ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 08.10.2017, 13:58
Lilya4ever Lilya4ever je offline
Drug član
 
Datum prijave: 31.07.2017
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 31
Nepromenjeno Njemacka vs. Amerika

Pretrazivala sam stare teme i nisam nasla slicnu, ukoliko ima isprike na ponavljanju.

Voljela bih cuti da li ima clanova koji su zivjeli u Njemackoj, aplicirali na lutriji za Green Card i sada zive u Americi kakva su vam iskustva? Da li se kajete sto ste otisli u Ameriku?

Kako biste usporedili ove dvije zemlje?

Ja sam trenutno u Njemackoj nadam se da necu dobiti puno hejta jer na jednoj grupi na Fejsu su me uzasno popljuvali sto ja imam traziti u Americi kada sam vec u Njemackoj.

Jako me interesiraju iskustva ljudi koji su isprobali i jedno i drugo.

Ako nekoga zanima nesto vezano za njemacku rado cu vam pomoci.
Reply With Quote
  #2  
Staro 08.10.2017, 15:42
Silvija29 Silvija29 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.03.2011
Poruke: 65
Nepromenjeno

E pa ovako stvari stoje. Bio sam u Nemackoj i radio osam meseci pre nego sto sam dosao sa porodicom u USA. Odseli smo kod prijatelja za prvo vreme dok se ne snadjemo. Bili smo odusevljeni kako je sve drugacije nego u Evropi, a oni su tada ziveli u prilicno idilicnom delu. Sve novo kuce, ulice ,travnjaci itd. Zatim vidis da je sve to nekako vestacki, moglo bi se reci skoro plasticno u odnosu na Evropu. Mogao bih da knjigu napisem onako lagano kada bih hteo. Uglavnom za mene stvari stoje ovako. Ako imas dobar posao u Nemackoj i porodicu onda ne mrdaj osim ako te ovde ne ceka nesto sa 6 cifara. Ako si sama i radis neki bezvezni posao u Nemackoj onda bih preporucio da dodjes i probas. Pogotovo ako imas neki plan da zavrsis neki dobar Koledz, tj. ako si ambiciozna Amerika moze biti stvarno dobra u smislu da ostvaris svoje ambicije. Za sve to treba da predjes preko puno trnja ako si "ready". Vidjao sam hirurge iz Srbiji koji rade kao konobari ovde. Uglavnom kada dodjes ti si nobody. Ako vise volis sigurnost, Nemacka. Ako imas ambiciju i plan Amerika. Ovo je moje licno vidjenje i u potponosti se slazem sa ljudima koji misle drugacije. Sve ide od slucaja do slucaja. Nekima je ipak najbolje u Srbiji i tamo su se nasli i snasli na kraju krajeva.
Reply With Quote
  #3  
Staro 08.10.2017, 16:05
Lilya4ever Lilya4ever je offline
Drug član
 
Datum prijave: 31.07.2017
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 31
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Silvija29 Prikaz poruke
E pa ovako stvari stoje. Bio sam u Nemackoj i radio osam meseci pre nego sto sam dosao sa porodicom u USA. Odseli smo kod prijatelja za prvo vreme dok se ne snadjemo. Bili smo odusevljeni kako je sve drugacije nego u Evropi, a oni su tada ziveli u prilicno idilicnom delu. Sve novo kuce, ulice ,travnjaci itd. Zatim vidis da je sve to nekako vestacki, moglo bi se reci skoro plasticno u odnosu na Evropu. Mogao bih da knjigu napisem onako lagano kada bih hteo. Uglavnom za mene stvari stoje ovako. Ako imas dobar posao u Nemackoj i porodicu onda ne mrdaj osim ako te ovde ne ceka nesto sa 6 cifara. Ako si sama i radis neki bezvezni posao u Nemackoj onda bih preporucio da dodjes i probas. Pogotovo ako imas neki plan da zavrsis neki dobar Koledz, tj. ako si ambiciozna Amerika moze biti stvarno dobra u smislu da ostvaris svoje ambicije. Za sve to treba da predjes preko puno trnja ako si "ready". Vidjao sam hirurge iz Srbiji koji rade kao konobari ovde. Uglavnom kada dodjes ti si nobody. Ako vise volis sigurnost, Nemacka. Ako imas ambiciju i plan Amerika. Ovo je moje licno vidjenje i u potponosti se slazem sa ljudima koji misle drugacije. Sve ide od slucaja do slucaja. Nekima je ipak najbolje u Srbiji i tamo su se nasli i snasli na kraju krajeva.
Hvala na odgovoru.

