ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 10.04.2012, 02:36
Siberian's Avatar
Siberian Siberian je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: Florida - Orlando
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 94
Nepromenjeno Nova tema e!

E vako zeleo bih da se jave ljudi i da kazu svoje misljenje na temu toga ko je otisao da bi ziveo bolje a posle shvatio da je skoro isto (mozda i bolje u srbiji po pitanju socijalnog zivota) jedino je finansiski u boljem polozaju, i odlucio je na osnovu samo toga da ostane u usa. naravno neocekujem sad kriticare u vezi pitanja i popovanja sta je pravo a sta krivo, aj uzdravlje.
Reply With Quote
  #2  
Staro 10.04.2012, 09:26
curlika's Avatar
curlika curlika je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.02.2012
US lokacija: Las Vegas, Houston, Chicago
YU lokacija: Sombor-Novi sad, Srbija
Poruke: 263
Pošalji Skype™ poruku korisniku curlika
Nepromenjeno

Ja nisam (jos) otisao niti sam izvucen, ali citajuci 2 meseca skoro ovaj forum shvatio sam sledece:
"Kompjuterska" zanimanja su trazena i dobro se placaju. Skoro sva ostala zanimanja donose dobre rezultate ako oboje rade. (Ovo pisem o parovima, pojedincima naravno da moze biti bolje i lakse kad se brinu samo o sebi). Ako muz ili zena rade i imaju zaradu recimo 1500$ cisto mesecno, sa tim mogu podmiriti kompletnu ishranu i stanovanje sa dazbinama (i jos da im ostane), dakle od 1 plate mogu ziveti. (sto na nasim prostorima nema sanse). Neka i drugi supruznik toliko zaradi to im je extra Bingo. (Sad necemo pisati o zdrastvenom osiguranju, jer ako ja matori ne razmisljam o tome, ne morate ni vi mladi )
Ja sam konkretno diplomirani muzicar (i tezgaros), pa se nadam da cu vrlo brzo naci tezgu za svirku a kada budem savladao jezik u dobroj meri nadam se da cu se moci ubaciti negde kao teacher. Sa dnevnim poslom teacher-a i nocnom svirkom, vrlo se nadam da cu moci dobro zaraditi...a ako mi se omakne i samo svirka na "mracnim" mestima ili sa bendovima, moze biti i bez teacher-skog posla.
Mislim da bi problem mogao nastati kod onih koji steknu diplomu kod nas pa samo u svojoj struci zele naci posao i onda mesecima apliciraju samo za svoje zanimanje. Pretrazivao sam dosta Craig's list sajt, stanove i posao...i nekako mi se cini da se svega moze naci. Doduse, ko sto rekoh, to je moje misljenje koje sam stekao citajuci forum i upijajuci informacije. Verovatno je stvarnost drugacija ali ako za pocetak ne ocekujes previse i budes skroman, vremenom ces postici sta zelis. Svako ko je otisao da radi i zivi u USA ima svoju pricu koja je zavisna od toga kakvo zanimanje ima. Tvoj posao tj. zanimanje diktira tvoj buduci zivot i perspektivu...naravno, kao i spremnost za ucenjem i napredovanjem.
Reply With Quote
  #3  
Staro 10.04.2012, 12:38
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Ja sa jednom platom hranim nas troje, otplacujem nova kola, u prodavnici samo trpam u kolica sta mi se kupuje, cene ne zagledam. Tu sam od plate mogla da uzmem kredit za fotoaparat, ili za klimu, ili za krevet. Kola i to nova, malo morgen. Tako da, sto se mene tice - ne kajem se jedne sekunde.
Reply With Quote
  #4  
Staro 10.04.2012, 13:24
TheNenad's Avatar
TheNenad TheNenad je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2009
YU lokacija: True north of Serbia
Poruke: 241
Nepromenjeno

