ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » USCIS Immigrant Fee » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #51  
Staro 04.05.2014, 18:47
goblini goblini je offline
Član
 
Datum prijave: 04.05.2014
US lokacija: Miami
YU lokacija: Beograd
Poruke: 12
Nepromenjeno

Pozdrav forumasima! Pratimo odavno ovaj forum i hvala svima na svim savetima koje smo ovde pokupili na nasem zelenom putu.

Do sada nismo imali ni jedno pitanje, pa je ovo nas prvi post, i to zahvaljujuci tome sto smo medju temama pronalazili odgovor na svako pitanje koje bi nam se pojavilo.

Imamo jedno pitanje na koje nismo pronasli odgovor, muz i ja smo platili USCIS fee preko ELIS sajta vizom za internet placanja i to je odmah proslo sve ok. Dobili smo receipt ID i na ELIS sajtu kad se ulogujem vidim u STATUS DETAILS: your application has been accepted and is pending review.

Sta sada? Da li treba jos nesto da kliknem, uradim? Izvinjavam se ako je glupo pitanje ili je vec bilo ranije ali vidim da svi pominjete neke statuse koji zvuce kao proces a nas pending mi uopste ne zvuci kao da se nesto dogadja. Takodje, kako na USCIS sajtu da proveravam status? Primetila sam da ima i tamo opcija MY CASE STATUS ali kad ukucam moj receipt ID ne prepoznaje ga.

Hvala.

Pozdrav.
Reply With Quote
  #52  
Staro 04.05.2014, 19:32
sonny_crockett sonny_crockett je offline
Drug član
 
Datum prijave: 17.04.2014
Poruke: 57
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik goblini Prikaz poruke
Pozdrav forumasima! Pratimo odavno ovaj forum i hvala svima na svim savetima koje smo ovde pokupili na nasem zelenom putu.

Do sada nismo imali ni jedno pitanje, pa je ovo nas prvi post, i to zahvaljujuci tome sto smo medju temama pronalazili odgovor na svako pitanje koje bi nam se pojavilo.

Imamo jedno pitanje na koje nismo pronasli odgovor, muz i ja smo platili USCIS fee preko ELIS sajta vizom za internet placanja i to je odmah proslo sve ok. Dobili smo receipt ID i na ELIS sajtu kad se ulogujem vidim u STATUS DETAILS: your application has been accepted and is pending review.

Sta sada? Da li treba jos nesto da kliknem, uradim? Izvinjavam se ako je glupo pitanje ili je vec bilo ranije ali vidim da svi pominjete neke statuse koji zvuce kao proces a nas pending mi uopste ne zvuci kao da se nesto dogadja. Takodje, kako na USCIS sajtu da proveravam status? Primetila sam da ima i tamo opcija MY CASE STATUS ali kad ukucam moj receipt ID ne prepoznaje ga.

Hvala.

Pozdrav.
Mislim da sam vec procitao na immigration forumu nesto u vezi toga. Ovako, trebalo bi da sacekas jos koji dan da to "proknjize" pa onda opet proveri. Ako nista od toga ne radi, zoves KCC ili ambasadu pa ti oni pomognu. P. S. Ovo je samo moje misljejne, ako gresim, ne zamerite
Reply With Quote
  #53  
Staro 04.05.2014, 21:02
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Nista ne treba da radis! Treba samo da odes u USA i da cekas zelenu kartu. Meni je stigla dva meseca po dolasku.
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Reply With Quote
  #54  
Staro 04.05.2014, 21:10
goblini goblini je offline
Član
 
Datum prijave: 04.05.2014
US lokacija: Miami
YU lokacija: Beograd
Poruke: 12
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik IgorMAD Prikaz poruke
Nista ne treba da radis! Treba samo da odes u USA i da cekas zelenu kartu. Meni je stigla dva meseca po dolasku.
Igore, idemo za koji dan. Zato i pitam. Posto mi nije jasno kako svima stoje neke promene statusa a nama ne stoji nista osim ovog sto sam navela? Da li se to menja tek nakon ulaska u USA?
Reply With Quote
  #55  
Staro 04.05.2014, 21:23
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Meni se nije nista promenilo sve do par dana pred dolazak zelene karte. Zvao sam ih posle mesec dana da pitam o cemu se radi ali su mi rekli da imaju veliki broj zahteva koje obradjuju pa ne stizu...
Vama je bitan socijalni broj kad stignete (a to nema veze sa ovim fee-jem), zelenu kartu i onako imate u pasosu i ona vazi godinu dana. Cak u slucaju i da va, ne stigne GC za godinu dana (sto je nemoguce), mozete da odete u Immigration Office da vam udare novi pecat u pasos.

