ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #111  
Staro 01.05.2011, 03:39
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Score Prikaz poruke
I tako braco i sestre, evo mene u Fremontu, kod San Francisca i, iskreno receno, malo sam (vise) zatecen. Prvo kad pogledas populaciju, pomislis da si se nekim cudom obreo u Kabulu, ali ubrzo shvatis da nisi, nego si zapravo u Bejdzingu... A tek onda ukapiras da je i to pogresno i da si ipak u Californiji.

Iskreno receno, OVO NIJE ono sto sam ocekivao. Prilicno razocaravajuce i malo te tera da stanes i razmislis. I ne zbog ljudi, ostavimo to na stranu.
Ovo je zemlja zaboravljena u vremenu. Stanovi i kuce?? Boze me sacuvaj! Sve sama kartonka i lepenka, what the hell?
Odoh na Pier 39 u SF i sta vidim? Ko da sam otisao u Istanbul ili Tunis....Prljave ulice i nekakvi kiosci sa bog te pita kakvom hranom i ringispilima ko u Przogrncima (sa svim duznim postovanjem Przogrncima gde takav ringispili i pripada ali ne u SF!), gomilom debelih, ali deeebelih americkih turista iz unutrasnjosti koji zvacu secernu vatu (fuj!?) i radnjicama sa jeftinom bofl robom po groznim cenama...
Gde je Amerika iz mojih snova? Iz filmova? Znao sam da je to preterivanje, marketing, propaganda, zovite to kako hocete, ali toliko?
Ljudi su ljubazni, svi do jednog, svi imaju osmeh od uva do uva i ko te voli i ko ocima ne moze da te vidi, nema sanse da provalis...

Pisacu jos o svemu, ovo me sada bas muci i iskreno razmisljam da se vratim i nastavim tamo gde sam stao u Evropi, u zemlji u kojoj vreme i dalje ide nekim normalnim tokom i ne bojis se da se naslonis na zid da ne bi upao u komsijin stan.
Dobro, mozda sam malo na kraj srca danas, mozda mi je bioritam otisao u podrum, videcemo sutra....
Sto se Fremonta tice, on je najveca populacija avganistanse emigracije u svetu. Nije bas najlepsi za zivot...ne znam sta drugo da kazem.
Sto se stanova nama priustivih tice, oni stvarno jesu ocaj u kaliforniji. A i arhitektura je grozna...to se slazem. Fora je da ih grade kako ih grade zbog zemljotresa. Ovde ih vala ima, a bitno je da se sve ne porusi ko kula od karata.
San Francisko je naprljaviji grad koji sam video nakon NYC. Moram priznati da pomalo i lice (ne po arhitekturi, ali po nacinu zivota). Cene su skupe, stanovi ocajni, mnogo je prljav.....ali ima i lud i otkacen nocni provod. Meni se licno svidja taj citav njegov vibe, razliciti delovi grada koji uopste ne lice jedan na drugi, otkacena arhitektura kucica itd. Ljudi ne voze kola, kupuje se u malim radnjicama....pomalo podseca na evropu. Turisticke destinacije su svuda katastrofa. Recimo, Chicago je predivan grad...ima super arhitekturu i za razliku od CA kuce i zgrade izgledaju ekstra. Medjutim i tamo da odes na navy pier, videces isto razocarenje kao i na tom pier gde si bio (ili fisherman wharf). Jednostavno, destinacija za americke turiste iz mid-west i nas nije ista.
Ja licno kada sam prvi put dosao u Palo Alto prosle godine isto sam doziveo zesce razocarenje....i nije mi uopste bilo jasno sto ljudi toliko lepo opisuju sve ovo i sto svi hoce ovde da zive. Potrebno je malo vremena da bi covek to i shvatio. Veruj mi, ako covek moze da priusti....ovde je ubedljivo najbolje za ziveti. Super je Chicago (ma najlepsi je) i sva njegova arhitektura i sve to....ali ladno, ocajan market poslova, svi su nesto nadrndani, korumpirana gradska vlada...i nema nista van njega....sta ces, da ides u indijanu na field trip?
Ovde je klima fantasticna, danas sam ceo dan proveo u sumi planinareci, a sutra idem u santa cruz da se suncam i pijuckam pivo na plazi. Svi su nekako nasmejani i opusteni....navikne se covek i na baraku...veruj mi :-)
Treba za sve vremena, ovo je drugaciji svet...
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #112  
Staro 01.05.2011, 13:35
D$D's Avatar
D$D D$D je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.09.2008
US lokacija: Chicago,Wheaton IL
Poruke: 123
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Orange Prikaz poruke
Score potpuno razumem na sta mislis, nazalost to je i moj utisak i posle godinu dana. To sto pises je upravo ono sto sam ja pisala ovde o utiscima da u Americi kao da nista novo nije izgradjeno u zadnjih ko zna koliko godina, da mi je Amerika delovala jako staro i ofucano i da su stanovi obicne rupe sa itisonom preko betona i plastikom u kupatilu a sa cenama kao za luksuzne apartmane iz casopisa. Sve je u nekom dodzi stilu - ne da se opisati.