Citat:
"Kompjuterska" zanimanja su trazena i dobro se placaju. Skoro sva ostala zanimanja donose dobre rezultate ako oboje rade.
Kompjuterska zanimanja jesu tražena, ali ne toliko preterano u odnosu na druga... fora je što takva zanimanja već u startu zahtevaju dobro znanje engleskog jezika i mogu se praktikovati bilo gde jer su računari manje/više isti na celom svetu tj. nisu toliko zavisni od države u kojoj se koriste... imam utisak da je slična situacija i za muzičare. Gde god da se nađu, moći će da odsviraju nešto bez da moraju da polažu sertifikate i da vrše nostrifikacije. Da li će to biti svirka u bendu, ili uslužno snimanje audio semplova po narudžbi i sl. freelanceovanje, to je već druga priča.
__________________
DV2012 - Has not been selected
DV2013 - Has not been selected
DV2014 - Has not been selected
DV2015 - Has not been selected
DV2016 - Has not been selected
DV2017 - Has not been selected
Reply With Quote
  #5  
Staro 10.04.2012, 15:39
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Ja bih ipak malo preciznije rekla da su programeri trazeni (oni sto ovde spadaju u "Computer Science" i "Computer Engineering"), ali samo ako imaju veoma veliku vestinu u veoma specificnim programskim jezicima, tj. ako imaju primenljivo znanje. Diploma kao diploma jeste neopodna ali nije jedini preduslov.

Muzicari su ipak umetnici i to je ipak zanat. A biti programer je zanimanje, neko bi rekao da tu treba znanje, ali oni koju predju na nivo umetnosti (da znaju da prave mala cuda) e ti su trazeni.

A poredjenje jednih i drugih ipak su malo babe i zabe. Ne rade ti "kompjuterasi" kuci da nesto budze vec u firmama koje zaradjuju milijarde dolara i gde se ima jako veliki tempo.
Reply With Quote
  #6  
Staro 10.04.2012, 17:47
Dome Dome je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.04.2012
US lokacija: NY akobogda
YU lokacija: Prijepolje, Srbija
Poruke: 104
Nepromenjeno

Ovako,ja nisam jos otisao,niti sam izvucen takodje,ovde u Srbiji mi nije lose,(U recenici NIJE cuci mala doza ironije) dakle,zelja mi je da odem tamo za buducom zenom,da se zaposlim kao fasader i ako sam po struci mesar,i skolovan za kuvarskog teh. i trgovinskog teh. (2 diplome,2 cetvorogodisnje skole),plan mi je da naucim znat fasadera(sto i nije tesko) a gledao sam na netu da je prosecna godisnja zarada istog oko 60.000$,a imam i neke (Ne)sigurne alternative u NY,poznanik zivi tamo vec par godina i bavi se istim zanatom,drugi poznanik isto,ja sam kontao da zaradim ovde radim kod oca u mesari(planiram da idem u GER na sezonske poslove kod zeta i naucim zanat,i time skupim sto vise para,jer nikad se nezna za dobit na lutriji) i odem za NY ,i zivim skromno takodje da radimo ja i zena tamo,snasli bi se.Drago mi je sto sam ovo podelio s vama,a iz ovog teksta je izvucena sledeca pouka:
Ovde mi je solidno,radim kod oca,privatnik je,imucstvo je na solidnom nivou,ali zelim novi zivot,u novoj zemlji,skroman zivot,normalan,harmonican da kazem tako,jer sam nekako sentimentalno vezan za NY i ako nisam nikad bio tamo,moj razlog je to. Hvala
Reply With Quote
  #7  
Staro 10.04.2012, 17:58
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Kao sto sam vec negde postovao... nedostaju mi moji najblizi, ali hvala skajpu pa se cujemo i gledamo. Nedostaje mi gluvarenje kakvog ima samo kod nas, ali sve manje i manje. Nedostaju mi ulice i zgrade koje sam gledao celog zivota. Onda se presaberem, vidim sta ovde imam, kakvu buducnost mogu da obezbedim svom detetu, cujem kuknjavu iz zavicaja kako je tesko ziveti... i prodje me sva nostalgija. Ni jednog trenutka nismo zazalili sto smo dosli!
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #8  
Staro 10.04.2012, 19:03
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreadnot Prikaz poruke
Kao sto sam vec negde postovao... nedostaju mi moji najblizi, ali hvala skajpu pa se cujemo i gledamo. Nedostaje mi gluvarenje kakvog ima samo kod nas, ali sve manje i manje. Nedostaju mi ulice i zgrade koje sam gledao celog zivota. Onda se presaberem, vidim sta ovde imam, kakvu buducnost mogu da obezbedim svom detetu, cujem kuknjavu iz zavicaja kako je tesko ziveti... i prodje me sva nostalgija. Ni jednog trenutka nismo zazalili sto smo dosli!
Isto. Odem na sajt nasih novina pa me nostalgija prodje u sekundi. Samo fali rodbina i prijatelji, ali hvala Skajpu mnogo manje sa njim... Ali godina za godinom, sve manje i manje. Nekad naidje talas ali prodje (nesto kao Dmol hehe).

