ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interview DV2015 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #911  
Staro 07.08.2015, 18:46
ggtron's Avatar
ggtron ggtron je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.04.2015
US lokacija: NY/NJ
YU lokacija: Beograd
Poruke: 52
Nepromenjeno

Hvala!
Nosio sam 10 kilograma papira, imao sam i izvod sa racuna u banci. Osim ovoga sto sam napisao nista drugo nam nisu trazili. Cak ni CD-ove sa snimkom pluca iz Clinicanove.
Pitali su nas kad smo se vencali, ali posto smo se vencali pre same prijave za lutriju, a to podrazumeva i izvlacenje, nisu nam trazili nikakve slike ili bilo sta da dokazemo brak iako se prezivamo drugacije i u dokumentima su nam razlicite adrese (mada sam ja imao spreman CD sa slikama od pocetka nase veze). Da li poznajemo nekoga u Americi? Rekli smo da imamo neke prijatelje i nista drugo o tome nas nisu pitali.
__________________
DV2014 - 2 prijave - has not been selected
DV2015 - 2 prijave - Izvučen 2015EU36xxx
DV2016 - 2 prijave - has not been selected
19.11.2014. - Predat DS260
24.07.2015. - Lekarski pregled
06.08.2015. - Intervju u ambasadi -> VIZE ODOBRENE
07.08.2015. - CEAC Status -> ISSUED
11.08.2015. - Stigli pasosi sa vizama
17.08.2015. - Kupljene karte
18.09.2015. - Ulazak u USA
28.09.2015. - Stigao SSN
09.12.2015. - Stigao Green Card
  #912  
Staro 12.08.2015, 09:59
Av av's Avatar
Av av Av av je offline
Član
 
Datum prijave: 05.05.2014
Poruke: 17
Nepromenjeno

Pozdrav svim forumasima, imam jedno pitanje ako je neko imao slican slucaj. Intervju nam je zakazan za septembar, vencali smo se sredinom jula, stigao mail iz Kentakija nedugo posle toga sa obavestenjem kada je intervju, ja zvala ambasadu, rekli mi da jos uvek nije izasla lista za semptbar da pozovem 10.avgusta, ja pozvala i rekli mi ovako....Da nema viza za "dodatne slucajeve", ali da kao prikupimo svu dokumentaciju i dodjemo tada kada nak je intervju, nisu me pitali ni za suprugovo ime, niti rekli da ponesemo slike, bas je onako zvucalo kao da nema sanse sa dodbijem ali kao ipak dodjite. Rekli su mi i da nece krenuti sa "obradom mog slucaja" ma sta to znacilo. Ja sam ih tada jula zvala da bih im dala sve podatke, rekose da pozovem avgusta i onda tako. Mi smo zajedno 4 godina, imamo i slika i raznoraznih dokaza a vencali smo se ovako jer smo zbog visokog CN smatrali da ne stizemo na red, a hteli sko da napravimo svadbu kako valjda, sto je iziskivalo vreme. Na kraju smo se organizovali za 2 dana, vencali, ja zvala, ali izgleda sve uzaludAko ima nekog sa slicnim slucajem, molim da se javi. I da malo je cudno da kaze nema viza a kao dodjite, pa zato da bezveze prolazim i lekarski i sve to ako nema viza😕
  #913  
Staro 12.08.2015, 11:23
sombrero sombrero je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2013
YU lokacija: Beograd
Poruke: 120
Nepromenjeno

Ako su Vam ranije odredili termin morate doci na red, ne razumem sta to znaci nema viza..Mozda je neki problem u komunikaciji,da li ste uopste dobili tacan datum intervjua?Ili ste odlagali intervju pa ste nesto pomerali?Zasto im ne posaljete mail to je ipak jaci dokaz od tel. razgovora...
  #914  
Staro 12.08.2015, 12:35
Av av's Avatar
Av av Av av je offline
Član
 
Datum prijave: 05.05.2014
Poruke: 17
Nepromenjeno

Dobili smo tacan datum i nismo odlagali, sve uredno posle vencanja sam zvala da javim o promeni statusa i da pitam da li da saljem mail KCC-u, rekli su mi da ne i da im se javim kada dobijem mail sa datumom intervjua iz KCC-a, sto sam i ucinila i dobila odgovor da pozovem opet 10. avgusta, i tada su mi rekli ono sto sam napisala. Bas mi je bilo cudno sto mi nijedan podatak trazio nije ni za supruga nista bas, samo sam dobila odgovor da nema viza za "dodatne slucajeve", i da skupimo dokumenta i dodjemo na intervju. Ne znam sad sta i kako.
  #915  
Staro 12.08.2015, 12:37
Av av's Avatar
Av av Av av je offline
Član
 
