaciju oko 50$. Nakon godinu dana su povecali limit na 2500$.
Reply With Quote
  #595  
Staro 26.09.2018, 20:31
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
video sam post tek nakon sto sam napisao...Imam Citizens u mom gradu, nista vise osim pasosa sa vizom ? a za capital one da li su potrebni jos neki dokumenti za kreditnu ?
Citat:
Your application is on hold until we verify your information.
Application ID: 100000

Aleksandar Z

Thanks for applying for a Capital One® credit card. We’re working on your application, but we need copies of some documentation to confirm your identity.

Please provide a copy of 1 document from each box below for Aleksandar Z. You can send both documents using the secure upload button below:
Government-issued Photo ID
• Passport/passport card
• Driver’s license
• U.S. Military ID
• Resident alien/permanent resident alien card


Social Security Number (SSN) or Individual Taxpayer Identification Number (ITIN)
• Social Security card
• Letter from IRS containing ITIN
• W-2 tax statement from the most recent tax year
Nesto od ovoga. Ne salje se kao obican attachment, nego postoji opcija upload documents i to uradis dok popunjavas aplikaciju. Moja dokumenta su bila slikana telefonom, nisam imao gde da skeniram.

Citat:
Sta da radim s 200 dolara
Pravis kreditnu istoriju. Na toj kartici je 24% kamate, ne sluzi za nista drugo
Reply With Quote
  #596  
Staro 01.10.2018, 23:36
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Ja sam danas bio u Bank of America u 2 branse, u obe sam dobio isti odgovor
Za otvaranja racuna je potrebno sledece :

*2 vrste ID -moze socijalni i pasos ali jos mi nije stigo prvi, a SSO mi je predaleko da odem da pitam za broj
*USA broj mobilnog
*USA adresa - s tim sto kada sam pitao da li je dovoljno sto imam adresu na ovom confirmation page-u od apliciranja za SSN, sluzbenica je rekla ne. Potreban im je lease agreement, sto naravno nemam jer sam tek pre nedelju dana stigao.


Aleksandar napisao da je moguce otvoriti racun u Citizens bank, tako da cu i tamo probati ovih dana
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #597  
Staro 02.10.2018, 01:54
Simke Simke je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2017
Poruke: 87
Nepromenjeno

Ja sam otvorio racun u BoA sa pasosem, socijalnim, broj mobilnog neki za net na koji nemoze ni da stigne poruka ni da se pozove tada jer drugi nisam imao (kada sam uzeo broj posle nekoliko dana sam promenio na netu broj, to su mi i oni rekli da moze), a za USA adresu su mi prepisali sa socijalnog broja, stim sto je moj brat bio pored mene, i on je samo rekao “da na toj adresi zivi”, i to je bilo to..

A da, trazili su mi i drugi neki dokument, da bi bili sigurni, dao sam im srpsku vozacku dozvolu

I da oni su nasli da sam 2016 potpisao nesto sa BoA u Americi, nasli neki moj potpis na netu ili ne znam ni ja gde i kazu mi bio si ovde 2016, a ja prvi put u zivotu usao pre mesec dana u USA 😀😀 Zbunili su tako i mene i njih 🤣
Reply With Quote
  #598  
Staro 02.10.2018, 04:36
3put 3put je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: SRB
Poruke: 91
Nepromenjeno

ja danas bio u Chase i otvorio account.
prvo bio kod njih i pored ssn, greencard i pasosa trebalo mi je i dokaz na kojoj adresi boravim ovde sto je bilo i problem i u DMV (isto danas) ali tetka iz banke mi je rekla da posto sam zaposlen odem do firme da mi otshampaju podvrdu gde se tacno vidi moja adresa ime i prezime i kako oni potvrdjuju da radim kod njih. otisho do firme za 5min devojka iz rachunovodstva mi uradila to, trk nazad u Chase i sve gotovo za 30min, stime da mi je aktivirala i aplikaciju za mobilni i online banking za PC, dobio i 3 cheka a i debitna kartica ce mi stici za nedelju dana, uz sve ovo depozitirao sam i svoj prvi paycheck ^^