Pre neki da smo isli da gledamo jedan stan, izadjemo iz lifta - pod u hodnicima gde su stanovi je od betona ofarbanog u braon boju, udjemo u stan - ceo stan gleda na visok zid koji se nalazi na dva metra od zgrade, celom duzinom pogled na zid i iz dnevne i iz spavace sobe, u kupatilu na podu linoleum - 1650$. Nisam bila sigurna za SF, Njujork i Boston ali LA je generalno sav u barakama sa milion nekih kao divljih strujnih kablova okolo, sa ocajnim osvetljenjem nocu - ja sam mislila da su u Bg lose osvetljene ulice dok nisam dosla ovde. Santa Monica lici na nesto u prvih 6 ulica, posle toga mrkli mrak i sve je pusto. A ako se zateknes nocu u centru Santa Monike ima da te salecu prosjaci sa svih strana... Staro a preskupo i potpuno drugacije od Evrope koja je po meni daleko ispred Amerike. Izgleda da nam filmovi i mediji ipak prodaju pricu o Americi vise nego sto smo mislili...

Mozda vredi ostati neko vreme zbog iskustva, bogatijeg CV-ija, zaradjenog novca, ali stil zivota ne moze da se poredi sa onim tamo. Ja iskreno ne vidim sebe ovde, vidim se u Evropi, i mi smo prilicno revidirali svoje planove od kad smo dosli, imamo prilicno kratkorocan plan - avantura i iskustvo - a posle toga verovatno kako kaze Del Boj - Bonzur!
E bas mi je drago da nisam ja jedini koji se razocarao Amerikom , izgledom i svim ostalim gore navedenim , te prosijake koje ti spominjes srecem skoro svako vece i u centru Chicaga izlaze ko gubavci posle 12 sati iza ponoci, uvek sam se pitao gde li budu onda sam i to saznao, jer mi je takav posao da raddim nocu u gradu, oni zive u centru Chicaga na dokovima, na Michigan Ave, na donjem nivou.
Mogu samo da ti kazem da znaju da budu jako agresivni i da ih se treba klonuti , ustvari oni tebe spopadaju tako da ih ne mozes izbeci , ako je za utehu jako puno ima policije u gradu koja ih uklanja, ali ne mogu oni njih da uklone koliko njih ima.
To je ta Amerika o kojoj sam ja pricao koju niko ne zeli da vidi i ignorise je a ona zauzima veliki deo svakodnevnog zivota svih nas koji smo ovde.
Ja sam 3 godine ovde i ovo sto sam video i dalje mi se ni malo ne svidja, slazem se da je Evropa za ovo izmisljena ali nama Balkancima Evropa je zabranjena zona tj tesko mozemo da odemo tamo da zivimo i radimo legalno.
Ne znam za ostale delove USA nisam ih bas puno prosao (bio sam u nekoliko drzava,necu da racunam ono lepote Amerike iz perspektive vozaca kamiona ) ali svuda isto, stanove i gradnju necu ni da komentarisem to je toliko ocajno da se ne moze ni opisati.
Ustvari ti ovde sa rentanjem stana kupujes i drustveni status u kom se nalazis, stan los ocajan ali dobar okrug dobre skole, nema kriminala i sveg ostalog e to ti kupujes sa rentanim stanom a ne stan i to mi je tek posle postalo jasno
Reply With Quote
  #113  
Staro 01.05.2011, 19:03
necko1 necko1 je offline
Član
 
