ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » U kom trenutku kupujete kartu za let "u sezoni" » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 01.03.2014, 00:06
greenie greenie je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.06.2009
Poruke: 41
Nepromenjeno U kom trenutku kupujete kartu za let "u sezoni"

Već postoji tema o tome kako naći najpovoljniji let za Ameriku...ovo što pitam je dosta drugačije od toga.

- Pričamo samo o vrhu sezone.
- Nije let za USA, već iz USA.
- Ne pričamo o raznoraznim agencijama...bitno je samo da probamo da nađemo broj_dana_do_polaska u kome imamo minimum funkcije cena_karte = f(broj_dana_do_polaska).

Mnogi sa foruma lete za YU preko leta (tad deca ne idu u školu). Karte su tada najskuplje. Koja su iskustva? Kad kupujete karte?

Mi smo kupovali karte oko 90+ dana ranije...i ispalo je da nije baš mnogo pametno. Karte su bile za kraj avgusta.
Reply With Quote
  #2  
Staro 01.03.2014, 16:06
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

High peak (Sezona) pocinje od kraja aprila pa do kraja septembra (bar su meni tako rekli).
Ja sam kartu uzela 29 januara za 27 april (multi city), ispala je $1240.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #3  
Staro 02.03.2014, 03:27
Smith6000's Avatar
Smith6000 Smith6000 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.01.2010
US lokacija: Seattle, WA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 102
Nepromenjeno

www.google.com/flights super nova stvar od Googla

on topic: ne putujem u sezoni, nemam pojma
__________________
D day - September 15, 2010
Reply With Quote
  #4  
Staro 02.03.2014, 05:26
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Ja sam cula od prijatelja da je njima bila dobra varijanta da putuju npr. 25 decembra...
Reply With Quote
  #5  
Staro 04.03.2014, 16:42
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Mi smo prosle godine kupili karte krajem januara za put pocetkom avgusta. Pretrazio sam sve moguce expedie, kayake i slicne sajtove, na kraju na sajtu Lufthanze pronasao najpovoljnije povratne karte, izasle nas oko $850 po osobi. (Chicago - Beograd, sa jednim presedanjem)
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #6  
Staro 04.03.2014, 17:17
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Nekad nije lose kupiti posebno kartu do Evrope, a tek onda traziti iz Evrope za maticnu zemlju.Moja ideja je bila da sledeci put kupim kartu do Francuske posetim nase prijatelje tamo i posle dan ili dva da odem u domovinu.
P.S.
Na posebno kupovanje ne mislim tek kad odete u Evropu, vec odavde vidite sta je povoljno za vas i isplanirate vreme.
Znam kad se ide nazad svi sto pre hoce da stignu kuci, ali zar to nije lepa sansa i jeftinija ekskurzija nego da ides specijalno u neku od tih zemalja.
Reply With Quote
  #7  
Staro 05.03.2014, 18:58
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

Sad da kupim kaetu za prvu polovinu avgusta izasla bi me ovoliko:

Trip Summary




Greenville to Belgrade


Fri, Aug 01 - Sat, Aug 16

Departure: Arrives on Sat, Aug 02


1 Ticket: Roundtrip


»
Traveler 1: Adult

$1,720.00
.

Flight

$1,054.00


Taxes & Fees

$666.00

..


Expedia Booking Fee

$7.00
.
.
Total: $1,727.00
All prices quoted in US dollars.


A ako odlazak pomjerim samo za mjesec dana, cifra je ovolika:


Greenville to Belgrade


Mon, Sep 01 - Tue, Sep 16

Departure: Arrives on Tue, Sep 02


1 Ticket: Roundtrip


»
Traveler 1: Adult

$1,251.70
.

Flight

$586.00


Taxes & Fees

$665.70

..


Expedia Booking Fee

$7.00
.
.
Total: $1,258.70
All prices quoted in US dollars

To su cijene ako bih sad kupovala kartu. Sto se vise priblizavas datumu polaska i cijene rastu, tako da ce ovaj isti put, ako budem cekala recimo mjesec dana pred polazak, kostati preko $2, 500.00.

Kako uopste biti siguran da ce se odmor moci iskoristiti tad kad smo planirali, zar ne? Neke karte mogu se otkazati uz doplatu a neke ne mogu opste. Ovako jeftine karte uglavnom nisu "refundable" I kad ih kupis jednom mo's da se slikas ako ne odes kad je bukirano. Mozda da se pomjeri let, to nisam provjeravala da li postoji opcija I pod kojim uslovima.
Reply With Quote
  #8  
Staro 05.03.2014, 22:51
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Taji, pogledaj cene iz Vasingtona, mogu su jeftinije. Mozda ti je jeftinije da odes do tamo lokalnim letom pa onda odande za Evropu.
Reply With Quote
  #9  
Staro 07.03.2014, 20:57
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Trenutno, preko Value Air - YuGoAir od 03/01-03/31 BG-NYC od $598.96, BG-LA od $796.96.

Iz BG za Los Angeles $786.00 povratna za putovanja 03/09-06/25, za NYC $563 preko Trip Design (limitiran broj karata i sedista).

Za obe kompanije - 4% cc processing fee. Ja bih svakako pitala za karte u jednom pravcu, to sto pokazuje trazilica je jedno a ono sto nadje agent je sasvim drugo. Mi cemo za buduce nase imigrante da uzimamo u jednom pravcu, i kasnije da nastavimo sa povratnim kartama odavde (jeftinije su). Poz.
Reply With Quote
  #10  
Staro 04.07.2014, 11:21
Boki_Bg Boki_Bg je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.11.2009
Poruke: 37
Nepromenjeno

Ljudi, polovinom septembra dolazimo u Chicago I sada smo u procesu kupovine avio karti. Po vasem misljenju da li je bolje kupiti povratnu kartu (npr. sept/april) ili ici na varijantu karta u jednom pravcu? Sta Vi mislite?
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Odslužen vojni/civilni vojni rok i popunjavanje stavke "Previous Military Service" Milosdv Uputstva za dobitnike 39 18.10.2017 20:00
Koju zemlju staviti u pitanju "Country Where You Live" ako sam na H-1B vizi u USA ? rikelme Stare teme 2 16.10.2010 22:10
Depozit...tj "pare na sunce, pa cemo onda da pricamo" dreamerns Vaša strana 54 29.03.2009 00:37
Polja "In care off" i "District/County/Province/State" Marko Stare teme 1 02.12.2005 00:05

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 22:18.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.