ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Kako ne prekinuti niz od 5 god. boravka u USA, kao uslov za sticanje državljanstva » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 23.07.2013, 20:06
dmi dmi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2008
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Kraljevo/Beograd
Poruke: 94
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreadnot Prikaz poruke
Koliko ja shvatam, zbog odsustva duzeg od 6 meseci, trebalo bi da racunas tek od decembra 2009. godine, sto onda znaci nekih malo vise od 3 i po godine. Kratka odsustva zbog odmora zanemari, to ne utice. Nisam siguran za onih godinu manje jedan dan, da li se primenjuje u tvom slucaju, ali mislim da ne. Kako ti se trenutno ne zuri da resavas ovo pitanje, nije drama i mozes jos da proveravas. Gotovo sam 100% ubedjen da te niko nista ne obavestava jer je to tvoja licna stvar, da li zelis da postanes drzavljanin ili ne, na sopstvenu inicijativu sam pokreces sudski postupak da ti se dozvoli. Dakle, nije pod obavezno, pa da neko brine da ne omanes, nego je samo tvoje.
nasla sam ovaj kalkulator i nakon sto sam ukucala sve informacije
http://www.immihelp.com/us-citizensh...ty-calculator/
izaslo mi je da ako mogu da dostavim 5 poslednjih taxi, dokaz da smo placali stanarinu i pay stubs onda imam pravo na drzavljanstvo vec sada. ja nemam pay stubs jer svakako nisam radila. ovo ostalo imam ali sve jedno, ne zuri mi se tako da nemam nameru da rizikujem da me slucajno odbiju (nije mala kinta za aplikaciju). kad sam upisala da nemam nista od ovih dokaza, na osnovu vremena koje sam provela do sad u zemlji za sve ove godine, sticem pravo u junu sledece godine i imam pravo da pokrenem proces 90 kalendarskih dana pre toga.
mozda ovaj kalkulator nekome jos pomogne da stekne predstavu kad moze da aplicira, mada ja ga ne bih uzimala zdravo za gotovo.

pozz, dmi
Reply With Quote
  #22  
Staro 30.07.2013, 00:59
MIKI VELIKI MIKI VELIKI je offline
Član
 
Datum prijave: 29.06.2013
Poruke: 24
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dmi Prikaz poruke
nasla sam ovaj kalkulator i nakon sto sam ukucala sve informacije
http://www.immihelp.com/us-citizensh...ty-calculator/
izaslo mi je da ako mogu da dostavim 5 poslednjih taxi, dokaz da smo placali stanarinu i pay stubs onda imam pravo na drzavljanstvo vec sada. ja nemam pay stubs jer svakako nisam radila. ovo ostalo imam ali sve jedno, ne zuri mi se tako da nemam nameru da rizikujem da me slucajno odbiju (nije mala kinta za aplikaciju). kad sam upisala da nemam nista od ovih dokaza, na osnovu vremena koje sam provela do sad u zemlji za sve ove godine, sticem pravo u junu sledece godine i imam pravo da pokrenem proces 90 kalendarskih dana pre toga.
mozda ovaj kalkulator nekome jos pomogne da stekne predstavu kad moze da aplicira, mada ja ga ne bih uzimala zdravo za gotovo.

pozz, dmi
kalkulator je releativno dobar ali ne "pokriva" ljude koji su dobili GC na lutriji
ako si tako dobila gc to ti je unconditional gc koji nije vezan za recimo brak ili posao itd
znaci samo ako predjes 6 meseci odsustva u kalendarskoj godini onda ce t (mozda) traziti podatke o plati,renti itd
ti imas sve uslove da dobijes drzavljanstvo bez problema
moja drigarica je na primer bila van amerike oko 13 meseci -zavrsavale je fakultet-kad se vracala u usa umalo da joj uzmu gc (odnosno da je upute na imigracioni sud )
na kraju je pustise posle dobrih pola sata ribanja
iste godine je predala za drzavljanstvo i dobila ga bez problema
ima dosta takvih primera tako da se neuzbudjujes mnogo i neplasis troskova
retko koga odbiju naravno ako je u okvirima zakona
Reply With Quote
  #23  
Staro 01.09.2013, 16:45
Inside@22's Avatar
Inside@22 Inside@22 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.08.2008
YU lokacija: 45.81619 N,15.973574 E
Poruke: 105
Nepromenjeno

