ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #51  
Staro 14.06.2011, 13:38
Tinigio's Avatar
Tinigio Tinigio je offline
Član
 
Datum prijave: 09.05.2011
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 8
Nepromenjeno

Ne razumem, otkud sad i Airplus, a Swift hoce da spoji polaske iz Beograda i Zagreba zbog slabe prodaje?![/QUOTE]

Swift je avio kompanija koja iznajmljuje avione Airplus-u koji je, u stvari, organizator ovih letova. Karte se prodaju preko nekoliko agencija u Beogradu, Zagrebu i Chicagu.
Što se tiče spajanja, zaista su to i uradili i zaista je razlog slaba prodaja u Zagrebu (tako nam rekoše u agenciji).
  #52  
Staro 15.06.2011, 03:57
wrath:of:the:lich:king's Avatar
wrath:of:the:lich:king wrath:of:the:lich:king je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.11.2008
US lokacija: Ohio
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 279
Nepromenjeno

[QUOTE=Tinigio;23698]Iskreno se nadam da će ovi direktni letovi zaživeti u budućnosti, ali mi smo odustali od putovanja sa kompanijom Airplus.

Naime, 10 dana pre polaska saznali smo putem medija (tv) da se direktan let pretvorio u let sa stop over-om u Zagrebu i sletanjem na aerodrom u gradu Rockford koji je oko 68 milja udaljen od Čikaga. Niko iz agencije se nije potrudio da nas obavesti o promenama, tek kada sam ih nazvala rekoše da je to "novo", da su tek saznali, itd..Dakle, osim dodatnog produžavanja leta za stajanje u Zg (po planu 40min), sletanja na aerodrom od koga se opet vozimo sat vremena do Čikaga, i pomeranja vremena polaska za 5h unapred, još se nisu ni potrudili da nas obaveste nedelju dana pred put!

Epilog cele priče je da smo pronašli let preko Lufthanse za 100$ skuplji, da smo otkazali Airplus i svoje pare dobili nazad.

Nadam se da će neko imati lepše iskustvo od našeg i zaista im želim sreću u daljem radu, ali moralo bi to malo ozbiljnije..

Ukoliko je nekome ova informacija bila od značaja, ja sam happy!

:)[/QUOTE]

Ja sam provela ceo jucerasnji dan na telefonu sa Airplus-om. Zvala sam u vezi specijalne ponude od $1099. Uputili su me na agenciju ovde u Ohaju. Zena pojma nije imala o promociji, pa sam zvala opet Airplus - imaju 20ak karata po ovoj ceni za letove u avgustu. Brine me sva ta muljaza - spojili su letove za ZG/BG, covek je objasnio da su pomerili letove u Rockford da bi ispostovali ljude koji su vec kupili karte - da im ne pomere datum polaska previse: O'Hare je bio zauzet, pa su morali da premeste u to mesto Bogu iza tregera. Imaju organizovan prevoz od O'Hare do Rockforda, u oba pravca. Putuje se nekih sat vremena. Kaze covek letovi ce ici na vreme 99% (brinulo me sto je charter...), inace agencija ima 98.8% flights on time (kaze covek, fin neki mladic - Dusan)

To je sve sto sam saznala.
__________________
U Americi od 19.03.2009.
  #53  
Staro 15.06.2011, 10:51
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

[QUOTE=wrath:of:the:lich:king;23715]Ja sam provela ceo jucerasnji dan na telefonu sa Airplus-om. Zvala sam u vezi specijalne ponude od $1099. Uputili su me na agenciju ovde u Ohaju. Zena pojma nije imala o promociji, pa sam zvala opet Airplus - imaju 20ak karata po ovoj ceni za letove u avgustu. Brine me sva ta muljaza - spojili su letove za ZG/BG, covek je objasnio da su pomerili letove u Rockford da bi ispostovali ljude koji su vec kupili karte - da im ne pomere datum polaska previse: O'Hare je bio zauzet, pa su morali da premeste u to mesto Bogu iza tregera. Imaju organizovan prevoz od O'Hare do Rockforda, u oba pravca. Putuje se nekih sat vremena. Kaze covek letovi ce ici na vreme 99% (brinulo me sto je charter...), inace agencija ima 98.8% flights on time (kaze covek, fin neki mladic - Dusan)

To je sve sto sam saznala.[/QUOTE]

Mislim da sto se tice ovog "direktnog" leta, presedanje u Londonu ili Frankfurtu i ne zvuci tako lose :-)
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #54  
Staro 16.06.2011, 14:24
Tinigio's Avatar
Tinigio Tinigio je offline
Član
 
Datum prijave: 09.05.2011
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 8
Nepromenjeno

i konačno...

