ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » ukidanje DV lottery » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 01.12.2012, 19:48
Kokosh Kokosh je offline
Član
 
Datum prijave: 10.08.2012
Poruke: 1
Nepromenjeno

Ako može neko da mi objasni kako ovo funkcioniše, jel tek treba da se razmatra senatu? Tj. ima li razloga za brigu?

http://www.washingtontimes.com/news/...-visa-lottery/
Reply With Quote
  #12  
Staro 01.12.2012, 20:40
dulobar's Avatar
dulobar dulobar je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.08.2012
US lokacija: Samo California i to neki grad u blizini Los Angelesa
YU lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Poruke: 60
Nepromenjeno

O tome se već pisalo ove godine, a kolko vidim svake godine se priča, piše da će se ukinuti, no dosada se nikad ništa nije dogodilo.
Stalno neki prijedlozi, priče, pa da će se vize umjesto sa DV Lottery usmjeriti na visokoobrazovane stručnjake svog posla koji su završili fakultete u americi (masters degree, PhD kad je u pitanju znanost, tehnologija, inženjering...). Republikanci su za to, kolko vidim Demokrati ne... Teško reći, osobno mislim da se neće ukinuti (bar ne za Obaminog mandata koji otvoreno podržava imigraciju putem DV Lottery).
__________________
2.10.2012. DV-2014 prijava (1.put)
Reply With Quote
  #13  
Staro 01.12.2012, 20:44
slavek slavek je offline
Član
 
Datum prijave: 25.10.2012
Poruke: 8
Nepromenjeno

Nazalost jednog dana ce se i to desiti, kao sto se pojavio i dan kada je odobrena lutrija. Sve ima svoj pocetak i kraj. Pored toga sto nam suzavaju prolaz smanjenjem dobitnika svake godine, ponovo prijete i ukidanjem lutrije, za mnoge jedini izlaz sa Balkana.
Reply With Quote
  #14  
Staro 01.12.2012, 21:13
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Da to urade uvezli bi gomilu Kineza i Indijaca. To je mislim jedini razlog sto im to ne prolazi. Ja se nadam evo vec sest godina ali svakako cu dobitu tu zelenu kad tad. Mozda kasnije nego ljudi preko diversity lutrije ali cu je valjda dobiti.
Reply With Quote
  #15  
Staro 01.12.2012, 21:39
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Zima, poskupljenja, nemastina, nezaposlenost, sve tezi zivot iz godine u godinu, i ostala srpska svakodnevica, sada jos i strah od ukidanja lutrije...
Reply With Quote
  #16  
Staro 02.12.2012, 10:10
ASSI's Avatar
ASSI ASSI je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.11.2012
US lokacija: gde me zivot odvede :)))
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 192
Pošalji Skype™ poruku korisniku ASSI
Nepromenjeno

Neverujem da ce ista ukidati u skorije vreme. SAD ce se uskoro suociti sa odlaskom sa "scene" jednog baby boom-a koji se dogodio posle drugog svetskog rata.
http://en.wikipedia.org/wiki/Baby_boomer

Jednostavno da bi odrzali balans oni moraju uvoziti novu radnu snagu, na ovaj ili onaj nacin. Ako mene pitate, nema potrebe da se iko sekira oko toga sta god pricali tamo, a pogotovo republikanci. Mozda izmene neke uslove za ucesce za lutriju (dignu visinu skolovanja ili nesto drugo) ali je ukidati sigurno nece.
__________________
(Amer u pokusaju od 01.11.2012.)!!!!!!!!!
DV 2014 x2 DV 2015 x2 DV 2016 x2 DV 2017 x2 DV 2018 x2 DV 2019 x2 DV 2020 x2 DV 2021 x2 DV 2022 x2
Reply With Quote
  #17  
Staro 02.12.2012, 12:28
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

Svaki put ista prica kao sto i neko kaze. Republiknci su oduvek bili protiv DV lutrije,tako ce i biti i od sada. Ako odete na sajt US library-ja i procackate malo videcete da je vec NEKOLIKO puta prosao BILL da se obustavi lutrija, medjutim do sada nije ni prosao House. A isto tako su hteli da preobrate te vize da se mogu prijaviti na lutriju samo osobe sa visokim obrazovanjima, medjutim ni to do sada nije proslo, te je bilo premalo sponzora za to, ili nije prosao House.

