ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #711  
Staro 09.06.2014, 22:55
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Nikolaniko Prikaz poruke
Ja sam zvao danas opet KCC, pre nekoliko sati, opet su mi potvrdili EU40150. Sto se tice prognoze za 2014 (poslednji mesec) ja se ne bih usudio da dajem bilo kakvu prognozu.
Cela 2014 godina je bila puna nelogicnosti, kontradiktornosti i ludila, pa cak i ovaj posljednji VB dokazuje isto. Verujem da osoba koja moze da predvidi posljednji VB za 2014 na bazi statistike i preracuna, treba odmah da bude kandidovan/a za Nobelovu nagradu

Razlog:

Niko nemoze da zna koja je politika KCC, koje su maksimalne kvote po regionu zacrtali za ovu godinu, zasto forsiraju evropu i koliko ce viza iz NACARA programa biti dostupne za DV 2014.

Ako pratimo pravolinisku statistiku, do sad bi vec odavno trebalo svi special cutoffs da budu zavrseni, sve specijalne zemlje da ispune svoje kvote, pa cak i do sredine Avgusta da budu ispunjene kvote po regionima posto je u ove godine izdato znatno vise GC u prvih 8 meseci nego bilo koje godine.
Takodje, broj "povratnika" t.e ljudi koji imali zakazan intervju, nisu se pojavili da bi kasnije zvali i prezakazali intervju je dosta visok ove godine.

Sve u svemu, moje misljenje je da, ako uzmemo u obzir sve relevantne faktore, ostaje nam samo da se molimo da svi koji su izvuceni dobiju termin i GC.

Niko nemoze da zna jos koliko je kandidata ostalo iz EU, koliko od njih su poslali papire u KCC, koliko ce se "povratnika" javiti od danas do septembra, koliko ce viza dobiti EU iz NACARA programa i sl. Kako god, moje prognoze su pesimisticke za ljude sa visokim brojevima, zbog toga sto verujem da ce se ove godine podeliti dozvoljen broj viza pre isteka lutrije. Ne volim da dajem pesimisticek prognoze, ali jos manje volim da dajem laznu nadu, pogotovo ako u to ni sam neverujem.

E sad, to otvara drugo pitanje: koji su brojevi visoki... Ne bih da diskutujem na tu temu, samo cu da dodam da svim ljudima i prijateljima koji su izvuceni 2014, iz sveg srca zelim da dobiju priliku koju su zasluzili.
Ja nesto u te prognoze nisam verovala ni prethodnih godina (jer jednostavno, nema dovoljno raspolozivih podataka za verodostojnu statisticku analizu sve dok se sve vize ne podele), ali se generalno slazem da tek ove godine niko ne zna sta se desava jer je dosta toga drugacije (broj dobitnika, distribucija brojeva, etc.). Da li ce Evropa biti current sledeceg meseca? Nadam se da hoce.... ali moze zaista da se izdesava svasta, pocev od toga da svi stignu na red pa do toga da zakazu i nakon toga otkazu intervjue zbog nedostatka dostupnih viza na globalnom nivou. Saznacemo svi za mesec dana....
Reply With Quote
  #712  
Staro 10.06.2014, 12:38
gruja.kg.srb's Avatar
gruja.kg.srb gruja.kg.srb je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2013
US lokacija: Aurora, CO
YU lokacija: Kragujevac, Serbia
Poruke: 84
Pošalji Skype™ poruku korisniku gruja.kg.srb
Nepromenjeno

Pronasao sam dokument koji malo detaljnije govori o samoj proceduri u KCC-u tacnije u Visa Office-u oko pravljenja cutt-off-a i slicno.

http://travel.state.gov/content/dam/...ation%20of.pdf

Kako stvari stoje izgleda da ce septembar ove godine biti u "oversubscribed" statusu i da ce biti odredjen "cutt-off date" prema limitu u odnosu na to koliko viza bude ostalo. Takodje je i objasnjeno sta tacno znaci cuveni status "Current"
Reply With Quote
  #713  
Staro 10.06.2014, 13:33
sombrero sombrero je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2013
YU lokacija: Beograd
Poruke: 120
Nepromenjeno

Izasao je zvanicni VB za avgust, Evropa je kao i sto je vec receno na 40,150.
Reply With Quote
  #714  
Staro 10.06.2014, 13:36
drmiki83 drmiki83 je offline
Član
 
Datum prijave: 02.05.2014
US lokacija: NYC
YU lokacija: Sombor
Poruke: 11
Nepromenjeno

Da izašao je... Nažalost ništa od CURRENT-a za avgust....:-(
Reply With Quote
  #715  
Staro 10.06.2014, 22:22
blue87 blue87 je offline
Član
 
