ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Houston, Texas » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #31  
Staro 03.09.2012, 19:26
Spencer :) Spencer :) je offline
Član
 
Datum prijave: 02.09.2012
Poruke: 2
Nepromenjeno

hvala Dare , pronaci cu negde to o Avio kartama....

Mislio sam nesto brze informacije i povoljnije o avio kartama bas za Hjuston ....
Reply With Quote
  #32  
Staro 03.09.2012, 19:49
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dare_ns Prikaz poruke
Obično su ili papirne (toplotno senzitivna folija / papir) ili kartonske.
papirne avio-karte su ukinute odavno. Sada su iskljucivo elektronske.
Reply With Quote
  #33  
Staro 21.09.2012, 08:16
jazg jazg je offline
Član
 
Datum prijave: 20.09.2012
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: ZG
Poruke: 12
Nepromenjeno

Pozdrav!

vidim da se dosta priča o stanovima pa da se i ja uključim

naime, dobili smo žena i ja GC i planiramo preselit u Houston negdje u 2. mjesecu pa me zanima na koji način ste se vi snašli kad ste došli tamo po pitanju stanova? odnosno, zanima me ako netko zna kako rentati stan tu iz "juge" i koliko je to pametno? poslao sam par mailova na te neke stambene komplekse i uvijek me traže izvadak iz plaće u US ili co-signera
Reply With Quote
  #34  
Staro 21.09.2012, 18:20
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Trazenje stanova iz juge ne preporucujem jer vrlo cesto slike koje vidis u oglasima ne oslikavaju pravo stanje stvari, takodje vrlo je tesko znati da li je to dobar kraj ili ne.

Mi smo vec imali istoriju iznajmljivanja stanova, SSN i supruga obezbedjen posao tako da mi nismo imali problema da nadjemo stan, dali smo standardan depozit i to je sve.

Za nove imigrante bez SSN-a, posla i istorije je veoma tesko naci smestaj. Ili ako negde moze, taj smestaj nije sjajan, skuplji je i traze 2-4 mesecne stanarine unapred.

Moj savet je trazite posao od kuce, mozda vam se posreci da vas neko primi ili izrazi zelju da vas primi, pa to mozda moze da pomogne oko pregovaranja, u suprotnom pokusajte da obezbedite dovoljno novca da mozete platiti veci depozit.

Krajnja opcija ako nemate nikoga ovde je da pogledate hotele koji cenama pariraju iznajmljivanju stana a imate ukljucenu struju, internet, i slicno. Pa onda kada dobijete SSN u toku prvog meseca i potencijalno nadjete posao mozete traziti stan.

Hoteli su vrlo povoljni ako se uzme na duze, npr mesec dana, pa vas moze ispasti oko $30-50 dnevno a imate sve ukljuceno. Imajte na umu cak i ako nadjete stan, treba da se prijavite za struju za koju ce vam takodje traziti SSN i depozit ako nemate istoriju.

Sve je to jedno zacarano kolo u kome je vrlo tesko poceti.

Da sumiram opcije:

- Dovoljno novca za depozit
- Hotel na bar mesec dana
- Mozete pogledati u oglasima sublet zasta uglavnom ne treba nista osim para

Izvinjavam se ako je malo zbrkano, na brzinu sam sa posla odgovorio.
Reply With Quote
  #35  
Staro 22.09.2012, 02:42
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Posto tvoje pitanje nije vezano za Hjuston samo, jer situacija je slicna svuda, procitaj ovu temu malo i nastavi eventualno diskusiju ovde: http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=999
Reply With Quote
  #36  
Staro 24.09.2012, 12:46
jazg jazg je offline
Član
 
Datum prijave: 20.09.2012
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: ZG
Poruke: 12
Nepromenjeno

hvala na detaljnom odgovoru. pročitao sam skoro sve na ovom i na masu drugih foruma i mislim da ćemo otići tamo, predati zahtjeve za sve dokumente, otvoriti račun i vratiti se u hr pa onda za jedno 6mj kad dobijemo sve dokumente odseliti tamo.
Reply With Quote
  #37  
Staro 01.10.2012, 21:52
bocko_1979 bocko_1979 je offline
Član
 
Datum prijave: 25.08.2012
US lokacija: Texas ili Kalifornija
YU lokacija: Novi Becej,Serbia
Poruke: 1
Pošalji Skype™ poruku korisniku bocko_1979
Question hmmmmmmmmmmm......

Pozdrav za sve!!