Bauljanjem po forumu sam vidio ovu temi i malo se zamislio s obzirom da svi dobitnici GC-a žele kad tad postati američani...
vidim da neki bi htjeli i ofce i nofce (kako je uvažni kolega s foruma mikiSA rekao/rekla, da sjede na dve stolice) iliti što jednostavnije da dođu do američanskog državljanstva...

meni je sljedeće palo na pamet (neznam dal je več pisano o tome na forumu; ako je moje isprike):
kakva bi bila procedura i da li je moguće ako dobitnik GC-a obavi proceduru normalno,ode u SAD; dobije dijete koje se rodi tamo (kolko ja znam time postaje američanski državaljanin) te na temelju djeteta zatraži američansko državljanstvo??
da li to ubrzuje dobivanje državljanstva ili ipak ima nekih prepreka??

eto, palo mi na pamet pa da čujem šta vi mislite o tome...
__________________
2.5.2013 - djevojka SELECTED - CN 30xxx
14.4.2014 - obavljen liječnički
5.5.2014 - weeeeee
7.10.2014 - I'm leaving on a jet plane, I don't know when I'll be back again
Reply With Quote
  #24  
Staro 01.09.2013, 20:30
AllenJohnJohnson AllenJohnJohnson je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.01.2012
Poruke: 70
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Inside@22 Prikaz poruke
Bauljanjem po forumu sam vidio ovu temi i malo se zamislio s obzirom da svi dobitnici GC-a žele kad tad postati američani...
vidim da neki bi htjeli i ofce i nofce (kako je uvažni kolega s foruma mikiSA rekao/rekla, da sjede na dve stolice) iliti što jednostavnije da dođu do američanskog državljanstva...

meni je sljedeće palo na pamet (neznam dal je več pisano o tome na forumu; ako je moje isprike):
kakva bi bila procedura i da li je moguće ako dobitnik GC-a obavi proceduru normalno,ode u SAD; dobije dijete koje se rodi tamo (kolko ja znam time postaje američanski državaljanin) te na temelju djeteta zatraži američansko državljanstvo??
da li to ubrzuje dobivanje državljanstva ili ipak ima nekih prepreka??

eto, palo mi na pamet pa da čujem šta vi mislite o tome...
Dijete rođeno u SAD-u s navršenih 21 godinom može aplicirati za roditelje da dobiju zelenu kartu, i to je sve. Drugih pogodnosti nema.
Reply With Quote
  #25  
Staro 01.10.2013, 18:22
jovanlv jovanlv je offline
Član
 
Datum prijave: 01.10.2013
Poruke: 6
Nepromenjeno

3 godinu sam u Americi i uvek sam svake godine ispunjavao kvotu 6 meseci plus 1 dan i vise od toga .Posto ove godine ne mogu da ispunim 6 meseci plus 1 dan,falice mi 2 meseca .Dali to znaci da moram sve ispocetka ili mogu aplicirati 6tu godinu za drzavljanstvo.Dali se to sabira 30 meseci kao uslov a 5 godina kad mozes najbrze ,dali mogu aplicirati 6,7 godinu.Hvala
Reply With Quote
  #26  
Staro 02.10.2013, 00:27
tanik's Avatar
tanik tanik je offline
Drug član
 
Datum prijave: 22.12.2008
US lokacija: Phoenix, AZ
YU lokacija: Beograd
Poruke: 56
Nepromenjeno

Jovanlv, mislim da ces morati sve od pocetka. Cini mi se da je dreadnot sve to lepo objasnio bas na ovoj temi. A opet je neko negde napisao da je njegova drugarica dobila drzavljanstvo i ako je u jednom periodu u 5 godina bila van USA citavih 13 meseci neprekidno. Kao cimali su je na granici prilikom ulaska ali je posle godinu dana aplicirala za drzavljanstvo i dobila ga. Mozda je isla na blef prilikom popunjavanja formulara jer tamo moras tacno da navedes kad i koliko si bio van Amerike, a mozda prica i nije tacna.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Šta je potreban i dovoljan uslov da bi se izašlo pred službenika u ambasadi greenie Intervju (interview) - Ambasada 185 04.08.2017 14:31

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:05.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.