ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1731  
Staro 14.04.2019, 13:35
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Mail bi trebalo da stigne bar mesec dana pre nego što izađe bulletin sa tim brojem, ali dešavalo se da ljudi budu current za neki mesec a da im nije stigao mail za dokumenta. Možda je problem do ovih iz KCC-a, možda je mail otišao u spam folder i sl. Zato je bolje da se pošalju dokumenta bez obzira na mail, posebno sada kada je očigledno da će svi brojevi stići na red, jednostavno nema razloga za čekanje. Dosta ljudi je slalo dokumenta bez primljenog maila i svima su bez izuzetka pozitivno odgovarali tj. odgovorili su im da su im dokumenta obrađena i da čekaju da im bude zakazan intervju.

Na ovom linku sve piše. Koja dokumenta su potrebna i na koji mail da se šalju.

https://travel.state.gov/content/tra...documents.html
Reply With Quote
  #1732  
Staro 15.04.2019, 06:32
iriedread iriedread je offline
Član
 
Datum prijave: 02.08.2016
US lokacija: Orange County, California
YU lokacija: Srbija
Poruke: 28
Nepromenjeno

Ja mail nikad dobio nisam u kojem su mi trazili dokumenta. Bukvalno sam sva dokumenta poneo bio sa sobom na intervju bez ikakvog slanja mailom .
__________________
Oktobar 2015 - Prva prijava za GC
Maj 2016 - Izvucen!
Jul 2016 - Predati papiri
Decembar 2016 - Zakazan intervju za Februar 2017
Februar 2017 - Prosao intervju
Mart 2017 - Pozeleneo
Avgust 2017 - Sleteo u Orange County, CA!
Reply With Quote
  #1733  
Staro 15.04.2019, 11:04
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Već dva puta to pišeš na dve različite teme. Na temi Interviews 2019 si to isto napisao pre neki dan i sada opet. Ali evo opet da ponovim. Promenjena je procedura ove godine i sada je potrebno da se pošalju skenirana dokumenta mailom. Ti si prošao proceduru pre 2-3 godine i stvari su se od tad promenile. Molim te nemoj da pišeš više to i da tako zbunjuješ ljude.
Reply With Quote
  #1734  
Staro 15.04.2019, 15:37
Jxc Jxc je offline
Član
 
Datum prijave: 17.05.2018
Poruke: 15
Cool

Hvala na savjetima. Ali i dalje niko da mi odgovori sa koje mail adrese su dobili mail vezano za dokumentaciju...
S obzirom da je moj broj tek ovog mjeseca dosao na red sto se tice visa biltena mozda tek treba da dobijem taj mail vezano za dokumenta...
Da li znaci da cu ovog mjeseca dobiti i mail kada mi je zakazan termin za razgovor u ambasadi?
Reply With Quote
  #1735  
Staro 15.04.2019, 15:51
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Neće ti biti zakazan intervju dok ne pošalješ dokumenta i dok ih ne obrade.

Citat:
from KCC DV
subject: Further DV Documents Required
Date: XX/XX/2018
“…
Case Number: 2019XX000XXXXX

Dear ************:

The Kentucky Consular Center (KCC) has completed processing of your DS-260 Diversity Visa application form and the DS-260s of all accompanying family members.

In order to continue processing your case, you must submit electronic copies of the documents below in .jpeg or.pdf format to kccdvdocuments@state.gov. Use your case number as the subject of the email. The maximum email size is 30MB. If the total size of your attachments is larger than 30MB, send multiple emails using your case number as the subject of each email. Please send your documents for KCC review only after you have collected all of the required documents for yourself and all accompanying family members. Send documents only to the kccdvdocuments@state.gov email address; for any document processing questions use the kccdv@state.gov email address.

Documents photographed or scanned with a mobile phone are acceptable, but every document must be fully legible. Illegible or incomplete documents must be re-submitted and will delay processing of your case.

All documents not in English, or in the official language of the country in which application for a visa is being made, must be accompanied by certified translations. The translation must include a statement signed by the translator that states that the translation is accurate and the translator is competent to translate.

You will take original or certified copies of all documents you submit to KCC to your visa interview at the U.S. embassy or consulate. Submit the same documents to KCC that you will take to your visa interview. Any differences between the documents you submit electronically to KCC and the originals you present at your visa interview could cause delays in processing or refusal of your visa application.

Do not mail paper documents to KCC. Any paper documents sent to KCC will be destroyed.

For more information on required documents, refer to the Department of State’s Diversity Visa webpage.

Documents Required for All Applicants:
• Copy of passport biodata page (no translation required)
• Birth certificate
• Military records for any applicant who has previously served in the military
• Police certificates for applicants 16 years of age or older from all required countries
• If you have been convicted of a crime, a certified copy of each court record and any prison record

Collect and submit your documents promptly. Your case will not be scheduled for a visa interview at a U.S. embassy or consulate until KCC has received and processed all required documents. Missing or illegible documents will delay processing of your case. Diversity visas are numerically limited and there is no guarantee a visa will be available. Only a consular officer can determine, at the time of the visa interview, if you are qualified to receive a Diversity Visa.

