ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Preseljenje sa ljubimcem » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 21.06.2014, 11:52
antonia175 antonia175 je offline
Član
 
Datum prijave: 21.06.2014
YU lokacija: Zadar
Poruke: 19
Nepromenjeno Preseljenje sa ljubimcem

Prvo da vas sve pozdravim i ispričam se ako postoji ovakva tema (nisam je uspjela naći)..

čitam vas vec dulje vrijeme pa sam odlucila otvoriti ovu temu u nadi da cu dobiti savjete ljudi koji su mozda prolazili slicnu stvar... ovo je skroz sa predumisljajem, s obzirom da se tek prijavljujem na lutriju za koji mjesec al sam optimisticna i volim biti informirana i pripremljena na sve unaprijed.

dakle, plan ukljucuje mene, decka (mozda buduceg muza ako izvuku samo jedno ) i našeg psa (40kg mjesanac ).

ako netko ima savjete vezane za prijevoz, ulazak u drzavu (planiramo Austin, Texas) i sve ostalo sa ljubimcem bila bih extremno zahvalna na bilo kakvim informacijama (ne dolazi u obzir da ju ne povedemo) - znam sve vezano za avionski prijevoz (radila na aerodromu), zanimaju me više opcije za smjestaj, koliko to otezava pronalazak smjestaja, i slicne stvari.

i ako moze komentar na generalni plan oko prvih mjesec dva dana nakon preseljenja:

slijetanje
- smjestanje u hotel/stan (unaprijed rezerviran iz hr)
- odlazak u najblizi SSN office
- otvaranje checking/savings account - dobivanje debitne kartice

dolazak SSN-a
- zahtjev za secured credit card
- polaganje vozačke dozvole (ni on ni ja ne vozimo inace, tako da nemamo internacionalnu nit je planiramo raditi)
- kupnja auta (u medjuvremenu kupit biciklu? sto austinjani misle o tome? )

u međuvremenu:
-traženje stana/kuće za ''stalno''
-traženje posla

mala napomena: imamo ljude koji bi nam mogli pomoci sa određenim stvarima ali oni zive u Miamiu, no tamo necemo ici iz određenih razloga. Da li oni nama npr mogu pomoci da preko njih nam iznajme stan (jer necemo imati credit score) iako su u drugoj drzavi?

eto, hvala vam unaprijed na bilo kakvim informacijama koje cete mozda imati
Reply With Quote
  #2  
Staro 21.06.2014, 15:22
bmilos bmilos je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2008
Poruke: 60
Nepromenjeno

Postoji tema o putovanju sa psom u USA, dosta je detaljna, ali i stara 3-4 godine. Svakako ne bi bila na odmet neka novija iskustva...
__________________
27.10.2013. - Prijava na Lutriju
02.05.2014. - Izvucen, broj 2015EU00019XXX
24.05.2014 - DS260 Poslat
25.02.2015. - Intervju
Reply With Quote
  #3  
Staro 21.06.2014, 21:08
antonia175 antonia175 je offline
Član
 
Datum prijave: 21.06.2014
YU lokacija: Zadar
Poruke: 19
Nepromenjeno

pardon, ocito nisam dovoljno detaljno trazila..ispricavam se.

ako netko ima neka novija saznanja bilo bi super da napise )) u medjuvremenu cu potraziti tu staru temu
Reply With Quote
  #4  
Staro 01.07.2014, 15:07
Inside@22's Avatar
Inside@22 Inside@22 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.08.2008
YU lokacija: 45.81619 N,15.973574 E
Poruke: 105
Nepromenjeno

@ antonia175

vidim da nisi vidjela poruku koju sam ti ostavio na tvom profilu...
mi imamo velikog ljubimca kojeg bi htjeli prevest tamo preko bare pa bih te molio neke info vezane za prijevoz...

hvala...
__________________
2.5.2013 - djevojka SELECTED - CN 30xxx
14.4.2014 - obavljen liječnički
5.5.2014 - weeeeee
7.10.2014 - I'm leaving on a jet plane, I don't know when I'll be back again
Reply With Quote
  #5  
Staro 01.07.2014, 23:57
antonia175 antonia175 je offline
Član
 
Datum prijave: 21.06.2014
YU lokacija: Zadar
Poruke: 19
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Inside@22 Prikaz poruke
@ antonia175

vidim da nisi vidjela poruku koju sam ti ostavio na tvom profilu...
mi imamo velikog ljubimca kojeg bi htjeli prevest tamo preko bare pa bih te molio neke info vezane za prijevoz...

