ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Ulazak u SAD » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #301  
Staro 28.01.2019, 12:42
neznamstadaradim neznamstadaradim je offline
Član
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Washington Metro
Poruke: 28
Nepromenjeno

da li je neko imao nekih problema pri povratku u usa sa green cardom? da li bi mogao potencijalno nastati problem ako se vratis posle 4 meseca zbog obaveza/zavrsavanja fakulteta. i da li se to treba pomenuti sluzbenicima na aerodromu ako dodje do nekog ispitivanja?
__________________
DV-2018 - selected (prvo prijavljivanje)
Case Number: 2018EU00001xxx

5.09.2017. Poslat DS-260
5.12.2017. lekarski pregled
6.12.2017. Intervju
25.4.2018. Washington
Reply With Quote
  #302  
Staro 28.01.2019, 15:48
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Jedan od clanova foruma sa kojim sam razmenjivao poruke je bio van US oko 4 meseca, reko mi je da nije imao nikaka problem prilikom ponovnog ulaska. Ja sam se vratio krajem oktobra, planiram da do aprila ponovo odem, nadam se da necu imati problema, razlog povratka je upravo zavrsetak studija...
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #303  
Staro 17.02.2019, 13:24
dobitnikDV dobitnikDV je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.11.2018
Poruke: 34
Nepromenjeno

Moji je malo specifican slucaj. Moje rodzake treba za par meseca napraviti activation trip. Za prvi put ne planiraju da se dugo zadrze tamo, dovolno samo za da aktiviraju vize i apliciraju za SSN. Megjutim njihov Engleski je veoma los, pa cu ocigledno ja trebati za prvi put da im budem nesto ko prevodilac i vodic. Ja vec imam 10god turisticka viza. Pitanje mi je: Dali cu ja moci govoriti za njih na PoE kod imigraciono? Cujem da mozda gi trgnu nastrana da im zemu otisce i postaviti par pitanja. A naravno zbog jazicne bariere moracu ja njih pratiti i govoriti. Dali ce mi to dozvolit meni? Nema li da budem "sumnicav" sta ulazim kao turist pokraj LPR to-be? (svakako ne planiram tamo da bidem nisto vise od turist, a ovaj activation trip je bas turisticki u pravom smislom).
Shta je vase mishlenje i/ili iskustvo? Hvala
Reply With Quote
  #304  
Staro 18.02.2019, 00:09
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

uvek je najbolje konsultovati zakon, ako ne zelis da te boli glava. To sto je neko prekrsio pravilo, a nisu ga ukebali, jer je npr on bio 1000ti policajcu tog dana pa je ovaj video vise belo nego brojeve, ne znaci da ce upaliti uvek isto.

na to treba dodati obavezno nas mentalitet koji prosto obozava da se krece po granicnim podrucjima nauke i zakona i cim ugleda pravilo razmislja kako da ga busi umesto da ga jednostavno ispostuje...
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #305  
Staro 18.02.2019, 12:35
dobitnikDV dobitnikDV je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.11.2018
Poruke: 34
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
uvek je najbolje konsultovati zakon, ako ne zelis da te boli glava. To sto je neko prekrsio pravilo, a nisu ga ukebali, jer je npr on bio 1000ti policajcu tog dana pa je ovaj video vise belo nego brojeve, ne znaci da ce upaliti uvek isto.

