ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 28.10.2011, 16:59
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Koliko se meni cini, ime teme je "Kako vasi roditelji reaguju na vas odlazak", a ne "Sta mislite kako bi vasi roditelji reagovali u slucaju da jednog dana dobijete na lutriji i odete za ameriku". Tema je stvarno dobra i super je da ljudi mogu da podele iskustvo....upravo to..."iskustvo", a ne SBBKBB. Koliko god mislili da poznajete svoju okolinu, totalno je drugacije kada dodje momenat i kazete "ja idem".
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #22  
Staro 28.10.2011, 18:16
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreamerns Prikaz poruke
Koliko se meni cini, ime teme je "Kako vasi roditelji reaguju na vas odlazak", a ne "Sta mislite kako bi vasi roditelji reagovali u slucaju da jednog dana dobijete na lutriji i odete za ameriku". Tema je stvarno dobra i super je da ljudi mogu da podele iskustvo....upravo to..."iskustvo", a ne SBBKBB. Koliko god mislili da poznajete svoju okolinu, totalno je drugacije kada dodje momenat i kazete "ja idem".
U pravu si potpuno sto se toga tice. Ali nisam mislio ni ja ni jos po neko ko je napisao post u ovoj temi, da ce biti problema ako napisemo SBBKBB. Jednostavno sam mislio da podelim misljenje, iako svi isto reaguju na tako nesto, i po mom misljenju nema slucaja do slucaja. Barem ja tako mislim. Al pisuci post, samo sam napisao sta mislim da ce se desiti, a to mogu da zakljucim a i potpisujem da bi bilo tako, jer svako poznaje svoje.

E sad, ja sam polukvalifikovan. Ja sam rekao drugarici da sam se prijavio..i to se racuna, zar ne?

P.S. Ako je problem, necu vise pisati dok ne budem dobio na lutriji
Reply With Quote
  #23  
Staro 29.10.2011, 15:56
highvoltage84 highvoltage84 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.10.2010
US lokacija: Indiana,Franklin-Greenwood
YU lokacija: Leskovac,Srbija
Poruke: 124
Pošalji Skype™ poruku korisniku highvoltage84
Nepromenjeno

Moram i ja da pohvalim temu,zaista je odlična i u mnogome pomaže.
E sad moji roditelji su znali da je meni čitav život bila želja otići sa ovih prostora tj. iz Srbije jer sam nekad živeo u Sloveniji i kad smo se doselili u Srbiju zbog oca koji je bio vojno lice i patriota, ja se nikad nisam privikao niti prihvatio ovo društvo,sredinu i mentalitet,a ni činjenicu da smo troiposoban stan zamenili za prostoriju za vešeraj,da sam čiste ulice zamenio za prljave,da sam jedan prelep grad sa mnoštvo opcija zamenio za selundru poput Leskovca itd. itd. ...i tako se ja prijavim za lutriju,kad ono izvučen sam ja presrećan i kažem većini ljudi,medjutim i sam se plašio i pričao ma dok ne vidim vize u pasošima neću da se smirim.Kada sam i to završio onda je i definitvno sve bilo rešeno i kako smo pričali većini bilo je unaokolo različitih stavova i mišljenja,moji roditelji su se složili i istog momenta bili puno srećni ali i malkice tužni što je ipak normalno,dok sa druge strani ženina majka je toliko kukala i plakala i dan danas želi da nas odgovori i priča kako je ona puno vezana za ćerku i bla bla ali sam joj reko da se odveže i da ona sada ima svoju porodicu i da treba da živi svoj život ako neće ja idem pa makar i sam,i tako jedni su plakali,drugi bili srećni,treći zavidni,sve u svemu za nikog me nije briga kada je u pitanju moj život i bolje sutra mog deteta.
Tako bih savetovao i ostale,život vam je na prvom mestu i ne osvrćite se ni zbog čega kolko god da vam je teško jer i najmanja glupost i greška da ne odete sa ovog prokletog Balkana ima da vas totalno uništi.
__________________
1. prijava oktobra...tamo nekog 2010.
2. 01.05.2011. nisam izvučen
3. 15.07.2011. izvučen case no. EU2012000081xx
4. 10.10.2011. završeni lekarski pregledi
5. 12.10.2011. intervju
6. 13.10.2011. vize u pasošima
7. 20.03.2012. Adios amigos
Reply With Quote
  #24  
Staro 30.10.2011, 03:04
Lucky Lucky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.11.2005
US lokacija: Tampa Bay,FL
YU lokacija: Srbija
Poruke: 205
Nepromenjeno

