ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #321  
Staro 16.06.2011, 09:03
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Hvala na čestitkama! Iako smo očekivali pozitivan ishod ipak je sve ovo bilo dugo i strsno.

Sada se osećamo uzbuđeno ( zvučim ko Ana Ivanović posle pobede :) ) i jedva čekamo da se vratimo u SAD.

@jovke Hvala, pratiću forum i dalje i pisati po nekada nešto.

@nsbee Hvala, vama želim da prođete lako kao i mi i da zaključimo ovo godinu kao veoma uspešnu za sve : )

@Orange Da, zaboravio sam da naglasim da smo u 12h izašli iz ambasade, 3.5h je sve ukupno trajalo.

@Milosdv Plastične, plave, udobne za sedenje i dremanje : )

@ZeljkoUSA Hvala, ovo gledamo kao "konačni" početak u SAD i puno se uzdamo u njega.

Vraćamo se u Hjuston, koliko mi je poznato jedino smo mi sa foruma tamo, još jedan razlog više da se javljamo ovde i podelimo utiske.

:1081:
  #322  
Staro 16.06.2011, 10:06
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno Честитке!!!

Честитке свима, а посебно Good Spirit-у!

Све најбоље желим у будућности!
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
  #323  
Staro 16.06.2011, 15:29
Vladana123 Vladana123 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2011
US lokacija: San Diego
YU lokacija: Po
Poruke: 57
Nepromenjeno

@Good Spirit
sve cestitke i sve najbolje u nastavku serije "Zivot u Americi" :1081:.Ako nesto saznas tamo u vezi ovogodisnje DV vise javljaj odmah....
  #324  
Staro 16.06.2011, 17:54
Zelenka Zelenka je offline
Član
 
Datum prijave: 18.05.2010
US lokacija: NYC
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 29
Nepromenjeno

@Good Spirit

Joj, volim cuti sjajne vijesti!
Cestitke od srca, vama i supruzi! :beer:

I sretan put naravno!
  #325  
Staro 16.06.2011, 19:12
spectra's Avatar
spectra spectra je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.10.2009
US lokacija: California
YU lokacija: BiH
Poruke: 291
Nepromenjeno

@GoodSpirit

Iskrene cestitke i sve najbolje od starta! :1081: :1081: :1081:

PS. Sretan povratak, vjerujem da vas je macor vec pozelio! :woohoo: :1072:
__________________
*****************************
Case No: 2011EU00021xxx
Koverta poslana iz KCC: 28.04.2010.
Prva koverta stigla: 25.05.2010.
Prva koverta vracena: 31.05.2010.
Stigla koverta u KCC: 02.06.2010.
Završen ljekarski: 21.03.2011.
The Day: 01.04.2011.
*****************************
Green Day 06.04.2011
  #326  
Staro 16.06.2011, 19:20
Positive Vibe's Avatar
Positive Vibe Positive Vibe je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.01.2010
US lokacija: Chicago, New York ili California
YU lokacija: Beograd, Obrenovac
Poruke: 109
Nepromenjeno

[QUOTE=Good Spirit;23730]I mi smo pozeleneli danas :==D:

Naš intervju je prošao kao i ostalima.

Došli smo u 8:30 ispred ambasade kada smo i imali zakazano.

Čovek sa vrata nam je prišao i pitao za prezime, kada je video da smo za GC, nas je odmah ubacio preko reda. Prošli smo obezbeđenje i rekli su nam da papir iz druge koverte predamo dole čoveku koji stoji ispred čekaonice.

Predali i seli da čekamo.

Čekaonica puna, jedva je imalo gde da se sedne ... čekamo ... čekamo ... smorismo se kao puževi golaći od čekanja ...

Napokon nas prozvaše, odosmo prvo kod našeg čoveka, to je čovek kod koga smo uvek do sada i za ostale usa vize ostavljali dokumenta, on vam uzme šta smatra da je potrebno a ostalo vrati.

Mi nismo imali prevode na engleski, izvode iz banaka, AOS, itd ... poneli smo samo osnovna dokumenta.

Pored osnovnih dokumenata, imali smo i naš ugovor za stan iz USA gde živimo, potvrdu moje supruge da ima posao u USA. Pošto je ona nosilac, ja nisam nosio ni diplomu, imao sam samo državljanstvo, izvod iz matične knjige rođenih, venčanicu ( papir, ne pravu :) ), potvrde iz mupa, suda i vojnog odseka. Mislim da sam i to bezveze vadio, ali ajde, kada je išla moja supruga vadio sam i ja.

Ovde moram da napomenem da smo mi malo u specifičnoj situaciji nego većina koja dolazi za GC. Mi već živimo u SAD, moja supruga već ima posao, itd .... Tako da nismo imali pitanja a ko će vas sačekati, gde živite, itd ... Samo su konstatovali sa nama stanje.

Onda opet čekanje ... čekanje ...

Čekaonica se ispraznila i popunila više puta, nas niko ne proziva ...

Napokon prozovu nas da damo otiske i da platimo. Platili smo 2x$819 u dolarima, provlačili su svaku novčanicu ali je svaka prošla.

