ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 14.07.2014, 00:53
IvanDash IvanDash je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.04.2014
Poruke: 31
Smile Studirati ili otici u Ameriku?

Pozdrav svima,

E ovako imam pitanje jedno. Posto sam zavrsio srednju skolu i upisao fakultet (Fakultet za kompjuterske nauke) i planiram da se prijavim u oktobru na lutriju. E moje pitanje je sad : U slucaju da budem izvucen jel moram odma da idem za Ameriku ? mislim kad se sve to sredi i ragovori u ambasadi ... ili mogu da zavrsim osnovne studije koje traj 3 godine pa da onda odem? I jel moguce sa nasih fakulteta preci na neki u Americi? Inace planiram da se preselim u Chicago ako budem izvucen I recite mi kad zavrsim 3 godine studija kako se po Bolonji na engleskom zove? Mislim koji je to stepen obrazovanja u USA?

Ivan
Reply With Quote
  #2  
Staro 14.07.2014, 06:21
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik IvanDash Prikaz poruke
Pozdrav svima,

E ovako imam pitanje jedno. Posto sam zavrsio srednju skolu i upisao fakultet (Fakultet za kompjuterske nauke) i planiram da se prijavim u oktobru na lutriju. E moje pitanje je sad : U slucaju da budem izvucen jel moram odma da idem za Ameriku ? mislim kad se sve to sredi i ragovori u ambasadi ... ili mogu da zavrsim osnovne studije koje traj 3 godine pa da onda odem? I jel moguce sa nasih fakulteta preci na neki u Americi? Inace planiram da se preselim u Chicago ako budem izvucen I recite mi kad zavrsim 3 godine studija kako se po Bolonji na engleskom zove? Mislim koji je to stepen obrazovanja u USA?

Ivan
Moj ti je savet ne lupaj glavu dzabe, ponasaj se da je sve kao sto jeste i ako te izvuku onda misli o tome. Studiraj sta si poceo, svaki ispit polozen tu ti je zlata vredan jer ovde mnogo vise to kosta. Prati sta ti kolege pisu, sta se ovde trazi, nauci sto vise mozes vezano za nesto sto se moze unovciti. Pa dobio, ne dobio na lutriji, mozes naci nacin da odes ako vec imas pravo znanje u glavi. Naravno uci i Engleski usput, bez toga je naravno sve teze.

Sve je moguce, preci sa fakulteta na fakultet. Ali imas li za to $$$ ?
Reply With Quote
  #3  
Staro 14.07.2014, 11:50
IvanDash IvanDash je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.04.2014
Poruke: 31
Nepromenjeno Nemam :(

Pa vidi da imam $$$ za to ne bi ni igrao lutriju nego bi platio sebi faks u americi i posle bi nasao poslodavca i to ide tako ...ali jbg kad nemam moram ovako... Ja sam hteo da pitam ako budem izvucen jel onda moram da idem u USA? ili mogu da zavrsim faks osnovne studije pa da iskoristim zelenu kartu?
Reply With Quote
  #4  
Staro 14.07.2014, 14:46
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik IvanDash Prikaz poruke
Pa vidi da imam $$$ za to ne bi ni igrao lutriju nego bi platio sebi faks u americi i posle bi nasao poslodavca i to ide tako ...ali jbg kad nemam moram ovako... Ja sam hteo da pitam ako budem izvucen jel onda moram da idem u USA? ili mogu da zavrsim faks osnovne studije pa da iskoristim zelenu kartu?
Malopre procitah na nekoj temi da ako dobijes zelenu kartu preko lutrije moras da udjes u SAD u roku od 6 meseci. Potrazi neku drugu temu, ima o tome na vise mesta. Ja nisam dosla tom opcijom pa nisam sigurna. Ali koliko se razumem, da, moras da udjes ovde u roku od sest meseci nakon sto si dobio odobrenje u ambasadi da imas stalan boravak u SAD. I moras da si u SAD min sest meseci godisnje (cini mi se).

Opet - oni koji su tako dosli ce ti reci bolje, potrazi po forumu.
Reply With Quote
  #5  
Staro 14.07.2014, 22:44
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Ukoliko te izvuku i zavrsis intervju, moras da udjes u USA u roku od sest meseci od lekarskog pregleda koji si uradio pred intervju. Ukoliko ne udjes, gubis pravo na zelenu kartu.
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Reply With Quote
  #6  
Staro 16.07.2014, 01:16
MagedonMM MagedonMM je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2014
Poruke: 89
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik IgorMAD Prikaz poruke
Ukoliko te izvuku i zavrsis intervju, moras da udjes u USA u roku od sest meseci od lekarskog pregleda koji si uradio pred intervju. Ukoliko ne udjes, gubis pravo na zelenu kartu.
IgorMAD

Znam da si vrlo aktivan i imas puno korisnih infornacija i izvini sto moram da vad pitam dali ste 100%siguran da viza vazi 6 meseca od lekarskog pregleda a ne od intervjua (od datuma vize u pasosu)
I dali u tom roku i moras da se prijavis ilimora i da dobies SSN.
Ili ovo drugo (prijavljivanje za SSN)nema veze sa rokom.