Njemacka iz moje perspektive nakon godine i pol dana. Radim u IT industriji i imam osjecaj da me Njemacka vlada i Njemaci jako ogranicavaju.

Gdje god dodjem uvijek su mi Njemacki djecaci od 20 godina sefovi iako ja na istom poslu imam preko 10 godina radnog iskustva. Imam osjecaj da nema sanse da ce staviti stranca da bude na vodecoj poziciji.

Dosta su me ispreveslali vec Njemci i stvarno se treba paziti. Prijavila sam se na posao voditeljice jednog tima, na kraju su me degradirali na clana tog tima i dali su mi placu koju sam trazila ali na ugovoru je pisala manja placa.

Kada sam pitala zasto rekli su ma krivo ste nas shvatili, dobit cete placu koju trazite ali to je ova manja placa + bozicnica( koja mi se isplacujemo samo ako sef tako odluci a moze da odluci i da nece) pa vam dodje na placu koju ste trazili

Njemacka vas koci u zaradi, dosla sam do jedne granice, i porezi su tako ludi da vam pola place pojede porez,a pola stanarina koju placate kao da zivite na Manhattanu.

Isto tako imam osjecaj da njemacka potice nerad.Sada suprug i ja trazimo stan jer selim zbog posla i sve agencije koje smo zvali kazu da stanemo u red i cekamo jer su ispred nas socijalni slucajevi kojima drzava placa stan.

Svi stanovi koji idu socijali su prekrasni novi stanovi u mirnim lijepim kvartovima grada, a onda meni dolaze kvartovi i ponude za stare oronule stanove. Ispada da se na kraju osjecam ko budala jer zelim raditi i posteno zaraditi. Bolje se prijaviti na socijalu, drzava ti plati lijepi stan i dobijes nesto djeparca i miran si.

Prijavila sam se na kars njemackog kojeg moram papreno platiti , a socijala dobiva besplatno. Ucitelj mi je rekao da steta sto nisam na socijali

Na kraju sam morala odustati od kursa jer je samo ujutro a ja moram raditi.

Ne znam mozda ja previse trazim ali ispada da te na svakom kraju klepnu jer si eto budaletina koja je dosla u Njemacku raditi. S druge strane znam ljude koji su dosli i odmah se prijavili na socijal i sada tako zivotare i ispada da im je bolje nego meni budali koja se trudim i guram tamo di mi nije mjesto.
Reply With Quote
  #4  
Staro 08.10.2017, 16:22
Silvija29 Silvija29 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.03.2011
Poruke: 65
Nepromenjeno

Zbog skoro istih, t.j slicnih razloga sam ja napustio Nemacku. Isto sam imao osecaj da cu u Nemackoj uvek biti stranac, ma koliko se trudio da pokazem svoje najbolje u poslu. Njih to ne zanima, jer si ti samo stranac
koji je dosao da radi, jer su Nemci postali lencuge i neko mora da ih hrani. Vidjao sam ljude da namerno traze otkaz da bi bili na socijali, jer se vise isplati. Dobojes 70 -80 % plate plus sa strane uvek mozes nesto da ulovis.
U potponosti se slazem sa tobom da izgleda da se vise isplati biti socijala u Nemackoj.
Ni ovde nije sve idealno ali ako si stvarno dobar u necemu, nikoga nije briga sta si i ko si.
Jedino sto vidim kao prepreku da neces moci raditi u nekim specijalizovanim IT firmama jer je potrebno drzavljanstvo.
Reply With Quote
  #5  
Staro 08.10.2017, 18:27
Lilya4ever Lilya4ever je offline
Drug član
 
Datum prijave: 31.07.2017
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 31
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Silvija29 Prikaz poruke
Zbog skoro istih, t.j slicnih razloga sam ja napustio Nemacku. Isto sam imao osecaj da cu u Nemackoj uvek biti stranac, ma koliko se trudio da pokazem svoje najbolje u poslu. Njih to ne zanima, jer si ti samo stranac
koji je dosao da radi, jer su Nemci postali lencuge i neko mora da ih hrani. Vidjao sam ljude da namerno traze otkaz da bi bili na socijali, jer se vise isplati. Dobojes 70 -80 % plate plus sa strane uvek mozes nesto da ulovis.
U potponosti se slazem sa tobom da izgleda da se vise isplati biti socijala u Nemackoj.
Ni ovde nije sve idealno ali ako si stvarno dobar u necemu, nikoga nije briga sta si i ko si.
Jedino sto vidim kao prepreku da neces moci raditi u nekim specijalizovanim IT firmama jer je potrebno drzavljanstvo.
Mislim da si ovdje u Njemackoj zaista uvijek stranac. Cula sam to dosta od nasih ex-yu ljudi koji su ovdje vec dugo vremena svi kazu isto za njemce nikada ne prestanes biti stranac i ne daju ti da napredujes. Znaci u Americi nije tako?