If you have questions about document submission, you may contact KCC at kccdv@state.gov. The KCC telephone number is 606-526-7500 (7:30 a.m. until 4:00 p.m. EST).
Ovako izgleda taj mail. Kao što se vidi iz teksta, dokumenta se šalju na kccdvdocuments@state.gov
Reply With Quote
  #1736  
Staro 15.04.2019, 18:35
iriedread iriedread je offline
Član
 
Datum prijave: 02.08.2016
US lokacija: Orange County, California
YU lokacija: Srbija
Poruke: 28
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
Već dva puta to pišeš na dve različite teme. Na temi Interviews 2019 si to isto napisao pre neki dan i sada opet. Ali evo opet da ponovim. Promenjena je procedura ove godine i sada je potrebno da se pošalju skenirana dokumenta mailom. Ti si prošao proceduru pre 2-3 godine i stvari su se od tad promenile. Molim te nemoj da pišeš više to i da tako zbunjuješ ljude.
I te godine kada sam ja izvucen, neki su dobijali, neki ne. Zato sam napisao, da ljudi imaju bar uvid da nije bilo konzistentno.
Isto tako, ne cesljaju svi detaljno ceo forum kako bi dosli do informacija, pa nije na odmet da neke informacije budu i u 10 razlicitih tema ako treba .

Naravno, na kraju, svako bi trebalo da proveri da li treba dokumenta da se salju ili ne, i jedini pouzdan odgovor moze da se dobije od ambasade jer, ako uzmemo u obzir kako smo svi imali razlicite slucajeve, jedino oni mogu dati tacan odgovor (or at least I hope so).
__________________
Oktobar 2015 - Prva prijava za GC
Maj 2016 - Izvucen!
Jul 2016 - Predati papiri
Decembar 2016 - Zakazan intervju za Februar 2017
Februar 2017 - Prosao intervju
Mart 2017 - Pozeleneo
Avgust 2017 - Sleteo u Orange County, CA!
Reply With Quote
  #1737  
Staro 15.04.2019, 19:25
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Nikada se pre nisu slala dokumenta mailom, ali nikada. Slao se nekada običnom poštom ds260 obrazac. Od ove godine svi moraju da šalju skenirana dokumenta , što se i vidi na zvaničnom sajtu i zvaničnom uputstvu za dobitnike na travel.state.gov i za to nema potrebe da se kontaktira ambasda, sve je jasno.

Takođe, tačno je da ne čitaju svi detaljno forum i baš zbog toga bi svuda trebalo da se pišu isključivo tačne informacije, da se ne bi neko pogrešno informisao i tako potencijalno sebi napravio problem.
Reply With Quote
  #1738  
Staro 17.04.2019, 10:45
Jxc Jxc je offline
Član
 
Datum prijave: 17.05.2018
Poruke: 15
Nepromenjeno

@ikac89 hvala na odgovoru.
Posto mi je dosao broj na red na visa biltenu dobila sam sjutra dan mail vezano za dokumenta. Ovi sto savetuju da se salju dokumenta prije nego vam oni bilo sta traze mislim da za tim nema potrebe jer svi dodju na red posle izlazenja vaseg broja na visa biltenu.
Za ove sto su iz Crne Gore treba da odu na glupi sajt eUprava CG i da tamo popune zahtjev za dostavljanje podataka iz kaznene evidencije za fizicka lica. Posto popune zahtjev, zakace uplatnicu od 5€ i licnu kartu u roku od 8 dana bice vam dostavljen papir na kucnu adresu koju navedete unutar forme i koji skenirate i saljete sa svom ostalom dokumentacijom sto traze ovi iz KCC. (naravno taj papir posle nosite i u ambasadu uz ostala dokumenta).

Last edited by Jxc; 17.04.2019 at 10:57.
Reply With Quote
  #1739  
Staro 18.04.2019, 08:49
a13x's Avatar
a13x a13x je offline
Član
 
Datum prijave: 17.05.2018
US lokacija: Phoenix, AZ
YU lokacija: Šabac
Poruke: 18
Nepromenjeno

Poslao DS-260 sad za vikend, 13.04.2019, danas stiže mail da pošaljem i dokumenta, tako da kao da za nas visoke brojeve valjda još ima nade (CN285xx). Zbog prošlogodišnje generacije mislim da smo svi skeptici bez obzira koliko ne izgleda isto kao DV2018, što kaže narod, koga zmija ujede...
Reply With Quote
  #1740  
Staro 20.04.2019, 05:17
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik a13x Prikaz poruke
Poslao DS-260 sad za vikend, 13.04.2019, danas stiže mail da pošaljem i dokumenta, tako da kao da za nas visoke brojeve valjda još ima nade (CN285xx). Zbog prošlogodišnje generacije mislim da smo svi skeptici bez obzira koliko ne izgleda isto kao DV2018, što kaže narod, koga zmija ujede...
Ove godine verovatno nece biti zmija na putu.

Prolazite svi, sigurno. Ja sam bio broj nesto manji od 24000 prosle godine i stigao sam na red u poslednjem Visa buletinu.
Da se ne zalim, u neku ruku mi je to i pomoglo.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
Odgovori

Tags
run the risk


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:46.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.