ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Kako naći najpovoljniji let za Ameriku » Bitni linkovi
10 korisnih saveta za kupovinu jeftinih avionskih karata Kupovina karata - AGENTI Kupovina karata - ONLINE Kuponi i sniženja

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #721  
Staro 13.03.2017, 15:38
bokiit's Avatar
bokiit bokiit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.02.2013
US lokacija: Chicago Illinois
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 141
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik jasmin_nikol Prikaz poruke
Bokiit, cestitam i sve najbolje vam zelim! Odlican je i blog Vase supruge. Nadam se da cete nastaviti ovde i na blogu da nam pisete kako je tamo i dati nam vase iskustvo i savete snalazenja u nepoznatom. POzdrav!
Hvala puno na cestitkama i pohvalama za blog. Jedno malo izvinjenje za zakasneli odgovor, znam da razumete i zbog cega kasnim

Da ne bi odlutali od teme ovde, pisacu na temi USA lokacije > Chicago ( mislim da se tako zove tema)
Pozdrav!!!
__________________
____________________________

2014 - 2 prijave, duplo nista
2015 - 2 prijave, duplo nista
2016 - 2 prijave , IZVUCENI - broj 14XXX
25. Maj - poslat DS-260
27. Decembar - Zakazan lekarski
12. Januar 2017. - Zakazan intervju i POZELENELI
13. Januar - Vize u pasosu
04. Mart - Off we go!
Reply With Quote
  #722  
Staro 04.04.2017, 04:11
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Uzeli smo karte preko Google Flights/Expedia BEG - LAX za $580 povratna, dolazak ovde iz Srbije za Uskrs, nazad prvog maja. Let je sa Air Berlin, preko Duesseldorf.
Reply With Quote
  #723  
Staro 05.04.2017, 00:34
bojan1981's Avatar
bojan1981 bojan1981 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
YU lokacija: Cacak
Poruke: 94
Nepromenjeno

Ja sam uglavnom letove trazio preko aplikacija.
Po mom misljenju najbolja je Kayak. Slede CheepOAir, Cheepflights, SkyScenner, JustFly...
Sve navedene aplikacije imaju svoje izvorne sajtove, pa ako vam je lakse moze i preko kompa.
Postoje ogromne razlike u ceni u zavisnosti od datuma do datume, da li je povratna karta ili ne, da li ima 1 ili 2,3... konekcije... I naravno koliko ranije ste kupili kartu u odnosu na let.
Nista novo vam nisam rekao ali ono sto sam primetio, a ne znam da li je neko pisao o tome je sto razlike u ceni postoje cak i kada datum putovanja pomerite za dan ili dva. U mom slucaju kartu koju sam kupio za 25.aprila platio sam 330$, a dan pre ili dan posle u odnosu na datum putovanja karta je bila 460$.
Primer karte za suprugu:
Karta kupljena za 4. jul i placena 510$, a karta za 3. jul skuplja je za 130-150$.
Ima velike razlike. Cenu karte za suprugu vezujem da je skuplja zbog praznika (4. july)...

Nekada je bolje kupiti povratnu kartu jer razlike mogu da budu jako male ali realno morate znati tacan datum povratka. Pored toga postoji dosta drugih stvari koje mozete kupiti pored osnovne cene karte poput osiguranja, aerodromskog osoblja (za invalide) stop povecava cenu karte.
Nema razloga da kupujete karte preko agencija jer oni vam samo uzimaju dodatan novac za svoje ''usluge''.
Ovo pricam jer pored pronadjene ponude na netu (ja nasao) bezveze svratim u agenciju i zaposlena radnica kao: WOW pa ovo nisam odavno videla, ovo je dzab-dzabe! Rece cifru za isti let za navedeni datum koja je 30$ visa od one koju sam ja nasao.

Idite na Kayak i ukljucite filter +/- 3 dana od zeljenog datuma!
Nema greske.