Ovo bi mi bilo od ogromne pomoci.
Reply With Quote
  #7  
Staro 16.07.2014, 03:00
feanor997's Avatar
feanor997 feanor997 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.10.2011
US lokacija: Portland
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 90
Pošalji MSN poruku korisniku feanor997 Pošalji Skype™ poruku korisniku feanor997
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MagedonMM Prikaz poruke
IgorMAD

Znam da si vrlo aktivan i imas puno korisnih infornacija i izvini sto moram da vad pitam dali ste 100%siguran da viza vazi 6 meseca od lekarskog pregleda a ne od intervjua (od datuma vize u pasosu)
I dali u tom roku i moras da se prijavis ilimora i da dobies SSN.
Ili ovo drugo (prijavljivanje za SSN)nema veze sa rokom.

Ovo bi mi bilo od ogromne pomoci.
Koliko ja znam moras da udjes u USA u roku od 6 mjeseci nakon izdavanja vize a ne nakon izdavanja ljekarskog, al ko zna mozda grijesim mada ne vjerujem.
Imas i nacin da produzis i posle sest mjeseci al o tome ne znam puno bolje procitiati uputstva na netu ima ako se ne varam na travel.state.gov i mislim da se placa ponovo nesto
__________________
2010 Prva prijava na DV lottery
16.07.2011 izvucena supruga 2012EU00031xxx
27.07.2011 Papiri poslati u KCC
Februar 2012 Interviju zakazan za prvu polovinu aprila
VIZA ODOBRENA 13.04.2012 - dzaba sto je bio petak!
Karte kupljene !!!! 18.06.2012
Skype - master_feanor ako neko treba kakvu pomoc nek se javi
18.06.2012 USA Portland!!!!
Reply With Quote
  #8  
Staro 16.07.2014, 07:42
Boki_Bg Boki_Bg je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.11.2009
Poruke: 37
Nepromenjeno

Kada Vam budu izdali vizu u pasosu ce Vam pisati datum do kada ona vazi, tj. do kog datuma vi morate da udjete u USA ako zelite da aktivirate green card. A taj datum je tacno 6 meseci od datuma lekarskog pregleda. Tako da tacan odgovor je: 6 meseci od datuma lekarskog pregleda..
Reply With Quote
  #9  
Staro 16.07.2014, 09:48
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MagedonMM Prikaz poruke
IgorMAD

Znam da si vrlo aktivan i imas puno korisnih infornacija i izvini sto moram da vad pitam dali ste 100%siguran da viza vazi 6 meseca od lekarskog pregleda a ne od intervjua (od datuma vize u pasosu)
I dali u tom roku i moras da se prijavis ilimora i da dobies SSN.
Ili ovo drugo (prijavljivanje za SSN)nema veze sa rokom.

Ovo bi mi bilo od ogromne pomoci.
Kao sto je i Boki odgovorio, viza vazi sest meseci od lekarskog pregleda, tako da nema potrebe da radite lekarski tri meseca pre intervjua jer ce vam onda viza vaziti samo tri meseca.
A SSN nema veze sa ovim.
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Reply With Quote
  #10  
Staro 16.07.2014, 11:35
johnny_nyc's Avatar
johnny_nyc johnny_nyc je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.05.2011
US lokacija: New York
YU lokacija: Rijeka
Poruke: 296
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik feanor997 Prikaz poruke
Koliko ja znam moras da udjes u USA u roku od 6 mjeseci nakon izdavanja vize a ne nakon izdavanja ljekarskog, al ko zna mozda grijesim mada ne vjerujem.
Imas i nacin da produzis i posle sest mjeseci al o tome ne znam puno bolje procitiati uputstva na netu ima ako se ne varam na travel.state.gov i mislim da se placa ponovo nesto

Ne znam kako je bilo kada si ti isao ali sada imas rok 6 mjeseci od lijecnickog da udjes u usa, ukoliko udjes u usa nakon sto je istekao taj rok onda te ovi s imigracije mogu poslati da sve ponovis tamo...tako je meni receno u ambasadi u zagrebu.
__________________
Prijave: 2001, 2009, 2010, 2011,2012...

06.05.2013. cura izvučena broj 15***
07.06.2013. poslani papiri za KCC
17.06.2013. papiri stigli u KCC
03.09.2013. odgovor iz KCC da su papiri u procesu
03.02.2014. interview odgođen
28.02.2014. liječnički odrađen
24.03.2014. novi datum interviewa

24.03.2014. green day
21.08.2014. USA LPR
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
otici li ne :) detox Vaša strana 126 19.11.2017 21:52
Sanse za odlazak u Ameriku dina123 Vaša strana 4 23.04.2014 07:34
Srbi osvajaju Ameriku aspirin Vaša strana 0 30.09.2013 09:21
Vesti vezane za Ameriku flops Vaša strana 123 04.08.2013 16:50

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:29.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.