Nisam se duze oglasavao ali morao sam da primetim da kolega gore naziva Leskovac selendrom a istovremeno se uputio u Franklin, Indiana...za koji je Leskovac velegrad! Kao i za mnoge vece nazovi "gradove" u USA. Nemoj pogresno da me razumes, pretpostavljam da ti zivot tamo nije lak ali budi oprezan sa kvalifikacijama, tj pljuvanjem po svemu sa tih prostora.
Pozdrav!
Reply With Quote
  #25  
Staro 30.10.2011, 03:49
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik lucky Prikaz poruke
nisam se duze oglasavao ali morao sam da primetim da kolega gore naziva leskovac selendrom a istovremeno se uputio u franklin, indiana...za koji je leskovac velegrad! Kao i za mnoge vece nazovi "gradove" u usa. Nemoj pogresno da me razumes, pretpostavljam da ti zivot tamo nije lak ali budi oprezan sa kvalifikacijama, tj pljuvanjem po svemu sa tih prostora.
Pozdrav!
да,назива ми родни град селундром! деки, полако... није у лесковцу најгоре!
мени је био проблем како ће мама да прихвати нове околности јер болесна и тата ми је одавно умро, али ме је њена реакција пријатно изненадила! идите где ће вама бити боље, а за мене не брини.
везан сам за сестре и оне за мене али знају шта је боље за нас и имао сам пуну подршку. слично је било и са женине стране а подржала нас је и њена баба која има 90 година!
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
Reply With Quote
  #26  
Staro 30.10.2011, 07:01
highvoltage84 highvoltage84 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.10.2010
US lokacija: Indiana,Franklin-Greenwood
YU lokacija: Leskovac,Srbija
Poruke: 124
Pošalji Skype™ poruku korisniku highvoltage84
Nepromenjeno

Lucky kolega , ja sam Leskovac nazvao selundrom u poredjenju sa Ljubljanom ako malo bolje zapaziš, gde sam rodjen i nekad živeo,tvrdim i tvrdiću to dok sam živ,jer glupo je uopšte i uporedjivati ta dva grada po svim opcijama i mogućnostima,opet po svim kriterijumima za mene Leskovac nikad neće da bude grad,eto u Leskovcu je nekad postojao košarkaški klub Zdravlje koji nažalost propao zbog kriminalaca i lopova,pa se tako moglo otići ako ništa drugo bar ubiti vreme i odgledati utakmice sa velikanima poput Partizana,Zvezde itd. sada ni to nema,niti bilo kakvog sporta sem FK Sloge i FK Dubočice koji igraju amaterski fudbal i gde,u toku gledanja čuješ milionsku sumu deranja i psovanja koje se izvlače iz naftalina,niti imaš gde da izadješ ni da sedneš...nije to to što je nekad bilo,za posao neću ni da pričam ljudski život i ljudsko biće su izgubili ama SVAKU I TOTALNU VREDNOST,gore od ropstva i zatvora,matletiranje i omaložavanje itd.
mislim zna se sve zašto ponavljati po 100-ti put kad smo "svi" sa ovih prostora,opet Franklin po onome što mi pričaju zetovi i sestre jeste manji grad ali bolje uredjeniji,lepši,čistiji,više poslova gde ti se plaća svaki minut prekovremenog rada(ovde kad bi mu tražio te pare dobio bih momentalni otkaz),okolna jezera itd. opet ja ne idem tamo zbog provoda i daleko od toga da sve to uzimam zdravo za gotovo ali opet verujem da imam mnogo veće šanse da stvorim nešto u životu nego ovde.
Tako da nisam hteo nikog da uvredim i kažem nešto loše samo smatram da je to nažalost realna slika.
Boki zemo razumem te potpuno nemoj da se uvrediš,žao mi je zbog tvog gubitka ali to je život čast te gazi čas te mazi,ja imam ujaka koji je prošao dosta sveta,radio svuda i svašta,stvarno pravi pravcati majstor ma što se tiče gradnje,seče šuma,popravki i svega ostalog, mogo je da ostane,živi i radi u Sloveniji pošto su tamo bili kao izbeglice itd ali je ostao da čuva majku(a znam još slučaja),i kad su se vratili u Bosnu,pošto je moja majka od tuda,nakon nekog vremena je umrla dobio je kuću što su mu pripisali i to jeee,sad nema ni ćorav dinar,posla ama baš bukvalno nikakvog,i evo dok ti pišem ježim se,a najstarija ćerka(meni sestra) treba da mu na kraj godine krene u srednju i znaš šta joj oni kažu (( para se nema kako ti misliš da ideš,čuvaćeš krave radićeš poljoprivredu i to ti je,a oni su jedno mesto blizu Doboja pa tu treba da se plaća put,stvari za školu itd. (( zato sam i napisao gore,ma koliko god da je teško ljudi shvatite imate jedan život i proživite ga,grabite na sve strane da stvorite sebi boljitak jer to drugi umesto vas sigurno neće,a život ne čeka......