plus, ishtampala mi je stanje na rachunu gde se vidi adresa i ime tako da cu sa tim da probam u DMV. kaze i ona da sve zavisi i ko radi taj dan tamo, kod nekih je proslo to kod nekih ne.
__________________
DV2018 - Selected
CN: 2018EU00021xxx
DS260: 12 May 2017
Lekarski: 21 Jun 2018
Interview date: 11 July 2018
GreenFriday Day: 13 July 2018
Reply With Quote
  #599  
Staro 02.10.2018, 09:34
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke
Cim sam stigao uzeo sam secured kreditnu karticu na nesto veci iznos od minimuma ($300 u BofA). Supruga je koji mesec kasnije uzela secured card na minimum ($300).
Devet meseci kasnije, posle kompletno urednog ponasanja, maksimalan minus mi je bio cak ispod 10%, dali su mi unsecured kreditnu karticu tako sto su mi vratili polozena sredstva i dali mnogo veci minus - otpirlike u iznosu jedne mesecne plate. Posle toga sam cak aplicirao za jos jednu (cash reward) kreditnu karticu i dobio sam jos jednu i iznosu mesecne plate, pa sam trazio i American Express i dobio je na $500, ali svi zahtevi za naredne kartice su mi odbijeni, jer sam napravio previse zahteva u poslednjih godinu dana. Dobra strana svega toga je sto imam vise sredstava "na mogucem kreditu", pa i veci credit score. Losa strana je sto sam gubio poene pri svakom zahtevu za kreditnu karticu, ali oni ce nestati (negativni poeni) za oko dve godine. Jos je losa stvar sto se duzina kreditne istorije racuna kao zbir duzina koirscenja svih kartica podeljeno sa broj kartica, pa ja sada imam umesto jedne kartice od 11 meseci, jednu karticu od 11 meseci i dve od 2 meseca, sto je (11 + 2 + 2) / 3 = 5 meseci, pa mi se i tako smanjio credit score. Ali, vratice se vremenom, necu traziti nikakve "kredite" narednih godinu dana, sada je oko 730.
Suprugi su samo povecali limit, jos joj nisu vratili sredstva. Prvo sa $300 na $400, a sada na $600, tako da ima limit od $600 sa prvobitno polozenih $300. Ocekujemo uskoro da i njoj vrate $300. Napisacu reply na ovaj post kada/ako se to desi.
I evo, skoro 12 meseci posle otvaranja racuna i suprugina Secured Credit Card se pretvorila u Unsecured. Depozit je vracen, a maksimalni dostupni kredit (ako se to tako kaze) je povecan na iznos mesecne plate.
Reply With Quote
  #600  
Staro 11.10.2018, 22:21
Ggaga Ggaga je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 171
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik misternice Prikaz poruke
Ja za sada recimo imam secured card. To znaci da sam morao da polozim odredjeni depozit kada sam dobio karticu. Visina tog depozita odredjuje limit koji imam na kartici. U mojoj banci (Wells Fargo) minimum je 300$, ja sam stavio 500$ i toliki mi je i limit. Sa tom karticom oni prate tvoje "ponasanje" - da li otplacujes na vreme, koliko se zaduzujes (preporuka je nesto minimalno, oko 15-20% od limita) i zapravo ona vise sluzi da se premosti period dok se ne dobija prava kreditna kartica. U vecini slucajeva, ako je sve "uredno", to se desava kroz 5-6 meseci na taj nacin da vam banka ponudi "pravu" kreditnu i tad se samo status kartice promeni i ona vise nije secured vec regularna kreditna (sve ostaje isto, i broj racuna i broj kartice i sama kartica). Depozit se vraca na racun sa kog je prenet u roku od mesec dana od promene statusa kartice.
Druga, mnogo vaznija stvar za izgradnju credit scora (pricam iz sopstvenog iskustva) jeste da vas neko autorizuje na sopstvenu kreditnu karticu (po mogucstvu sa sto duzom istorijom tj. da tu karticu koristi vec godinama). Mene je tako prijatelj ovlastio na svoju karticu, odnosno uradio nesto sto se zove authorization (razlikuje se od joint account - to je mozda sto je neko gore pominjao pa je cekao 45 dana i nista).
Elem, ja sam u roku od 7-8 dana na Credit Karmi imao score skoro 800. Dakle radi
Sto se tice same.kartice koja je stigla na moje ime a kao rezultat autorizacije, odmah sam je dao tom prijatelju tako da je on povremeno koristi uporedo sa svojom karticom, sto mislim da nije neophodno i ne utice na sam score.
Ne znam da li utice na c.score ako neko ukine tu autorizaciju ali preporucujem uporedo sa tim da se uzme i secured pa cete posle nekoliko meseci vec imati svoju karticu i na dalje vas score zavisi samo od vas samih.
Mala napomena - credit score vrlo varira. Cim se otvori nova kreditna on pada, ali vrlo brzo se i to vraca u normalu tako da ne brinete.
Misternice kakva se info pojavi pre nego sto dobijes kredit score?
Meni durgarica uradila autorizaciju pre oko mesec dana i Kreditcarma i Fico score preko banke mi izbacuju da nema nikakvih podataka tj ne mogu da me pronadju
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kupovina auta na kredit i građenje kreditne istorije zvercica Vodič za emigrante 97 31.08.2021 23:46
Prevara - Ponuda za kreditne kartice Citi banke (CITIGLOBAL) bora Stare teme 36 14.12.2012 23:39
Koju banku izabrati - za kupovinu auta, kreditne kartice, građenje kreditne istorije dreamerns Stare teme 93 02.09.2010 05:11
Top 5 razloga zasto volim kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 18.12.2008 08:55
Ukradeni broj kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 05.11.2007 16:59

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:56.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.