Datum prijave: 13.12.2009
US lokacija: Texas, Houston
YU lokacija: Nis
Poruke: 10
Nepromenjeno

Posle pocetne euforije dolazi realnost , posle realnosti dolazi velika borba, prilagodjavanje, promena razmisljanja,i opet borba... ono sto je dobro tamo preko bare je sto u toj borbi imas velike sanse da pobedis ako se drzis one Texaske narodne VERUJ SEBI I SVOM KONJU
Reply With Quote
  #114  
Staro 01.05.2011, 22:22
Orange Orange je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.03.2011
US lokacija: California
YU lokacija: Srbija
Poruke: 105
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik D$D Prikaz poruke
E bas mi je drago da nisam ja jedini koji se razocarao Amerikom , izgledom i svim ostalim gore navedenim , te prosijake koje ti spominjes srecem skoro svako vece i u centru Chicaga izlaze ko gubavci posle 12 sati iza ponoci, uvek sam se pitao gde li budu onda sam i to saznao, jer mi je takav posao da raddim nocu u gradu, oni zive u centru Chicaga na dokovima, na Michigan Ave, na donjem nivou.
Mogu samo da ti kazem da znaju da budu jako agresivni i da ih se treba klonuti , ustvari oni tebe spopadaju tako da ih ne mozes izbeci , ako je za utehu jako puno ima policije u gradu koja ih uklanja, ali ne mogu oni njih da uklone koliko njih ima.
To je ta Amerika o kojoj sam ja pricao koju niko ne zeli da vidi i ignorise je a ona zauzima veliki deo svakodnevnog zivota svih nas koji smo ovde.
Ja sam 3 godine ovde i ovo sto sam video i dalje mi se ni malo ne svidja, slazem se da je Evropa za ovo izmisljena ali nama Balkancima Evropa je zabranjena zona tj tesko mozemo da odemo tamo da zivimo i radimo legalno.
Ne znam za ostale delove USA nisam ih bas puno prosao (bio sam u nekoliko drzava,necu da racunam ono lepote Amerike iz perspektive vozaca kamiona ) ali svuda isto, stanove i gradnju necu ni da komentarisem to je toliko ocajno da se ne moze ni opisati.
Ustvari ti ovde sa rentanjem stana kupujes i drustveni status u kom se nalazis, stan los ocajan ali dobar okrug dobre skole, nema kriminala i sveg ostalog e to ti kupujes sa rentanim stanom a ne stan i to mi je tek posle postalo jasno

Ja verujem da su se svi razoracarali kada su dosli prvi put, taj osecaj ogromnog sela sa prazninom i homlesima (po kojima se dobro vidi kakva Amerika moze da bude) ne moze da se zaobidje, osim za jako bogate. To jednostavno nije savremeni zapad koji mi ocekujemo. Samo sto neki nece to da priznaju sebi, sto je isto ljudski a drugi su u fazonu idemo dalje sta sad.... I stvarno covek se na sve vremenom navikne i nekako ti je u prirodi da trazis pozitivne strane svega ali i to ima granicu. Ja jesam za pozitivno razmisljanje i borbu ali nisam od onih (upoznala sam takve) koji sebi svako jutro montiraju ruzicaste naocare i ubedjuju sebe i okolinu (i rodbinu u Srbiji) kako im je ovde sjajno a daleko je od toga da im je sjajno, ali svako ima pravo da zivi svoj zivot kako hoce, i sto ljudi sto cudi - tj. sto mehanizama za suocavanje sa stvarnoscu i problemima.