Onda opet čekanje ... čekanje ... Mislim da sam u jednom trenutku i zadremao :) Moj savet, popiti kafu pre ulaska :P

Kada smo ostali BUKVALNO poslednji, prozvali su nas opet. Vice konzul kod koga sam već bio 2 puta za stare vize nas je sačekao, konstatovao par stvari, potpisali se na dva dokumenta, moja supruga digla desnu ruku da se zakune (zapljune) da je pričala/pisala istinu i to je to. Mene niko ništa nije ni pitao niti pogledao, samo je nosilac važan, ja sam samo privezak bio :P

Sutra idemo po pasoše i već prekosutra nazad u USA!


Ako neko ima neka pitanja tu sam da odgovorim, ali zaista se naše iskustvo nije ni po čemu razlikovalo od drugih.

PS. Ono što sam primetio je da su nas isključivo prozivali na šalter 8 koji jedini ima vrata da se zatvore i drugi ne mogu da čuju šta se priča, ne znam da li je to slučajnost ali eto to mi bilo zanimljivo : )


OFF TOPIC
Ovo mi je bio četvrti put u ambasadi (3 različite vize do sada imao) i već sam se naslušao razgovora za turističke vize i mogu vam reći da imaju konstantan kriterijum koga puštaju a koga ne.

Najbitnija stvar, ako ste ikada bili u USA i ostali duže, pa makar to bilo i pre 20 godina, nema šanse da vas puste opet. Druga stvar, morate imati neke veze sa Srbijom, ili ste redovan student (+ dali ispit skoro), ili ste zaposleni, ili imate imovinu, biznis, dete, supružnika koji ostaje u Srbiji. Ako nešto od toga imate dobijate vizu za 2 minuta.[/QUOTE]

Sjajne vesti!
Puno srece i uspeha u novom zivotu! :==D:
Takodje, hvala i na korisnim informacijama. :bravo:
__________________
'Budućnost prirada onima, koji veruju u lepotu svojih snova'.

01.11.2013. peta prijava na lutriju
  #327  
Staro 17.06.2011, 07:03
ljiljadule ljiljadule je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.05.2008
Poruke: 72
Nepromenjeno

Good Spirit,cestitke i od nas!!Sve najbolje u daljem zivotu
  #328  
Staro 17.06.2011, 07:08
wrath:of:the:lich:king's Avatar
wrath:of:the:lich:king wrath:of:the:lich:king je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.11.2008
US lokacija: Ohio
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 279
Nepromenjeno

[QUOTE=Good Spirit;23730] Druga stvar, morate imati neke veze sa Srbijom, ili ste redovan student (+ dali ispit skoro), ili ste zaposleni, ili imate imovinu, biznis, dete, supružnika koji ostaje u Srbiji. Ako nešto od toga imate dobijate vizu za 2 minuta.[/QUOTE]

Prvo da vam cestitam i ovde :-) nek ste i to zavrsili i nek je sa srecom!

A za ovo drugo, moze biti i ne mora da znaci... kao sto sam vec pomenula, moju mamu su odbili iako ima posao i supruznika, i dete. A moze biti da je to samo bad luck. Ko ce mu ga znati.
__________________
U Americi od 19.03.2009.
  #329  
Staro 19.06.2011, 10:36
herrflick herrflick je offline
Član
 
Datum prijave: 11.06.2011
US lokacija: na žalost nemam
YU lokacija: na žalost u Srbiji
Poruke: 4
Pošalji Skype™ poruku korisniku herrflick
Nepromenjeno

Vidim da ovde ima aktivnih a meni treba pomoć ovde [url]http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?p=23799#post23799[/url]
  #330  
Staro 20.06.2011, 13:06
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

[QUOTE=wrath:of:the:lich:king;23776]Prvo da vam cestitam i ovde :-) nek ste i to zavrsili i nek je sa srecom!

A za ovo drugo, moze biti i ne mora da znaci... kao sto sam vec pomenula, moju mamu su odbili iako ima posao i supruznika, i dete. A moze biti da je to samo bad luck. Ko ce mu ga znati.[/QUOTE]

Joj, znam za tvoj slučaj, očigledno tu ima još nešto što utiče na odluku :/


PS. Stigli smo u USA, sve prošlo glatko iako je prošlo samo 3 dana od našeg intervjua do sletanja u USA :)

Samo sam čekao da nam kažu, još nam niste u sistemu:P

Iskustva ću napisati malo kasnije u odgovarajućim temama.
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
iskustva sa USAFIS-om boba i sale Vaša strana 12 22.12.2014 14:19
Intervjui - iskustva od ranije landlord Intervju (interview) - Ambasada 337 12.05.2011 23:42
DV2011 Results ljubilica Prva koverta 84 29.04.2011 21:31
DV2011 Countdown Itmatrna Prva koverta 65 28.03.2010 19:47
DV2009 - Iskustva i intervjui iz sveta landlord Stare teme 7 08.10.2008 22:58

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:33.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.