hvala...
oprosti, nisam ni skuzila da mi je dosao pm

odgovorit cu ovdje ako jos nekoga zanima..

napisao si da imate bernskog, sto je stvarno oveći komad psa
svaka zivotinja teža od 8 kg (zajedno sa transporterom) mora po pravilima kompanija ici u cargo hold. ono po cemu se razlikuju aviokompanije jest gornja granica tezine za cargo.. neke ne primaju pse koji moraju ici u giant tranportere (obicno imaju oznaku 700 i dimenzija su vecih od 100cm x 70cm - no to isto varira).. najbolji nacin za provjeriti jest vidjeti otprilike rutu kojom idete i koja aviokompanija vam pruza usluge leta te ih kontaktirati da vidite hoce li primiti vaseg psa u cargo ....
s obzirom da se radi o prekooceanskom letu to su uglavnom avioni koji prevoze vise od 250 ljudi i samim time imaju i ogromne smjestajne kapacitete za prtljagu te bi vrlo lako mogli smjestiti i velikog psa sa transporterom (imajte na umu da takvi transporteri nerijetko teze i oko 15ak kg pa je bitno to navesti kao podatak sluzbenicima koje budete ontaktirali da znaju kolika je ukupna tezina psa+transportera). jedini problem bi mogao biti sa letom koji ide iz zg-a (napisali ste da ste odatle pa pretpostalvjam da je to polazna tocka) do prvog iduceg veceg aerodroma na kojem presjedate s obzirom da ne postoje direktni letovi iz zagreba za SAD - no ako lijepo poricate sa ljudima i obasnite kakva je situacija, zbilja mislim da nebi trebalo biti problema. (usput- ako nadjete negdje u hr transporter te velicine molim vas da javite na forumu jer ga ja bezuspjesno trazim vec dulje vrijeme )

cijena prijevoza ljubimca kao cargo varira ali se uglavnom krece od 100 do 300 eura ovisno o kompaniji..
bitno je provjeriti odrednice za transporeter koji odredjena firma ima (ventilacija na sve 3 strane + vrata, cvrsta plastika, pas se mora moci okrenuti, ustati, leci i sjesti bez problema)
takodjer, bez hrane barem 5-6 sati prije leta i naravno tokom leta... prije dolaska na aerdrom pozeljno bi bilo psa izmoriti tako da mu bude lakse podnijeti let i naravno, naviknuti ga na tranporter dosta prije leta... neka mu to bude mjesto na kojem ce se osjecati sigurno i zasticeno, nikad ga ne mojte tjerati unutra niti siliti da ostaje zatvoren ako to ne zeli dok se ne navikne... psu ne davati nikakva sredstva za smirenje prije leta, vecina kompanija ima stroga pravila oko toga, s obzirom da psi pod tim uvjetima znaju imati poteskoca sa disanjem ako su sedirani te ne mogu reagirati na ostale promjene koje se mozda dogadjaju kao sto su naginjanje aviona i slicno..

nakon sto psa preuzmu radnici zracne luke podsjetite posadu na avionu da je zivotinja u cargo holdu i da provjere da li je ukrcana na let. svi ce to rado uciniti isto tako napravite i sa svakim iducim letom na koji se ukracavate..i neka vam potvrde da je pas iskrcan i ukrcan svaki put kad i vi.

eto, ako sam sto zaboravila slobodno pitajte
Reply With Quote
  #6  
Staro 03.07.2014, 21:50
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Kako nema teme? Evo je: http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=634

Negde na strani 7 je nase iskustvo, doduse sa macorom, ali mislim da je neko nakon toga leteo i sa psom koji je isao u krago deo.

Nastavite tamo da pisete, da ne bi bilo na 100 mesta ..
Reply With Quote
  #7  
Staro 04.07.2014, 14:46
antonia175 antonia175 je offline
Član
 
Datum prijave: 21.06.2014
YU lokacija: Zadar
Poruke: 19
Nepromenjeno

vidila sam da postoji tema tek nakon sto sam postavila ovu i nakon sto mi je receno da vec postoji pa sam je iskopala... vjerojatno sam je previdila tokom trazenja...

ako je problem, neka onda admin ovu spoji sa vec postojecom :-)
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 18:21.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.