ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 27.04.2011, 08:00
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno eto, i ja stigoh...

..pa rekoh, da napisem koju. Pocelo je sa letom do Minhena, koji protece u miru I bese prilicno kratak I neimpresivan. Leteli smo Luftikom I umesto rucka Nam uvalise neke zacelofanovane sendvice..has be veze, nismo in ni otvorili.
Pre sledeceg Leta, kontrole, moralli smo da se kurtakisemo svh sendvica I napitaka, osim mineralne code koju su svuda PO aerodromu delili dzabe?! Probaj to kod has da nades, dzabe kiselu, I to na aerodromu...kod has to kosta ko pivo..
Sledecil et je trajao nekih 11,5 sati I bas negde kada je vec dosadilo I Bogu I narodu, bill smo negde na pola puta. Srecim, sistem monitora preko kojih smo gledalu fimove u specijalno losoj rezoluciji je has negde u to vreme pao, pa nam je ta vsta utehe bila nedostupna sledecih par sati.
Negde pred kraj Leta su Nam podelili formulare koje trazi Imigration, Ali znajte da nama ne treba ni jedan od tih sem onog plavkastog koji se odnosi stvari koje unosite u zenlju I novac, nista drugo.
PO dolasku u USA idete u red za citizens and residents, I ako ima, a Nama je bilo, u podkategoriju, new Imigrants.Nedajte se zbuniti cinjenicom, bar ovde u CA, sto su I vecina putnika, I carinskog osoblja - ,Policije uglavnom kinezi, skoro svi do jednoga, cudo jedno, sa retkim izuzecima a I onda su ili korejanci ili avgani ili indijci, reeetko ameri belci.
Mi smo moralI da menjamo adresu gde cemo biti pa smo se zadrzali oko pola sata inace bi bilo brze.
Sutradan smo otisli u socijalno I mica haubica has je ladno I veoma ljubazno otkacila kao, nije jos proslo deset Dana od kako smo dosli pa treba da sacekamo, mozda karta dodje be extra prijave. To has naravno nine sprecilo da sutradan odemo u drugu kancelariju I tamo sve zavrsimo za 15 Minuta.
Sad a se bakcemo trazenjem stan a I katastrofa je koliko je nemoguce naci bilo sta. pristojno. Ne luksuz, pristojno?! I Dale radimo NA tome sa nadom...
Izvinjavam se za stotinak gresaka u pisanju, ovo sastavljam NA tablet-u koji menja moje rec I I kapitalizaciju PO nekim svojim pravilima I vodi neki svoj tajni zivot pa nije lako sve ispraviti. A I ponoc je a danas smo se bas nasetali tako da ovo sve posmatram sa pola.jednog oka. Pa soda do sledeceg put a... pozdrav
__________________
Score
  #2  
Staro 27.04.2011, 08:27
ZeljkoUSA's Avatar
ZeljkoUSA ZeljkoUSA je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2010
US lokacija: Realno: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 425
Nepromenjeno

@Score

Pocelo je zanimljivo..., od leta do sluzbenica i stana...:obrva:
Ocekujem sledeci post sa terase pristojnog stana uz jutarnju kafu :;D:

Pozdrav, puno srece i pisemo se... :bravo:
  #3  
Staro 27.04.2011, 09:09
Zoxy Zoxy je offline
Član
 
Datum prijave: 28.10.2010
YU lokacija: Smed. Palanka
Poruke: 12
Nepromenjeno

Odlican post...Ako moze malo detaljnije, sledeci post, o trazenju stana.
Pozdrav i puno srece u novom zivotu.
  #4  
Staro 27.04.2011, 09:39
jedan.od.nas jedan.od.nas je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.01.2011
US lokacija: bilo gdje ;-)
YU lokacija: BiH
Poruke: 32
Nepromenjeno ;-)

Pratim vaše postove od samog početka, ali nisam baš rad ostvaljati mnogo komentara. Prvo, mnogo hvala za sve do sada napisano, jer je toliko slikovito da mislim da sam prošao celu proceduru. Drugo, mnogo sreće i očekujem i dalje redovne izveštaje bar do 01.05. da ublažim ovaj stres čekanja rezultata ...
Sve najbolje ;-)
  #5  
Staro 27.04.2011, 10:32
libertas222's Avatar
libertas222 libertas222 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.08.2010
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 58
Nepromenjeno

bas mi je drago da je sve proslo u redu. puno srece sa trazenjem stana :)
  #6  
Staro 27.04.2011, 11:39
ivkodrg ivkodrg je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.10.2009
Poruke: 83
Nepromenjeno