P.S. Cene koje sam navodio za karte koje smo kupili za suprugu i mene odnose se na jedan smer (pravac).
__________________
Izvučen iz osmog puta
04.05.2016. - Popunjen DS-260
21.11.2016. - Zakazan intervju za 17.01.2017.
25.11.2106. - Promenjen bračni status
30.10./11.11.2016. - Otkljucan/ Dopunjen DS - 260
09.01.2017. - Završen lekarski
17.01.2017. - Intervju
26.01.2017. - Stigli pasosi
25.04.2017. - Flight

Last edited by bojan1981; 05.04.2017 at 00:39.
Reply With Quote
  #724  
Staro 05.04.2017, 13:30
GSPvozac GSPvozac je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2016
US lokacija: Westmont,IL
YU lokacija: Obrenovac
Poruke: 46
Nepromenjeno

Turkish Airlines, direktno njihov sajt, nema povoljnije, jeftiniji su i od ove gomile raznoraznih portala.

Ja letim u sredu, 12.aprila, preko Istanbula za O'hare, cena 313 eura, nema skrivenih troskova.
Reply With Quote
  #725  
Staro 06.04.2017, 15:47
bokiit's Avatar
bokiit bokiit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.02.2013
US lokacija: Chicago Illinois
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 141
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik GSPvozac Prikaz poruke
Turkish Airlines, direktno njihov sajt, nema povoljnije, jeftiniji su i od ove gomile raznoraznih portala.

Ja letim u sredu, 12.aprila, preko Istanbula za O'hare, cena 313 eura, nema skrivenih troskova.
A koliko smo svi gotivili Turkish... I sad dok su u kanalu, ostali su gigant, al mi ih vise necemo uzimati kao izbor, makar i let bio free. jbg..
__________________
____________________________

2014 - 2 prijave, duplo nista
2015 - 2 prijave, duplo nista
2016 - 2 prijave , IZVUCENI - broj 14XXX
25. Maj - poslat DS-260
27. Decembar - Zakazan lekarski
12. Januar 2017. - Zakazan intervju i POZELENELI
13. Januar - Vize u pasosu
04. Mart - Off we go!
Reply With Quote
  #726  
Staro 06.04.2017, 16:46
boljeVreme boljeVreme je offline
Član
 
Datum prijave: 16.03.2017
Poruke: 26
Nepromenjeno

a zasto ako smijem da pitam?
Mozda ste nesto pisali ranije i navodili kao razlog ali ne mogu da pronadjem, da li postoji neki poseban razlog za to ili neko razocarenje ili ?
Reply With Quote
  #727  
Staro 06.04.2017, 20:14
bokiit's Avatar
bokiit bokiit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.02.2013
US lokacija: Chicago Illinois
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 141
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik boljeVreme Prikaz poruke
a zasto ako smijem da pitam?
Mozda ste nesto pisali ranije i navodili kao razlog ali ne mogu da pronadjem, da li postoji neki poseban razlog za to ili neko razocarenje ili ?
Znas kako,bez da nas neko pogresno shvati, od kad se u Turskoj desavaju stvari koje se desavaju, i od kad je na Ataturku bilo sto je bilo, jednostavno necu da razmisljam. Recimo pre 2 meseca let iz Istambula za Kanadu je bio pomeren zbog dojave bombe i tako jos neke stvari..
Opet kazem kada je bio puc u Turskoj, Turkish nije imao ni jedan let sa kasnjenjem a kamoli otkazan. Oni su svetski gigant i dalje. Al nas nece imati kao putnike. Recimo da je dovoljan pokazatelj to sto je sve manji broj putnika i otud i drastican pad cena karata. To je samo nas izbor i misljenje.. Sve to moze da se desi i u drugim kompanijama, al eto nekako je lakse ovako. mi smo pitovali KLM iz Amsterdama. Nekao mi lepse putovanje bilo.. 😊
__________________
____________________________

2014 - 2 prijave, duplo nista
2015 - 2 prijave, duplo nista
2016 - 2 prijave , IZVUCENI - broj 14XXX
25. Maj - poslat DS-260
27. Decembar - Zakazan lekarski
12. Januar 2017. - Zakazan intervju i POZELENELI
13. Januar - Vize u pasosu
04. Mart - Off we go!
Reply With Quote
  #728  
Staro 07.04.2017, 08:03
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno samo da primetim