na to treba dodati obavezno nas mentalitet koji prosto obozava da se krece po granicnim podrucjima nauke i zakona i cim ugleda pravilo razmislja kako da ga busi umesto da ga jednostavno ispostuje...
Po mene to je takva siva zona da niko me ne moze konsultovati kako je po zakonu. A i ne verujem da je ovakva rabota propisana. Jer GC se izdade i na one koji ne znaju da zucne na engleski, a ipak od njih se ocekuje na PoE sepak da odgovore na neke pitanja. Pa zato osvem patalci iz licno iskustvo ne ni ocekujem legalan savjet .... Po se izgleda sve se svedi na covek na koji se uleta na emigracionu, i dali uopste je zainteresovan da se zamara il ne...
Reply With Quote
  #306  
Staro 18.02.2019, 19:19
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dobitnikDV Prikaz poruke
Po mene to je takva siva zona da niko me ne moze konsultovati kako je po zakonu. A i ne verujem da je ovakva rabota propisana. Jer GC se izdade i na one koji ne znaju da zucne na engleski, a ipak od njih se ocekuje na PoE sepak da odgovore na neke pitanja. Pa zato osvem patalci iz licno iskustvo ne ni ocekujem legalan savjet .... Po se izgleda sve se svedi na covek na koji se uleta na emigracionu, i dali uopste je zainteresovan da se zamara il ne...
Moje iskustvo je da vas sluzbenik na ulasku pozove na salter i to ako ste zajedno dolazite svi na salter. Dakle, supruga i ja smo drzali odvojeno dokumenta, ona je prva prisla salteru, ali je sluzbenik na njene rece da nas ima dvoje, bukvalno rekao ono sto sam vec napisao: "ukoliko ste zajedno, dodjite oboje na salter". Mislim da ne bi trebalo da bude problem da dodje i jos neko, bez obzira na vrstu vize, pogotovo ako idete na istu adresu. Video sam i porodicu od 5 clanova gde svi zajedno predaju zutu kovertu, kao i oca koji vec ima green card, koji je po prvi put uvodio decu (chain migration). Sluzbenik nece previse pricati, samo pitanje tipa na koju adresu idete, stavite ruku radi otisaka, gledajte u kameru i to je to. Cak ce vise mahati rukom nego pricati. Mozda bi bilo bolje i da idete na neki veci aerodrom gde ima "svakakvih slucajeva", pa svakako necete biti previse neobicni. Ukoliko vec vi govorite bolje engleski, pridjite salteru prvi i objasnite situaciju. Siguran sam da nece biti problema.
Reply With Quote
  #307  
Staro 19.02.2019, 02:35
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Jedino moze da se desi da su salteri na aerodromu odvojeni tj redovi za saltere po vrstama pa ne budu hteli da vam daju da idete zajedno.
Ja sam par puta isao sa zenom u prethodnih par godina i nikad ona nije mogla da ide sa mnom niti ja sa njom u isti red. (ona ima drzavljanstvo ja tad turisticku)
Reply With Quote
  #308  
Staro 19.02.2019, 12:43
dobitnikDV dobitnikDV je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.11.2018
Poruke: 34
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Jedino moze da se desi da su salteri na aerodromu odvojeni tj redovi za saltere po vrstama pa ne budu hteli da vam daju da idete zajedno.
Ja sam par puta isao sa zenom u prethodnih par godina i nikad ona nije mogla da ide sa mnom niti ja sa njom u isti red. (ona ima drzavljanstvo ja tad turisticku)
To mi je glavna briga t n odvojene redove. Ali ondak bas me zanima kako buduci LPR cu komunicirati s covjrkom iz imigraciono kad ne znaju Engleski )). Trazice im previodac haha
Reply With Quote
  #309  
Staro 19.02.2019, 19:07
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

To cak nije ni elementarna komunikacija, bukvalno ce posle prvog pitanja kad bude video da ne razumeju da im pokaze fizicki gde da stave prste za otiske, i ostalo ce da im objasni, sigurno ce razumeti.

Prevodioca ce naci tj nekog ko prica ili razume neki od balkanskih jezika, uvek ima u redovima ili medju zaposlenim.

Samo mi nije jasno ako ne znaju toliko engleski da razumeju najelementarnije stvari, cemu li se nadaju ovde...
Reply With Quote
  #310  
Staro 24.04.2019, 23:15
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Da li ima nekog ko je bio van Amerike duze od 6 meseci?
Pre neki dan guglam nesto u fazonu entering US with green card i nailazim na neka iskustva gde su ljude ispitivali o razlozima odsustva, neke terali da potpisu neku formu i407 ako se dobro secam, po kojoj se dobrovoljno odricemo zelene karte ... Cak sta vise neka advokatska kancelarija snimila klip na tu temu i kazu da je moguce da ovakve slucajeve sprovode sve do imigracionog sudije koji donosi krajnju odluku

Teoretski ne bi trebalo da bude problema do godinu dana. Cak sta vise naisao sam na neki podatak da ukoliko odsustvujemo i 2 godine moguce je aplicirati za neku reentry permit vizu ...

Konkretno u mom slucaju, ja cu biti van Amerike nesto vise od 6 meseci zbog fakulteta. Ali buduci da sam diplomirao prevescu uverenje, poneti potvrdu o polozenim ispitima takodje prevedenu na kojoj pise i datum poslednje polozenog ispita....

Sve ovo zbog dokazivanja domicila... A citao sam da se domicil dokazuje adresom u usa, eventualnim poslom, vozackom, bankovnim racunom...Sve to cu imati kada se vratim uskoro
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 01:14.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.