ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV 2018 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #731  
Staro 03.08.2018, 12:08
NullPointer NullPointer je offline
Član
 
Datum prijave: 16.08.2017
Poruke: 4
Nepromenjeno

Završen proces, odobrena viza, hvala svima na ovom forumu.

Sve kako je već više puta napisano, i to neću da ponavljam. Ali da podelim sa vama (možda) nova saznanja

1. Intervju mi je bio krajem jula, i kako mi je nedostajao jedan papir #ft1p vratili su me da dopunim dokumentaciju.
Ali, konzul mi je rekao da bi bilo najbolje da to uradim do kraja meseca. Jer ako prođe kraj meseca oni moraju da vrate taj neki broj koji je dodeljen meni, i onda kada ja nabavim dokumentaciju da traže da mi ga ponovo izdaju. A kako se lutrija za ovu godinu završava u septembru, postoji mogućnost da i ne dobijem ponovo taj broj, odnosno priliku da dopunim dokumentaciju.

Tako da znate, u slučaju da je nekome intervju pri kraju perioda za tu godinu.

2. Ako ste rođeni u drugoj državi (uglavnom bivsoj republici SFRJ), svejedno da li ovde uzimate izvod iz matične knjige, tražiće vam izvod iz države u kojoj ste rođeni. Ovo sam naleteo negde na forumu već mislim, ali sam olako preskočio.
Reply With Quote
  #732  
Staro 07.08.2018, 22:03
Niksovac Niksovac je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.05.2012
US lokacija: Čikago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 62
Exclamation Pozz ljudi

Upravo sam skontao, da ce mi na dan intervjua pasos biti vazeci jos 5,5 meseci, intervju je 14 avgusta.

Naravno da je moja krivica ali 2017. kad sam popunjavao ds260 s obzirom na moj case nuber 21000 ocekivao sam da ce mi broj biti u martu, aprilu ove godine...

I da uspem da izvadim novi, mislim da je ne moguce sada napraviti tu izmenu u ds 260 jer je intervju zakazan.

Molim ako neko ima predstavu da li nesto mogu da uradim???

Reply With Quote
  #733  
Staro 08.08.2018, 06:40
superkikoslav superkikoslav je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.02.2015
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 35
Nepromenjeno

Ja mogu reci iz mog iskustva. Kad smo poslali ds260 skontali smo da nam sinu istice pasos ubrzo nakon toga. Pisao sam Kentakiju sta da radim, da li da otkljucavam obrazac ili da ponesem oba pasosa na intervju, odgovorili su da je to do sluzbenika u ambasadi, da ce on odluciti.Nismo nista mijenjali u obrascu ds260, nego samo ponijeli i novi i stari pasos na intervju. Nije bilo nikakvih problema. E sad ne znam ima li kakve razlike ako je glavni aplikant u pitanju, obzirom da im dijete nije bilo toliko interesantno.
Reply With Quote
  #734  
Staro 08.08.2018, 13:28
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Niksovac Prikaz poruke
Upravo sam skontao, da ce mi na dan intervjua pasos biti vazeci jos 5,5 meseci, intervju je 14 avgusta.

Naravno da je moja krivica ali 2017. kad sam popunjavao ds260 s obzirom na moj case nuber 21000 ocekivao sam da ce mi broj biti u martu, aprilu ove godine...

I da uspem da izvadim novi, mislim da je ne moguce sada napraviti tu izmenu u ds 260 jer je intervju zakazan.

Molim ako neko ima predstavu da li nesto mogu da uradim???

Zovi ambasadu, objasni situaciju. Moje iskustvo je da su skroz razumni za probleme aplikanata i da ce resiti kako je najbolje za sve. Pretpostavljam da ce odgovor biti tipa: "ako ne mozete da stignete da izvadite novi pasos, dodjite na intervju da obavimo sta treba, u tom slucaju cemo vizu staviti u novi pasos kada ga dobijete, ali ponesite i stari", ali samo pretpostavljam.
Reply With Quote
  #735  
Staro 09.08.2018, 02:18
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik NullPointer Prikaz poruke
Završen proces, odobrena viza, hvala svima na ovom forumu.

Sve kako je već više puta napisano, i to neću da ponavljam. Ali da podelim sa vama (možda) nova saznanja

1. Intervju mi je bio krajem jula, i kako mi je nedostajao jedan papir #ft1p vratili su me da dopunim dokumentaciju.
Ali, konzul mi je rekao da bi bilo najbolje da to uradim do kraja meseca. Jer ako prođe kraj meseca oni moraju da vrate taj neki broj koji je dodeljen meni, i onda kada ja nabavim dokumentaciju da traže da mi ga ponovo izdaju. A kako se lutrija za ovu godinu završava u septembru, postoji mogućnost da i ne dobijem ponovo taj broj, odnosno priliku da dopunim dokumentaciju.