Da li ste stekli neke prijatelje u Americi?

Muz je ovdje vec 3 godine a ja godinu i pol i nemamo uopce prijatelja. Njemci su hladni ljudi ( iako ja nisam zeljela vjerovati u te price i stereotipe). Ne druze se.

Imam novi posao sada ali uopce me ne veseli ici na taj posao jer nikada nekako nemas neku povezanost sa kolegama. Ne pricaju sa tobom previse osim formalnosti. Ne znam kako to opisati. To morate dozivjeti. Kao roboti su - dodju na svoj posao, u podne imaju pola sata pauze i jedu u tisini svako gleda svoja posla a nakon toga idu natrag na posao i u 17:30 doma.

Sve je odredjeno pravilima, radi se od 09 - 17:30 zatim se juri doma i ide se leci i ujutro opet tako. Nema nekih dodatnih aktivnosti ili druzenja poslje posla.U subotu svi jure u trgovine jer se sve rano zatvara i u nedjelju nista ne radi. Bas zive kao roboti.


Da li ste se prijavili iz Njemacke za green card? Odmah ste dobili iz prve?

Evo mi se ove godine prijavili prvi puta. Strah me jedino sto nemamo nikoga u Americi da garantira za nas. Imamo dvoje poznanika ne znam da li bi nam oni bili spremni pomoci. Nekako mi neugodno pitati ne zelim nikome biti na teret.

Evo rastuzilo me i obeshrabrilo ovdje i to sto nikako da nadjemo stan. Najmodavci su blago receno uzasni. Jako biraju.

Pitaju vas da li imate djece ili kucne ljubimce. Oboje trpaju u isti kos i ako imate jedno od dvoje navedenog jadni ste nema sanse da vam daju stan.

Stanovi su stari, zidovi su neofarbani, kuhinju vam prodaju za 2.000 € ako zelite preuzeti stan. Jedan nas je trazio 6.000 € za kuhinju. Ako ne zelis pristati na njihove uvjete a ludnica je za naci stan, samo te otkantaju. Nemas pravo nista traziti oni postavljaju pravila. Stanovi gdje mi sada gledamo su 1.200 € za tri sobe. Ako zelis malo bolji stan onda placas i vise.

Buduci da je tesko naci stan oni to koriste pa imaju sulude zahtjeve npr. traze nas kopije nasih radnih ugovora a radni ugovor bi trebao biti tajna. Moras im na prijavi napisati koje si nacionalnosti , koliko djece imas, da li si razveden ako jesi od kada i zasto.

Mozda ce netko misliti da pretjerujem ali zaista je tako i zaista se sve vise osjecamo suprug i ja jadno. Nedavno smo otkrili za green card i evo danas se i mi prijavili. Vjerujemo ako dobijemo da ce biti tesko ali snaci cemo se. Na zalost sudbinam nam je takva da u HR od kuda jesmo nemamo apsolutno nista. Ja se posebno nemam gdje vratiti od kako su mi oboje roditelja umrli a drzava mi zbog kredita uzela rodnu kucu.

Ma tuzno je sve to. Mozda u Americi nadjemo svoj dom.

Kako je u Americi sa trazenjem stanova? Da li isto postavljaju lude zahtjeve ili se moze naci nesto?
Reply With Quote
  #6  
Staro 08.10.2017, 19:50
Markonato Markonato je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.04.2015
Poruke: 88
Nepromenjeno

Evo ja da kazem iz iskustva.

Glavna stvar jezik,bez njega tesko mozete napredovati,tesko se uci i sporo. Ako neko misli da to moze da se nauci brzo vara se. Treba razgraniciti sta za nekoga znaci znam Nemacki,ako neko misli da je to da moze da se sporazume na nivou Sojica iz bele ladje onda i ja znam Nemacki.
Treba znati citati,popuniti aplikaciju u nekoj opstini,razumeti dobro nemca kome je to maternji jezik,pricati gramaticki ispravno e to se stice za nekoliko godina uz mnogo truda i volje.

Plata,nisu nesto velike mislim da je minimalac 8.5 eur bruto po satu,porezi su veliki u zavisnosti u kojoj ste grupi koliko imate dece itd,ide 40 posto od plate.
Primer:decaci dosli sa bugarskim pasosem zaposlili se da montiraju kuhinje u jednoj firmi,8 sati dnevno,subota i nedelja slobodni 1250 eur neto mesecno stan je u tom mestu bio 400 eur vruc.
Za it sektor ne znam pouzdano ali nije sjajno.