Datum prijave: 17.11.2013
YU lokacija: BIH
Poruke: 21
Nepromenjeno

Jupi ja broj 38xxx sada cekam promjenu statusa neznam koliko se to ceka .... i pitanje za forumase posto pri slanju onih formulara nisam naveo gdje idem jer u tom trenutku nisam imao nikog da li je sad potrebno izvrsiti dopunu onog formulara po tom pitanju i kako
Reply With Quote
  #716  
Staro 10.06.2014, 23:27
Marina110974 Marina110974 je offline
Član
 
Datum prijave: 06.08.2013
US lokacija: Chicago,IL
YU lokacija: Jakovo,Surcin
Poruke: 23
Pošalji Skype™ poruku korisniku Marina110974
Unhappy

Znaci neznam odakle da pocnem,od kad sam izvucena i poslala dokumenta u KCC svaki dan pratim desavanja na forumu u nadi da cu posle 14 godina docekati i ja da me sunce ogreje(otac aplicirao za mene i supruga 2000-te godine,10 godina cekali odobrenje ,2010-te godine krenuli sa procedurom,nepunih godinu i po dana nas razvlacili sa papirologijom i mesec dana pred intervju 19 septembra 2012 otac premine i sve se obustavi posto nemamo nikog vise od familije tamo,sem prijatelja),prijatelji su nas i prijavili na lutriju i nisam mogla da verujem kad sam videla da sam izvucena,iako je visok broj 518xxx nadala sam se da ce napokon nasa prevelika zelja,kao i zelja pokojnog oca da se ispuni ali sad sam toliko smorena posle objave visa bulleta i prognoziranja da mi sa visokim brojevima necemo stici da mi se vristi i place od muke
Reply With Quote
  #717  
Staro 10.06.2014, 23:42
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik blue87 Prikaz poruke
Jupi ja broj 38xxx sada cekam promjenu statusa neznam koliko se to ceka .... i pitanje za forumase posto pri slanju onih formulara nisam naveo gdje idem jer u tom trenutku nisam imao nikog da li je sad potrebno izvrsiti dopunu onog formulara po tom pitanju i kako
Obavijest ocekuj za par dana, a promjenu/dopunu ces uraditi u ambasadi, tokom predavanja dokumenata samo im spomeni za adresu, ja sam dala jednu, a onda tako prmijenila u ambasadi na drugu, nikakav problem nije bio. Najbolje da poneses otkucanu tu adresu, da se ne zeznes negdje u prepisivanju.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #718  
Staro 11.06.2014, 04:39
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Marina110974 Prikaz poruke
Znaci neznam odakle da pocnem,od kad sam izvucena i poslala dokumenta u KCC svaki dan pratim desavanja na forumu u nadi da cu posle 14 godina docekati i ja da me sunce ogreje(otac aplicirao za mene i supruga 2000-te godine,10 godina cekali odobrenje ,2010-te godine krenuli sa procedurom,nepunih godinu i po dana nas razvlacili sa papirologijom i mesec dana pred intervju 19 septembra 2012 otac premine i sve se obustavi posto nemamo nikog vise od familije tamo,sem prijatelja),prijatelji su nas i prijavili na lutriju i nisam mogla da verujem kad sam videla da sam izvucena,iako je visok broj 518xxx nadala sam se da ce napokon nasa prevelika zelja,kao i zelja pokojnog oca da se ispuni ali sad sam toliko smorena posle objave visa bulleta i prognoziranja da mi sa visokim brojevima necemo stici da mi se vristi i place od muke
Cekaj, pa uopste ne mora da znaci da je kraj. Ipak, prognoziranje i realnost jako cesto ne idu pod ruku.
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #719  
Staro 11.06.2014, 08:53
familly familly je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.05.2013
US lokacija: Boston
Poruke: 88
Pošalji Skype™ poruku korisniku familly
Nepromenjeno

Super blue87 ! Ja sam takodje 383xx tako da sad eto cekamo.
__________________
Izvuceni 01.5.2013.
2014EU38xxx
Intervju 5. avgust 2014.
ODOBRENE VIZE
Reply With Quote
  #720  
Staro 11.06.2014, 09:14
voja82's Avatar
voja82 voja82 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2014
US lokacija: Miami/FL
Poruke: 436
Pošalji Skype™ poruku korisniku voja82
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SRBghost Prikaz poruke
Cekaj, pa uopste ne mora da znaci da je kraj. Ipak, prognoziranje i realnost jako cesto ne idu pod ruku.
Tako je, nista jos nije gotovo,ima jos da izadje VisaBulletin za avgust, i dalje postoji nada da avgust bude current, i da svi dodjete na red.
__________________
DV2013 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2014 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2015 - POGODAK
28.10.2013. Prijavili se na lutriju
01.05.2014. Izvuceni 2015EU00041xxx
19.05.2014. Poslali DS-260
21.08.2015. Lekarski pregled
09.09.2015. Intervju-pronadjena greska u prijavi
24.09.2015. Novi datum intervjua - VIZE ODOBRENE
30.09.2015. Preuzeti pasosi sa vizama
05.11.2015. Beograd-Rim-Majami
Reply With Quote
Odgovori

Tags
run the risk


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:56.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.