Datum prijave: 05.05.2014
Poruke: 17
Nepromenjeno

A i sta uopste znaci da moj slucaj "nece obradjivati"? ako neko zna.
  #916  
Staro 12.08.2015, 12:49
sombrero sombrero je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2013
YU lokacija: Beograd
Poruke: 120
Nepromenjeno

Ko Vam je rekao da slucaj nece obradjivati KCC ili ambasada?
  #917  
Staro 12.08.2015, 12:54
Av av's Avatar
Av av Av av je offline
Član
 
Datum prijave: 05.05.2014
Poruke: 17
Nepromenjeno

Ambasada. "Vas slucaj necemo obradjivati"smrc:Nema viza ali dodjite, u fazonu.
  #918  
Staro 12.08.2015, 12:57
grabovac84's Avatar
grabovac84 grabovac84 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 308
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Av av Prikaz poruke
A i sta uopste znaci da moj slucaj "nece obradjivati"? ako neko zna.
Ovako...mislim da si vodila razgovor sa nekim ko nije razumeo o cemu se prica pa ti je rekao onako ofrlje to sto ti je rekao....u ambasadi to znaju cesto jer im je svega preko glave pogotovo pitanja kojekakvih telefonom....zato nemoj da se brines nista nego lepo zajedno na intervju i ne sekirajte se...taj ko je pricao na telefon ne moze znati ima li ili nema viza nego te skinuo da izvines sa one stvari....samo lagano na intervju i dobijate vize oboje....naravno moraces popuniti formulare za supruga ukoliko nisi ali to ces na samom intervju-u. Ovo nije iz licnog iskustva ali je provereno sto se tice telefonskih razgovora sa ambasadom...mnogo su smor sto se toga tice...
__________________
DV2016 - 2016EU000018xx
24.06.2015 - Poslat DS260
26.11.2015 - Lekarski pregled
01.12.2015 - Interview
  #919  
Staro 12.08.2015, 12:58
grabovac84's Avatar
grabovac84 grabovac84 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 308
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Av av Prikaz poruke
Ambasada. "Vas slucaj necemo obradjivati"smrc:Nema viza ali dodjite, u fazonu.
A tu se misli da ga nece obradjivati dok ne dodjete na intervju jer naravno treba da popunis obrasce za supruga pa ce onda da obrade dok cekate na razgovor....tako to ide....ne brini vise bez potrebe bice sve ok videces...
__________________
DV2016 - 2016EU000018xx
24.06.2015 - Poslat DS260
26.11.2015 - Lekarski pregled
01.12.2015 - Interview
  #920  
Staro 12.08.2015, 12:58
GreenM's Avatar
GreenM GreenM je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2014
US lokacija: Florida
YU lokacija: Banja Luka, BIH
Poruke: 55
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Av av Prikaz poruke
Dobili smo tacan datum i nismo odlagali, sve uredno posle vencanja sam zvala da javim o promeni statusa i da pitam da li da saljem mail KCC-u, rekli su mi da ne i da im se javim kada dobijem mail sa datumom intervjua iz KCC-a, sto sam i ucinila i dobila odgovor da pozovem opet 10. avgusta, i tada su mi rekli ono sto sam napisala. Bas mi je bilo cudno sto mi nijedan podatak trazio nije ni za supruga nista bas, samo sam dobila odgovor da nema viza za "dodatne slucajeve", i da skupimo dokumenta i dodjemo na intervju. Ne znam sad sta i kako.
Moguće je da postoji viza za tebe, ali ne i za tvog supruga. Slično se desilo porodici sa foruma, ne znam da li prošle ili neke od prethodnih godina, njih dvoje su dobili vize ali njihovo dvoje djece nije, jer jednostavno nije bilo više slobodnih viza. Ako je takav slučaj i kod tebe, kada dobiješ vizu i odeš u USA moraćeš da potpišeš peticiju da tvoj suprug dođe tamo, i da mu budeš sponzor. Taj proces obično traje oko dvije ili tri godine...
__________________
01.05.2014. - izvučena, CN 34***
19.05.2014. - DS260
18.06.2015. - ljekarski, lokacija: Sarajevo
02.07.2015. - VIZA ODOBRENA

Lokacija u USA: Sarasota, Florida
Zatvorena tema

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV2015 dobitnici koji ste broj sombrero Vaša strana 611 24.08.2015 09:10

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:31.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.