breee ubiće vas romantika
__________________
1. prijava oktobra...tamo nekog 2010.
2. 01.05.2011. nisam izvučen
3. 15.07.2011. izvučen case no. EU2012000081xx
4. 10.10.2011. završeni lekarski pregledi
5. 12.10.2011. intervju
6. 13.10.2011. vize u pasošima
7. 20.03.2012. Adios amigos
Reply With Quote
  #27  
Staro 30.10.2011, 21:31
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik highvoltage84 Prikaz poruke
opet Franklin po onome što mi pričaju zetovi i sestre jeste manji grad ali bolje uredjeniji,lepši,čistiji,više poslova gde ti se plaća svaki minut prekovremenog rada(ovde kad bi mu tražio te pare dobio bih momentalni otkaz),okolna jezera itd. opet ja ne idem tamo zbog provoda i daleko od toga da sve to uzimam zdravo za gotovo ali opet verujem da imam mnogo veće šanse da stvorim nešto u životu nego ovde.
Placa ti se minut prekovremenog rada bilo gde u Americi, ne samo u Franklin, Indiana. Ne znam kako da ti kazem, ali ako ti Ljubljana nedostaje, tesko ce te mestasce od 20k stanovnika u sred Indijane zadovoljiti. Sto je Lucky rekao, Leskovac je velegrad za to. Takodje, Indijana bas i nije neka prosperitetna zemlja (osim ako se ne bavis poljoprivredom). Ako vec mozes da biras, ja bih malko vise proucio stvari i pogledao druge opcije koje ti se nude. Jednom kada sletis i kada se lociras, nije uopste lako (ni jeftino) seliti se kasnije.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #28  
Staro 31.10.2011, 04:35
wrath:of:the:lich:king's Avatar
wrath:of:the:lich:king wrath:of:the:lich:king je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.11.2008
US lokacija: Ohio
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 279
Nepromenjeno

Moje iskustvo:

neki cetvrtak u septembru, 2008: stigla decku koverta (druga), razgovarali, dogovorili se da probamo
petak iste nedelje: rekla mami i tati... ljudi u soku, ali nas podrzali *iako je to znacilo da napustimo fakultete na kojima smo pri kraju (neko blize neko malo dalje )
ponedeljak, dva dana kasnije: zvali ambasadu, ubacili mene u proceduru
utorak: zakazali vencanje
sreda: kupili prstenje
cetvrtak, sept 2008: vencali se
6 meseci kasnije: krenuli put Amerike.

Podrska roditelja znaci neopisivo... da su samo rekli nesto tipa mislimo da ne treba da ides, ja verovatno ni ne bih. Ali da je tesko, tesko je.. bila sam dva puta za dve i po godine, i svaki put je isto. Mada shvatis kako se zivot tvojih roditelja nastavio i bez tebe i kako ti vise dom nije tamo gde je nekad bio.. cudan osecaj. Valjda kad osetis kako je biti sam svoj covek : )
__________________
U Americi od 19.03.2009.
Reply With Quote
  #29  
Staro 31.10.2011, 06:49
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno Дом...

Citat:
Prvobitno poslao korisnik wrath:of:the:lich:king Prikaz poruke
moje iskustvo:

Neki cetvrtak u septembru, 2008: Stigla decku koverta (druga), razgovarali, dogovorili se da probamo
petak iste nedelje: Rekla mami i tati... Ljudi u soku, ali nas podrzali *iako je to znacilo da napustimo fakultete na kojima smo pri kraju (neko blize neko malo dalje :d)
ponedeljak, dva dana kasnije: Zvali ambasadu, ubacili mene u proceduru
utorak: Zakazali vencanje
sreda: Kupili prstenje
cetvrtak, sept 2008: Vencali se :d
6 meseci kasnije: Krenuli put amerike.

Podrska roditelja znaci neopisivo... Da su samo rekli nesto tipa mislimo da ne treba da ides, ja verovatno ni ne bih. Ali da je tesko, tesko je.. Bila sam dva puta za dve i po godine, i svaki put je isto. Mada shvatis kako se zivot tvojih roditelja nastavio i bez tebe i kako ti vise dom nije tamo gde je nekad bio.. Cudan osecaj. Valjda kad osetis kako je biti sam svoj covek : )
мој коментар је: само једно место на свету се зове дом!
прекратко сам у америци али мислим да по овом питању никада нећу да променим мишљење, таман милионе стекао у америци. сви смо другачији, сви мислимо и осећамо другачије, а можда је мој став такав јер сам (вероватно) више од пола живота провео у србији. скренух са теме...
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
Reply With Quote
  #30  
Staro 31.10.2011, 16:34
Charlie's Avatar
Charlie Charlie je offline
Drug član
 
Datum prijave: 31.10.2011
YU lokacija: Beograd
Poruke: 30
Nepromenjeno

@oskark makar ćeš imati s čim da uporediš prave reakcije i one na koje si mislio da će biti.

Sve u svemu. Ja tek treba da apliciram, ali sam imao priliku da idem u Ameriku na razmenu učenika (4. godina srednje). Čitam ove vaše postove i suzi mi oko (samo jedno)... Tačno se sećam cele porodice i uže i šire kako su me pratili na aerodromu, a pritom me je baka (koja više nije s nama) molila da ne idem ( sva sreća vratio sam se na vreme). U svakom slučaju da bi preživeli to iskustvo morate dosta da vežbate, da ne bi cmizdreli u avionu
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Odlazak u USA bez igde ikoga nelson Vodič za emigrante 131 31.10.2013 00:15

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 02:21.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.