Last edited by vuxanne; 10.04.2012 at 19:15.
Reply With Quote
  #9  
Staro 11.04.2012, 14:57
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Siberian Prikaz poruke
E vako zeleo bih da se jave ljudi i da kazu svoje misljenje na temu toga ko je otisao da bi ziveo bolje a posle shvatio da je skoro isto (mozda i bolje u srbiji po pitanju socijalnog zivota) jedino je finansiski u boljem polozaju, i odlucio je na osnovu samo toga da ostane u usa. naravno neocekujem sad kriticare u vezi pitanja i popovanja sta je pravo a sta krivo, aj uzdravlje.
Socijalni zivot, kafane, pozorista, prijatelje koje steknes dok si jos mulac i takve vise neces upoznati u kasnijim fazama zivota naravno da je bolje bilo tamo.
Da sam ovde dosao sam ja mislim da ja ne bih izdrzao i da bi se vjerovatno vratio dole. Sreca pa sam dosao za suprugom i sad kad smo dobili pojacanje perspektiva se totalno mijenja. Vise te kafane nisu toliko bitne. Sad je bitno da je public skola sto bolja u mjestu u kojem zivis, da ti je javni prevoz dobar...
Vremenom se prioriteti mijenjaju i nove stvari zamjenjuju one stare.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #10  
Staro 11.04.2012, 16:03
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik landlord Prikaz poruke
Socijalni zivot, kafane, pozorista, prijatelje koje steknes dok si jos mulac i takve vise neces upoznati u kasnijim fazama zivota naravno da je bolje bilo tamo.
Da sam ovde dosao sam ja mislim da ja ne bih izdrzao i da bi se vjerovatno vratio dole. Sreca pa sam dosao za suprugom i sad kad smo dobili pojacanje perspektiva se totalno mijenja. Vise te kafane nisu toliko bitne. Sad je bitno da je public skola sto bolja u mjestu u kojem zivis, da ti je javni prevoz dobar...
Vremenom se prioriteti mijenjaju i nove stvari zamjenjuju one stare.
Upravo tako. I ljudi sa kojima sam u kontaktu tamo kuci isto promene interesovanja kad osnuju porodicu.

A ja sam ovde posto sam bila student upala u istu pricu, upoznala masu ljudi, doduse iz celog sveta. I na kraju je bilo opet izlazaka, rodjendana, proslava. Toliko da sam se na kraju i umorila od tolikih slavlja i kad smo dobili dete nije mi uopste prelaz (na zivot bez izlazaka) smetao.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Nova prijava za DV-2013 od clana nedin nedin Stare teme 5 20.10.2011 01:22
Happy Nova 2010. Year :) dare_ns Vaša strana 5 02.01.2010 04:16
Nova vlast = Nova pravila nelson Vaša strana 2 30.12.2008 15:47

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 06:40.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.