Sve je to ok, nista se ne brinite
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Reply With Quote
  #56  
Staro 04.05.2014, 22:08
goblini goblini je offline
Član
 
Datum prijave: 04.05.2014
US lokacija: Miami
YU lokacija: Beograd
Poruke: 12
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik IgorMAD Prikaz poruke
Meni se nije nista promenilo sve do par dana pred dolazak zelene karte. Zvao sam ih posle mesec dana da pitam o cemu se radi ali su mi rekli da imaju veliki broj zahteva koje obradjuju pa ne stizu...
Vama je bitan socijalni broj kad stignete (a to nema veze sa ovim fee-jem), zelenu kartu i onako imate u pasosu i ona vazi godinu dana. Cak u slucaju i da va, ne stigne GC za godinu dana (sto je nemoguce), mozete da odete u Immigration Office da vam udare novi pecat u pasos.

Sve je to ok, nista se ne brinite

Hvala ti puno na informacijama! Hvala i ostalima na pomoci.

Pozdrav.
Reply With Quote
  #57  
Staro 05.06.2014, 14:31
roki_rd roki_rd je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.11.2013
Poruke: 46
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Vangelistexas Prikaz poruke
Popravljen je sistem. Alien number se pise u formatu AXXXXXXXXX (devet cifara, ako imas broj od 8 cifara stavljas NULU nakon slova A, dakle A0........). Case number se pise isto kao sto pise na papiru koji si dobila u ambasadi: 2013EUXXXXX, bez nula, bez icega sistem je proradio

Zdravo ljudi imam edno pitanje.... Hteli smo sa suprugom da uplatimo za zelonom kartu (on line) na USCIS Fee i na pitanje gde treba da vnesemo nas CN (case number), neznamo sta da radimo. Ovde smo procitao da netreba se unositi nule, primer (2014EU12345), a zvao sam i ambasadom i oni su meni rekli da pisemo i nule ( 2014EU00012345)

A papir koi smo dobili od ambasade, gde ima objasnenje kako treba se platiti za USCIS Fee, nas CN e napisan kako 2014EU12345

E sada molio bih za pomoc, onima koi su vec ovo radili i sve je proslo OK, da mi kaze kako su napisali CN (case number) broj

Hvala unapred !
Reply With Quote
  #58  
Staro 05.06.2014, 16:01
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

roki, na samoj vizi imas upisan broj, pogledaj u desnom uglu vize/a (u pasosu gdje je nalijepljena), za svakog ce biti razlicit, neka me neko ispravi za ovo. CN nema neke veze sa tim, samo onih zadnjih 5 brojeva sa 2014 EU XXXX bi trebalo da bude to.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #59  
Staro 05.06.2014, 18:52
RBSMC RBSMC je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2013
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Novi Sad/Zrenjanin
Poruke: 134
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik roki_rd Prikaz poruke
Zdravo ljudi imam edno pitanje.... Hteli smo sa suprugom da uplatimo za zelonom kartu (on line) na USCIS Fee i na pitanje gde treba da vnesemo nas CN (case number), neznamo sta da radimo. Ovde smo procitao da netreba se unositi nule, primer (2014EU12345), a zvao sam i ambasadom i oni su meni rekli da pisemo i nule ( 2014EU00012345)

A papir koi smo dobili od ambasade, gde ima objasnenje kako treba se platiti za USCIS Fee, nas CN e napisan kako 2014EU12345

E sada molio bih za pomoc, onima koi su vec ovo radili i sve je proslo OK, da mi kaze kako su napisali CN (case number) broj

Hvala unapred !
Treba da upisete brojeve onako kako pise na tom papiru koji ste dobili u ambasadi. Znaci bez nula ispred broja. Sad sam proverio na USCIS ELIS moj nalog i tako stoji.
__________________
15.10.2012. Poslao prijavu
02.05.2013. You have been randomly selected ... 2014EU00021XXX
13.05.2013. Poslao kovertu u KCC
15.05.2013. Stigla koverta u KCC
07.04.2014. Obavljen lekarski pregled
16.04.2014. Intervju uspešno obavljen
04.05.2014. Departure day
Reply With Quote
  #60  
Staro 05.06.2014, 19:56
via's Avatar
via via je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2013
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: RS, BiH
Poruke: 279
Nepromenjeno

Definitivno bez nula, sad sam i ja provjeravala. Inace, kad su ove stvari u pitanju, šta smo kako ispunjavali ja kao da sam sve radila prije 5 godina, ništa se ne sjećam Sreća pa je print screen radio punom parom za svaki korak...
__________________
2014EU00003xxx

22.10.2012. prijava za DV-2014
01.05.2013. izvučeni
21.05.2013. poslali kovertu u Kentucky
29.05.2013. koverta stigla u Kentucky
08.11.2013. Intervju - vize odobrene
31.03.2014. Landed in Chicago
Reply With Quote
Odgovori

Tags
lifecycle, uscis


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:21.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.