Da se dodje na neku poziciju vecu a da si stranac veoma tesko,pre ce da bude sef neki decko nemac koji nema pojma o poslu nego neki stranac koji ima dobrog iskustva,vidjao sam.

Vreme nije neko,bude kise tmurno,temperature niske,koliko mi se cini u celoj Nemackoj nije zavidno vreme.

Uglavnom Nemci su kulturni posteni i gledaju svoja posla.

Ako znate engleski onda bolje ici na neko englesko podrucije,posto kazete da ste iz HR onda imate HR pasos,mozete razmisliti o Irskoj tamo je vec dosta ljudi iz HR. A za USA ne znam kako bi dobili papire,osim ako vas neizvuku na lutriji.
Reply With Quote
  #7  
Staro 08.10.2017, 21:14
losos losos je offline
Član
 
Datum prijave: 08.12.2012
YU lokacija: BiH
Poruke: 8
Nepromenjeno

Njemačka je mnogo socijalnija od SAD-a. Nisam bio u Americi ali imam par prijatelja i kažu da je Njemačka bolja što se tiče zdravstvene zaštite, naknade za nezaposlene... Jer kako oni govore dosta ljudi u Americi diže kredite za operaciju jer im zdravstveno to ne pokriva dok je u Njemačkoj sve pokriveno. . JA sam u njemačkoj 2 godine, i sa pozicije običnog radnika sam doguro do pozicije šefa... do vas je sve kako se pokažete. Iako u Njemačkoj bolje prolaze neradnici nego oni što rade za minimalac, to je malo čudno. Igram lutriju zadnjih 5 godina i nikad ništa, odigrat ću i ove godine pa šta bude, ako bude sreće napuštam njemačku čisto radi promjene.
Reply With Quote
  #8  
Staro 09.10.2017, 09:48
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Lilya4ever Prikaz poruke
Pretrazivala sam stare teme i nisam nasla slicnu, ukoliko ima isprike na ponavljanju.

Voljela bih cuti da li ima clanova koji su zivjeli u Njemackoj, aplicirali na lutriji za Green Card i sada zive u Americi kakva su vam iskustva? Da li se kajete sto ste otisli u Ameriku?

Kako biste usporedili ove dvije zemlje?

Ja sam trenutno u Njemackoj nadam se da necu dobiti puno hejta jer na jednoj grupi na Fejsu su me uzasno popljuvali sto ja imam traziti u Americi kada sam vec u Njemackoj.

Jako me interesiraju iskustva ljudi koji su isprobali i jedno i drugo.

Ako nekoga zanima nesto vezano za njemacku rado cu vam pomoci.
Ja sam živio u Njemačkoj, radio/radim u IT. 2015 sam dobio GC na osnovu lutrije. 07/2015 odselio u Ameriku, na Floridu. Dobio posao u firmi kao assistant director of IT. Super posao, super plata, stan na plaži,... Nakon 6 mjeseci pobjegao nazad. Jeste, zarađivao sam u Americi 3x (doslovno) više nego u Njemačkoj, ali ja od posla nisam imao vremena da trošim te pare. Godišnjeg nema - tek poslije godinu dana dobije 10 dana. Bolovanje 6 dana u godini ali to tek na kraju, ako skupiš. Sve u svemu, zarađuješ više ali je kvalitet života u poređenju sa Njemačkom katastrofa. Iako mi je stan bio u Palm Beach, direktno na plaži, ja danima nisam stigao da odem na more jer jednostavno odem ujutro na posao - mrak je, vratim se navečer - mrak je. Neka hvala. Drago mi je da sam isprobao, vidio i doživio sve to, ali ne bi se više vratio tamo da radim.
Reply With Quote
  #9  
Staro 09.10.2017, 10:36
Lilya4ever Lilya4ever je offline
Drug član
 
