ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #121  
Staro 02.05.2011, 05:15
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Ja vas ljudi potpuno razumem kako o moze biti. I meni je socijalni zivot bio nedostajao. Najveci broj prijatelja bio je upravo sa ovog foruma, a problem je bio sto smo svi ziveli bas udaljeno i nismo mogli ni toliko cesto da se vidjamo. Cak i u gradu kao sto je Chicago trebalo nam je godinu i po dana da bi stvorili socijalni zivot slican onom kojem smo imali u Srbiji. Kada smo se preselili u CA to je nekako islo mnogo brze. SF kao grad je daleko ludji. Ne samo da ljudi izlaze, nego bukvalno u svim tim barovima, pubovima i diskotekama....ljudi se bas veseli i otkaceni. Nije ono da pijuckaju pivo i pilje u plazma televizore.
Problem sa cikagom je meni bio sto preko zime grad umre....ali bukvalno. Covece 3 miliona stanovnika i nema ama bas nista....kontam ja da je hladno, ali opet. No, presli ste svi okean da dodjete ovamo, ako vam ne odgovara tu gde jeste, gledajte nacine da odete odatle. Tacno je da u Kaliforniji ima mnogo toga da se radi kada izadjes iz grada. Priroda je fenomenalna, cak i pokusaj poredjenja mid-west amerike sa ovim bi bio smesan.
Ali ono sto je najbitnije od svega....bitno je gde zivis. Mozes doci i u bay area i otici nekih 60 milja odavde ka istoku....i imati iste probleme, jer su ta mesta do zla boga dosadna. Jako je bitno gde covek zivi. Nije isto biti u Novom Sadu na limanu, ili klisi....ili npr Curugu. Isto vazi i ovde. Nazalost, popularna mesta su jako skupa :-( Recimo Palo Alto i Mountain View su jako mala mesta....ma selendre bre :-) Imaju nekoliko kafica i diskoteka....ali svi su dobri. U Chicago sam ziveo u popularnom kraju, imao bukvalno 300-400 kafica, restorana i diskoteka oko sebe....ali svega 2-3 vredno izlazenja. Ostalo je fudbal i bejzbol...
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #122  
Staro 02.05.2011, 15:06
cile cile je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.08.2009
US lokacija: Minneapolis,MN
YU lokacija: Beograd
Poruke: 112
Pošalji Skype™ poruku korisniku cile
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik wrath:of:the:lich:king Prikaz poruke
Matematika mi je uvek slabo isla...

Izgleda da se misljenja menjaju vremenom, ja sam trenutno u fazi kada mislim da ne mogu da zivim ovde vise... Ubija me to kuca-pos'o, pos'o kuca... Osecam se kao na privremenom radu u inostranstvu... Opet kazem, ko moze da pregura nostalgiju i taj neki socijalni ne-zivot, moci ce ovde da zivi. Meni je to bas tesko... generalno su ljudi zatvoreni ovde kod nas u Ohaju, a ja opet u nekim godinama kada mi se ne ide ispocetka... Evo, vikend, a nema covek gde da ode. Jedino zatvoreno mesto je Mall (pada kisa). Kada ne pada kisa onda otpadamo po lokalnim parkovima. To je to. U petak izasli posle posla, popili par pica u nekoj pecini od kafica, i posle stajali na parkingu sat vremena - nemas gde. Evropo dodji u Ameriku!

Al' ne dam se jos, uskoro krecem na koledz, mozda tamo ima nesto zanimljivo
Pratila sam tvoj odlazak,procices ti i ovoVerujem da je cupavo kad naidju vetrovi i sumnje,ali proci ce,znas i sama.Pa,eto dolazi koledzKonacno sam i ja sa svojim sinom izvucena juce i tek cu doci u tvoju fazu i nije svejedno,koliko god se covek nada,raduje i strahuje,ali seti se sta si sve pregurala do sada,proci ce i ova minus faza,devojkoMozes ti to i sve najbolje zelim
Reply With Quote
  #123  
Staro 02.05.2011, 19:53
Lucky Lucky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.11.2005
US lokacija: Tampa Bay,FL
YU lokacija: Srbija
Poruke: 205
Nepromenjeno

Ja recimo nisam doziveo to pocetno razocarenje, jer kao sto neko rece nisam imao ni neka preterana ocekivanja. Cak sta vise bilo je super, plaze, okean, kupanje tropska klima, palme...
Medjutim, na "americhki" stil zivota se ni dan danas nisam navikao posle 5 godina. Cak sta vise sto je vreme vise prolazilo sve me vise nervirao
Najbolje je to opisao moj 2 godisnji sin kada smo nedavno dosli iz Srbije : "tata gde su ljudi, gde su deca?"

Takodje mislim da u USA ladno mogu da budu veoma zadovoljni zivotom oni koji su i na Balkanu spadali u asocijalne tipove. Takodje jos jedan recept je da sto redje idete u domovinu (kod mene to nije moglo)

Sto se tice baraka, kartona lepenki i sl. zavisi koje ste filmove gledali ali mislim da to ne bi trebalo da iznenadjuje, mada znam slucajeve ljudi koji su imali utisak da cela Amerika izgleda kao Manhattan zato sto su je gledali tako u Holivudskim hitovima.

Jos par meseci do pasosha....a posle...

Last edited by Lucky; 02.05.2011 at 20:00.
Reply With Quote
  #124  
Staro 03.05.2011, 04:48
wrath:of:the:lich:king's Avatar
wrath:of:the:lich:king wrath:of:the:lich:king je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.11.2008
US lokacija: Ohio
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 279
Nepromenjeno

Hvala Cile na ohrabrenju oblacno je u Ohaju pa se i kod mene smrklo... Vidimo se sa ove strane za godinu dana, nije to tako daleko!

Lucky sve se slazem. Mozda bi pomogle palme i okean, lol
Imate neki plan za "posle" ?
__________________
U Americi od 19.03.2009.
Reply With Quote
  #125  
Staro 03.05.2011, 15:50
Lucky Lucky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.11.2005
US lokacija: Tampa Bay,FL
YU lokacija: Srbija
Poruke: 205
Nepromenjeno

Imamo.... ali ne bih nista ovako javno. Mislim da me razumes

Sto se tice mora palmi i sl. ako vam se to svidja a uspete da zabodete neku solidnu sljaku, mogu vam pomoci oko eventualnog preseljavanja. Nikakav problem.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:28.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.