Prvi put sam na ovom forumu i prvi put se prijavljujem na "green card lottery"
E sad ovakozenjen sam i imam dvoje dece i ogromnu zelju da imigriram u USA.s'toga zanima me koje su opcije ako te izvuku i ako nemas nikoga(ama bas nikoga)tamo da se snadjes i smestis!koji su gradovi najpovoljniji i najbolji da se zivi sa porodicom?
Reply With Quote
  #38  
Staro 12.11.2012, 21:54
lpastor lpastor je offline
Član
 
Datum prijave: 18.10.2012
US lokacija: Houston
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 26
Nepromenjeno koji kraj u Houstonu?

hi

u decembru ako bude sve u redu bi trebali da imamo intervju i vize .Planiramo Houston.
Ideja nam je da probamo da nadjemo posao iz Srbije. (zena i ja smo programeri sa preko 10 god staza) .cerkica ima 8 godina..

zanima nas neka preporuka za stanovanje. nemamo nikog pa nas sve zanima..
KOji kraj da izaberemo , prvenstveno nas zanima dobra i miran kraj , nemora da bude blizu centra ali da ima dobru osnovnu skolu..i naravno koje krajeve da izbegavamo ..

hvala unapred
Reply With Quote
  #39  
Staro 13.11.2012, 20:10
ivkodrg ivkodrg je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.10.2009
Poruke: 83
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik lpastor Prikaz poruke
hi

u decembru ako bude sve u redu bi trebali da imamo intervju i vize .Planiramo Houston.
Ideja nam je da probamo da nadjemo posao iz Srbije. (zena i ja smo programeri sa preko 10 god staza) .cerkica ima 8 godina..

zanima nas neka preporuka za stanovanje. nemamo nikog pa nas sve zanima..
KOji kraj da izaberemo , prvenstveno nas zanima dobra i miran kraj , nemora da bude blizu centra ali da ima dobru osnovnu skolu..i naravno koje krajeve da izbegavamo ..

hvala unapred
Moj savet ti je The Woodlans ili Katy.
Vec sam negde pre na ovom forumu napisao da je Woodlans raj na zamlji za mene, apsolutno najuredjeniji deo grada mislim cak u celoj USA, jednostavno treba otici pa videti.
Naravno da je malo skuplji ali mislim da vredi svaku paru , imajuci u vidu sta se dobija, relativna sigurnost i dobre skole.
Mislim da je i Katy sjajno naselje, ima par fenomenalnih "townhouse" naselja....
Reply With Quote
  #40  
Staro 13.11.2012, 21:19
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Pitanje je veoma uopsteno?

Zavisi sta mozes da priustis.

U zavisnosti od ovih odgovora treba traziti mesto:

Da li ces imati para da kupis bar jedan auto cim dodjes?
Da li ces imati para za depozit za stan/kucu?
Da li si spreman da vozis od kuce do posla od 30 minuta do 2 sata i nazad

- Woodlands je lep ali je dosta daleko (To nije Houston), Katy je blizi ali recimo jedno 30min kolima bez guzve i nesreca na putu.
- Moj savet ti je da za pocetak budes u Montrose, Mid-town, Heights, itd ... Jer blizu ti je centar, metro, autobusi, mocices da se kreces bez kola koliko-toliko. Poslovni distrikt ti je blizu, mozes da nadjes posao lakse, itd ...
- Takodje, meni vrlo bitan drustveni deo: U midtown, heights, montrose se nalaze muzeji, parkovi, barovi, restorani ... dosta toga gde mozes cak i peske.
- Zabluda je da dobrih skola nema blize centru.
- Sa druge strane, predgradja ti nude ameriku iz filmova, velike kuce za male pare i dobre skole.
- Ako zelis townhome onda se to gleda u prvom loopu (prva petlja), ako zelis kucu onda se ide van prvog i verovatno drugog loopa (zbog novca naravno, jer su nekretnine sto dalje to jeftinije)

Moje preporuka za pocetak i iznajmljivanje stana/townhome: Montrose, Neartown, Midtown, Heights, Medical Center. Za kuce: Cypress, Pearland, Sugarland, Katy ... u principu bilo sta osim istoka i juga (osim pearlanda), svuda mogu da se nadju lepa naselja, ali to se ne gleda preko interneta. Kupis kola, sednes u njih i obidjes.


Zavisi sta zelis i najbitnije sta mozes da priustis.

Last edited by Good Spirit; 13.11.2012 at 21:24.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
houston, texas

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:53.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.