Datum prijave: 31.07.2017
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 31
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik johnywalker Prikaz poruke
Ja sam živio u Njemačkoj, radio/radim u IT. 2015 sam dobio GC na osnovu lutrije. 07/2015 odselio u Ameriku, na Floridu. Dobio posao u firmi kao assistant director of IT. Super posao, super plata, stan na plaži,... Nakon 6 mjeseci pobjegao nazad. Jeste, zarađivao sam u Americi 3x (doslovno) više nego u Njemačkoj, ali ja od posla nisam imao vremena da trošim te pare. Godišnjeg nema - tek poslije godinu dana dobije 10 dana. Bolovanje 6 dana u godini ali to tek na kraju, ako skupiš. Sve u svemu, zarađuješ više ali je kvalitet života u poređenju sa Njemačkom katastrofa. Iako mi je stan bio u Palm Beach, direktno na plaži, ja danima nisam stigao da odem na more jer jednostavno odem ujutro na posao - mrak je, vratim se navečer - mrak je. Neka hvala. Drago mi je da sam isprobao, vidio i doživio sve to, ali ne bi se više vratio tamo da radim.
Johnny hvala ti sto si podjelio svoje iskustvo. Znaci tako lose je bilo? Smatras da si manje radio u Njemackoj?

I ja ovdje u Njemackoj imam osjecaj da stalno radim kao sto kazes odes po mraku vratis se po mraku.

Kako to da si se odlucio za Floridu? Da li ima posla tamo u IT sektoru?

Jesi vec nekoga imao tko ti je nasao posao tamo ili si sve uspio sam?

Oprosti ako ispitujem previse ne moras da odgovoris ali znatizeljna sam da cujem kako je s druge strane.
Reply With Quote
  #10  
Staro 09.10.2017, 10:39
Lilya4ever Lilya4ever je offline
Drug član
 
Datum prijave: 31.07.2017
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 31
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Markonato Prikaz poruke
Evo ja da kazem iz iskustva.

Glavna stvar jezik,bez njega tesko mozete napredovati,tesko se uci i sporo. Ako neko misli da to moze da se nauci brzo vara se. Treba razgraniciti sta za nekoga znaci znam Nemacki,ako neko misli da je to da moze da se sporazume na nivou Sojica iz bele ladje onda i ja znam Nemacki.
Treba znati citati,popuniti aplikaciju u nekoj opstini,razumeti dobro nemca kome je to maternji jezik,pricati gramaticki ispravno e to se stice za nekoliko godina uz mnogo truda i volje.

Plata,nisu nesto velike mislim da je minimalac 8.5 eur bruto po satu,porezi su veliki u zavisnosti u kojoj ste grupi koliko imate dece itd,ide 40 posto od plate.
Primer:decaci dosli sa bugarskim pasosem zaposlili se da montiraju kuhinje u jednoj firmi,8 sati dnevno,subota i nedelja slobodni 1250 eur neto mesecno stan je u tom mestu bio 400 eur vruc.
Za it sektor ne znam pouzdano ali nije sjajno.

Da se dodje na neku poziciju vecu a da si stranac veoma tesko,pre ce da bude sef neki decko nemac koji nema pojma o poslu nego neki stranac koji ima dobrog iskustva,vidjao sam.

Vreme nije neko,bude kise tmurno,temperature niske,koliko mi se cini u celoj Nemackoj nije zavidno vreme.

Uglavnom Nemci su kulturni posteni i gledaju svoja posla.

Ako znate engleski onda bolje ici na neko englesko podrucije,posto kazete da ste iz HR onda imate HR pasos,mozete razmisliti o Irskoj tamo je vec dosta ljudi iz HR. A za USA ne znam kako bi dobili papire,osim ako vas neizvuku na lutriji.
Ovo sto ste rekli za jezik se skroz slazem jaaako tesko bez jezika. Gotovo nemoguce. Ne zele njemci pricati engleski i nije im drago kada moraju. Ne kazem da ih krivim samo kazem jako tesko ...

Ja jos ucim, jako sporo ide, mogu se sporazumjeti ali nije to jos onako kako bi trebalo. Iako u svom poslu radim sa stranim firmama pa mi je engleski primaran jezik, unutar firme je ipak tesko jer svi inzistiraju da se prica njemacki. Ako nakon par mjeseci ne uspijes da pohvatas jezik pocinju ti to spominjati svi i upozoravaju te da bi trebao da napredujes brze.

USA smo ove godine aplicirali na lutriji. Zivot ide dalje normalno u Njemackoj ali za slucaj da upali lutrija probali bi i tu avanturu dok smo mladi pa sta bude. Moja firma u kojoj sada radim ima podruznicu u US mozda bi mogla preko njih ako dobijem reen card preci u nasu Americku podruznicu ali to je tek sada jedna ideja - wishful thinking i samo to. Vidjet cemo...
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Jedina zelja-Amerika lah11 Vaša strana 3 17.06.2014 07:52
Amerika-cavrljanje o zivotu, ekonomiji, raznim poredjenjima i jos po nesto flops Vaša strana 8 07.04.2013 12:13

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:22.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.