Tako da znate, u slučaju da je nekome intervju pri kraju perioda za tu godinu.

2. Ako ste rođeni u drugoj državi (uglavnom bivsoj republici SFRJ), svejedno da li ovde uzimate izvod iz matične knjige, tražiće vam izvod iz države u kojoj ste rođeni. Ovo sam naleteo negde na forumu već mislim, ali sam olako preskočio.
Brzvo,Sve cestitke od srca Puno srece vam zelim s ove strane okeana i da se lepo snadjete
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #736  
Staro 09.08.2018, 20:20
Niksovac Niksovac je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.05.2012
US lokacija: Čikago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 62
Exclamation X

Upravo je druže sve kontra bilo,
lik koji mi se javio na telefon uopste nije bio ljubazan, objasnio sam mu kakav imamo problem a on mi je rekao da posaljem mejl i da ce mi neko odgovoritiza 3 DO 5 RADNIH DANA!

A nama intervju u utorak!

Ako mi sutra ne odgovore bojim se da je u ponedeljak kasno, jer je tad vec manje od 24h do intervjua.

Ako neko zna neki drugi broj da zovemo ili sta da radimo u ovoj situaciji neka pise. Hvala
Reply With Quote
  #737  
Staro 09.08.2018, 21:11
Tereza2019 Tereza2019 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.08.2018
US lokacija: New Yersey
YU lokacija: Skoplje
Poruke: 121
Nepromenjeno

Niksovac slazem se sa superkikoslav, po mome ukoliko ste uspeli da izvadite novi pasos nema da imate problema na intervju i bez promene u DS 260 obrazac.Jeste da imate sad glavobolje sta ce da bude al puno srece vam zelim na inervjuom.
Reply With Quote
  #738  
Staro 10.08.2018, 03:38
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Niksovac Prikaz poruke
Upravo je druže sve kontra bilo,
lik koji mi se javio na telefon uopste nije bio ljubazan, objasnio sam mu kakav imamo problem a on mi je rekao da posaljem mejl i da ce mi neko odgovoritiza 3 DO 5 RADNIH DANA!

A nama intervju u utorak!

Ako mi sutra ne odgovore bojim se da je u ponedeljak kasno, jer je tad vec manje od 24h do intervjua.

Ako neko zna neki drugi broj da zovemo ili sta da radimo u ovoj situaciji neka pise. Hvala
Ko zna ko se javio. Mozda neko na prijavnici kome su rekli sta da izdeklamuje. Nece vas sigurno odbiti ako ih nazovete jos jednom. A meni se cini da mozete i da odlozite intervju dok vam ne stigne novi pasos. Nadam ste da ste vec podneli zahtev za novi pasos.
Reply With Quote
  #739  
Staro 10.08.2018, 07:57
Niksovac Niksovac je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.05.2012
US lokacija: Čikago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 62
Exclamation X

Jesmo, odma sam podneo zahtev za izdavanje po hitnom postupku, (48h)

Javio se covek koji radi na centrali i rekao mi da o tome ne mogu ni sa kim uzivo da razgovaram, vec sad to ide samo preko mail a.. ne pitah ga od kad je to tako.

Verujem ja vama i u ostalim postovima sam video da su ljubazni i razumni kad se zaboravi neki papir, al mene brine sto se u mom slucaju radi o pasosu koji je najbitniji dokument. Broj starog pasosa mi se nalazi svuda u DS 260, u Lekarskom, koverti onoj...

Kako sam skontao to sve zavisi od sluzbenika, moze samo da nam kaze dovidjenja a moze i da predje preko svega toga....
Reply With Quote
  #740  
Staro 21.08.2018, 13:14
mixa mixa je offline
Član
 
Datum prijave: 16.05.2018
Poruke: 8
Nepromenjeno

Ljudi, update. Nakon 2 meseca administrativnog procesa, suprugu i mene su pozvali na dodatni razgovor. Da li neko ima iskustva sa dodatnim razgovorima, sta treba od dokumentacije i sta da ocekujemo? Hvala vam unapred
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV-2018: Školovanje SEEUSAIC Prijava na Lutriju 10 24.03.2021 22:14
Pomoc oko DS-260 DV-2018 simbad Uputstva za dobitnike 210 22.07.2018 12:47
Interviews DV2017 - Concise Version Magelan Intervju (interview) - Ambasada 80 27.09.2017 15:05
Interviews: I-134, Affidavit of Support (Macedonia) Instrukcije i Pojašnjenje SEEUSAIC Intervju (interview) - Ambasada 1 08.02.2017 20:18
Interviews DV2016 - Concise Version sfsgagi Intervju (interview) - Ambasada 52 25.04.2016 00:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:55.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.