Svaka cast, majstore, to se i ocekivalo od CA.
Kad stignes napisi gde si trazio i za kolike su apartmane bile otprilike cene.
  #7  
Staro 27.04.2011, 12:17
AntaresNS's Avatar
AntaresNS AntaresNS je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.07.2010
US lokacija: Somewhere in CA
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 67
Nepromenjeno

Druze, nek si ti nama stigao na odrediste, manje vise za te sendvice, zanimljiv let i Micu, sve to covek posle zaboravi :;D: Jos stan da nadjete i da se malo opustite i uzivate! Cekamo naredni izvestaj :obrva:
__________________
2013. is my lucky year
  #8  
Staro 27.04.2011, 17:21
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno i jos malo da dodam..

Malo sam se dogovarao sa mojim novim pad-om pa ce ce ovaj post valjda biti pismeniji.nesto ne voli mnogo srpski?
Dakle posle sinocneg rostilja u basti i litara vina koje popismo za moj rodjendan, danas mi malo orkestrira u glavi ali procice ce...
Da se nastavim.
Cim stigosmo, ja se dadoh u potragu za prevoznim sredstvom, tj. rent a car-om i nadjosmo lep SUV koji teta u office htede da nam uvali za mesec dana za 2,700 $ ali posle kratkog pregovaranja dade popust od 700$ (?!) dolara sa sve osiguranjima. Ovaj narod ovde je poludeo od tri miliona vrsta osiguranja i ma koliko da ih i as mozea biti uveren da kad ti bude trebalo, e, bas za to nisi totalno ili nikako pokriven...cudo jedno.
Uzesmo osiguranje za njihov auto i od odgovornosti i krenusmo...U San Franciscu mozes da iznajmis trosoban stan u zgradi koja je bar 20 godina stara, koji ce na nesto da izgleda, za oko 4,500 mesecno, sto normalno otpada u momentu. Tako da gledamo okolna mestasca kao Palo Alto, Mountain View, Santa Clara. Ovde gde smo sada u Fremontu, nije lose ali nema nekog izbora. Cene su otprilike od 1,800 do 3,000 za veli:cinu koju mi trazimo.
Evo malo drugih podataaka o cenama:
Galon mleka (3,8 l) 4$, Ako volite razmasceno moze i dolar jeftinije.
800 grama batak fileta, 10$
Banane 0,25 $ komad
200 gr, Nesscaffe 7$
u pristojnom restoranu 4-oro ne prolazi bez 70 dolara za rucak sa picem, parking je oko 15 dolara na dan....
Benzin je upola cene bukvalno nego kod nas...
Strpah sve na gomilu sto mi je trenutno palo na pamet pisacu posle jos...:grin:
__________________
Score
  #9  
Staro 27.04.2011, 21:48
spectra's Avatar
spectra spectra je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.10.2009
US lokacija: California
YU lokacija: BiH
Poruke: 291
Nepromenjeno

Score, ajde ako mogu koju da pitam.. koliko sam skuzila ni vi nemate nikoga tamo, pa bi me interesovalo s obzirom da jos niste nasli stan, jeste li to mogli dati na aerodromu adresu hotela gdje ste odsjeli (ako ste odsjeli u hotelu?!)? Pitam, posto i ja kontam neku takvu varijantu ako ne uspijemo odavde iznajmiti stan.
I da, koliko "beds" su ti stanovi od 1800-3000$?

All the best druze, i sretan start u novoj sredini! :beer: :bravo::1081:
__________________
*****************************
Case No: 2011EU00021xxx
Koverta poslana iz KCC: 28.04.2010.
Prva koverta stigla: 25.05.2010.
Prva koverta vracena: 31.05.2010.
Stigla koverta u KCC: 02.06.2010.
Završen ljekarski: 21.03.2011.
The Day: 01.04.2011.
*****************************
Green Day 06.04.2011
  #10  
Staro 27.04.2011, 22:02
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno

Срећан рођендан, Ал! Са мало закашњења! :beer:
И наравно, све најбоље у новој средини (мада, колико сам схватио из ранијих постова, сада остајеш само око месец дана...)
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 08:42.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.