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bokiit Prikaz poruke
od kad se u Turskoj desavaju stvari koje se desavaju, i od kad je na Ataturku bilo sto je bilo, jednostavno necu da razmisljam
Po toj logici niposto avionom ne bi trebalo ici u NYC ili DC, a kamoli posetiti Menhetn ili videti gde je Pentagon. Koliko je samo ljudi tamo poginulo! U Chicago (zvani ChIraqo) ni u ludilu - pucaju na sve strane, par mrtvih dnevno. Florida skoro bila masovnija egzekucija - zaobici u sirokom luku. Pariz? Nica Berlin? Moskva? Sankt Petersburg? Balkan? Srbija? Hrvatska? Bosna? Kosovo? Sta je tek tamo bilo... Najbolje ni na forume na tim jezicima ne ici. Sta znas kakva budala moze da ti se nakaci? Je s' vid'o u filmu kak'i su Balkanci?
Reply With Quote
  #729  
Staro 07.04.2017, 11:20
boljeVreme boljeVreme je offline
Član
 
Datum prijave: 16.03.2017
Poruke: 26
Nepromenjeno

Postujem svacije misljenje ali daleko od toga da se slazem sa tobom kolega vezano za Turkish Airlines, ali isto tako moram priznati da sam zahvalan jer sve dok ima ljudi sa takvim razmisljanjem povremeno ce se stvarati razliciti disbalansi koji ce prouzrokovati cjene karata od 300 $

Ja licno letim Star Alliance zbog milja sto direktno utjece na cjenu karte.

A potpuno se slazem sa komentarom iznad, licno po meni isto tako nije potrebno suditi po tome i uskracivati se za neku dobru ponudu. TA je sest godina za redom proglasavan “Europe's Best Airline” licno ja sam izuzetno zadovoljan i smatram ih jednom od boljih ako ne i najboljom kompanijom u Star Allianci, licno meni su zadali zadacu jednoj Lufthansi itd.

Nemam nista osim rijeci hvale za TA i iskrene savjete da ko god gleda da ustedi koji dinar potrazi uvijek jeftiniju opciju bez ozbira koja to kompanija bila, pa taman se ona zvala Alitalia, Iberia... Navodim njih specificno jer je bio period njihove poslovno-finansijske nestabilnosti u kojem se nije znalo da li ce let, za koji imate regularno kupljenu kartu, poletjeti ili vas ostaviti na aeordromu bez objasnjenja ili obaveze.(odnosno zbog bankrota komapnije) Mada je bilo otkazanih letova bez bankrota i ostecenih na stotine, pa cak i SVE CESCI Lufthansini strajkovi koji mnoge putnike kostaju vremena letova novca itd. Postoje osiguranja u takvim prilikama i cesto se pronalaze alternativni letovi, ali isto tako zelim da znate da su te odgovornosti izuzetno ogranicene i jako precizno definirane tako da cesto ako letite sa vise razlicitih kompanija do finalne destinacije i jedna od njih odnosno strajk kao Lufthansini strajkovi prouzrokuje da propustite neki od narednih letova nije nuzno da ce oni da vam obezbjede alternativni let ili da vas finansijski kompenziraju za profulani let.

Sudeci po tome mnogo je dobar taj Turkihs Airlines, a kako karta rece i mnogo je povoljan!

Uslovno receno "jeftinih" karata u sustin ima uvijek samo se pronalasku treba dobro posvetiti, ali se i treba biti mnogo oprezan.
Reply With Quote
  #730  
Staro 07.04.2017, 19:54
GSPvozac GSPvozac je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2016
US lokacija: Westmont,IL
YU lokacija: Obrenovac
Poruke: 46
Nepromenjeno

Pa dobro, shvatam da se neki ljudi boje Ataturka od onog dogadjaja, razumljivo je, mene to nije omelo. Meni je presudila cena karte jer nisam u nekoj zavidnoj finansijskoj situaciji, plus preporuka od drugarice koja je prosle godine letela za Boston sa Turkish-em i ona je prezadovoljna kvalitetom usluge.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Studirati ili otici u Ameriku? IvanDash Vaša strana 19 12.10.2014 19:08
Sanse za odlazak u Ameriku dina123 Vaša strana 4 23.04.2014 07:34
Kako da dodjem kod žene u Ameriku ozenjen Porodične imigrantske vize 18 09.08.2013 23:20
Idemo u Ameriku (dokumentarci) perodot Lokacije u USA 4 27.10.2009 14:41

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:20.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.