Ovde nije samo stvar u tome da je ovde sve drugacije nego je u mnogim stvarima drugacije i losije u isto vreme. Na drugacije a bolje je lako navici se. A opet ima nekih stvari koje jesu bolje pre svega generalno su vece sanse nego tamo. I onda ljudi to sve izvazu pa lakse podnose stvari koje im smetaju zarad nekih drugih koje su bolje. Vecita klackalica. I ogromna je razlika izmedju nekoga ko dodje ovde da studira, pa ima raznovrsno drustvo, odlepio se od roditelja, samostalnost, nezavisnost i sve dobro sto ide uz to i recimo mladic i devojka koji su ovde prvi put dobili priliku da zive zajedno i samostalno pa je i to samo po sebi vec bolje i napredak ili nekoga ko ovde nadje svoj prvi posao u zivotu pa za 10 godina sigurno ce imati mnogo bolji standard nego da je sve te godine radio u Srbiji - i sa druge strane, nekoga ko je tamo vec omogucio sebi ok standard, ima porodicu i vec je sebi napravio zivot kakav zeli da zivi i onda dodje ovde gde pola stvari koje je tamo imao ovde jednostavno nema. I onda sve mozes da dozivis kao prelazak sa konja na magarca.

Po meni, nije u Americi uopste toliko dobro koliko je ustvari na Balkanu lose a to je ono sto mnoge ljude vuce u emigraciju. Amerika bez obzira na sve nudi nasim ljudima sansu za bolji zivot i mnogi su spremni da tolerisu njene brojne negativne strane da bi nasli svoju sansu. Sad licna je stvar pojedinca da li zeli ili ne da menja bas sve i krene od nule. U svakom slucaju ja podrzavam sve koji zele da dodju pre svega zato sto je to veliko iskustvo (a jednom se zivi ) ali treba dobro odmeriti svaki plus i minus.
Reply With Quote
  #115  
Staro 02.05.2011, 00:21
wrath:of:the:lich:king's Avatar
wrath:of:the:lich:king wrath:of:the:lich:king je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.11.2008
US lokacija: Ohio
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 279
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Orange Prikaz poruke
ali treba dobro odmeriti svaki plus i minus.
Matematika mi je uvek slabo isla...

Izgleda da se misljenja menjaju vremenom, ja sam trenutno u fazi kada mislim da ne mogu da zivim ovde vise... Ubija me to kuca-pos'o, pos'o kuca... Osecam se kao na privremenom radu u inostranstvu... Opet kazem, ko moze da pregura nostalgiju i taj neki socijalni ne-zivot, moci ce ovde da zivi. Meni je to bas tesko... generalno su ljudi zatvoreni ovde kod nas u Ohaju, a ja opet u nekim godinama kada mi se ne ide ispocetka... Evo, vikend, a nema covek gde da ode. Jedino zatvoreno mesto je Mall (pada kisa). Kada ne pada kisa onda otpadamo po lokalnim parkovima. To je to. U petak izasli posle posla, popili par pica u nekoj pecini od kafica, i posle stajali na parkingu sat vremena - nemas gde. Evropo dodji u Ameriku!