Medjutim da bi ovaj Bill postao zakon, mora proci Senat. A to se nece desiti jer demokrate drze vecinu u Senatu.
Ovaj Bill je prosao house sa 245 glasova, tacno koliko ima republikanaca u House-u.
Cak i da prodje senat ikako, Obama nece potpisati, onda mogu da se slikaju, i samo ce sami sebi banovati taj predlog. 2/3 glasova House nece nikada dobiti na ovome.

Eto toliko
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com
Reply With Quote
  #18  
Staro 02.12.2012, 12:55
slavek slavek je offline
Član
 
Datum prijave: 25.10.2012
Poruke: 8
Nepromenjeno

Obicno posle 2 predsjednicka mandata iz jedne stranke na red dodje predsjednik iz druge stranke. Doci ce i republikanci na vlast kad-tad.
Da bilo sta promjene oko lutrije recimo starosnu granicu ili minimum master diplome kao uslov, mnogi clanovi sa foruma se mogu slikati. Nisu svi sa foruma masteri sa 26-27 godina starosti. Za mnoge od nas bi to bilo kao i ukidanje lutrije.
Reply With Quote
  #19  
Staro 15.12.2014, 22:40
bilic101 bilic101 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.12.2014
Poruke: 35
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slavek Prikaz poruke
Obicno posle 2 predsjednicka mandata iz jedne stranke na red dodje predsjednik iz druge stranke. Doci ce i republikanci na vlast kad-tad.
Da bilo sta promjene oko lutrije recimo starosnu granicu ili minimum master diplome kao uslov, mnogi clanovi sa foruma se mogu slikati. Nisu svi sa foruma masteri sa 26-27 godina starosti. Za mnoge od nas bi to bilo kao i ukidanje lutrije.
Pogledajmo to iz jedne druge perspektive.
Recimo, mozete imati dosta diploma necega sto ste zavrsili, ali ako to zaista ne znate raditi, tu nastaje problem veliki, jer se onda zapitate sami, cemu sam toliko godina isao u skolu, tj fakultet i edukovao se da danas ne mogu pronaci sebi adekvatan posao u struci radi manjka radnog iskustva...

Ne kazem ja da master ne treba, ali biti prekvalifikovana mlada licnost a ujedno ne imati adekvatnog radnog istkuva u toj oblasti za koju ste se edukovali, bukvalno receno ste odradili 50% stvari tek i vrlo tesko ce te pronaci, pa cak skoro nikako poslodavca koji Vas ujedno mora placati skupu a vi tek morate na obuku.

Tako da, ako bi se kojim slucajem desilo da postave minimalan standar master ili (300 ECTS) vjerujem da ce svega 10% ljudi uspijeti dobiti vizu, ali opet onih 10% koji znaju svoju struku, tj koji su eksperti u tome, ali onda se postavlja pitanje, zasto ekspert da igra tu lutriju uopste kada on samo sto treba da nade adekvatnog poslodavca ili posao, a za ostalo ce poslodavac da se pozabavi?

Ja sam se prijavio za master koji treba da pocne u Februaru sljedece godine, ali iskreno ne vidim da cu imati tu hljeba ikada jer nemam ljude koji bi me probili u toj struci. Jednostavno, moram dobro razmisli...
Reply With Quote
  #20  
Staro 16.12.2014, 03:13
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Ljudi: ako se bude ukidala lutrija ukinuce se skroz, nece se mijenjati nikakvi uslovi lutrije. Ne znam otkud vam ti sada uslovi, starosna granica, master...
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Najstariji srpski DV lottery winner zex Vaša strana 13 26.06.2009 11:07
DV-2009 Green Card Lottery srdjevic Lutrija (zelena, ne Srbije) 0 03.10.2007 17:00

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:48.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.