ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » USCIS Immigrant Fee » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #41  
Staro 26.02.2014, 15:37
Makovi Makovi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.05.2013
US lokacija: LA
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 85
Nepromenjeno

Upravo bez problema platio USCIS fee sa istom VISA karticom vezanom za ziro racun s kojom sam platio i vize u ambasadi. Tada su mi skinuli po 5,75, a ovo danas po 5,57, takav i je tecaj u banci za danas. Za nas troje ukupno 495 dolara. pljacka. Ali sta se mora nije ni tesko. Ma vraga. Tesko je. Jedva skupili.

Vec vidim na internet bankarstvu da su rezervirali sredstva, pos 000000001 (prvi svjetski pos!)

U stvari se racun ne dobije nego se mailom dobiva obavijest o promjeni statusa na sistemu USCIS ELIS na koji se prije placanja treba prijaviti imenom i lozinkom, a tu je jos svaki put kod ukljucivanja i dodatna provjera pinom koji se prima na mail.

Nakon placanja pojavi se stranica submission confirmation i stisne se exit i onda vas preusmjerava na stranicu USCIS ELIS i tamo u padajucem izborniku SELECT CASE TO VIEW STATUS (ako je za vise osoba) se odabere IOE broj pa se rek onda dolje u nastavku pojavi RECEIPT ID iliti broj racuna. E onda se stisne vIEW SNAPSHOT i u pdf-u se otvara koje ime se krije iza tog broja. No bitno je da na dnu pise payment: submitted. Dosta komplicirano.

Jos su i nacrtane tocke draft-submitted-accepted-optimized-closed-reopened

Crta se ppo placanju pomakne do SUBMITTED znaci jos slijedi accepted i valjda optimized (prema potrebi) i closed. Reopened valjda isto samo prema potrebi. Za svaku promjenu statusa posalju mail. Tako sam i sada primio ali samo hrpu brojeva transakcija i da je podnesena uplata, valjda je to vec kao racun?

Uglavnom ja sam sve te ekrane isprintao pa neka si traze ako nesto ne bude jasno na imigracijskom.
Reply With Quote
  #42  
Staro 26.02.2014, 23:41
holmes holmes je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2013
US lokacija: Ispod palmi
Poruke: 122
Nepromenjeno

Da, tako to ide. Na imigracionom me nista nisu pitali o tome. Posto sam platio 2 mjeseca prije ulaska u US, ocekivao sam zelenu kartu ranije, ali evo nakon mjesec i po, jos nista sem SSN nismo dobili. I za to sam morao da intervenisem kod SSA, jer su moji dobili posle 7 dana, a ja iz nekog razloga nisam. Tek nakon sto su prosle 3 nedelje, izdali su mi potvrdu sa brojem SSN, a par dana kasnije stigla je i prava.
Reply With Quote
  #43  
Staro 27.02.2014, 05:45
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Da vas malo utesim tarife za prijave preko posla su za USCIS 580 dolarjeva - permanent residency application form (I 140) a 1070 dolarjeva je adjustment of status (I 485)... Po osobi...
Reply With Quote
  #44  
Staro 15.03.2014, 01:09
holmes holmes je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2013
US lokacija: Ispod palmi
Poruke: 122
Nepromenjeno

Danas smo supruga i ja, nakon 59 dana u US bili u immigration, po pozivu koji je stigao par dana ranije. Zvali su nas da ponovo radimo biometriju (otisak i fotka). Pitao sam sluzbenicu zasto smo morali da radimo ponovo, jer smo otisak vec dali na aerodromu, po dolasku. Promrmljala je da tako treba... Rekla je da mozemo brzo da ocekujemo GC. Ne znam da li je ovo nova praksa, ali da znate da se ne iznenadite ako umjesto GC stigne koverta sa pozivom u immi.
Reply With Quote
  #45  
Staro 18.03.2014, 14:58
via's Avatar
via via je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2013
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: RS, BiH
Poruke: 279
Nepromenjeno