Al' ne dam se jos, uskoro krecem na koledz, mozda tamo ima nesto zanimljivo
__________________
U Americi od 19.03.2009.
Reply With Quote
  #116  
Staro 02.05.2011, 02:31
Aura's Avatar
Aura Aura je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.11.2010
Poruke: 63
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik wrath:of:the:lich:king Prikaz poruke
Ubija me to kuca-pos'o, pos'o kuca...Opet kazem, ko moze da pregura nostalgiju i taj neki socijalni ne-zivot, moci ce ovde da zivi. Meni je to bas tesko... generalno su ljudi zatvoreni ovde kod nas u Ohaju, a ja opet u nekim godinama kada mi se ne ide ispocetka... Evo, vikend, a nema covek gde da ode. Jedino zatvoreno mesto je Mall (pada kisa). Kada ne pada kisa onda otpadamo po lokalnim parkovima. To je to. U petak izasli posle posla, popili par pica u nekoj pecini od kafica, i posle stajali na parkingu sat vremena - nemas gde.
Meni takodjer jako tesko pada taj socijalni ne-zivot i sto ovaj famozni downtown nije ni blizu kao nase carsije i zivahne atmosfere. Jos mi je gore sto ja toliko volim zivjeti zivot, sto sam toliko hodala prije a kako sam dosla sve mi stalo. Trudim se svim silama da upotpunim barem dio svog ranijeg zabavljanja, pa vjecito izmisljam gdje ici - a pocesto sam u istoj dilemi kao i ti, jer se nema gdje. Meni je muka vise od silnih Krogera, Majera, Walmarta i da mi se to smatra kao izlazak. Desi mi se da sjedimo navecer kuci i raspolozeni za ici gdje, pa dumamo gdje bi mogli, a izbor je za ne povjerovat....i odem hodam po Krogeru do 2am, samo eto da sam negdje. Zalosno. Isto tako i za shopinge. Eto danas sam prosetala krug po gradu i sve pusto..svratila u TJMaxx i drndala jos dva sata okolo samo da ne idem kuci.

A da ne budem toliko negativna, kako sam vec rekla trudim se beskonacno uljepsati si zivot i ima tu i lijepih momenata kad se zalomi u nekoj diskoteci sa ekstra raspolozenjem i drustvom, plesem i budalesem smijem se od srca. Ode se i u kino, game store, muzej, akvarijum, pa bude fino, ode se negdje i izvan grada setati, volim i ribariti s muzem priroda jezerce mali gril pa raspalimo odbojke i tako ti folovi golovi.
Nedam se depresiji! Ispocetka me lovila svaki dan..otimam se sada..I kada smo kuci nas dvoje popijemo po pivo igramo karti, navijemo muzike, trkamo se autima na igrici i zezamo. Sta drugo nego ganjati pozitivu u svemu, inace od mene nista ne bi bilo.
Reply With Quote
  #117  
Staro 02.05.2011, 02:43
wrath:of:the:lich:king's Avatar
wrath:of:the:lich:king wrath:of:the:lich:king je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.11.2008
US lokacija: Ohio
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 279
Nepromenjeno

Haha komsinice, znam kako ti je :-) Da ne misle ljudi da je meni izlazak samo u kafic, ali za ovih dve+ godine u malom mestu, obisla sam muzeje, botanicke baste, parkove, bioskope (najveci bioskop su nedavno zatvorili i pretvorili u crkvu).. jednostavno sve sto ima da se vidi videli smo. Sta sad? Sopinga nam je preko glave, najezim se kad pomislim na Walmart... Vauu, vi imate i diskoteku tamo Ja kukam za diskotekom evo vec ne znam koliko, ali nikako drustva za otici u Bowling Green... Ne znam, nikad nece to biti kao sto smo mi navikli.. samo da li se mozemo prilagoditi?
__________________
U Americi od 19.03.2009.
Reply With Quote
  #118  
Staro 02.05.2011, 03:07
Orange Orange je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.03.2011
US lokacija: California
YU lokacija: Srbija
Poruke: 105
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik wrath:of:the:lich:king Prikaz poruke
Matematika mi je uvek slabo isla...

Izgleda da se misljenja menjaju vremenom, ja sam trenutno u fazi kada mislim da ne mogu da zivim ovde vise... Ubija me to kuca-pos'o, pos'o kuca... Osecam se kao na privremenom radu u inostranstvu... Opet kazem, ko moze da pregura nostalgiju i taj neki socijalni ne-zivot, moci ce ovde da zivi. Meni je to bas tesko... generalno su ljudi zatvoreni ovde kod nas u Ohaju, a ja opet u nekim godinama kada mi se ne ide ispocetka... Evo, vikend, a nema covek gde da ode. Jedino zatvoreno mesto je Mall (pada kisa). Kada ne pada kisa onda otpadamo po lokalnim parkovima. To je to. U petak izasli posle posla, popili par pica u nekoj pecini od kafica, i posle stajali na parkingu sat vremena - nemas gde. Evropo dodji u Ameriku!