Swift Air cancels flights to Belgrade and Zagreb due to low interest

EX-YU Aviation News - 16.06.2011
Swift Air , which was to begin services from Chicago to Belgrade via Zagreb tomorrow, has cancelled its inaugural flight due to low interest, the CEO of Zagreb Airport , Tonči Peović, announced. The service, to be operated by a Boeing 767-200ER is now set for takeoff on June 24, although things are not looking too good for the Air Plus tour operator organising the summer charters. The operator has also transferred its operations from Chicago’s O’Hare International Airport to Rockford Airport.

Originally, flights to Zagreb and Belgrade were to be separate services, operated each once per week. It will be the first time Zagreb and Belgrade will see flights to Chicago in 20 years. The Swift Air flights are set to run until the end of September, although with little interest shown by passengers they could be pulled earlier. Only a month ago the company claimed to be selling large amounts of tickets.


:)
  #55  
Staro 16.06.2011, 15:12
jovke jovke je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2011
Poruke: 334
Nepromenjeno

Neka kazu da je slabo interesovanje zbog visokih cijena karata. Za te pare bi me i Air Pink vozio carter letom gde god pozelim... :==D:
  #56  
Staro 17.06.2011, 03:45
wrath:of:the:lich:king's Avatar
wrath:of:the:lich:king wrath:of:the:lich:king je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.11.2008
US lokacija: Ohio
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 279
Nepromenjeno

[QUOTE=Tinigio;23756]i konačno...

Swift Air cancels flights to Belgrade and Zagreb due to low interest

EX-YU Aviation News - 16.06.2011
Swift Air , which was to begin services from Chicago to Belgrade via Zagreb tomorrow, has cancelled its inaugural flight due to low interest, the CEO of Zagreb Airport , Tonči Peović, announced. The service, to be operated by a Boeing 767-200ER is now set for takeoff on June 24, although things are not looking too good for the Air Plus tour operator organising the summer charters. The operator has also transferred its operations from Chicago’s O’Hare International Airport to Rockford Airport.

Originally, flights to Zagreb and Belgrade were to be separate services, operated each once per week. It will be the first time Zagreb and Belgrade will see flights to Chicago in 20 years. The Swift Air flights are set to run until the end of September, although with little interest shown by passengers they could be pulled earlier. Only a month ago the company claimed to be selling large amounts of tickets.


:)[/QUOTE]

Moze li link do vesti? E pa stvarno, kakve su to muljaze...

Na njihovom FB pise da je avion spreman za poletanje... Postovano pre 11 sati (trenutno je 11pm)
__________________
U Americi od 19.03.2009.

Last edited by wrath:of:the:lich:king; 17.06.2011 at 03:48. Razlog: Nova informacija?
  #57  
Staro 17.06.2011, 08:27
Tinigio's Avatar
Tinigio Tinigio je offline
Član
 
Datum prijave: 09.05.2011
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 8
Nepromenjeno

[url]http://www.balkans.com/open-news.php?uniquenumber=108841[/url]
  #58  
Staro 17.06.2011, 08:49
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

[QUOTE=jovke;23760]Neka kazu da je slabo interesovanje zbog visokih cijena karata. Za te pare bi me i Air Pink vozio carter letom gde god pozelim... :==D:[/QUOTE]

Aj' sto je skupo nego nije mnogo direktno, mislim, let..Direktno, al' sa stajanjem u Zagrebu? Pa ako stanem u Zagrebu, mogu isto tako da stanem i u Frankfurtu, koja je razlika? A taj se ne racuna kao direktni let.

Bio interest, pa ga vise nema...kao i let, bio direktan, pa vise nije...
__________________
Score
  #59  
Staro 17.06.2011, 15:28
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

[QUOTE=Score;23779]Aj' sto je skupo nego nije mnogo direktno, mislim, let..Direktno, al' sa stajanjem u Zagrebu? Pa ako stanem u Zagrebu, mogu isto tako da stanem i u Frankfurtu, koja je razlika? A taj se ne racuna kao direktni let.

Bio interest, pa ga vise nema...kao i let, bio direktan, pa vise nije...[/QUOTE]

Ajd sto staje u Zagrebu, nego sto on ustvari i ne ide za Chicago, nego slece bogu iza tregera (nekih vise od 100 milja od O'Hare aerodroma), pa se jos busom klackas.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #60  
Staro 17.06.2011, 15:39
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

[QUOTE=dreamerns;23781]Ajd sto staje u Zagrebu, nego sto on ustvari i ne ide za Chicago, nego slece bogu iza tregera (nekih vise od 100 milja od O'Hare aerodroma), pa se jos busom klackas.[/QUOTE]

Dakle da rezimiramo: nije jeftin, nije direktan, ne ide za Chicago...a mozda I nije avion?! :==D:
__________________
Score
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV 2011 - Da se prebrojimo zeljko987 Stare teme 447 08.04.2012 15:09
druga koverta za dv 2011 Bode Druga koverta 37 02.11.2010 00:17
Prva koverta dv 2011 ljubilica Prva koverta 455 04.06.2010 16:09
DV-2011 Lottery Starts Soon! Tarzan Stare teme 45 29.10.2009 12:48

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:39.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.