USCIS fee upravo plaćen bez problema, VISA debitnom karticom. Za svo četvero na jednom nalogu, payment submitted i nadam se da je sve ok. Dobila sam obavijest o izvršenoj uplati i updejtovanom statusu na mail.
__________________
2014EU00003xxx

22.10.2012. prijava za DV-2014
01.05.2013. izvučeni
21.05.2013. poslali kovertu u Kentucky
29.05.2013. koverta stigla u Kentucky
08.11.2013. Intervju - vize odobrene
31.03.2014. Landed in Chicago
Reply With Quote
  #46  
Staro 18.04.2014, 00:06
RBSMC RBSMC je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2013
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Novi Sad/Zrenjanin
Poruke: 134
Nepromenjeno

Imam jedno pitanje u vezi plaćanja USCIS fee.
Kao nosilac planiram da otputujem prvi i to već za 2-3 nedelje a supruga i ćerka će za par meseci. Isto tako planiram (ako je izvodljivo) da prvo platim moj fee, a za njih dve pred njihov ulazak.
E sad pitanje - da li je moguće pod jednim zajedničkim account-om plaćati posebno za jednog pa posle za druge članove?
Da li je alternativa da se prave posebni account-i?
Pročitao sam uputstva na njihovom sajtu i video da kažu da je moguće platiti sa jednog naloga i za članove porodice, ali nije jasno da li je to moguće posebno.
Iz onog pdf-a sa uputstvom korak po korak zaključio sam da sistem na kraju napravi total za sve članove i upućuje na stranicu za plaćanje - dakle nema pojedinačnog plaćanja.
__________________
15.10.2012. Poslao prijavu
02.05.2013. You have been randomly selected ... 2014EU00021XXX
13.05.2013. Poslao kovertu u KCC
15.05.2013. Stigla koverta u KCC
07.04.2014. Obavljen lekarski pregled
16.04.2014. Intervju uspešno obavljen
04.05.2014. Departure day
Reply With Quote
  #47  
Staro 19.04.2014, 19:35
nina-venus nina-venus je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.08.2012
YU lokacija: Cacak
Poruke: 53
Nepromenjeno

Moze li ovaj fee da se plati Maestro debitnom karticom iz Srbije?Ili mora da bude VISA?Moze li VISA karticom od prijatelja?
Reply With Quote
  #48  
Staro 19.04.2014, 19:37
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Ja sam uzeo internet karticu Banke Intese i bez problema sam izvrsio uplatu.
A mozes slobodno da koristis karticu od prijatelja, to nije nikakav problem, bitno je da se plati...
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Reply With Quote
  #49  
Staro 19.04.2014, 20:07
nina-venus nina-venus je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.08.2012
YU lokacija: Cacak
Poruke: 53
Nepromenjeno

Hvala!Ne znam ni sta je internet kartica,ali Sberb valjda ima!
Reply With Quote
  #50  
Staro 28.04.2014, 17:19
mikasa mikasa je offline
Član
 
Datum prijave: 10.05.2013
US lokacija: Brooklyn
YU lokacija: Beograd
Poruke: 18
Nepromenjeno

Immigrant fee uspesno placen karticom prijatelja iz USA, pre oko tri nedelje .
Kada se ulogujem na svoj profil na ELIS-u i odem na "view messages" nalazim 3 primljene poruke. Dve su "case receipt notice" , u kojima stoji da je to samo dokaz da je uscis primio nas 'benefit request'. Jedna poruka za zenu i jedna za mene. Treca primljena poruka je "Account Online Access Code Notice" samo za suprigu tj. glasi na njeno ime i stoji njen receipt number. U poruci stoji :

U.S. Citizenship and Immigration Services (USCIS) has initiated the processing of your Immigrant
Visa Packet in order to produce your Permanent Resident Card. Once USCIS completes processing,
we will mail your card to the address above. You should receive your card within 30 days.
itd... o tome kako se moze pratiti status.

E sad mene interesuje zasto nisam dobio istu poruku i da li ste vi ostali koji ste prosli kroz ovo dobijali ovu poruku za svakog clana porodice? Mi idemo za usa za mesec dana. Zena je nosilac.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
lifecycle, uscis

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 04:00.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.