Al' ne dam se jos, uskoro krecem na koledz, mozda tamo ima nesto zanimljivo
E bas tako Evropo dodji u Ameriku - kad bi nekako to moglo da se priblizi ! Ni ja nisam sigurna u svoju matematiku al ajde kad sam vec ovde gledam da to iskoristim na najbolji nacin. U Kaliforniji je priroda veliki plus i stvarno neprocenjivo znaci to sto mozes bukvalno svaki put da ides na drugo mesto i severno i juzno i na sve strane i opet nisi istrazio sve. Planine za pentranje i setanje, i zlazak sunca, plaze, okean, ma samo da se vozis autoputem uz obalu pa ti je dosta. Sunce non-stop i mozes da budes ceo dan napolju dok ne padnes s nogu. Okean i sunce ce mi mnogo nedostajati kad odemo odavde to je sigurno (opet nostalgija? ). Jeste da retko mozemo da se kupamo i nije kao na Mediteranu, ali okean ima neku svoju energiju sa tim talasima i sustanjem super je. Ali i mene taj socijalni zivot ubija u pojam i ta otudjenost i nostalgija a mogu samo da zamislim kakav je osecaj kad nemas bas mnogo izbora ni za vikend... Ali treba napraviti neki plan (ono baby steps), to ti je super sto kreces na koledz - najpametniji nacin da iskoristis situaciju, kad zavrsis imaces mogucnost da biras i onda ce sve dobiti neki novi smisao. Deluje kao ozbiljan plus .

Mene kad uhvati moje ludilo sa nostalgijom i nezadovoljstvom gledam globalno na sve, iz pticije perspektive - po sistemu sve je to ista planeta ( jeste dotle je doslo ) danas sam ovde sutra ko zna gde... i kod mene to funkcionise .
Reply With Quote
  #119  
Staro 02.05.2011, 03:15
Aura's Avatar
Aura Aura je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.11.2010
Poruke: 63
Nepromenjeno

Pa cuj, ja se i ne prilogodjavam onome sto mi ne odgovara. Svakako da postujem to. Ostalo se trudim prilagoditi sebi
Iima diskoteka, i nije samo jedna, okolo nas sto mi trenutno pada na pamet i nije nam daleko imaju cetiri diskoteke. A za kaj cekas drustvo da bi otisla negdje u provod? Muza pod ruku i u zivot. Nemamo ni mi puno drustva za izlaske, i ovo sto imamo dok se skontamo prodje godina, vjecito neki izgovori..al zato nas dvoje bas nas briga, haha bude nam super. Sinoc smo se neplanski proveli dobro, otisli u kino pogledat onaj novi FastFive i nesto nam se ne ide kuci, odemo na pice u disko i tako zaglavimo do sitnih sati. Ljepota.
Reply With Quote
  #120  
Staro 02.05.2011, 03:27
wrath:of:the:lich:king's Avatar
wrath:of:the:lich:king wrath:of:the:lich:king je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.11.2008
US lokacija: Ohio
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 279
Nepromenjeno

Orange, u pravu si. Lepe prirode ima i ovde. Samo ja nikada nisam bila tip da idem sama negde... dvoje nas je pa jos i nekako - sama bih poludela :-) Sto se tice naslova teme, OCEKIVANJA i realnost, ja apsolutno nista od Amerike nisam ocekivala, dosla sam samo iz jednog jedinog razloga, a to je da budem sa osobom koju volim (a koja je htela da dodje ovamo).. u zivotu pomislila nisam da cu zavrsiti u USA. Neverovatno je kako zavrsite tamo gde se najmanje nadate. Da se ja pitam, i da je moguce, hrvatska obala je za mene... Sira i prsuta na rivi... mmmm
__________________
U Americi od 19.03.2009.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:13.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.